Четвер, 26 листопада 2020
• Директор КП «Тернопільміськтеплокомуненерго» Андрій Чумак: «Прагнемо змінити загальну філософію роботи фахівців на нашому підприємстві» • Завдяки термомодернізації в Тернополі поки що стримують тарифи на тепло • До школи – в сусідню… область • З трьома дітьми — без даху над головою • Як відбувалась перша сесія новообраної Тернопільської обласної ради (фоторепортаж) • Михайло Головко — новий голова Тернопільської облради • Тернополяни можуть допомогти здійснити мрію Іринки Риги • Майстер-класи і йога для тернополян поважного віку • Якою буде погода на Новий рік: синоптики прогнозують аномальну зиму • Справа Віталія Ващенка: апеляційний суд підтримав м’яке покарання для банди Закутнього • Пацієнтам Кременецької районної лікарні роздали “усміхнені” пряники • Помер тернопільський священник о. Володимир Демчук: осиротіли четверо дітей… • Чи карають на Тернопільщині за порушення карантину вихідного дня? • Трагедія на Бучаччині: вдарився об сервант і помер… • 7 летальних випадків за добу на Тернопільщині через коронавірус • У тернопільському дитячому садочку №34 провели термомодернізацію будівлі • Шмигаль про поширення Covid: міністерства активно готують план Б • Ціна вакцини від коронавірусу компанії Moderna складе 25-37 доларів • Моторний човен для патрулювання акваторії Тернопільського ставу передано на баланс міської ради • Українець, який помер після застосування електрошокера поліцейськими в Польщі, виявився тернополянином
На Тернопільщині прокурори Матієки розжилися сімома ласими ділянками у приміських селах!

Опубліковано: 10 Листопада о 14:00 212


Чималий резонанс серед читачів викликала публікація «Прокурорська сім’я… краде воду» в одному із попередніх випусків «НОВОЇ…».


У ній йшлося про протизаконні дії прокурорського подружжя Лілії і Тараса Матієків, які мешкають біля Тернополя у селі Гаї Шевченківські і уже більше двох років не платять за користування водою із водогону, абсолютно не реагують на рішення громади, яка свого часу побудувала водонапірну башту і проклала мережу. До того ж ведуть себе зухвало, адже, попри рішення членів спілки про припинення їм водопостачання, самовільно підключаються.

Після виходу публікації в обласній прокуратурі була створена внутрішня комісія для перевірки даного факту. Члени комісії поспілкувалися з мешканцями Гаїв Шевченківських і минулого тижня винесли свій вердикт. Утім, очікуваної справедливої оцінки дій Матієків місцева громада так і не дочекалася. Річ у тім, що комісія перевіряла не сам факт незаконного користування водою прокурорською родиною, а лише порушення Матієками під час конфлікту професійної етики. І, як не дивно, порушень не виявила! У висновку сказано: «Члени вуличного комітету не надали жодних відомостей щодо її (Лілії Матієк, — авт.) неетичної поведінки, а також заперечили наявність будь-яких погроз, образ з її боку щодо них та інших жителів села. За словами опитаних працівниками прокуратури членів вуличного комітету, зверхнє ставлення прокурора до них полягає у «відсутності бажання платити за воду та з ними спілкуватись», що є абсолютно суб’єктивним висновком».

Виявляється, порушенням прокурорської етики було б, якби Лілія чи Тарас Матієки, розмахуючи прокурорськими посвідченнями, когось добряче побили, обізвали чи погрожували на кшталт: «Я — прокурор! І я вам покажу!» Але невже потрібна аж така «важка артилерія»? Чи дотримана прокурорська етика, скажімо, у словах Лілії Матієк: «Підключите! Підключите! Куди дінетесь?!», коли односельці сказали прокурорші, що, можливо, її оселю не підключать до водомережі, оскільки кількість споживачів максимальна. Або чи етично не виконувати рішення громади і самовільно уночі підключатись до водомережі?..

Справді, усі ці речі прокурорська родина чинить поза службою, але такі  дії, без сумніву, ганьблять їхню репутацію перед громадськістю краю.

Як стверджує комісія, під час перевірки не було встановлено жодних (!) порушень вимог Закону України «Про прокуратуру» і Кодексу професійної етики та поведінки працівників прокуратури. Наші журналісти ознайомилися з цими документами і ось що знайшли: у 3-ому розділі кодексу «Про основні вимоги до позаслужбової поведінки працівника прокуратури», ст. 18,  сказано: «Працівнику прокуратури слід уникати  особистих зв’язків, фінансових і ділових взаємовідносин, що можуть вплинути на неупередженість і об’єктивність виконання професійних обов’язків, скомпрометувати високе звання працівника прокуратури, не допускати дій, висловлювань і поведінки, які можуть зашкодити його репутації та авторитету  прокуратури, викликати негативний громадський резонанс. Поза службою поводити себе коректно і пристойно». У 4-ому розділі ст. 28 «Взаємовідносини з громадянами» читаємо: «У відносинах з громадянами поза службою працівник прокуратури має бути взірцем законослухняності, добропорядності, додержання загальновизнаних норм моралі та поведінки». Невже, панове-комісіянти, ви й справді не побачили порушень вищезацитованого документа у діях прокурорського подружжя?! Чи нехтувати статутом спілки споживачів, рішенням громади, врешті-решт, красти воду — етично й морально?.. Ганьба!

На цьому можна було б поставити крапку. Проте нашим читачам, мабуть, буде цікаво дізнатися й про «свіженьку» декларацію прокурорші Лілії  Матієк за 2015 рік. Щодо її чоловіка Тараса, який працював в обласній прокуратурі, то, як з’ясувала “НОВА…», наразі він  — безробітний. Через реорганізацію підрозділів обласної прокуратури його звільнили з роботи, і нині він добивається в судах поновлення на посаду та чималої компенсації.

Отож, Матієки задекларували будинок площею 298 кв. м у Гаях Шевченківських (на фото), будинок площею 106 кв. м на Івано-Франківщині, три автомобілі та аж сім (!) земельних ділянок:  1350 кв. м — у Гаях Шевченківських, 1000 кв. м — у Ступках, 2500 кв. м — у Дичкові, 977 кв. м — у Великій Березовиці, 1500 кв. м — у Чистилові,  та дві ділянки площею 1249 кв. м та 11382 кв. м у селі Ясенів-Пільний Городенківського району Івано-Франківської області. Причому маєтки-ділянки подружжя розписало навіть на своїх малолітніх дітей. І щонайцікавіше: задеклароване Матієки надбали за вісім останніх років! Раніше сім’я жила на Луганщині. І все, виявляється, придбали на прокурорську зарплату. Це ж як треба «уміти»?! Сподіваємося, Національне агентство з питань запобігання корупції, яке затребувало електронні декларації, з’ясує джерела походження майна Матієків.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , , ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Тернопіль належить до найбільш енергоефективних міст України. Тут вже більше десяти років реалізовують комплексну програму термомодернізації, запроваджену ще під час першої каденції міського голови Сергія Надала за участі міжнародних інституцій з Європи та США. Як показує практика, стратегія розумного використання енергоносіїв — це єдиний спосіб боротися з високими тарифами...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:52


За рік часу так і не відновили після пожежі школу в селі Манаїв на Зборівщині...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 9:37


Валентина Коноплянко живе в орендованому приміщенні і боїться опинитися з малечею на вулиці...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 9:22


25 листопада відбулася перша сесія Тернопільської обласної ради...


Автор: Рубрика: , , , Опубліковано: о 18:00Теми дня
26 Листопада
25 Листопада
24 Листопада
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео