Вівторок, 05 грудня 2023
• «Піккардійська терція» запрошує на чарівний різдвяний концерт у Тернополі • «Подаруй Миколая солдату»: в Тернополі відбудеться благодійний захід • Свято-Миколаївський собор у Кременці повернули у власність держави • СБУ проводить обшуки у Почаївській лаврі УПЦ (МП) • “Був нянем для всіх лемків”. Не стало Олександра Венгриновича • Чай зі смаком перемоги • Тернополян запрошують стати помічниками святого Миколая • Скільки економлять тернополяни в утеплених будинках? • Хатина святого Миколая біля скельного монастиря на Тернопільщині • Зворушлива зустріч дошкільнят із воїном у Козовій • «Росіяни брешуть, що знищили нашу бригаду, а ми й далі виганяємо ворога» • Багато тепла від Багатківців для воїнів • Які фактори впливають на репродуктивну функцію українських жінок і чоловіків? • Туризм попри ракети над головою • Михайло Головко під домашнім арештом • Тернопіль готовий до зими • Пральня у… дзвіниці храму в Теребовлі • Тернопільські актори зворушливо зустріли свого колегу з війни • У Бережанах одружився військовослужбовець • 100-річний ювілей святкує мешканка Теребовлянщини
«Пізнаймо один одного – українці в Сувалках, поляки в Тернополі»

Опубліковано: 24 Грудня о 8:00 62


У рамках Програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020» Тернопільська міська рада реалізовує проєкт «Пізнаймо один одного – українці в Сувалках, поляки в Тернополі» спільно із закордонним партнером – Публічною бібліотекою імені Марії Конопницької у Сувалках (Підляське воєводство, Польща).


Метою проєкту є промоція місцевої культури та історії, налагодження взаєморозуміння між Польщею та Україною, покращення іміджу двох міст і їх доступності для відвідувачів.
Місцем реалізації проєкту обрані бібліотеки, оскільки у наш час бібліотека – це не тільки місце, де можна в тиші насолодитися книгою, а й центр соціального та культурного життя, який може залучати широкі аудиторії.
На жаль, реалії сьогодення, поширення карантинних обмежень у всьому світі дещо змінили час та форму реалізації проєкту. Зустрічі, котрі мали відбутися в режимі офлайн, вимушено перенесені у формат онлайн. Так, 28 січня 2021 року в Центральній міській бібліотеці відбулася початкова онлайн-конференція, на якій Тернопіль презентували понад 20 осіб. З польської сторони захід відвідали понад 10 учасників. На подію також завітали представники місцевої влади Тернополя — міський голова Сергій Надал, начальник управління культури і мистецтв ТМР Світлана Козелко, начальник відділу міжнародного співробітництва і туризму Володимир Кашицький. Участь у заході взяли також голова ГО «Польський центр культури і освіти ім. Мечислава Кромпця у Тернополі» Петро Фриз та його представники, бібліотекарі міських бібліотек та зацікавлені у популяризації польської культури громадяни міст-партнерів.
З вітальним словом до учасників конференції звернувся міський голова Сергій Надал, наголосивши на важливості популяризації культурного компонента, що допоможе тернополянам більше дізнатися про польську культуру, а мешканцям м. Сувалки – про наше місто. У свою чергу, від наших партнерів виступив президент м. Сувалки Чеслав Ренкєвіч та директорка Публічної бібліотеки імені Марії Конопницької в Сувалках Марія Колодзєйська з очікуваннями, що проєкт сприятиме розвитку бібліотечної системи Тернополя та Сувалок і перетворенню бібліотек у справжні освітньо-культурні центри.
На сьогодні велика частина запланованого вже зроблена. Зокрема, в рамках проведення Дня міста Тернополя 28 серпня цього року відбувались Дні польської культури. На подію завітала делегація із Сувалок, до складу якої увійшли віцемер Сувалок Роман Ринковський, заступник голови міської ради в Сувалках Яцек Нєдзвєдзький, казначей міста Вєслав Стельмах, директорка Публічної бібліотеки імені Марії Конопницької в Сувалках Марія Колодзєйська та працівниця цього закладу Йоланта Гонглевська. Гості були приємно вражені, відвідуючи бібліотеку-музей «Літературне Тернопілля», де відбулася презентація артбуків та аудіо-
казок, які були створені за умовами проєкту.
Саме бібліотекарями міста виготовлено три артбуки: «Марія Конопницька у вимірі часу» (проєкт Центральної міської бібліотеки), «Історія української культури» (проєкт бібліотеки-філії №4 для дорослих), «Культурна спадщина Польщі» (проєкт бібліотеки-філії №5 для дітей). Всі твори мистецтва виготовлені двома мовами – українською та польською.
У створенні аудіовізуального матеріалу до казок працювали творчі люди м. Тернополя: Михайло Павлентий, Лариса Різник, Зоряна Вовк, Тарас Мірошниченко, Наталія Іванчук, Христина Вітвіцька, Сергій Сірий, Наталія Лобас, Віра Корбеляк, Софія Веселовська, Вікторія Процик, Юрій Завадський, Назар Видиш. Варто зауважити, що голосами цих людей звучать казки українською мовою. А от завдяки праці Наталії Лобас – викладачки ТНПУ, перекладачки, авторки казок, та поета, перекладача Юрія Завадського казки наших авторів відтепер звучать польською мовою.
Надалі триває активна фаза реалізації проєкту, проводяться підготовчі роботи до проведення не менш цікавих заходів. Насамперед це вулична акція «Бібліотека під відкритим небом». Саме для цієї події закуплено по 500 книг для обміну між партнерами. У Тернополі всі бажаючі будуть мати можливість почитати, переглянути новинки польської літератури. Відповідно шанувальники української літератури зможуть це зробити у м. Сувалки. Заплановано провести фотовиставки, які візуалізуватимуть міста-партнери. У Польщі цей захід буде присвячений Дню м. Сувалки. Для цього виготовили ряд фото, а також зробили обмін фотографіями про наші міста.
З метою популяризації польської культури в рамках проєкту тернополянам запропонують переглянути виставу польського автора А. Сарамоновіча «Тестостерон, або Гормон кохання» у Тернопільському академічному обласному драматичному театрі ім. Т. Шевченка.
Участь у таких проєктах надзвичайно важлива для міст-партнерів. Це можливість налагодити дружні контакти, набути досвід співпраці із колегами, розширити світогляд мешканців, популяризувати місцеву культуру та історію заради розвитку Тернопільської громади та вдосконалення усіх сфер життєдіяльності міста.
Запрошуємо усіх тернополян та гостей міста відвідати міські бібліотеки та оцінити твори мистецтва, які були зроблені в рамках реалізації проєкту «Пізнаймо один одного – українці в Сувалках, поляки в Тернополі».


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

З вірою у ЗСУ та різдвяним настроєм! Відома вокальна формація «Піккардійська Терція» вирушає у великий всеукраїнський різдвяно-новорічний благодійний тур, аби разом із шанувальниками відзначити найсвітліші та наймагічніші дні року, а також допомогти нашим Збройним силам, адже усі концерти туру будуть благодійними, повідомили організатори Clever Production...


Рубрика: , Опубліковано: о 23:04


«Подаруй Миколая солдату» — захід під такою назвою проведуть сьогодні, 2 грудня, в Тернополі. Організовує благодійний вечір ГО «Країна рівності і правди»...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 12:00


Від самого ранку працівники поліції та інших правоохоронних органів працювали у Кременці, забезпечуючи виконання судового рішення щодо повернення Свято-Миколаївського собору в державну власність...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:08


Служба безпеки проводить слідчі дії на території Почаївської Успенської лаври УПЦ (МП). Обшуки проходять у межах кримінального провадження щодо причетності керівництва Лаври до розпалювання національної ворожнечі та ненависті...


Рубрика: , Опубліковано: о 14:56


Сьогодні відійшов у засвіти славний тернополянин і лемко Олександр Венгринович – громадський діяч, багаторічний голова всеукраїнського товариства “Лемківщина”...


Рубрика: , Опубліковано: о 21:18Теми дня
3 Грудня
2 Грудня
30 Листопада
29 Листопада
28 Листопада
27 Листопада
22 Листопада