Понеділок, 10 травня 2021
• У лікувальних закладах Тернополя завантаженість ліжок хворими на COVID-19 не перевищує 30% • Як повернути форму після свят? • У Тернополі успішно реалізовано ще п’ять проєктів-переможців Шкільного громадського бюджету • 9 травня відкривається сезон роботи атракціонів у тернопільських парках • 18 травня у Тернополі організують День кар’єри • Під час фіналу Кубку України з футболу на стадіоні перебуватиме не більше 3000 глядачів • Увага! 11 травня в парку Шевченка знищуватимуть іксодових кліщів • Витік газу у Тернополі: рятували бабусю з маленькою онучкою, які спали в хаті • Коронавірус забрав життя Василя Облещука • Представниці дільничної комісії з Бучаччини «світить» тюрма за один бюлетень • Жорстоко катував дружину, а потім задушив… • Житлові субсидії: що зміниться для українців із 1 травня? • Ярина Гребеньовська із Бучача – про участь у «Голосі країни», роботу в Китаї та творчі плани • Класичний університет Тернополя гордиться своїми студентами! • Тернопілля залишається у «помаранчевій зоні» • Тернопіль нарощує cвої «зелені легені» • Іноземний інвестор планує збудувати у Тернополі сучасне підприємство з виробництва меблевих тканин і тканин для інтер’єру • Джонатан Маркі: «Коли повертаюсь з Тернополя у США, то відчуваю, що я вже далекий від американського життя» • Вбивство на Великдень… Розбірки на дискотеці призвели до смерті 23-річного Володимира Воробця • На Тернопільщині СБУ провела антитерористичні навчання
На Тернопільщині прокурори Матієки розжилися сімома ласими ділянками у приміських селах!

Опубліковано: 10 Листопада о 14:00 235


Чималий резонанс серед читачів викликала публікація «Прокурорська сім’я… краде воду» в одному із попередніх випусків «НОВОЇ…».


У ній йшлося про протизаконні дії прокурорського подружжя Лілії і Тараса Матієків, які мешкають біля Тернополя у селі Гаї Шевченківські і уже більше двох років не платять за користування водою із водогону, абсолютно не реагують на рішення громади, яка свого часу побудувала водонапірну башту і проклала мережу. До того ж ведуть себе зухвало, адже, попри рішення членів спілки про припинення їм водопостачання, самовільно підключаються.

Після виходу публікації в обласній прокуратурі була створена внутрішня комісія для перевірки даного факту. Члени комісії поспілкувалися з мешканцями Гаїв Шевченківських і минулого тижня винесли свій вердикт. Утім, очікуваної справедливої оцінки дій Матієків місцева громада так і не дочекалася. Річ у тім, що комісія перевіряла не сам факт незаконного користування водою прокурорською родиною, а лише порушення Матієками під час конфлікту професійної етики. І, як не дивно, порушень не виявила! У висновку сказано: «Члени вуличного комітету не надали жодних відомостей щодо її (Лілії Матієк, — авт.) неетичної поведінки, а також заперечили наявність будь-яких погроз, образ з її боку щодо них та інших жителів села. За словами опитаних працівниками прокуратури членів вуличного комітету, зверхнє ставлення прокурора до них полягає у «відсутності бажання платити за воду та з ними спілкуватись», що є абсолютно суб’єктивним висновком».

Виявляється, порушенням прокурорської етики було б, якби Лілія чи Тарас Матієки, розмахуючи прокурорськими посвідченнями, когось добряче побили, обізвали чи погрожували на кшталт: «Я — прокурор! І я вам покажу!» Але невже потрібна аж така «важка артилерія»? Чи дотримана прокурорська етика, скажімо, у словах Лілії Матієк: «Підключите! Підключите! Куди дінетесь?!», коли односельці сказали прокурорші, що, можливо, її оселю не підключать до водомережі, оскільки кількість споживачів максимальна. Або чи етично не виконувати рішення громади і самовільно уночі підключатись до водомережі?..

Справді, усі ці речі прокурорська родина чинить поза службою, але такі  дії, без сумніву, ганьблять їхню репутацію перед громадськістю краю.

Як стверджує комісія, під час перевірки не було встановлено жодних (!) порушень вимог Закону України «Про прокуратуру» і Кодексу професійної етики та поведінки працівників прокуратури. Наші журналісти ознайомилися з цими документами і ось що знайшли: у 3-ому розділі кодексу «Про основні вимоги до позаслужбової поведінки працівника прокуратури», ст. 18,  сказано: «Працівнику прокуратури слід уникати  особистих зв’язків, фінансових і ділових взаємовідносин, що можуть вплинути на неупередженість і об’єктивність виконання професійних обов’язків, скомпрометувати високе звання працівника прокуратури, не допускати дій, висловлювань і поведінки, які можуть зашкодити його репутації та авторитету  прокуратури, викликати негативний громадський резонанс. Поза службою поводити себе коректно і пристойно». У 4-ому розділі ст. 28 «Взаємовідносини з громадянами» читаємо: «У відносинах з громадянами поза службою працівник прокуратури має бути взірцем законослухняності, добропорядності, додержання загальновизнаних норм моралі та поведінки». Невже, панове-комісіянти, ви й справді не побачили порушень вищезацитованого документа у діях прокурорського подружжя?! Чи нехтувати статутом спілки споживачів, рішенням громади, врешті-решт, красти воду — етично й морально?.. Ганьба!

На цьому можна було б поставити крапку. Проте нашим читачам, мабуть, буде цікаво дізнатися й про «свіженьку» декларацію прокурорші Лілії  Матієк за 2015 рік. Щодо її чоловіка Тараса, який працював в обласній прокуратурі, то, як з’ясувала “НОВА…», наразі він  — безробітний. Через реорганізацію підрозділів обласної прокуратури його звільнили з роботи, і нині він добивається в судах поновлення на посаду та чималої компенсації.

Отож, Матієки задекларували будинок площею 298 кв. м у Гаях Шевченківських (на фото), будинок площею 106 кв. м на Івано-Франківщині, три автомобілі та аж сім (!) земельних ділянок:  1350 кв. м — у Гаях Шевченківських, 1000 кв. м — у Ступках, 2500 кв. м — у Дичкові, 977 кв. м — у Великій Березовиці, 1500 кв. м — у Чистилові,  та дві ділянки площею 1249 кв. м та 11382 кв. м у селі Ясенів-Пільний Городенківського району Івано-Франківської області. Причому маєтки-ділянки подружжя розписало навіть на своїх малолітніх дітей. І щонайцікавіше: задеклароване Матієки надбали за вісім останніх років! Раніше сім’я жила на Луганщині. І все, виявляється, придбали на прокурорську зарплату. Це ж як треба «уміти»?! Сподіваємося, Національне агентство з питань запобігання корупції, яке затребувало електронні декларації, з’ясує джерела походження майна Матієків.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , , ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

На черговому засіданні оперативного штабу медики проінформували про заповненість лікарняних закладів Тернополя, що приймають хворих на COVID-19...


Опубліковано: о 10:32


Поради та рецепти від відомого дієтолога
...


Рубрика: Опубліковано: о 8:56


Від початку року у закладах загальної середньої освіти Тернополя триває  реалізація проєктів-переможців «Шкільного громадського бюджету»...


Опубліковано: о 16:36


9 травня усі атракціони, які знаходяться у тернопільських парках, розпочнуть функціонувати та приймати перших відвідувачів...


Опубліковано: о 14:33


18-го травня на літній сцені у парку Т.Г. Шевченка тернополяни зможуть відвідати масштабний захід "День Кар'єри - Новий Формат". Це буде чудова платформа для тих, хто хоче знайти достойну професію та дізнатись більше про компанії та громадські організації у Тернополі...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:00Теми дня
9 Травня
8 Травня
7 Травня
6 Травня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео