Понеділок, 16 вересня 2019
Професійна освіта потребує кардинальної реформи та модернізації

Опубліковано: 31 Травня о 9:30 49


У Тернополі відбувся перший обласний форум професійної освіти «Освіта. Професія. Кар’єра».


Перший обласний форум професійної освіти «Освіта. Професія. Кар’єра» відбувся 29 травня у Тернополі. Участь у масштабному заході, де, крім дискусійних панелей, презентували свої професії, продукцію, вміння та роботу загалом, взяли 23 заклади професійної освіти нашого краю. На заході також побували представники бізнесу області, що є корисним для них у плані знайомств та пошуку кваліфікованих кадрів.

Мета масштабного форуму, за словами начальника управління освіти й науки облдержадміністрації Ольги Хоми, – привернути увагу державних органів влади, органів місцевого самоврядування, бізнес-структур та громадянського суспільства до проблем профтехосвіти; проінформувати молодь про можливості професійної освіти області, про актуальні та перспективні професії, надати фахові консультації з питань здобуття професійної освіти; навести комунікації між роботодавцями області та закладами професійної освіти, а також підняти імідж і престиж якісної конкурентоздатної професійної освіти.

«Саме ці завдання ми намагалися сьогодні вирішити і під час панельних дискусій, і під час неформального спілкування як з керівниками навчальних закладів, так і з бізнесменами та підприємцями, з представниками влади. Власне, ми поставили собі за мету представити на форумі не тільки заклади професійної освіти, а й провести певну профорієнтацію для випускників шкіл. Адже кожен з них уже визначився з тією спеціальністю, яку хотів би отримати. Водночас ми мали можливість показати заклади, до яких вони могли б вступити», – зазначила Ольга Хома.

Зацікавлені у такому форумі та презентації закладів професійної (професійно-технічної) освіти й підприємці та бізнес. Адже під час огляду кожен може ознайомитися з навчально-практичною базою й побачити, на чому навчаються та як навчаються студенти у цих закладах.

Водночас, як наголосила Ольга Хома, сьогодні Тернопільська обласна державна адміністрація, обласна рада підтримують професійну освіту і залучають в її розвиток кошти не лише з державного, а й обласного бюджету.

«Торік ми відкрили три нові навчально-практичні центри із сучасним устаткуванням. Цього року плануємо відкрити ще три навчально-практичні центри. Віримо, що за 25 років ми хоча б маленькими кроками, але повноцінно реформуємо професійну освіту, отримаємо набагато кращу матеріально-технічну базу і матимемо кваліфікованих робітників, яких  вимагає наш сучасний бізнес і яких потім із великим задоволенням будуть запрошувати на підприємства та заводи», — підсумувала Ольга Хома.

 


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

6 вересня генеральний прoкурoр Руслан Рябoшапка пiдписав накази прo звiльнення з пoсад прoкурoрiв вoсьми oбластей, серед яких i керiвник Тернопільської oбласнoї прокуратурі В’ячеслав Перч...


Рубрика: , , Опубліковано: о 18:00


У Тернополі вперше відбувся День дитячої моди...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 16:00


Неправомірну вигоду в розмірі 500 гривень пропонував співробітникам патрульної поліції 35-річний мешканець Теребовлянського району...


Рубрика: , , Опубліковано: о 15:00


Позбавити нашу команду місця в фінальному турнірі можуть хіба що… сербські чаклуни...


Рубрика: , , Опубліковано: о 14:00Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео