Неділя, 25 вересня 2022
• Триває збір коштів на автівку для воїнів ЗСУ 24 бригади • «Вітер На-Дії»: українська молодь зустрілася в Кракові • Передачі захисникам із Тернополя — в найгарячіші точки • Діти і війна: як подолати травми • У Тернопільській громаді живуть понад 28 тисяч переселенців • У Тернополі готуються до початку опалювального сезону в умовах воєнного стану • Клатчі для леді – за донати • З фронту – до шлюбу • Наталія Фаліон та гурт «Лісапетний батальйон» відсвяткують 30-річчя на сцені благодійним концертом у Тернополі • Іво Бобул запрошує на свій благодійний концерт в Тернополі для підтримки ЗСУ • Через ситуацію на Харківській ТЕЦ у Тернополі скликали екстрене засідання • Риболовля, собака і… помідори • Тернопільський рятувальник освідчився коханій на сцені театру • Мобільна стоматологія лікує воїнів-тернополян у гарячих точках • «Тернопіль готується до найскладнішого в історії незалежності опалювального сезону» • Голгофа Йосифа Сліпого – Голгофа України • Кольором перемогти війну • «Тернопільська Озеряна’2022»: 9 кілометрів – під дощем • Співом підтримали армію • Тепловізор від юних волонтерів
Політичні ігри на заваді українським школярам

Опубліковано: 26 Серпня о 16:00 37


Місцеві громади позбавляють коштів на ремонти навчальних закладів.


Без грошей на розвиток

Кабмін затримує містам виплату в розмірі 7,6 мільярда гривень із Фонду регіонального розвитку і 2,5 мільярда гривень субвенції на соціально-економічний розвиток. Керівник Асоціації міст України Олександр Слобожан повідомляє, що більшість цих коштів мала піти на проєкти, пов’язані з підготовкою навчальних закладів до нового навчального року. В зв’язку з цим виникла загроза, що не всі класи зможуть відкритися вчасно або не будуть повною мірою забезпечені всім необхідним для навчання.

З цієї ж причини під загрозою опиняються інші проєкти, пов’язані з облаштуванням публічних просторів. Як зазначає мер містечка Гайворон (Кіровоградська область) Роман Валуйко, кошти очікували отримати ще у липні. Зважаючи на час, який необхідний для проведення тендерів, реальні роботи можна було б почати у вересні. Однак у зв’язку із затримкою та невизначеністю фінансування роботи або будуть розпочаті із запізненням, або ж взагалі не почнуться. Голова Асоціації міст України Віталій Кличко у своєму зверненні до Президента України Володимира Зеленського наголошує, що міста просто не встигнуть освоїти кошти і роботи будуть не завершені. Очевидно, що таке блокування коштів торкнеться кожної громади.

Обурює причина, через яку, власне, за висновками ЗМІ, гальмується перерахування коштів до місцевих бюджетів. Як повідомляє авторитетне видання “Економічна правда”, про це попросив уряд керівник Офісу президента Андрій Богдан. Зокрема, в Офісі президента попросили уряд призупинити виділення коштів з Фонду регіонального розвитку і на соціально-економічний розвиток до формування нового уряду новим складом Верховної Ради. Виходить, кошти у кращому випадку громади зможуть отримати не раніше другої половини вересня. Очевидно, що освоїти ці кошти громади не встигнуть. І сотні тисяч українських школярів можуть залишитися без належних умов для навчання, а громади — без розвитку і покращання умов життя.

Політика економічного «закріпачення»

Варто зазначити, що блокування коштів на розвиток було поширеною практикою у часи президента-втікача Віктора Януковича. Тоді саме через постійне ручне управління фінансуванням життєво важливих проєктів досягали лояльності місцевих громад.

Цю ж практику застосовувала попередня влада. Політика економічного «закріпачення» розпочалася ще на початку літа. У червні прем’єр-міністр Володимир Гройсман оголосив про “зниження тарифів”. Формально тарифи знизили для населення, але вартість складових тарифу підвищили для комунальних підприємств. Різницю між тарифом для населення і тарифом для генеруючих підприємств переклали на місцеві бюджети. Місцевим громадам така «благодійність» обійдеться у 26 млрд. грн. Ці гроші доведеться витратити на газ.

У результаті такої «політики» Гройсмана під загрозу потрапила більшість програм розвитку: будівництво доріг, інфраструктури, громадських місць, ремонт шкіл і садочків, запровадження енергоефективності. Громади, які лише частково почали відчувати волю завдяки децентралізації, знову роблять бідними і залежними від розчерку пера чиновника в Києві.

Крайнім хочуть зробити місцеве самоврядування

У цій ситуації, очевидно, невдоволення людей через погіршання умов проживання спробують спрямувати на місцеве самоврядування. Трендом нової політичної реальності уже стали “президентські розноси” місцевих керівників, у яких спочатку забирають ресурси, а потім звинувачують у всіх існуючих бідах.

Скажімо, зовсім легко спихнути на місцеву владу, наприклад, поганий стан доріг. А чи задумується нова центральна влада, що робити міським головам і міським радам — утримувати освіту і медицину, давати тепло в оселі чи ремонтувати дороги? Запитання риторичне. Однак, зважаючи на потужний медіаресурс, який в Україні традиційно був у руках олігархів, а тепер лише посилив свій вплив на центральну владу, переконати людей буде нескладно.

Принаймні вони так думають. А ми, свідомі громадяни, маємо розуміти, чиї дії ведуть до комунального колапсу і гальмують розвиток громад. Ми не повинні черговий раз купитися на політологічну казочку про “доброго пана нагорі” і «погану владу на місцях». Ми маємо захищати своє право на самоврядування і своє місцеве самоврядування, щоб не повернутися у часи радянської диктатури, коли «вожді» вирішували, який рівень добробуту є достатнім для кожного з нас.

Артем Міщенко


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , , ,

Нещодавно опубліковане

Поранення чи смерть внаслідок бойових дій під час виконання посадових обов’язків є страховим випадком – Фонд соціального страхування України гарантує виплати і медико-соціальні послуги для всіх українських працівників, які постраждали на роботі через російську агресію...


Рубрика: , , Опубліковано: о 11:21


Щодня до Фонду соціального страхування України надходить на оплату 21,4 тисячі лікарняних на загальну суму близько 70 мільйонів гривень – вони містяться в понад 4 тисячах заявах-розрахунках, які роботодавці формують за лікарняними працівників і подають до ФССУ...


Рубрика: , , Опубліковано: о 11:18


З початку війни на підприємствах України зафіксовано 562 постраждалих внаслідок бойових дій працівників (+7 за останній тиждень)...


Рубрика: , , Опубліковано: о 11:17


Щомісячні страхові виплати від Фонду соціального страхування України упродовж вересня вже отримали понад 64 тисячі потерпілих на виробництві та членів їх родин...


Рубрика: , , Опубліковано: о 11:00


Уже сім років мешканець Збаражчини із села Кретівці, Ілля Роля, воює на Сході України проти кремлівських окупантів. Наш земляк служить у 24-й яворівській бригаді...


Рубрика: , Опубліковано: о 8:56Теми дня
23 Вересня
22 Вересня
21 Вересня
16 Вересня
15 Вересня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео