Понеділок, 21 січня 2019
• Осінній атентат у Мюнхені • Степан Барна:«Маємо робити ставку на розвиток малого та середнього бізнесу в області» • Дотягнутися пальцем до обличчя • Тарас Юрик: «Тернопільські представники медведчуківської політсили «За життя» виступили проти Української церкви» • 20 облич’2018: Михайло Левицький • «У наступному житті я хотів би народитися в Україні і бути футболістом, як Шевченко!» • Короп, запечений у духовці • Олександр Рикун: «Мене одночасно запрошували і до «Шахтаря», і до «Динамо», але на заваді стали проблеми з режимом» • Тернопіль – туристичний форпост України • Картина – пальчики оближеш! • Митрополит Епіфаній: «Обрання було для мене несподіванкою…» • Помстився зятю — спалив авто • 20 облич’2018: Ігор Слюсарчук • Демократичні сили визначилися з єдиним кандидатом у президенти • Наколядували на рекорд! • Фатальна аварія у Ступках • Даринка впала на сцені… • Олександр Шевченко: «Щастя – це коли всі навколо щасливі» • Досі згадувати Кіріла в храмах – це злочин! • Президент Петро Порошенко: «Найважливіший фактор нашої єдності – українська мова»
Потрібно реабілітувати… совість

Опубліковано: 30 Жовтня о 15:00 11


Над виробленням норм соціальної моралі мусять працювати психологи, педагоги, соціологи, політики, всі ми разом і кожен з нас окремо.


Нещодавно у «НОВІЙ …» була публікація про святкування в Тернополі 100-річчя діяльності громадської організації «Союз Українок». Приємно, що громадянська активність українських жінок не згасла впродовж сторіччя. Важливо, що саме зараз в таких складних світових політичних умовах українські жінки в різних країнах, проживаючи в еміграції, відзначають ювілей організації. Одна з союзянок у публікації зауважила, що вони не прагнуть урівняти свої права на роботу чоловіків чи замінити їх у військовій сфері, їх завдання — виховувати чоловіків — гідних захисників своєї Батьківщини. А я хочу додати — виховувати українців, здатних наполегливо і чесно будувати свою державу та самовіддано захищати і відстоювати її.

Публікація спонукала багатьох замислитись про сучасні проблеми і роль жінки у їх вирішенні. Ми зустрілися з очільницею “Союзу Українок” Тернопільщини Наталією Постільською, під час якої зокрема й говорили про активну громадянську позицію і суспільну діяльність союзянок. Нас, жінок, сьогодні хвилює, що в нинішньому надмірно матеріалізованому суспільстві, де стосунки зводяться в основному до вигідного матеріального обміну, непросто формувати в людей готовність власної жертовності заради загального добра. Норми суспільної поведінки, котрі б спонукали до цього, загубились у войовничих епохах історії людства. Необхідна моральна перебудова світу, як казав наш великий філософ Сковорода, щоб підняти духовні якості людини вище матеріальних потреб. Тоді була б неможлива корупція, котра роз’їдає наше суспільство, а боротьба з нею не дає бажаних наслідків. Роль жінки в цьому важливому процесі формування суспільної моралі не можна переоцінити.
Яких би досконалих юридичних законів, норм і правил не придумувала сучасна юриспруденція, позитивних наслідків у культурі суспільного співіснування не діждемось, аж поки відроджена мораль не реанімує людську совість і змусить кожного з нас виконувати справедливі закони людського співжиття.
Над виробленням норм соціальної моралі мусять працювати психологи, педагоги, соціологи, політики, всі ми разом і кожен з нас окремо. Про те, що робити це треба вже невідкладно, свідчить постійний ріст цін на всі життєво необхідні товари, шалена швидкість забудов в недозволених місцях на догоду «грошовим мішкам». Нове покоління, що росте і виховується в таких умовах, буде керуватися тими ж матеріальними життєвими пріоритетами. Суперництво між дітьми формується різними змаганнями, конкурсами, навіть оцінками в школі. Успішність вимірюється вмінням заробити більше грошей. Про те, що нинішній світ є несправедливим і успіхи в будь-якій справі неможливі без порушень моралі, все частіше говорять соціологи, це хвилює, найперше, жінок.
Треба розуміти, що толерантність, взаємоповага, справедливість і любов між людьми можуть зароджуватися і в умовах війни, якщо спрямувати на це свідомість і стосунки. Так, музей війни в дитячому садочку (м. Чортків) варто замінити на “райський сад”, а дитячі конкурси «Краще за всіх» на виступи «Хто що вміє». Спорт із прибуткового бізнесу варто зробити доступним для всіх заради зміцнення здоров’я кожного українця. Не допускати, щоб з чесної конкуренції виростав войовничий егоїзм. Нинішня реальність свідчить про назрілу необхідність глобальної гуманізації людської цивілізації через формування принципів співжиття заради «загального добра», адже в античному світі буття людської спільноти виражалось трійцею «істина — добро — краса». Шляхи досягнення цієї цілі стануть темою обговорення наступних засідань координаційної Ради «Союзу Українок» Тернопільщини.

Оксана Гуцал


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки:

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Степан Бандера народився 1 січня 1909 року на Івано-Франківщині в патріотичній родині священика...


Рубрика: , , Опубліковано: о 16:00


Прикладом успішно реалізованих проектів, вважає голова ТОДА, є відкриття нових підприємств...


Рубрика: , Опубліковано: о 14:00


Для канадця Адоніса Стівенсона після нокауту від Олександра Гвоздика це стало завданням на цілий день
...


Рубрика: , , Опубліковано: о 12:00


Україна торжествує! Єдина православна церква, про яку століттями мріяли покоління українців, стала реальністю. Здійснилося те, що донедавна вважалося фантастичним і нереальним...


Рубрика: , , Опубліковано: о 11:00


Ось уже удев’ятнадцяте «НОВА…» визначає рейтинг таких людей на Тернопіллі — 20 облич року.
І разом з ними пропонуємо Вам також згадати рік, що минає, — які спогади він залишить у пам’яті...


Рубрика: Опубліковано: о 10:00Теми дня
21 Січня
18 Січня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео