П’ятниця, 30 жовтня 2020
• У Монастириськах замироточила ікона Всецариці, яку отець Ростислав возив на Афон • Навчання… до Дрездена доведе! • На Тернопільщині за добу – п’ять летальних випадків через COVID-19 • Вибори голови Теребовлянської ОТГ можуть визнати недійсними • Вільний для польотів. Тернопільський режисер Ігор Кусяк готує виставу «Чайка Джонатан Лівінгстон» • «З реанімації просила вчителів про молитву…» • Вибори’2020: без сюрпризів • Щодня на Тернопільщині майже по 300 нових випадків захворювання на коронавірус • «Я не вчиняв цього. Тетяна була мені, як сестра», – підозрюваний у вбивстві тату-майстрині Андрій Горбатюк • Тернополянка народила вдома дитину і переховувала її від рідних • Майже 20 тисяч мешканців Тернопільщини перехворіли на COVID-19. А скільки ще не обстежувались… • Отцеві Ігорю було лише 44 роки… • У Тернополі порушники їздять на авто з… чужими номерними знаками • На п’яну голову викрав з-під готелю Volkswagen • Триває голосування за проєкти «Громадського бюджету 2021» Тернопільської громади • COVID-19 на Тернопільщині: 213 випадків зараження за добу, один – летальний • Обірвалося життя медсестри обласного онкодиспансеру Степанії Кушнір • У Байківцях вчаділи троє людей • Дані обласної ТВК: на Тернопіллі проголосували майже 357 тисяч виборців, що складає 45% • У Тернополі вибори виграли Сергій Надал і «Свобода»
Представники місцевого самоврядування з усієї України їдуть до Тернополя вчитися розбудовувати громадянське суспільство

Автор: Опубліковано: 24 Вересня о 10:00 42


Якщо бути об’єктивними, то маємо визнати — Тернопіль обирають свідомо, бо тут є що показати і є чим пишатися.


Асоціація міст України 24-25 вересня 2018 року проводить в Тернополі «День діалогу з владою». Понад 350 представників органів місцевого самоврядування приїдуть до нашого обласного центру, щоб ознайомитись з позитивним досвідом формування громадянського суспільства, коли громада залучена до управління життєдіяльністю міста.

Чому саме Тернопіль?

Якщо бути об’єктивними, то маємо визнати — Тернопіль обирають свідомо, бо тут є що показати і є чим пишатися. Це — одне з небагатьох міст, де окремі елементи децентралізації з подчі теперішнього мера Сергія Надала були реалізовані ще задовго до офіційного старту процесу децентралізації. А найголовніше, що Тернопіль – це справжній лідер України у питаннях доступності до місцевої влади. Це добре знають і представники центральної влади, і колеги з органів місцевого самоврядування, а тому хочуть перейняти наш позитивний досвід у цих питаннях.

Тернополю справді є чим пишатися і чого вчити інших

Кілька років тому, коли міський голова Сергій Надал говорив, що разом з командою збудує систему, за якої представник міської влади буде чути кожне побажання громади, ці слова сприймалися, як передвиборчий пафос. Так само з недовірою сприймалася і теза про те, що у бюджеті мало грошей, а отже, треба шукати додаткові приватні та міжнародні інвестиції на реформу ЖКГ, впровадження енерго-
ефективних технологій тощо. Але це вдалося! Співпраця мерії з іноземними фондами і приватними інвесторами, опора на місцевий малий і середній бізнес довели: місто може розвиватися навіть в умовах війни і системної економічної кризи.

Нещодавно Сергій Надал розповів про своє головне досягнення на посаді міського голови. І це добра співпраця та взаєморозуміння між владою і громадою.

«Я б сьогодні міг довго розповідати, скільки за вісім років у Тернополі відремонтовано чи прокладено нових доріг, скільки відновлено дворів, тротуарів, відремонтовано садочків, прокладено нових тролейбусних ліній тощо. Це все дуже важливо. Але найголовніше наше досягнення, що за ці роки місцева влада і громада навчилися чути і розуміти одне одного. Сьогодні громада Тернополя дає громадський наказ владі, а влада робить те, що хочуть мешканці. Саме завдяки такій комунікації Тернопіль успішно розвивається», — заявив мер Тернополя.

