Четвер, 21 листопада 2019
• Скалатська громада – громада чистоти і порядку! • «У Віталія Ващенка були дуже важкі травми, несумісні із життям» • Трагедія у Польщі: загинули дядько і племінник зі Зборівщини • Впіймали тернополянина, що нападав на жінок • Оксана Білозір: «Ніколи не мріяла, що стану співачкою» • Дворічну Надійку прооперує лікар Ростислав Валіхновський! • Обласна ДЮСШ з літніх видів спорту запрошує на навчання • Сергій Надал: «Свобода і Гідність роблять з нас націю» • Музика… у масці! • Хто такий Ігор Сопель: феномен чи випадкова людина з вулиці? • Стоп, хандра! • За алкоголь неповнолітнім – штраф! • Гарбуз запечений по-турецьки: ідеальний гарнір для птиці та риби • Віртуальна корова за реальні гроші • Адель схудла на 20 кілограмів • Варді знову дивує • Ляшко «відірвався» • Підрізав у кафе через… цигарку • Перша – на першій • Хто винен у тому, що Гаївський міст так довго ремонтують?
Пішов у небесний архів… Не стало Богдана Хаварівського

Опубліковано: 27 Липня о 12:39 93


У вівторок, 26 липня, перестало битися серце відомого тернопільського краєзнавця, багаторічного директора Тернопільського обласного архіву.


Чомусь завжди здається, що такі люди у нашому місті були вічно і будуть вічно. Тому коли надходять печальні звістки,  всередині щось ніби ламається… У вівторок, 26 липня, перестало битися серце відомого тернопільського краєзнавця, багаторічного директора Тернопільського обласного архіву, чинного голови обласної організації “Меморіал” імені В. Стуса Богдана Хаварівського.

Пригадується, наприкінці квітня, на відкритті виставки свого близького друга, художника Івана Марчука Богдан Васильович, ніби жартуючи, поділився: “Я мав померти ще взимку… Прихопило серце, складна операція, лікарі мене ледь “повернули”. Я відтоді всім кажу, що Бог додав мені ще життя, аби побачити у Тернополі виставку свого колєги…” Усі всміхалися, і ніхто не здогадувався, що Бог відміряв йому ще тільки три місяці… Його серце тихо зупинилося на 67-ому році життя…

Богдан Хаварівський народився 1 вересня 1948 року в с. Гумниська Теребовлянського району. Депутат Тернопільської обласної ради (1994-1998 рр.), співзасновник обласної організації Товариства української мови (1989 р.), член правлінь обласних організацій “Просвіта” (1989 р.) та Конгресу української інтелігенції (1995 р.), головував в обласному правлінні Асоціації українських словесників (1989 р.), обласній організації “Меморіал” (від 2003 р.), заслужений працівник культури України (2008 р.), лауреат всеукраїнських літературно-мистецьких премій імені І. Блажкевич та Братів Лепких.

Закінчив філологічний факультет Чернівецького університету (1972, нині  —Національний університет). Викладав у тернопільському профтехучилищі, працював викладачем педінституту, а згодом — начальником обласного управління освіти. 18 років  був директором облдержархіву. У роки незалежності України Богдану Хаварівському вдалося зібрати чималу бібліотеку з творів людей, життя і творчість яких пов’язані з нашим краєм. Значною мірою це стало можливим завдяки тому, що саме Богдан Васильович започаткував створення особистих фондів учених, письменників, митців і громадських діячів – вихідців з Тернопілля.

Разом із дружиною Майєю виховав двох синів — Тараса та Устима. “Дочекався народження третього внука і відійшов… Всіх друзів прошу про молитву за новопредставленого раба Божого Романа-Богдана”, — написав у соцмережі Устим Хаварівський.


«НОВА Тернопільська газета»
висловлює щирі співчуття рідним та близьким Богдана Хаварівського.
Вічний спочинок Богдану
Васильовичу та вічна пам’ять…


На 67-ому році життя відійшов у вічність український архівіст, педагог, краєзнавець, громадсько-культурний діяч, літератор, заслужений працівник культури України, голова організаційного комітету з присудження Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Братів Лепких
Богдан Васильович Хаварівський
Перестало битися відкрите для добрих справ серце великого патріота, інтелігента, щирої людини, яка не уявляла себе без активної громадської діяльності, без вірних друзів та доброзичливих колег.
Ліга підприємців “Українська справа”, оргкомітет з присудження премії імені Братів Лепких глибоко сумують з приводу цієї непоправної втрати і висловлюють щирі співчуття родині померлого.
Хай земля йому буде пухом!Джерело: НОВА Тернопільська газета

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Реформа децентралізації в Україні останнім часом, як відомо, дещо стишила хід, проте триває. Уже майже 900 об’єднаних територіальних громад утворено на території нашої держави, 55 із них — у нашій області...


Автор: , Рубрика: , , Опубліковано: о 18:00


У Тернопільському міськрайонному суді продовжують слухати справу щодо замовного вбивства громадського активіста, депутата Кременецької міської ради Віталія Ващенка...


Рубрика: , , Опубліковано: о 17:00


10 листопада в Садковіце Лодзінського воєводства у Польщі в холодильній камері знайшли двох мертвих українців....


Рубрика: , , Опубліковано: о 16:00


Майже місяць у Тернополі раніше судимий 26-річний чоловік нападав та грабував жінок. Вік жертв - від двадцяти одного до двадцяти дев'яти років...


Рубрика: Опубліковано: о 15:00


Народна артистка України, політик, громадський діяч та волонтер — про тернопільське коріння, репресованого батька та життя «проти течії»
...


Рубрика: , , Опубліковано: о 14:00Теми дня
21 Листопада
20 Листопада
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео