Середа, 19 червня 2019
• Валерій Чоботар: «У житті звик розраховувати лише на власні сили і брати на себе відповідальність за свої рішення» • Українці найсильніші на планеті — у футболі!!! • Чотири роки судять за… «смітникову люстрацію» • Головна команда у Тернополі • У Тернополі будуть нові дитячі садочки • Як тернопільські продавці квітів дурять клієнтів • Надія Фарійон: «Сучасна медсестра – партнер лікаря» • Націоналісти разом ідуть у Верховну Раду за списком «Свободи» • Переселенка з Горлівки про війну на Донбасі • Завершується ремонт в онкогематологічному відділенні обласної дитячої лікарні • Тарас Юрик: «Плідна співпраця народних депутатів і керівництва області дозволила вийти на рекордні показники капітальних інвестицій у розвиток Тернопілля» • «Громадянська позиція» йде на вибори до Верховної Ради • Віктор Овчарук: «Після реформування первинної ланки медицини реорганізовано стаціонарні медичні заклади області» • До ЄС і НАТО за 10 років: Петро Порошенко йде до Ради з оновленою командою • У Тернопільській психоневрологічній лікарні зняли білі халати • Степан Барна: «Для мене як для голови ОДА 2015-ий став роком повернення віри в те, що наша область не периферійна» • Проєкт тернопільської «Циганки» отримав Гран-прі престижного архітектурного конкурсу • «Я простила жінці, яка замордувала мою Оленку…» • Люстрована горе-суддя хоче знищити комунальний транспорт Тернополя • «Живі» напої у літню спеку
Потрібно реабілітувати… совість

Опубліковано: 30 Жовтня о 15:00 12


Над виробленням норм соціальної моралі мусять працювати психологи, педагоги, соціологи, політики, всі ми разом і кожен з нас окремо.


Нещодавно у «НОВІЙ …» була публікація про святкування в Тернополі 100-річчя діяльності громадської організації «Союз Українок». Приємно, що громадянська активність українських жінок не згасла впродовж сторіччя. Важливо, що саме зараз в таких складних світових політичних умовах українські жінки в різних країнах, проживаючи в еміграції, відзначають ювілей організації. Одна з союзянок у публікації зауважила, що вони не прагнуть урівняти свої права на роботу чоловіків чи замінити їх у військовій сфері, їх завдання — виховувати чоловіків — гідних захисників своєї Батьківщини. А я хочу додати — виховувати українців, здатних наполегливо і чесно будувати свою державу та самовіддано захищати і відстоювати її.

Публікація спонукала багатьох замислитись про сучасні проблеми і роль жінки у їх вирішенні. Ми зустрілися з очільницею “Союзу Українок” Тернопільщини Наталією Постільською, під час якої зокрема й говорили про активну громадянську позицію і суспільну діяльність союзянок. Нас, жінок, сьогодні хвилює, що в нинішньому надмірно матеріалізованому суспільстві, де стосунки зводяться в основному до вигідного матеріального обміну, непросто формувати в людей готовність власної жертовності заради загального добра. Норми суспільної поведінки, котрі б спонукали до цього, загубились у войовничих епохах історії людства. Необхідна моральна перебудова світу, як казав наш великий філософ Сковорода, щоб підняти духовні якості людини вище матеріальних потреб. Тоді була б неможлива корупція, котра роз’їдає наше суспільство, а боротьба з нею не дає бажаних наслідків. Роль жінки в цьому важливому процесі формування суспільної моралі не можна переоцінити.
Яких би досконалих юридичних законів, норм і правил не придумувала сучасна юриспруденція, позитивних наслідків у культурі суспільного співіснування не діждемось, аж поки відроджена мораль не реанімує людську совість і змусить кожного з нас виконувати справедливі закони людського співжиття.
Над виробленням норм соціальної моралі мусять працювати психологи, педагоги, соціологи, політики, всі ми разом і кожен з нас окремо. Про те, що робити це треба вже невідкладно, свідчить постійний ріст цін на всі життєво необхідні товари, шалена швидкість забудов в недозволених місцях на догоду «грошовим мішкам». Нове покоління, що росте і виховується в таких умовах, буде керуватися тими ж матеріальними життєвими пріоритетами. Суперництво між дітьми формується різними змаганнями, конкурсами, навіть оцінками в школі. Успішність вимірюється вмінням заробити більше грошей. Про те, що нинішній світ є несправедливим і успіхи в будь-якій справі неможливі без порушень моралі, все частіше говорять соціологи, це хвилює, найперше, жінок.
Треба розуміти, що толерантність, взаємоповага, справедливість і любов між людьми можуть зароджуватися і в умовах війни, якщо спрямувати на це свідомість і стосунки. Так, музей війни в дитячому садочку (м. Чортків) варто замінити на “райський сад”, а дитячі конкурси «Краще за всіх» на виступи «Хто що вміє». Спорт із прибуткового бізнесу варто зробити доступним для всіх заради зміцнення здоров’я кожного українця. Не допускати, щоб з чесної конкуренції виростав войовничий егоїзм. Нинішня реальність свідчить про назрілу необхідність глобальної гуманізації людської цивілізації через формування принципів співжиття заради «загального добра», адже в античному світі буття людської спільноти виражалось трійцею «істина — добро — краса». Шляхи досягнення цієї цілі стануть темою обговорення наступних засідань координаційної Ради «Союзу Українок» Тернопільщини.

Оксана Гуцал


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки:

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Тернополянин Валерій Чоботар (псевдо «Гатило») – взірець справжнього патріота своєї Батьківщини...


Рубрика: , , Опубліковано: о 18:00


Це справді не сон. Юнацька збірна України (вік гравців до 20 років) — найсильніша в світі! Україна — лідер у грі мільйонів, у тому виді спорту, який набагато частіше завдавав нам прикрощів, аніж приносив задоволення...


Автор: Опубліковано: о 16:00


Про «смітникову люстрацію» суддів Кременецького районного суду вже, здається, давно всі забули...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 13:30


Іван Гресько колись навчався у цьому навчальному закладі на факультеті фізичного виховання...


Рубрика: Опубліковано: о 18:00


На черговій сесії Тернопільської міської ради, що відбулася 6 червня, було прийнято рішення про виділення чотирьох земельних ділянок для будівництва нових закладів дошкільної освіти у Тернополі, а також коштів на виготовлення проєктно-кошторисної документації...


Рубрика: Опубліковано: о 16:00Теми дня
19 Червня
18 Червня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео