П’ятниця, 06 грудня 2019
• Міцніший за міст! Легендарному академіку Борису Патону — 101 рік! • Допінг-раша: країну-агресора можуть залишити поза світовим спортом на чотири роки • Коли «Ціна правди» — життя • У Тернополі опублікували Карту відповідальності за прибирання доріг, проїздів та дворів взимку • «Не дозволимо зрізати ялинки в центрі Кременця!» • Завдали 80 ножових поранень і спалили… • «Х-фактор» – з «тернопільською ноткою»! • Хто відповідальний за прибирання Тернополя взимку? • Зустріч із лікарем через 33 роки! • Модель з Тернополя Соломія Кропельницька – про життя в Дубаї та зйомки для авіакомпанії «Emirates» • На «Східному» і «Сонячному» – цілодобово гаряча вода! • «Застрелилися…» Тернопільські біатлоністи на старті сезону розчаровують • Шостий «Золотий м’яч» Ліонеля Мессі • Вийшов з дискотеки і пропав… • До Тернополя завітала журналістка і телеведуча Яніна Соколова • Олег Сиротюк: «Укрупнення» громад усупереч бажанню людей — антиконституційне» • Мерія у смартфоні: запрацював новий сервіс для мешканців – помічник “Назар” • Надувний Семен, «Пересувний корабель» і… «квартирники» на сцені – чим дивуватиме тернополян «Файне зимове містечко» • До нас їде «Бог скрипки» Олександр Божик • Маленька Швейцарія в Потуторах
Призов до армії-2017: коли і кого з Тернопільщини заберуть на строкову службу

Опубліковано: 9 Березня о 17:16 2749


В Україні стартував призов на строкову військову службу. На Тернопільщині планують призвати до армії близько 400 осіб.


Про це сьогодні, 9 березня, на брифінгу повідомив т. в. о. військового комісара Тернопільського обласного військового комісаріату, полковник Олександр Скумбрій (на фото – зліва).

Кого й коли призвуть?

– Згідно з указом президента, визначено, що призивати на строкову військову службу будуть придатних за станом здоров’я громадян України чоловічої статті, яким на день відправлення на строкову службу виповнилося 20 років та старших осіб, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу, – зазначає Олександр Скумбрій. – Призов буде відбуватися у два етапи – весняний – у квітні-травні поточного року та осінній – у жовтні-листопаді цього ж року. Цей указ президента набрав чинності з 1 березня.

За словами Олександра Скумбрія, в указі президента визначено призовний вік від 20 до 27 років. Проте законом ще й визначено, що призовний вік на строкову військову службу починається з 18 років, тобто громадяни, які досягли 18-річного віку, повинні з’явитися з 1 березня за вимогою військових комісарів до військового комісаріату за місцем проживання або за місцем прописки для звірки даних. Відправка ж у місця призову на строкову військову службу буде здійснюватися з 20 до 27 років.

– Плануємо призвати до 400 осіб, – каже обласний воєнком. – На кожен район припаде близько по 20 призовників. У Тернополі буде до 60 призовників. Варто ще й пам’ятати, що у випадку неявки призовника без поважних причин на вимогу комісаріату на призовну комісію він понесе відповідальність встановлену законом – адміністративну або кримінальну. Наразі ми вже маємо дуже багато осіб, місце перебування яких з’ясовуємо, і які не з’явилися до військкомату на вимогу комісара для проведення призову. Таких більше 20 тисяч на території Тернопільської області.

Кому надається відстрочка?

Як повідомив Олександр Скумбрій, відстрочка надається на призов на строкову військову службу громадянам, які підлягають призову з 18 до 20 років, доки на момент відправки на службу їм не виповниться 20 років; призовникам за рішенням районної призовної комісії, головою якої є заступник голови районної державної адміністрації; а також за сімейними обставинами; за станом здоров’я. У такому випадку створюється комісія, яка призначається розпорядженням голови РДА, до складу якої входять цивільні працівники, лікарі, і які надають призовникам відстрочку за рішенням військово-лікарської комісії. Крім того, дають відстрочку для здобуття освіти та продовження професійної діяльності. Детальніше перелік тих, кому надається відстрочка – в законі.

Хто звільняється від призову?

Визначено також, хто взагалі звільняється від призову. Це громадяни України, які визнані за станом здоров’я непридатними до військової служби; які до дня відправлення на строкову військову службу досягли 27-річного віку; призовникам, батько або мати, рідний брат або сестра, яких загинули, померли або стали інвалідами під час проходження військової служби; призовники, які до набуття громадянства України пройшли військову службу в інших державах; які були засуджені за вчинення злочинів до позбавлення волі, обмеження волі і не звільненні від відбування покарання; призовники, яким після закінчення вищих навчальних закладів присвоєно військові звання офіцерського складу тощо.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , , ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

27 листопада Борис Патон відсвяткував 101 рік. Він незмінний з 1962 року президент Національної академії наук України та Інституту електрозварювання...


Рубрика: , , Опубліковано: о 18:00


«Ми думали, що це дно, але знизу постукали», — цими словами з «бородатого» анекдота можна охарактеризувати ситуацію, що нині склалася в російському спорті...


Рубрика: , , Опубліковано: о 17:00


У Сінема Сіті репрезентували історичний трилер про Голодомор...


Рубрика: , , Опубліковано: о 16:00


Дана карта розміщена на інтернетсайті міської ради...


Рубрика: Опубліковано: о 15:00


У четвер, 28 листопада, більше сотні мешканців Кременця вийшли на акцію проти знищення дерев у центрі міста, що заплановано у рамках реалізації проєкту «Благоустрій площі «Майдан Волі»...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 14:00Теми дня
6 Грудня
5 Грудня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео