Вівторок, 22 вересня 2020
• COVID-19 на Тернопільщині: 197 випадків захворювання за добу, два – летальні • У церкві в Зборові унікальний різьблений і кований іконостас • 5 рецептів пікантних заготовок зі слив • Уже подали 16 проєктів на «Громадський бюджет 2021» Тернополя • Олег Сиротюк: «Змінивши постанову про місцеві вибори, чинна влада вручить депутатські мандати бойовикам» • Україна друга в Європі за смертністю від COVID-19 • Зеленський – у Тернополі! • «ЄВРОПЕЙСЬКА СОЛІДАРНІСТЬ» упевнено лідирує у рейтингу партій • Триває капітальний ремонт дворів та міжквартальних проїздів • Віктор Овчарук: «Великою загрозою для Кремля є Петро Порошенко, бо саме він консолідує патріотів довкола захисту українських цінностей, і цим пояснюється запровадження персональних санкцій проти нього» • Зміни в обласній прокуратурі: пішов Микола, прийшов Миколайчук • Тернопіль увійшов до топ-5 міст зі сприятливим бізнес-кліматом • «Бути чи не бути»… театральному сезону? • Територіальний центр пропонує соціальну допомогу одиноким тернополянам похилого віку • Тернополян «золотого віку» запрошують на цікаві зустрічі • Центральна влада і Тернопільська ОДА хочуть перетворити школи на… курники? • Прокурор Петришин пішов з ганьбою із Тернопільщини • Тернопільська обласна аптека № 78 вже працює цілодобово • Університет сучасних знань! • Об’їздив 45 країн і повернувся до Кременця, щоб відкрити своє кафе!
На Тернопільщині прокурори Матієки розжилися сімома ласими ділянками у приміських селах!

Опубліковано: 10 Листопада о 14:00 201


Чималий резонанс серед читачів викликала публікація «Прокурорська сім’я… краде воду» в одному із попередніх випусків «НОВОЇ…».


У ній йшлося про протизаконні дії прокурорського подружжя Лілії і Тараса Матієків, які мешкають біля Тернополя у селі Гаї Шевченківські і уже більше двох років не платять за користування водою із водогону, абсолютно не реагують на рішення громади, яка свого часу побудувала водонапірну башту і проклала мережу. До того ж ведуть себе зухвало, адже, попри рішення членів спілки про припинення їм водопостачання, самовільно підключаються.

Після виходу публікації в обласній прокуратурі була створена внутрішня комісія для перевірки даного факту. Члени комісії поспілкувалися з мешканцями Гаїв Шевченківських і минулого тижня винесли свій вердикт. Утім, очікуваної справедливої оцінки дій Матієків місцева громада так і не дочекалася. Річ у тім, що комісія перевіряла не сам факт незаконного користування водою прокурорською родиною, а лише порушення Матієками під час конфлікту професійної етики. І, як не дивно, порушень не виявила! У висновку сказано: «Члени вуличного комітету не надали жодних відомостей щодо її (Лілії Матієк, — авт.) неетичної поведінки, а також заперечили наявність будь-яких погроз, образ з її боку щодо них та інших жителів села. За словами опитаних працівниками прокуратури членів вуличного комітету, зверхнє ставлення прокурора до них полягає у «відсутності бажання платити за воду та з ними спілкуватись», що є абсолютно суб’єктивним висновком».

Виявляється, порушенням прокурорської етики було б, якби Лілія чи Тарас Матієки, розмахуючи прокурорськими посвідченнями, когось добряче побили, обізвали чи погрожували на кшталт: «Я — прокурор! І я вам покажу!» Але невже потрібна аж така «важка артилерія»? Чи дотримана прокурорська етика, скажімо, у словах Лілії Матієк: «Підключите! Підключите! Куди дінетесь?!», коли односельці сказали прокурорші, що, можливо, її оселю не підключать до водомережі, оскільки кількість споживачів максимальна. Або чи етично не виконувати рішення громади і самовільно уночі підключатись до водомережі?..

