П’ятниця, 22 січня 2021
• У лікарні Шумської громади на Тернопіллі діток відтепер лікують в оновленому відділенні • Крилаті танці… на візку! • Потрібна допомога 11-річному тернополянину, якого поранили в спину • “Необґрунтоване підвищення тарифів ставить українців на межу виживання”. Депутати Тернопільської обласної ради звернулися з заявою до керівництва країни • Країна, яку «умом не понять» • “Нехай кожна фракція присягає на Євангелії, що говорить правду”, – владика Тихон благословив і окропив депутатів Тернопільської обласної ради • Щоб у здоров’ї ці свята відпровадити й інших дочекатися… • Сергій Надал: «Український газ належить українцям!» • Відкрите серце «мамуні» Оксани • Смерть на Водохреща: загинув мешканець Вищих Луб’янок • Навальний опублікував розслідування про палац Путіна площею 18 000 кв.м на березі Чорного моря (відео) • Начальник одного з управлінь Тернопільської ОДА вимагав 500 доларів хабаря • 64-річний тернополянин вчадів у майстерні з ремонту техніки • «П’яний водій збив мою маму на узбіччі і протягнув 30 метрів…» • Лікував хворих на COVID-19, а сам недугу не поборов… • Віталій Марків на Різдвяні свята завітав до рідного Хоросткова • Подружні розборки на Борщівщині: різонув ножем у живіт… • “Наша відповідь коронавірусу і примусовій вакцинації”, – тернопільські посадовці пірнули в ополонку • У парку Шевченка працює мобільний пункт обігріву • Чин освячення Йорданської води звершили на набережній Тернопільського ставу
Призов до армії-2017: коли і кого з Тернопільщини заберуть на строкову службу

Опубліковано: 9 Березня о 17:16 2761


В Україні стартував призов на строкову військову службу. На Тернопільщині планують призвати до армії близько 400 осіб.


Про це сьогодні, 9 березня, на брифінгу повідомив т. в. о. військового комісара Тернопільського обласного військового комісаріату, полковник Олександр Скумбрій (на фото – зліва).

Кого й коли призвуть?

– Згідно з указом президента, визначено, що призивати на строкову військову службу будуть придатних за станом здоров’я громадян України чоловічої статті, яким на день відправлення на строкову службу виповнилося 20 років та старших осіб, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу, – зазначає Олександр Скумбрій. – Призов буде відбуватися у два етапи – весняний – у квітні-травні поточного року та осінній – у жовтні-листопаді цього ж року. Цей указ президента набрав чинності з 1 березня.

За словами Олександра Скумбрія, в указі президента визначено призовний вік від 20 до 27 років. Проте законом ще й визначено, що призовний вік на строкову військову службу починається з 18 років, тобто громадяни, які досягли 18-річного віку, повинні з’явитися з 1 березня за вимогою військових комісарів до військового комісаріату за місцем проживання або за місцем прописки для звірки даних. Відправка ж у місця призову на строкову військову службу буде здійснюватися з 20 до 27 років.

– Плануємо призвати до 400 осіб, – каже обласний воєнком. – На кожен район припаде близько по 20 призовників. У Тернополі буде до 60 призовників. Варто ще й пам’ятати, що у випадку неявки призовника без поважних причин на вимогу комісаріату на призовну комісію він понесе відповідальність встановлену законом – адміністративну або кримінальну. Наразі ми вже маємо дуже багато осіб, місце перебування яких з’ясовуємо, і які не з’явилися до військкомату на вимогу комісара для проведення призову. Таких більше 20 тисяч на території Тернопільської області.

Кому надається відстрочка?

Як повідомив Олександр Скумбрій, відстрочка надається на призов на строкову військову службу громадянам, які підлягають призову з 18 до 20 років, доки на момент відправки на службу їм не виповниться 20 років; призовникам за рішенням районної призовної комісії, головою якої є заступник голови районної державної адміністрації; а також за сімейними обставинами; за станом здоров’я. У такому випадку створюється комісія, яка призначається розпорядженням голови РДА, до складу якої входять цивільні працівники, лікарі, і які надають призовникам відстрочку за рішенням військово-лікарської комісії. Крім того, дають відстрочку для здобуття освіти та продовження професійної діяльності. Детальніше перелік тих, кому надається відстрочка – в законі.

Хто звільняється від призову?

Визначено також, хто взагалі звільняється від призову. Це громадяни України, які визнані за станом здоров’я непридатними до військової служби; які до дня відправлення на строкову військову службу досягли 27-річного віку; призовникам, батько або мати, рідний брат або сестра, яких загинули, померли або стали інвалідами під час проходження військової служби; призовники, які до набуття громадянства України пройшли військову службу в інших державах; які були засуджені за вчинення злочинів до позбавлення волі, обмеження волі і не звільненні від відбування покарання; призовники, яким після закінчення вищих навчальних закладів присвоєно військові звання офіцерського складу тощо.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , , ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Свій внесок у цю добру справу зробила також соціально відповідальна компанія «Контінентал Фармерз Груп», яка плідно співпрацює з медичними закладами п’ятьох областей...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 10:00


Тернополяни з інвалідністю організували танцювальний колектив...


Автор: Рубрика: , , , Опубліковано: о 8:30


21 січня до лікарні з пораненням потрапив 11-річний тернополянин...


Рубрика: , , Опубліковано: о 22:49


Обласна рада сьогодні прийняла звернення щодо необґрунтованого підвищення тарифів на комунальні послуги ...


Рубрика: , , Опубліковано: о 19:00


Коли на війні гинуть наші військові, це боляче, це горе для їхніх рідних, побратимів. Горе є горе, але десь у глибині душі розумієш, що нічого не вдієш, це — неодмінна складова професійного ризику, пов'язаного із протистоянням добре підготовленому, озброєному і понад усяку міру нахабному ворогові. Сьогодні — вони нас, завтра — ми їх. На війні — як на війні...


Рубрика: , Опубліковано: о 14:00Теми дня
22 Січня
21 Січня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео