Субота, 25 травня 2019
• Сім майстрів і 184 години • Як Чортків сезон відкрив: блогерів зібрав, дефіле провів, на польовій кухні смаколики їв • Вкусив кліщ? Несіть його до лабораторії! • «Будапешт їм личить»! • Їсти, любити, фотографувати • Про Fair Play, «цікаві» матчі та… павуків у банці • Олександр Гринюк: «Мене засудили, бо хочуть змести з громадського життя» • Статки Зеленського: вілла в Італії, елітні автівки та скандальне житло на Грушевського • Нові правила техогляду: наклейка на скло • «Нива» здобула виїзну перемогу на п’ятій доданій хвилині • Олександр Зінченко показав свої трофеї • Чемпіонат області • На «вовчиць» і Винник їде! • Наші привітали Зе! • Голова ТОДА Степан Барна подав у відставку • Кульова блискавка влетіла в літню кухню… • «Поспішай творити добро!» Підкинуте щастя! • Почаїв у скорботі: не стало борця за українську церкву Тимофія Палія… • Президент ЗЕ: «Це тільки початок!» • «Не вам мене судити»
Про галантне зло і незугарне добро

Автор: Опубліковано: 14 Травня о 17:00 16


Смаки, уподобання, поведінка людей багато що можуть розповісти про них.


 Приміром, надмірна любов до напоїв з високим вмістом градусів, а також брутальність у спілкуванні — серйозний сигнал на предмет того, що від цього суб’єкта краще триматися подалі — задля власного психологічного комфорту. Однак, якщо взяти ці риси за головний критерій оцінки людини, то можна й помилитися…

Свого часу на чолі двох великих європейських націй стояли два харизматичні, наділені непересічними здібностями і силою волі, провідники. Сьогодні, в День пам’яті і примирення, є привід згадати про них. Очолювали вони свої країни в той історичний момент, коли ті зіткнулися в смертельному двобої.  Зрозуміло, що за таких обставин взаємної симпатії між ними не могло бути. Один з них — пристрасний оратор, який зумів буквально заворожити своїми промовами практичну і раціональну націю, — не шкодував образливих епітетів на адресу іншого, особливо наголошуючи на його схильності до алкоголю. Мабуть, вважав себе вправі робити такі закиди, оскільки сам до спиртного ставився різко негативно. Як і до паління. А тим зі своїх підлеглих, котрі зуміли позбутися цієї шкідливої звички, дарував, як заохочення, золоті годинники. А ще він був дуже уважний і турботливий до своїх секретарок, звертаючись до них “моя люба”. І навіть в найгіршому настрої (а хід війни поступово спонукав до нього)  був з ними бездоганно ввічливим. Коли новенька секретарка, друкуючи текст під його диктовку, сильно хвилювалася, він увесь час її заспокоював: “Не хвилюйтесь так, я сам роблю більше помилок при диктуванні, ніж ви”.

Його опонент, про якого йшлося вище, навпаки – без шампанського і коньяку не уявляв свого життя. Коли ж дружина висловлювала незадоволення, він постукував пальцем по пляшці, говорячи при цьому: “Це – мій слуга, а не господар”.  А ще він вивів з цієї своєї, для багатьох згубної, пристрасті майже наукове визначення: “Реальність – це галюцинація, викликана нестачею алкоголю в крові”. “Після перемоги я його заслуговую, а після поразки – потребую”, – ще одна винайдена ним формула, яка виправдовувала постійне “причащання”, оскільки війна щоденно приносила як не перемоги, то поразки. Іншим його незмінним супутником була сигара. “Своїм довголіттям я зобов’язаний спорту – я ніколи ним не займався” – ще одна його пам’ятна фраза із царини типового гумору його країни.  Та й особливо джентльменською поведінкою щодо жінок він не відзначався:

“Сер, та ви просто п’яні!”, – гнівно дорікнула йому високоповажна пані з парламенту.

“А ви потвора – почула у відповідь, – я завтра буду тверезим, а ви так і залишитеся потворою”.

“Якби я була вашою дружиною – злісно промовила інша шанована леді, – я б підсипала вам в чай отруту!”

На що одразу ж отримала блискавичну, немов укол шпаги, репліку:

“Якби я був вашим чоловіком, я б її таки випив!”

Він частенько гримав на свою друкарку, яка робила один інтервал замість двох, і звинувачував її у своїх мовних “ляпах”… А в перервах між цими своїми ескападами невтомно ходив вулицями охопленої вогнем пожеж внаслідок жорстоких бомбардувань столиці своєї країни, підбадьорював зневірених і переконував, що треба боротися і не здаватися. Його огрядна постать із піднятими пальцями у формі літери V так і залишилася символом незламної віри і впевненості в перемозі.

Доля розпорядилася таким чином, що прихильник здорового способу життя і галантного ставлення до жінок завершив свій земний шлях у бункері, вкоротивши собі віку — іншого виходу в нього, обложеного наче вовк, просто не залишалося. І його навіть не поховали, а нашвидкуруч і не дуже ретельно спалили підлеглі, які ще залишалися біля нього.  Сьогодні його ім’я – у списку найодіозніших правителів світу. І новонароджених хлопчиків ним, здається, відтоді не називають…

Натомість пияцюга, завзятий курець і грубіян дожив до  90 років. Церемонія його поховання стала наймасштабнішим за всю історію його країни державним похороном. А на одному з вінків рукою королеви було зроблено напис ” Від вдячної Батьківщини і Британської співдружності націй. Єлизавета Р”. За результатами опитування компанії BBC він був названий найвизначнішим британцем в історії.

Мимоволі напрошується резюме: погані звички – це, звичайно, недобре, і з ними слід боротися, але…


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Як для першої леді України створювали вбрання на інавгурацію...


Рубрика: , , Опубліковано: о 18:00


Тендітні панянки у «середньовічних» сукнях, брутальні байкери у шкірі та вишукані моделі в оригінальному дизайнерському вбранні — уся ця «екзотична» публіка цими вихідними зібралася у Чорткові, аби відсвяткувати відкриття туристичного сезону...


Рубрика: , , Опубліковано: о 17:00


Упродовж трьох останніх років Тернопільщину «атакують» кліщі...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 16:00


Картини Олесі Гудими експонуються у Будайській фортеці...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 15:00


«Смачні світлини» від тернопільських фуд-фотографів...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 14:00Теми дня
24 Травня
23 Травня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео