Четвер, 07 грудня 2023
• Двоє братів-захисників із Тернопільщини одружились одного дня • Тернопільські судді завітали з “миколайчиками” до дітей-сиріт • «Миколай на континенті» завітав до діток із Тернопільщини • У Миколаївському Соборі в Кременці відслужили Літургію українською мовою • «Піккардійська терція» запрошує на чарівний різдвяний концерт у Тернополі • «Подаруй Миколая солдату»: в Тернополі відбудеться благодійний захід • Свято-Миколаївський собор у Кременці повернули у власність держави • СБУ проводить обшуки у Почаївській лаврі УПЦ (МП) • “Був нянем для всіх лемків”. Не стало Олександра Венгриновича • Чай зі смаком перемоги • Тернополян запрошують стати помічниками святого Миколая • Скільки економлять тернополяни в утеплених будинках? • Хатина святого Миколая біля скельного монастиря на Тернопільщині • Зворушлива зустріч дошкільнят із воїном у Козовій • «Росіяни брешуть, що знищили нашу бригаду, а ми й далі виганяємо ворога» • Багато тепла від Багатківців для воїнів • Які фактори впливають на репродуктивну функцію українських жінок і чоловіків? • Туризм попри ракети над головою • Михайло Головко під домашнім арештом • Тернопіль готовий до зими
Прощавай, Славку!

Опубліковано: 5 Вересня о 14:00 93


Не стало журналіста Ярослава Бачинського.


Народився Ярослав Мар’янович Бачинський 27 травня 1956 року в с. Бедриківці Заліщицького району. Доля не надто пестила його: оскільки мати важко хворіла на туберкульоз, хлопчика відразу забрали до дитячого будинку у Тернопіль. У 1963 році пішов навчатися до Тернопільської середньої школи-інтернату, що тоді функціонувала в одному з теперішніх корпусів Тернопільського педуніверситету. «У зв’язку з такою життєво вимушеною ситуацією я став тернополянином, чому, власне, дуже радий. Моїми руками та руками моїх колег-однолітків у ті роки були посаджені дерева, які й досі ростуть у парку мікрорайону «Дружба» та обабіч дороги на Львів…» — любив розповідати він. Згодом потрапив до Чортківської школи-інтернату, де здобув середню освіту.

Журналістика вабила змалечку, адже ріс допитливим і дуже любив спілкуватися з людьми. Ще коли навчався у четвертому класі, в молодіжній газеті «Ровесник» надрукували його перший матеріал. Навчаючись у дев’ятому класі, вже був позаштатним кореспондентом чортківської районки, дописував і в інші газети. У той же час почав друкуватися і в обласній газеті «Вільне життя».

Після військової служби у 1977 році вступив на факультет журналістики Львівського університету імені І. Франка. «На моє становлення як майбутнього фахівця масмедійної справи суттєво вплинув наш земляк із Зборівщини заслужений журналіст України Володимир Йосипович Здоровега, який упродовж п’яти років був куратором моєї групи, — згадував Ярослав Мар’янович. — У студентські роки набував як журналістського, так і життєвого досвіду. Доводилося водночас і вчитися, і працювати. Після здобуття вищої освіти працював кореспондентом збаразької районки. Місто і район з великою та славною історією, з чудовими і працьовитими людьми — від рядового аграрія до керівника. І я вважав за честь писати про них».

Згодом працював радіожурналістом у Тернополі, паралельно співпрацюючи з багатьма обласними і українськими виданнями. Разом із творчим побратимом і своїм другом, нині, на жаль, уже також покійним, Степаном Червінським вони об’їздили практично усі села Тернопільщини й зробили багато чудових матеріалів, як друкованих, так і радіоефірних, про людей найрізноманітніших професій. Особливо ж Ярослав Бачинський полюбляв висвітлювати аграрну тематику – був власним кореспондентом всеукраїнської газети «Сільські вісті», співпрацював з багатьма обласними виданнями, присвятивши більшість із своїх публікацій аграріям та загалом жителям села. Вболівав за простих людей. «Я сам виріс в інтернаті, а в цієї категорії людей дуже сильне почуття соціальної справедливості, – зізнавався не раз. – Такі люди завжди виступають борцями за соціальну справедливість. Це стрижневі риси для журналіста».

Впродовж останніх років Ярослав Мар’янович хворів, мав проблеми із серцем, лежав у лікарні.

«НОВА Тернопільська газета» сумує з приводу втрати нашого колеги і щиро співчуває рідним та друзям Ярослава Бачинського.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Нещодавно опубліковане

6 грудня, у День збройних сил України, одружилися двоє братів-захисників із села Багатківці Золотниківської громади - Василь і Андрій...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:19


У день Святого Миколая Тернопільський апеляційний суд подарував дітям свято...


Рубрика: , Опубліковано: о 17:02


Нарешті настав довгоочікуваний для всієї малечі час, коли світом мандрує святий Миколай...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 15:00


Символічно, у день Святого Миколая-Чудотворця у Миколаївському соборі в Кременці лунає молитва українською мовою...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:35


З вірою у ЗСУ та різдвяним настроєм! Відома вокальна формація «Піккардійська Терція» вирушає у великий всеукраїнський різдвяно-новорічний благодійний тур, аби разом із шанувальниками відзначити найсвітліші та наймагічніші дні року, а також допомогти нашим Збройним силам, адже усі концерти туру будуть благодійними, повідомили організатори Clever Production...


Рубрика: , Опубліковано: о 23:04Теми дня
7 Грудня
6 Грудня
3 Грудня
2 Грудня
30 Листопада
29 Листопада
28 Листопада