П’ятниця, 19 квітня 2024
• Військовий з Тернополя Дмитро Линва два роки бореться з онкологією • «У наш офіс в Харкові прилетіла російська ракета…» • Колишнього начальника Тернопільської державної податкової інспекції засудили за вимагання грошей • На Рівненщині знайшли давню ікону художника з Тернопільщини • Володимир Шкробот: «Життя рахує не кроки, які ти зробив, а сліди, які залишиш для суспільства» • За 12000 доларів тернополянин обіцяв ухилянтам «порішати» з військкоматом • 100-річна ювілярка з Козівської громади • 12-метровий рушник “родом” із Тернопільщини мандрує світом • У Тернополі поліцейські психологи організували іпотерапевтичний захід для поранених бійців і їхніх сімей • Різанина на Бережанщині: потерпілий в реанімації • 40 дітей військових із Тернопільщини влітку вирушать на оздоровлення до Латвії • Учні Васильковецької школи на Тернопільщині отримали новий автобус • Влітку росія планує посилити наступ на чотирьох напрямках • У Тернополі винесли вирок водієві, який скоїв смертельну аварію в Угорщині • Дубову алею на спомин про загиблих Героїв висадили у Тернополі • Велосипедист збив дитину на дамбі в Тернополі • Резонансні справи, гучні розслідування, фінансові питання: Сергій Зюбаненко зустрівся із журналістами • У Тернополі презентували книгу історика, загиблого захисника Любомира Крупи • На плечі – тату троянди. На Підгаєччині виявили мертвого чоловіка • Аграрії Тернопільщини завершили посів ранніх зернових культур
Пінзель перетворив Бучач на туристичну Мекку

Опубліковано: 8 Червня о 13:16 80


Настав час по-новому відкрити Пінзеля для себе і світу.


Він прийшов невідомо звідки і зник невідомо куди, ніби розчинився у вічності, залишивши на згадку про себе дивовижні скульптури…  Настав час по-новому відкрити Пінзеля для себе і світу. Точніше, світу про свого “галицького Мікеланджело” — українського скульптора другої половини XVIII ст. Іоанна Ґеорґа Пінзеля ми вже встигли дещо-таки розказати (згадати хоча б про тріумфальну виставку творів Майстра у паризькому Луврі кількарічної давнини), а от що самі знаємо про нього?..

І справді – відомостей про Пінзеля майже немає. Хтось залишає по собі музей, садибу, картинні галереї,  арт-салони, альбоми репродукцій… Він же – хіба що ім’я, яке, щоправда,  уже говорить само за себе. І досі залишається таємницею, ким був талановитий скульптор за походженням, де вчився, коли помер і де похований, яку мистецьку школу представляв, чому матеріалом для роботи переважно використовував дерево. Але він жив і творив у маленькому містечку Бучачі. Бучач – його художня майстерня, колиска творчості, місто, де він провів багато років і де створив найвідоміші свої шедеври.

Цими вихідними, 3-5 червня,  Бучач став справжньою Меккою для істориків, краєзнавців, мистецтвознавців, художників, туристів, педагогів, політиків, гостей міста та й для самих бучаччан. Тут відбулося відкриття першого культурно-мистецького фестивалю “Дні Пінзеля”. Урочистості розпочалися у костелі Успіння Богородиці серед скульптур Пінзеля. Відкриття супроводжувалось концертом академічного камерного оркестру “Harmonia Nobile” (м. Івано-Франківськ) під орудою  Наталії Мандрики.

— “Дні Пінзеля” у Бучачі — дуже важливе  з усіх аспектів свято, — зазначив професор Львівської національної академії мистецтв Микола Шевчук. — Ваша земля була неодноразово помічена увагою Господа. У вас народжувались знамениті люди: починаючи від літераторів, музикантів, нобеліантів і, я думаю, що завершуються вони не Пінзелем — прекрасним, світовою славою обдарованим генієм…

— Для нас дуже  важливо, щоб “Дні Пінзеля” мали продовження, — наголосив під час відкриття фестивалю голова ОДА Степан Барна. — Ми маємо популяризувати творчість відомого галицького скульптора  не лише словами, а й конкретними діями. Разом з представниками Бучацької РДА та райради  ми обговорили можливість проводити такі заходи  якомога частіше. Я переконаний, що Дні Пінзеля у Бучачі мають шанс стати візитівкою міста і будуть проводитися щороку”.

— Пінзель починає нас всіх об’єднувати і ми дивимося по-іншому на багато речей, — сказав координатор проекту Віктор Гребеньовський. — Він закладав у камінь глибокий смисл. Свої дерев’яні образи він брав з людей, які мали щирі почуття, віддавали свої емоції. Цього, власне, нам дуже бракує нині…


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

Уже два роки військовий з Тернополя Дмитро Линва бореться із важкою хворобою...


Рубрика: , Опубліковано: о 21:46


Ірина Ковальчук через війну релокувала бізнес на Тернопільщину...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 20:47


До 6 років позбавлення волі засуджено екскерівника податкової інспекції та його трьох спільників за вимагання 40 тис доларів США неіснуючого боргу...


Рубрика: , Опубліковано: о 16:52


На Рівненщині виявили ікону 1779 року кременецького художника Федора Лісневича. ...


Рубрика: , Опубліковано: о 14:28


Майже 22 роки тому керівником Тернопільської обласної клінічної психоневрологічної лікарні призначили Володимира Шкробота – хірурга за фахом і менеджера за покликанням...


Рубрика: , , Опубліковано: о 13:38



Теми дня
19 Квітня
17 Квітня
16 Квітня
15 Квітня