Субота, 20 серпня 2022
• Старий парк стане сучасною локацією • «Алея зірок» поповниться зіркою «Захисникам та захисницям України» • «Тернопільська озеряна’2022»: приєднуйтесь до бігу! • Завершують облаштування укриття в школі-ліцеї №6 ім. Н. Яремчука • «Наша молодь – патріотична, вільна, цілеспрямована» • Рибалили, щоб задонатити ЗСУ • Паляниця на Спаса • 400 комплектів форми – для захисників із Тернопільщини • Де у Тернополі передати пакунок військовому? • Наступна зима буде найскладнішою за всі роки незалежності України • Розмалюйте Тернопіль своїми кольорами! • Усе, що треба знати про облаштування укриттів у багатоквартирних будинках Тернополя • «Пам’ятаю, як у Тернополі радянська влада підірвала костел…» • Незряча переселенка мріє побачити своє дитя • Їхали провідати батька у лікарні… • «Від кожного з нас залежить перемога України» • В якому стані укриття в багатоповерхівках Тернополя • Колаборантка із Почаєва підтримувала дії росії • Чому мер Підгайців часто їздить за кордон? • Міст через річку Серет ремонтують за американською технологією
«Пізнаймо один одного – українці в Сувалках, поляки в Тернополі»

Опубліковано: 24 Грудня о 8:00 32


У рамках Програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020» Тернопільська міська рада реалізовує проєкт «Пізнаймо один одного – українці в Сувалках, поляки в Тернополі» спільно із закордонним партнером – Публічною бібліотекою імені Марії Конопницької у Сувалках (Підляське воєводство, Польща).


Метою проєкту є промоція місцевої культури та історії, налагодження взаєморозуміння між Польщею та Україною, покращення іміджу двох міст і їх доступності для відвідувачів.
Місцем реалізації проєкту обрані бібліотеки, оскільки у наш час бібліотека – це не тільки місце, де можна в тиші насолодитися книгою, а й центр соціального та культурного життя, який може залучати широкі аудиторії.
На жаль, реалії сьогодення, поширення карантинних обмежень у всьому світі дещо змінили час та форму реалізації проєкту. Зустрічі, котрі мали відбутися в режимі офлайн, вимушено перенесені у формат онлайн. Так, 28 січня 2021 року в Центральній міській бібліотеці відбулася початкова онлайн-конференція, на якій Тернопіль презентували понад 20 осіб. З польської сторони захід відвідали понад 10 учасників. На подію також завітали представники місцевої влади Тернополя — міський голова Сергій Надал, начальник управління культури і мистецтв ТМР Світлана Козелко, начальник відділу міжнародного співробітництва і туризму Володимир Кашицький. Участь у заході взяли також голова ГО «Польський центр культури і освіти ім. Мечислава Кромпця у Тернополі» Петро Фриз та його представники, бібліотекарі міських бібліотек та зацікавлені у популяризації польської культури громадяни міст-партнерів.
З вітальним словом до учасників конференції звернувся міський голова Сергій Надал, наголосивши на важливості популяризації культурного компонента, що допоможе тернополянам більше дізнатися про польську культуру, а мешканцям м. Сувалки – про наше місто. У свою чергу, від наших партнерів виступив президент м. Сувалки Чеслав Ренкєвіч та директорка Публічної бібліотеки імені Марії Конопницької в Сувалках Марія Колодзєйська з очікуваннями, що проєкт сприятиме розвитку бібліотечної системи Тернополя та Сувалок і перетворенню бібліотек у справжні освітньо-культурні центри.
На сьогодні велика частина запланованого вже зроблена. Зокрема, в рамках проведення Дня міста Тернополя 28 серпня цього року відбувались Дні польської культури. На подію завітала делегація із Сувалок, до складу якої увійшли віцемер Сувалок Роман Ринковський, заступник голови міської ради в Сувалках Яцек Нєдзвєдзький, казначей міста Вєслав Стельмах, директорка Публічної бібліотеки імені Марії Конопницької в Сувалках Марія Колодзєйська та працівниця цього закладу Йоланта Гонглевська. Гості були приємно вражені, відвідуючи бібліотеку-музей «Літературне Тернопілля», де відбулася презентація артбуків та аудіо-
казок, які були створені за умовами проєкту.
Саме бібліотекарями міста виготовлено три артбуки: «Марія Конопницька у вимірі часу» (проєкт Центральної міської бібліотеки), «Історія української культури» (проєкт бібліотеки-філії №4 для дорослих), «Культурна спадщина Польщі» (проєкт бібліотеки-філії №5 для дітей). Всі твори мистецтва виготовлені двома мовами – українською та польською.
У створенні аудіовізуального матеріалу до казок працювали творчі люди м. Тернополя: Михайло Павлентий, Лариса Різник, Зоряна Вовк, Тарас Мірошниченко, Наталія Іванчук, Христина Вітвіцька, Сергій Сірий, Наталія Лобас, Віра Корбеляк, Софія Веселовська, Вікторія Процик, Юрій Завадський, Назар Видиш. Варто зауважити, що голосами цих людей звучать казки українською мовою. А от завдяки праці Наталії Лобас – викладачки ТНПУ, перекладачки, авторки казок, та поета, перекладача Юрія Завадського казки наших авторів відтепер звучать польською мовою.
Надалі триває активна фаза реалізації проєкту, проводяться підготовчі роботи до проведення не менш цікавих заходів. Насамперед це вулична акція «Бібліотека під відкритим небом». Саме для цієї події закуплено по 500 книг для обміну між партнерами. У Тернополі всі бажаючі будуть мати можливість почитати, переглянути новинки польської літератури. Відповідно шанувальники української літератури зможуть це зробити у м. Сувалки. Заплановано провести фотовиставки, які візуалізуватимуть міста-партнери. У Польщі цей захід буде присвячений Дню м. Сувалки. Для цього виготовили ряд фото, а також зробили обмін фотографіями про наші міста.
З метою популяризації польської культури в рамках проєкту тернополянам запропонують переглянути виставу польського автора А. Сарамоновіча «Тестостерон, або Гормон кохання» у Тернопільському академічному обласному драматичному театрі ім. Т. Шевченка.
Участь у таких проєктах надзвичайно важлива для міст-партнерів. Це можливість налагодити дружні контакти, набути досвід співпраці із колегами, розширити світогляд мешканців, популяризувати місцеву культуру та історію заради розвитку Тернопільської громади та вдосконалення усіх сфер життєдіяльності міста.
Запрошуємо усіх тернополян та гостей міста відвідати міські бібліотеки та оцінити твори мистецтва, які були зроблені в рамках реалізації проєкту «Пізнаймо один одного – українці в Сувалках, поляки в Тернополі».


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

Днями завершила роботу конкурсна комісія з вибору кращої концепції реконструкції Старого парку в Тернополі...


Рубрика: , , Опубліковано: о 9:00


28 серпня з нагоди відзначення Дня міста тернопільська «Алея зірок», що на вулиці вул. Петра Конашевича-Сагайдачного, традиційно поповниться новою зіркою...


Рубрика: , Опубліковано: о 8:20


З нагоди Дня фізичної культури і спорту в суботу, 10 вересня, відбудуться XXVІ легкоатлетичні змагання з бігу «Тернопільська озеряна’2022»...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 8:04


У Тернополі триває активна підготовка закладів освіти до нового навчального року...


Рубрика: , , Опубліковано: о 11:30


В Українському домі відбулися урочистості з нагоди Міжнародного дня молоді...


Рубрика: , , Опубліковано: о 9:09Теми дня
20 Серпня
19 Серпня
18 Серпня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео