Четвер, 28 березня 2024
• У Чорткові вперше зробили складну операцію на серці • Залозецький став повернули у власність громади • Ремонтують аварійний міст на під’їзді до Тернополя з боку Бродів • “Закрити очі” за 100 доларів: водій пропонував хабар поліцейським • Смертельна аварія у Кам’янках: водій “Skoda Octavia” загинув на місці • Впав із чотириметрової висоти: смерть на будівництві біля Тернополя • Валерій Бачинський – новий директор Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки • Перископи та антени до рацій роблять у Бережанах • Професор із Тернопільщини донатить на виготовлення дронів • Уламки російської ракети впали на подвір’я на Тернопільщині • Вчителі англійської мови з Тернополя здобуватимуть досвід у Канаді • “Кохання наповнює життя змістом”. У Тернополі одружився військовослужбовець • Поліг біля Бахмута. На щиті повертається захисник із Тернопільщини • Втратила 150 тисяч гривень: жінка з Чортківщини повірила шахраям • Через важке поранення у госпіталі помер захисник із Мельнице-Подільської громади • Депутат Тернопільської обласної ради вимагав “відкати” від… поранених воїнів ЗСУ • Писанкарство в час війни. У Гусятині провели майстер-клас для переселенців • Нетверезий злодій крав велосипед і зламав ногу • Стрім із… лелечого гнізда • Віртуальна подруга шантажувала інтимними фотографіями
Поле. Пісня. Фестиваль! «Рекордний» рушник, драйвовий «Тартак» та смакота… з «Енеїди»!

Опубліковано: 17 Травня о 19:03 71


Фестиваль “Співоче поле. Тернопіль”, організований Лігою підприємців “Українська справа”, відбувався уже вдруге і цьогоріч був присвячений Дню Матері.


Упродовж двох днів — 13-14 травня — співало тернопільське Співоче поле. І не лише співало, а й гуло козацькими забавами, мірялося богатирською силою, цвіло вишиванками, “давало лиха закаблукам”, натхненно майструвало, азартно торгувало й торгувалося, апетитно пахло новим гастрономічним рекордом…  А ще там же на тернополян чекали рекордний вишиваний 12-метровий рушник, драйвовий гурт “Тартак”  і неймовірно смачна навариста шпундра — смакота за стародавній рецептом, причому не звідки-будь, а з самої “Енеїди” Котляревського! Сам кулінарний “гуру” Костянтин Грубич заради цього до Тернополя приїхав. І таке з його приїздом “заварилося”… Проте про все за порядком.

Тернополянам — фест, волонтерам — бус

Фестиваль “Співоче поле. Тернопіль”, організований Лігою підприємців “Українська справа”, відбувався уже вдруге і цьогоріч був присвячений Дню Матері. У рамках “Співочого поля. Тернопіль” відбувся також етап все-
українського творчого марафону “Мистецтво єднає Україну” та дев’ятий всеукраїнський фестиваль “Цвіт вишиванки”.

Якщо ще рік-два тому чи не кожне фестивальне дійство, яке відбувалося у “файному місті”, обов’язково носило благодійну складову для допомоги учасникам АТО, то цього року за ковбасами-пивасами про бійців на передовій, як не прикро, схоже, забули… Але не в Лізі підприємців “Українська справа”.

— На запитання, кому потрібні фестивалі, коли в країні війна, для мене найкращою відповіддю є так звана “формула Черчилля”. Коли цього легендарного діяча попросили скоротити витрати на культуру на користь армії, він відповів: “А за що ж ми тоді воюємо?”,  — зазначає голова правління Ліги підприємців Михайло Ратушняк. — Фестиваль “Співоче поле. Тернопіль”, як і всі попередні масові мистецькі заходи під егідою Ліги підприємців “Українська справа”,  підпорядкований єдиній меті — популяризації українських звичаїв і традицій, культурному розвитку громади.

Українські гроші повинні потрапляти в українські руки і використовуватися на українські справи. У даному випадку кожна п’ята гривня, зароблена організаторами та партнерами фестивалю, була спрямована на придбання автомобіля, яким тернопільські волонтери зможуть доправляти допомогу українським воїнам на передову. Волонтери неодноразово скаржилися на відсутність транспорту, яким можна доставляти зібрану від краян гуманітарну допомогу нашим бійцям на Схід, — каже Михайло Ратушняк.  —  Понад рік тому “Українська справа” вже придбала для батальйону “Київська Русь” броньований ГАЗ-53, який виконує свою місію на передовій разом з хоробрими українськими вояками, а цьогоріч за всі благодійні пожертви тернополян і гостей міста та за частину виручених під час фестивалю коштів організатори вирішили придбати автомобіль IVECO для волонтерської групи “Схід та Захід – єдині”. Урочисте вручення ключів від буса відбулося у заключний день мистецького фестивалю безпосередньо перед головною сценою.

12-метровий рушник вишиватимуть всім світом.

12-метровий рушник об’їде увесь світ

 Всеукраїнський  фестиваль національної вишивки і костюма “Цвіт вишиванки”, що “розцвів” на Співочому полі уже вдев’яте (генеральним партнером незмінно є  відома українська корпорація “Оболонь”), потішив не лише різнобарвними вишитими костюмами із різних регіонів нашого краю, а й презентацією унікального вишитого Міжнародного  рушника єднання, довжина якого понад 12 метрів. Власне, процес його вишивання тільки-тільки починається…  На один край рушника майстрині наноситимуть візерунки народної вишивки, популярної у різних районах Тернопілля та Івано-Франківщини, інший, планується, помережать вишитими узорами представники української діаспори з різних країн світу – Америки, Канади, Австралії… Рушник планують завершити і показати громаді наступного року, під час десятого, ювілейного фестивалю “Цвіт вишиванки”, а згодом передати до краєзнавчого музею.

Пісень наслухавшись, вишиванками намилувавшись, учасники фестивалю  вирішили спробувати свої сили у відкритих турнірах “Сталева рука”, “Богатир Тернополя”, “Родинний футбол”, “Шашки на лаві”…

“Чи хтось, нарешті, обіграє Ратушняка в шашки?” —  жартували тернопільські журналісти напередодні фестивалю. Але в кожному жарті, як відомо, є тільки частка жарту, а все решта… правда, а тому питання так і залишилося риторичним, а голова обласної федерації шашок, майстер спорту Михайло Ратушняк — непереможеним навіть під час сеансу одночасної гри із десятьма учасниками змагань!

Тим не менше, ніхто з учасників турніру “Шашки на лаві” не залишився без нагород.  Кожен з них отримав аудіодиски з піснями Олександра Смика та смачні “Живчики” від “Оболоні”.

А “на десерт” — пісня! Та ще й яка! І хоча заанонсований Валерій Маренич, на жаль, не зміг приїхати на свято, для тернополян виступив, без перебільшення, легендарний артист  —  справжній Майстер Слова,  лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка, Герой України  Анатолій Паламаренко. «Народний виступ» народного артиста України тернополяни пам’ятатимуть ще довго!  А другий день фестивального дійства закривав потужний гурт “Тартак”.

Костянтин Грубич та Ігор Парій готують рекордну шпундру.

Ура! Рекордна шпундра!

Охочих пофестивалити не розігнав навіть дощ, і біля містечок народних майстрів, де відбувалися майстер-класи, благодійних та еко-ярмарків, як і біля самої сцени Співочого поля, зібралося чимало тернополян. І уже за якийсь час усі вони потяглися до велетенських казанів неподалік, у яких щось заклично булькало і апетитно пахло на все Поле…

“Не ковбасою єдиною”, — вочевидь, вирішили організатори фестивалю і взялися й собі “накуховарити” на рекорд. І наварили-таки ні, не каші, а… шпундри! Хто читав “Енеїду”, той пам’ятає:  “Був борщ до шпундрів з буряками…” Хто ж читав Вікіпедію, той знає: шпундра (шпундри) — давня українська народна страва зі смаженої свинини (підчеревини чи грудини), тушкованої потім із буряками в буряковому квасі та заправленої борошном або запареним тертим пшоном… Що ж, раз Енею смакувало, то й тернополянам “на ура” піде. І пішло. Так, що від 248 літрів шпундри (що складалася з м’яса, цибулі та буряка, а ще трохи пшона та спецій) хіба “дякую!” залишилося. Але “дякую!” щире й багатоголосе… А ще Тернопіль відтепер — з новим гастрономічним рекордом. Поки журналіст і телеведучий Костянтин Грубич разом із відомим  тернопільським ресторатором Ігорем Парієм “чаклували” над велетенським казаном із м’ясом, квашеними буряками та різноманітними приправами та спеціями, за кулінарним таїнством спостерігали представники Книги рекордів України, не лише фільмуючи весь процес, а й власноруч перевіряючи кожен інгредієнт страви, що потрапляв у казан. “Суть рекорду навіть не в кількості страви, а в тому, що ми приготували її чи не вперше у сучасній Україні і з продуктів, які вирощують на теренах нашого краю”, — зауважив Ігор Парій.

Михайло Ратушняк та Ігор Парій біля подарованого волонтерам буса.

Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Нещодавно опубліковане

У Чортківській центральній міській лікарні 69-річному пацієнту із Горішньої Вигнанки успішно імплантували в серце трикамерний кардіовертер-дефібрилятор...


Опубліковано: о 22:03


Прокурори Бережанської окружної прокуратури забезпечили виконання рішення суду щодо повернення у комунальну власність земельної ділянки та водного об’єкта вартістю 15 мільярдів гривень в межах гідрологічного заказника місцевого значення, що входить до складу території об’єктів смарагдової мережі Європи «Seretskyi»...


Рубрика: , Опубліковано: о 21:59


Служба відновлення проводить капітальний ремонт аварійного мосту між селами Плотича та Івачів-Долішній Тернопільського району...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:56


100 доларів і 500 гривень пропонував працівникам поліції мешканець Тернопільського району, якого зупинили на дорозі...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:52


Причини чотирьох аварій, які трапилися на дорогах Тернополя та області, встановлюють слідчі...


Рубрика: , Опубліковано: о 17:32



Теми дня
26 Березня
25 Березня
24 Березня
22 Березня