Якщо проводжати зимові свята, то з фестивалем! Принаймні у «файному місті» було саме так. У неділю, 20 січня, 23 колективи взяли участь у фестивалі зимового фольклору «Нова радість стала». Вертепні дійства, колядки та щедрівки, котрі прославляли народження Христа та дарували позитивний настрій усім гостям свята, — усе це від аматорських колективів з Шумського, Підволочиського, Бережанського, Кременецького, Бучацького, Лановецького, Гусятинського, Козівського, Підгаєцького, Збаразького, Монастириського та Тернопільського районів.
На святі виступили й гості з Івано-Франківщини — народний аматорський гурт патріотичної пісні «Майдан». Окрім нагородження за найкращу коляду та вертеп, на фестивалі визначали ще й переможців за найоригінальніший декор ялинки і міста, а також найкращу різдвяну шопку. Кращою шопкою стала робота учня Тернопільської художньої школи імені Бойчука Романа Шпака. Власне, ця шопка першою поповнить колекцію різдвяних шопок Марійського Духовного центру у Зарваниці. Усього, зазначає начальник управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради Олександр Смик, до Зарваниці з Тернополя цьогоріч передадуть чотири авторські шопки. «У мене виникла ідея створити найбільшу та найунікальнішу колекцію шопок авторської роботи в Зарваниці. Цьогоріч передамо чотири найкращі авторські шопки ручної роботи. Це і збереження наших традицій, і просто дуже цікаво та оригінально. Для прикладу, у Кракові є прекрасний музей шопок – за відвідуваністю він десятий з-поміж усіх музеїв світу. Це дуже потужно!.. Тому щороку ми передаватимемо до Зарваниці найкращі авторські шопки і таким чином сформуємо їх колекцію…»
Учасників свята привітав голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна. Очільник області подякував усім, хто долучився до організації та проведення свята, а також вручив грамоти найактивнішим колективам.
«Ми, українці, вміємо веселитися, а цикл різдвяних свят покликаний на об’єднання наших родин та усієї нашої України заради спільної перемоги над ворогом. Я впевнений, що фестиваль згуртує громади всієї нашої української землі. Бо саме за це боролися багато поколінь українських патріотів, воюючи сто років тому в рядах УПА, а сьогодні захищаючи нашу землю від російського окупанта на Донбасі», — наголосив Степан Барна.
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: "Нова радість стала", фестиваль