Залучення громади до управління містом

Який саме досвід будуть переймати мери, голови адміністрацій та інші посадовці з інших міст та областей України? Найбільше гостей цікавлять проект «Соціальна карта Тернополянина» і електронний квиток. Цей проект спочатку успішно реалізували у Тернополі, а відтак на законодавчому рівні запровадили по всій України. Ця тернопільська новація по-доброму прославила місто на всю Україну. Завдяки «Карті Тернополянина» містяни можуть економити на проїзді, всі пільговики без обмежень можуть користуватися пільговим проїздом у всіх видах громадського транспорту. Тернополяни і гості нашого міста мають змогу також розраховуватися за проїзд банківськими картками. Мета запровадження електронної системи розрахунків у громадському транспорті — максимально вивести цю сферу з тіні.

Ще один із сервісів для підвищення відкритості влади і зручності користування – інтерактивна карта реєстру комунального майна. Ця система дозволяє будь-якому користувачу знайти інформацію про усе комунальне майно, яке перебуває у власності громади, побачити, ким орендується, яка площа приміщення. Для цього просто треба зайти на відповідний сайт: http://rada.te.ua/municipal-data-map/interaktivna-karta-reestru-komunalnogo-mayna».

Гостей, без сумніву, цікавить і новий тернопільський стартап – відкритий реєстр містобудівних умов та обмежень. У громадян є завжди багато запитань про ті чи інші об’єкти, зокрема, де можна проводити будівництво, де цей процес заборонений. Саме завдяки реєстру містобудівних умов та обмежень тернополяни мають змогу в он-лайн режимі побачити всі містобудівні умови для початку ведення будівельних робіт, а також всі необхідні документи для спорудження об’єктів.

У Тернополі також ефективно діє система електронного документообігу «SX-Government», яку планують запустити по всій Україні.

Пріоритет — пряме народовладдя

Загалом відкритість влади і залучення громади до управління містом (пряме народовладдя) – це пріоритет у діяльності мерії Тернополя. З цією метою було відкрито офіційні сторінки відповідних управлінь у мережі Facebook, де кожен бажаючий у простий і зручний для себе спосіб може як отримати інформацію, так і повідомити про проблему.

В опції «Відкритий бюджет» у простій візуальній формі міститься інформація про складне, тобто про те, які доходи і витрати має Тернопіль.

Діє автоматизована система управління відображенням муніципальних даних, де у зручній формі можна знайти інформацію, корисну для підприємців, тернополян і гостей міста.

Запроваджено унікальну систему централізованого відеоспостереження, що включає у свою мережу майже 400 веб-камер, котрі передають зображення в режимі «on-line». Часто саме ця система дозволяє оперативно реагувати на безпекові відгуки.

Система електронних петицій, електронної черги у дитячі садки, відстеження руху громадського транспорту у реальному часі, дистанційна оплата комунальних послуг, зони вільного доступу до інтернету в громадському транспорті та публічних місцях – це далеко неповний перелік невеликих елементів того, що сприяє відкритості влади, дозволяє кожному управлінцю чути свою громаду і швидко реагувати.

У місті діє і такий важливий інститут прямого народовладдя, як громадський бюджет, коли частина міського бюджету розподіляється на проекти представників громади Тернополя.

Більшість цих проектів запроваджувалися на безкоштовній основі або за співфінансування західних партнерів Тернополя. Тепер вони доступні колегам з інших регіонів України.  Без них неможливий ефективний діалог влади та громади. І це вже добре розуміють в Асоціації міст України. Тому їдуть у наше місто вчитися, як будувати ефективне громадянське суспільство.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

У мальовничому куточку Монастириськ, у каплиці біля джерела Всецариці, замироточила ікона...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 15:22


Студенти Західноукраїнського класичного університету мали змогу повчитися у Дрезденському університеті в Німеччині...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 11:15


Станом на 30 жовтня 2020 року в Тернопільській області за результатами досліджень методом ПЛР – у 20410 випадках діагноз лабораторно підтверджений (19001 випадок – дорослі, 1409 випадків – діти), з них 253 летальних (1 випадок житель сусідньої області). Видужало 15387 осіб...


Опубліковано: о 11:00


За фактом ймовірної фальсифікації виборів Теребовлянського міського голови на двох виборчих дільницях в селах Вербівці та Ласківці порушено кримінальну справу і проводяться слідчі дії...


Опубліковано: о 17:24


Ця історія — про птахів і про людей. Про натовп і особистість. Про бажання і потреби. Про мрію і мистецтво польоту. Про те, що жити і їсти – зовсім не одне і те ж… Уже незабаром, 5 листопада, на сцені ПК «Березіль» уперше покажуть виставу за притчею американського письменника Річарда Баха «Чайка Джонатан Лівінгстон»...


Автор: Рубрика: , , , Опубліковано: о 16:04Теми дня
30 Жовтня
29 Жовтня
28 Жовтня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео