Неділя, 04 грудня 2022
• На Тернопільщині презентували інформаційно-аналітичну систему, що створює нові можливості для шкіл • Вдвічі менший урожай і непрогнозована посівна: ситуація із зерном в Україні • “Прошу суд зняти з мене браслет, оскільки є перебої з електроенергією” • Перерахунок пенсій у грудні: кому і на скільки підвищать виплати? • У Тернополі працюють десять пунктів обігріву • У Почаївській лаврі знайшли матеріали проти України • Із присвятою Збройним силам України! У Тернополі виступить Капела бандуристів • Замість ялинки – хатинка святого Миколая • Мобільні зупинки-укриття у Тернополі мають сертифікати відповідності • Велосипедист переїжджав у темряві дорогу… • У Тернополі планують розгорнути 12 стаціонарних пунктів обігріву • 8000 світловідбивальних стрічок-флікерів отримали маленькі тернополяни • Незаконно вивозили за кордон військовозобов’язаних • Справжнє обличчя війни • Шахрай поцупив із банківського рахунку 35 тисяч гривень • Наковтався пігулок. Тернопільська поліцейська врятувала сусіда • Будемо з картоплею, гречкою та цукром • Реалізація модернізації теплових мереж Тернополя • «Тернопіль забезпечить зимовою формою та взуттям наших воїнів із Тероборони» • Вперше в Україні у Тернополі запрацювала єдина система подачі тепла та гарячої води
Потрібно реабілітувати… совість

Опубліковано: 30 Жовтня о 15:00 17


Над виробленням норм соціальної моралі мусять працювати психологи, педагоги, соціологи, політики, всі ми разом і кожен з нас окремо.


Нещодавно у «НОВІЙ …» була публікація про святкування в Тернополі 100-річчя діяльності громадської організації «Союз Українок». Приємно, що громадянська активність українських жінок не згасла впродовж сторіччя. Важливо, що саме зараз в таких складних світових політичних умовах українські жінки в різних країнах, проживаючи в еміграції, відзначають ювілей організації. Одна з союзянок у публікації зауважила, що вони не прагнуть урівняти свої права на роботу чоловіків чи замінити їх у військовій сфері, їх завдання — виховувати чоловіків — гідних захисників своєї Батьківщини. А я хочу додати — виховувати українців, здатних наполегливо і чесно будувати свою державу та самовіддано захищати і відстоювати її.

Публікація спонукала багатьох замислитись про сучасні проблеми і роль жінки у їх вирішенні. Ми зустрілися з очільницею “Союзу Українок” Тернопільщини Наталією Постільською, під час якої зокрема й говорили про активну громадянську позицію і суспільну діяльність союзянок. Нас, жінок, сьогодні хвилює, що в нинішньому надмірно матеріалізованому суспільстві, де стосунки зводяться в основному до вигідного матеріального обміну, непросто формувати в людей готовність власної жертовності заради загального добра. Норми суспільної поведінки, котрі б спонукали до цього, загубились у войовничих епохах історії людства. Необхідна моральна перебудова світу, як казав наш великий філософ Сковорода, щоб підняти духовні якості людини вище матеріальних потреб. Тоді була б неможлива корупція, котра роз’їдає наше суспільство, а боротьба з нею не дає бажаних наслідків. Роль жінки в цьому важливому процесі формування суспільної моралі не можна переоцінити.
Яких би досконалих юридичних законів, норм і правил не придумувала сучасна юриспруденція, позитивних наслідків у культурі суспільного співіснування не діждемось, аж поки відроджена мораль не реанімує людську совість і змусить кожного з нас виконувати справедливі закони людського співжиття.
Над виробленням норм соціальної моралі мусять працювати психологи, педагоги, соціологи, політики, всі ми разом і кожен з нас окремо. Про те, що робити це треба вже невідкладно, свідчить постійний ріст цін на всі життєво необхідні товари, шалена швидкість забудов в недозволених місцях на догоду «грошовим мішкам». Нове покоління, що росте і виховується в таких умовах, буде керуватися тими ж матеріальними життєвими пріоритетами. Суперництво між дітьми формується різними змаганнями, конкурсами, навіть оцінками в школі. Успішність вимірюється вмінням заробити більше грошей. Про те, що нинішній світ є несправедливим і успіхи в будь-якій справі неможливі без порушень моралі, все частіше говорять соціологи, це хвилює, найперше, жінок.
Треба розуміти, що толерантність, взаємоповага, справедливість і любов між людьми можуть зароджуватися і в умовах війни, якщо спрямувати на це свідомість і стосунки. Так, музей війни в дитячому садочку (м. Чортків) варто замінити на “райський сад”, а дитячі конкурси «Краще за всіх» на виступи «Хто що вміє». Спорт із прибуткового бізнесу варто зробити доступним для всіх заради зміцнення здоров’я кожного українця. Не допускати, щоб з чесної конкуренції виростав войовничий егоїзм. Нинішня реальність свідчить про назрілу необхідність глобальної гуманізації людської цивілізації через формування принципів співжиття заради «загального добра», адже в античному світі буття людської спільноти виражалось трійцею «істина — добро — краса». Шляхи досягнення цієї цілі стануть темою обговорення наступних засідань координаційної Ради «Союзу Українок» Тернопільщини.

Оксана Гуцал


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки:

Нещодавно опубліковане

23 листопада 2022 року Державна служба якості освіти України презентувала розроблену спільно з міжнародними партнерами інформаційно-аналітичну систему EvaluEd, що реалізована в межах проєкту «Забезпечення інформаційної системи для Державної служби якості освіти України» спільно з Асоціацією з міжнародних питань, Чеською шкільною інспекцією та за підтримки Чеської агенції розвитку...


Рубрика: , Опубліковано: о 14:15


У 2021 році, який став для нашої країни рекордним за обсягом врожаю зерна, аграрії зібрали 106,6 мільйона тон зернових та олійних...


Рубрика: , , Опубліковано: о 10:00


Уже більше року Тернопільський міськрайонний суд слухає резонансну справу про загибель двох подруг у ДТП в Петрикові...


Рубрика: , , Опубліковано: о 18:00


У грудні в Україні відбудеться плановий перерахунок пенсій, який торкнеться непрацюючих пенсіонерів, шахтарів, людей, які втратили годувальника та ще кількох інших категорій громадян...


Рубрика: , , Опубліковано: о 12:34


Розташовані пункти обігріву за адресами:...


Рубрика: , Опубліковано: о 16:44Теми дня
30 Листопада
29 Листопада
28 Листопада