Справді, усі ці речі прокурорська родина чинить поза службою, але такі  дії, без сумніву, ганьблять їхню репутацію перед громадськістю краю.

Як стверджує комісія, під час перевірки не було встановлено жодних (!) порушень вимог Закону України «Про прокуратуру» і Кодексу професійної етики та поведінки працівників прокуратури. Наші журналісти ознайомилися з цими документами і ось що знайшли: у 3-ому розділі кодексу «Про основні вимоги до позаслужбової поведінки працівника прокуратури», ст. 18,  сказано: «Працівнику прокуратури слід уникати  особистих зв’язків, фінансових і ділових взаємовідносин, що можуть вплинути на неупередженість і об’єктивність виконання професійних обов’язків, скомпрометувати високе звання працівника прокуратури, не допускати дій, висловлювань і поведінки, які можуть зашкодити його репутації та авторитету  прокуратури, викликати негативний громадський резонанс. Поза службою поводити себе коректно і пристойно». У 4-ому розділі ст. 28 «Взаємовідносини з громадянами» читаємо: «У відносинах з громадянами поза службою працівник прокуратури має бути взірцем законослухняності, добропорядності, додержання загальновизнаних норм моралі та поведінки». Невже, панове-комісіянти, ви й справді не побачили порушень вищезацитованого документа у діях прокурорського подружжя?! Чи нехтувати статутом спілки споживачів, рішенням громади, врешті-решт, красти воду — етично й морально?.. Ганьба!

На цьому можна було б поставити крапку. Проте нашим читачам, мабуть, буде цікаво дізнатися й про «свіженьку» декларацію прокурорші Лілії  Матієк за 2015 рік. Щодо її чоловіка Тараса, який працював в обласній прокуратурі, то, як з’ясувала “НОВА…», наразі він  — безробітний. Через реорганізацію підрозділів обласної прокуратури його звільнили з роботи, і нині він добивається в судах поновлення на посаду та чималої компенсації.

Отож, Матієки задекларували будинок площею 298 кв. м у Гаях Шевченківських (на фото), будинок площею 106 кв. м на Івано-Франківщині, три автомобілі та аж сім (!) земельних ділянок:  1350 кв. м — у Гаях Шевченківських, 1000 кв. м — у Ступках, 2500 кв. м — у Дичкові, 977 кв. м — у Великій Березовиці, 1500 кв. м — у Чистилові,  та дві ділянки площею 1249 кв. м та 11382 кв. м у селі Ясенів-Пільний Городенківського району Івано-Франківської області. Причому маєтки-ділянки подружжя розписало навіть на своїх малолітніх дітей. І щонайцікавіше: задеклароване Матієки надбали за вісім останніх років! Раніше сім’я жила на Луганщині. І все, виявляється, придбали на прокурорську зарплату. Це ж як треба «уміти»?! Сподіваємося, Національне агентство з питань запобігання корупції, яке затребувало електронні декларації, з’ясує джерела походження майна Матієків.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , , ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Станом на 21 вересня 2020 року в Тернопільській області за результатами досліджень методом ПЛР – у 11435 випадках діагноз лабораторно підтверджений (10587 випадків – дорослі, 848 випадків – діти), з них 139 летальних (1 випадок житель сусідньої області). Видужала 5141 особа...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:41


Смачні мариновані сливи – чудове доповнення до різноманітних смаколиків...


Рубрика: , , Опубліковано: о 10:00


Станом на 17 вересня на участь у «Громадському бюджеті 2021» уже подано 16 проєктів жителями Тернопільської міської територіальної громади...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:20


Росія поставила ультиматум і вимагає внесення змін до українського законодавства, зокрема, в постанову «Про призначення чергових місцевих виборів у 2020 році» №3943, ухвалену 15 липня...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:00Теми дня
21 Вересня
20 Вересня
19 Вересня
18 Вересня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео