Вівторок, 28 березня 2023
• У парку «Загребелля» виявлено факти незаконного збирання березового соку • Студентка-нігерійка Джульєтта заспівала “Черемшину” для коханого • Кохання, загартоване війною • У Тернопільській громаді триває двомісячник благоустрою • Жива легенда УПА: мешканка Тернопільщини святкує поважний ювілей • Вчинив домашнє насильство – зумій понести за нього відповідальність • «Контінентал» розпочав весняну посівну • 77 тисяч гривень – за неіснуючий квадроцикл • Викрав телефон із-під прилавка • Сергій Добалюк: «У час війни кожен із нас мусить бути волонтером» • Майстриня з Тернопільщини втратила понад 15 тисяч гривень • «Війна знімає маски. На фронті всі — справжні» • «Гаряча лінія» для підтримки родин полеглих Героїв • Міський голова Тернополя відвідав на передовій захисників із 44-ої тернопільської бригади • Волонтерка Тіфані привезла допомогу до Тернополя • «Я не прийшов вбивати, а — захищати рідну землю» • Ляльки Лідії Лапки — для перемоги • Іконописець Володимир Шерстій пройшов пекельні бої на Харківщині • Фонд житла — для тимчасового проживання переселенців • Російська ракета вдарила по Підгаєччині
«Побороли коронавірус у Монастириськах – пора на заробітки»

Автор: Опубліковано: 15 Липня о 11:31 2057


З послабленням карантину відкрилися міждержавні кордони, але в кожній країні продовжують діяти свої обмеження та вимоги щодо в’їзду іноземців. Карантинні правила змінюються майже щотижня, тому важко зорієнтуватися, де що дозволено.


Деякі країни вільно впускають усіх іноземців, окрім хіба що з країн, де досі високий рівень захворюваності на COVID-19, інші вимагають страховий поліс на дану недугу або ПЛР-тест. З України масово рушили за кордон заробітчани, пробують відвідати омріяні країни й туристи. А чи не найбільше наших земляків нині їдуть до Польщі на сезонні роботи.
Громадський активіст Олександр Сидоришин із Монастириськ уже другий тиждень на обсервації в Кракові. Під час спалаху коронавірусу в рідному місті він допомагав медикам і місцевій лікарні. Подався чоловік до сусідньої країни на роботу на будівництво. Про те, наскільки суворі правила в’їзду і перебування в Польщі, Олександр розповів «НОВІЙ…».

Два тижні Краків — лише через вікно
— Торік я був у Польщі, та й загалом часто їжджу за кордон на роботу. З початком послаблення карантину знову подався, щоб трохи заробити, — каже Олександр. — Їхав автобусом зі Львова до Кракова. На кордоні в пункті пропуску «Шегині» ми чекали 15 (!) годин. Черга велика, усіх ретельно перевіряють. Разом із нашим ще стояли сім чи вісім автобусів. І так щодня. Окрім того, цілодобово іде жива черга через кордон. Українці рушили на заробітки, бо карантин карантином, а жити за щось треба. На пропускний пункт дозволяють заходити по 10 осіб. Ситуації бувають різні. Так, жінка везла в автобусі двох собак. Прикордонники довго перевіряли, чи є належні документи на тварин. Двоє хлопців мали копії запрошень від роботодавця, але виявилося, що документи незареєстровані, а тому недійсні. Їх завернули. На кордоні вносять у базу даних адреси обсервації українців, номери телефонів. У Кракові роботодавець доправив мене на найману квартиру, де відбуваю двотижневу обсервацію. Разом зі мною мешкають двоє чоловіків із Рогатина, один — із Львівщини. Першого дня роботодавець привіз нам повен холодильник продуктів. Думали, що попався хороший поляк, що нам за це не доведеться платити, але через кілька днів дізналися, що за продукти відрахують із зарплати десь по 200-300 злотих з кожного.
Із наступного дня після приїзду до нас щоранку приходить поліція і перевіряє, чи ми на місці. З нами мав жити ще один чоловік, який вказав на кордоні цю адресу, але не приїхав сюди. Поліція розшукує його. Мабуть, буде мати проблеми. Мінімальний штраф за порушення правил карантину — 5 тисяч злотих. А якщо раптом виявиться, що у порушника коронавірус, то «світить» до шести років тюрми.
Днями я отримав на телефон повідомлення, що на 10-ий день карантину можу безкоштовно здати ПЛР-тест. Зателефонував за вказаним номером до Національного фонду здоров’я Польщі. Розповів про свою ситуацію. Там дали номер до санепідстанції, яка може зробити тест. Мені порекомендували приїхати до них автівкою без контактування з іншими особами. Пояснив, що я прибув на роботу, не маю власного транспорту, не орієнтуюся в місті. «Тоді медики приїдуть до вас за місцем перебування», — запропонували. Я втішився, але вирішив ще зателефонувати до роботодавця-українця. «Навіщо вам той тест? Це все фікція», — скептично сприйняв мій намір перевіритись. «Я з такого містечка, де від того, що ви вважаєте вигаданим, люди помирали, мучилися…» — пояснив. Звернувся я за порадою також до роботодавця-поляка. «Справді роблять тести, але на результат треба чекати три дні. А так добудеш ще тих кілька днів і — до праці. Навіщо той тест?» — не зрозумів мене.
Селфі з квартири — як доказ обсервації
— Пройти тест я думав для того, щоб бути в безпеці, розуміти, що нікому не складаю загрози, — продовжує громадський активіст. — Вважаю, що тих, хто їде на роботу до Польщі, потрібно там тестувати, тим більше, якщо країна пропонує таку процедуру безкоштовно. Люди проїжджають через кордон, можуть підчепити вірус від прикордонника чи когось із пасажирів. Буває, що коронавірус проявляється і після двох тижнів. Поляки зацікавлені, щоб українці чим більше працювали, а здоров’я — наша особиста турбота.
Наразі добуваю обсервацію. Важко висидіти два тижні в квартирі. Читаю інтернет, переглядаю новини в Україні. Окрім того, що нас перевіряє поліція, двічі на день нам приходять на телефон повідомлення із завданням через додаток «Kwarantanna domowa» («Домашній карантин»). У повідомленні просять сфотографуватися вдома. Можливо, хтось хитрує — робить наперед фото, але все одно фіксують місце перебування телефону. На вулиці, наскільки мені відомо, не перевіряють документи у перехожих. Українці, які їдуть на роботу в сільське господарство, проходять обсервацію на полі. Ще далекобійники і студенти не сидять на ізоляції. Я їхав до Польщі з далекобійником, то він розповідав, що йому і колегам видали «червоні» квитки, за якими мають право їздити країною. Не знаю, які максимальні стягнення за порушення карантину. Одна українка в автобусі розповідала, що її колєжанка з сестрою мали відбути обсервацію, але вийшли в місто. Поліція з’ясувала це і їх засудили на три роки тюрми. На державному рівні в Польщі все суворо прописано, правоохоронці перевіряють. Ще в червні Польща відкрила кордони для туристів із країн ЄС. Біля будинку, де ми відбуваємо обсервацію, є кілька кафе, тож часто чую німецьку, іспанську, англійську мови. Звісно, вірус не вибирає, хто з якої країни, тому треба бути пильним усім. Багато хто нині вже скептично сприймає карантинні обмеження, говорять, що все це надумана ситуація з вірусом, що більше помирають від інших недуг. Безумовно, всі важкі хвороби складають загрозу, не тільки коронавірус, але якщо його не зупинити, то пошириться, як чума. Ті, кого серйозно не зачепив вірус, не розуміють небезпеки. Знаю, що у деяких мешканців Монастирищини, які перехворіли на COVID-19 навіть у легкій формі, погіршилось здоров’я. У них згодом «повилазили» різні патології. Коронавірус ще не вивчений до кінця, тому потрібно бути обережними.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Нещодавно опубліковане

Щоб пограти в азартні ігри, які описуються на Чемпіон Клуб сьогодні, не потрібно їхати в інше місто чи країну. Слоти, рулетка, покер та інші розваги доступні з ПК, ноутбуків і смартфонів...


Рубрика: Опубліковано: о 17:59


Програші не любить ніхто, особливо затяті гравці в азартні розваги. Тим не менш, вони продовжують грати, розуміючи, що можна втратити солідну суму...


Рубрика: Опубліковано: о 17:48


22 березня в Тернопільській громаді у парку «Загребелля» патрулюючи місто вранці, працівники управління муніципальної інспекції спільно з поліцейським офіцером громади затримали громадян, які здійснювали незаконний збір березового соку...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:57


Тернопільська студентка-нігерійка Джульєтта заспівала пісню «Черемшина» українською мовою в подарунок чоловікові...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:55


У Бучацькій громаді на рушничок щастя стали військовослужбовець Володимир Гутнік та його кохана Тетяна...


Рубрика: , Опубліковано: о 17:10



Теми дня
25 Березня
24 Березня
23 Березня