Субота, 08 серпня 2020
• «Нова я»: марафон, який змінив матусь особливих діток • “Укрзалізниця” відновлює зупинки поїзда далекого сполучення у Луцьку та Тернополі. Список • Тернопіль перевели не до зеленої, а до жовтої зони • Покатався на викраденому… навантажувачі • Тернопіль — у зеленій зоні! • Син українського співака Віктора Павліка Павло помер після тривалої боротьби з раком • Три білоруски пограбували тернопільську пенсіонерку • «Донечка носить сорочечку, яку вишила моїй мамі ще її бабуся!» • «Дзвони Лемківщини» дзвонили онлайн • Жебраки збирали вербувальникам від 3 до 6 тис. гривень за день • Як центральна влада буде блокувати непокірний Тернопіль карантином? • Незряча тернополянка пече солодощі на замовлення • Децентралізація насправді: як Київ обкрадає бюджет Тернополя • Тернопіль під час карантину втратив 100 мільйонів гривень • Степан Циріль: «Ми таємно спілкувались із Сенцовим у Криму. ФСБ полювала і на мене…» • Шахраї видурили в пенсіонерки 100 тисяч гривень через “грошову реформу” • На Кременеччину привезуть картини Тараса Шевченка • На Тернопільщині за добу 27 випадків зараження на COVID-19 • Сергій Надал: “Тернопіль хочуть взяти у карантинну блокаду” • Чому літо не “вбило” коронавірус?
Про «свого» сумісника податкову не повідомляють

Опубліковано: 4 Листопада о 13:13 4


Згідно із статтею 24 Кодексу Законів про працю працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення  податкового органу про прийняття такого працівника на роботу.


Разом з тим, відповідно до статті 21 даного Кодексу, працівнику надано право реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачено законодавством, колективним договором або угодою сторін.

Працівникам, які виконують на тому ж підприємстві, поряд зі своєю основною роботою,  ще й додаткову роботу за іншою професією  чи посадою або обов’язки тимчасово відсутнього працівника, передбачено доплачувати за таке суміщення. Розміри таких доплат  та умови повинні бути передбачені  у колективному договорі.

Отже, для працівників, які виконують на тому ж підприємстві, в установі, організації поряд зі своєю основною роботою додаткову роботу за іншою професією чи  посадою, це є основним місцем роботи.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року № 413 повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за затвердженою формою  до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором.

Враховуючи зазначене, підприємство не має обов’язку подавати до податкової інспекції повідомлення про прийняття на роботу працівника, який без звільнення від своєї основної роботи виконує на тому ж підприємстві поряд зі своєю основною роботою додаткову роботу за іншою професією  чи посадою.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Тернополянка Олена Коваль організувала онлайн-марафон для жінок, які виховують дітей з інвалідністю...


Автор: Рубрика: , , , Опубліковано: о 21:17


З 10 серпня буде відновлено зупинку усіх приміських поїздів...


Рубрика: , , Опубліковано: о 21:01


Це рішення набуло чинності з 8 серпня...


Рубрика: , , Опубліковано: о 20:14


17-річного мешканця села Кривеньке підозрюють у викраденні… навантажувача...


Рубрика: , Опубліковано: о 13:34


Міністерство охорони здоров'я оновило перелік "червоних", "помаранчевих" і "червоних" зон в Україні...


Рубрика: , , Опубліковано: о 13:00



Теми дня
8 Серпня
7 Серпня
6 Серпня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео