Субота, 23 лютого 2019
• Хто очолив окружні виборчі комісії на Тернопіллі? • Скільки коштує біатлон? • «Ми просили Бога, щоб «перемішав» рідних і прийомних дітей…» • Зеленський був у «Ковчезі», або «Давайте від них відпочинемо…» • Одружився «тріодівець» Володимир Рибак • «Муніципальна няня»: що це, для чого і як оформити? • За автомобілі-«двійники» – тюрма • Фінал відбору «Євробачення» – з тернопільською «ноткою» • Монетизація субсидій: усі, хто звернувся за субсидією з 1 січня 2019-го, будуть отримувати її у грошовій формі • «Файне небо»: літають всі! • Рекордна «Червона Рута» • Незряча тернополянка Ірина Білогорка стала студенткою престижного американського університету • На Кубку Пушкарів плакали навіть чоловіки… • Підготовка «Шахтаря» і «Динамо»: останні новини • “Віршований” одяг у зону бойових дій від тернопільських студентів… • Як інтроверту стати екстравертом? • Сергій Надал: «Герої ведуть за собою народ» • 20 лютого — День Героїв Небесної Сотні • Томос був для отця Анатолія справою життя… • Тіло чоловіка майже два роки пролежало у квартирі…
Реабілітація ляльками…У світі лише двоє чоловіків-реборністів. І один з них – наш!

Опубліковано: 7 Лютого о 15:00 23


Робити ляльок Сергій почав після повернення з АТО, а до цього спробував кілька професій — працював в охороні, якийсь час служив у міліції, а ще майже 12 років ремонтував взуття.


«Зустрічався з людиною, щоб передати замовлення. Ви б тільки бачили, як люди на вулиці реагують, коли я з сумки «живу дитину» дістав!» — сміється 34річний Сергій Бондар. — А якось мої ляльки побачила наша знайома акушерка, то спершу не могла їх відрізнити від живої дитини — так вони були схожі на справжніх немовлят».
У світі є лише двоє мастрівреборністів чоловічої статі – один італієць та наш Сергій. Такою копіткою справою, як виготовлення ляльок, максимально схожих на живих малят, займаються переважно жінки.
Сергій використовує якісні молди (заготовки) виробництва США, спеціальні фарби та 3D лак з Німеччини. Кожну волосину він прошиває вручну, на кожну ляльку наносить близько 40 шарів фарби, щоб досягти природного відтінку шкіри, а потім індивідуально підбирає речі.

До шевської справи повернутися не міг

Робити ляльок Сергій почав після повернення з АТО, а до цього спробував кілька професій — працював в охороні, якийсь час служив у міліції, а ще майже 12 років ремонтував взуття.

— Я виконував найбільш ювелірні роботи по ремонту взуття — прошивку різних дрібних елементів, замочків, лямочок. Там треба було мати максимальну концентрацію і щоб руки не тремтіли, бо більшість роботи доводилося виконувати вручну.

На фронт він потрапив одним із перших — повістку отримав ще в березні 2014 року. Спершу його відправили до навчального центру «Десна», після цього — у 1шу окрему танкову Сіверську бригаду. Служив у Луганській області — під аеропортом та в Григорівці. Під час служби у серпні 2014 року отримав контузію від підриву танка.

— Осколкові поранення я не рахую — ми далеко були від шпиталю, тому цього ніхто не записував. Крім цього, отримав черепномозкову травму, акустичну баротравму вуха, а також пошкодив хребет. Це все до купи, а також численні забої призвели до різноманітних проблем зі здоров’ям. Найгірше — у мене тремтіли руки і я не міг взяти голку до рук, — пояснює Сергій, чому не повернувся до шевської справи.

Першу ляльку назвали Вікуся

Після поранення у Сергія розпочався довгий період реабілітації, який тривав майже три роки. За цей час ветеран лікувався у лікарнях Києва та Чернігова, звідки чоловік родом.

Саме перебуваючи у госпіталях, Сергій почав займатись арттерапією, щоб впоратись з переживаннями. Заняття мистецтвом допомогли подолати тремор у руках, а також на якийсь час відволіктись від важких спогадів про війну.

— Робити ляльок я почав випадково, — зізнається Сергій. — Поки я був на реабілітації, дружина Оксана познайомилась з майстринею Варварою Лютік. Якось та зайшла у магазин, де працювала дружина — продавала різні атрибути для шиття. Вони з дружиною розговорились, і так я став учнем Варвари. Свою першу ляльку Вікусю (як правило, подружжя дає Сергієвим лялькам імена. До речі, Сергій та Оксана виховують двоє дітей, — ред.) я зробив саме  під її керівництвом. Спершу думав залишити собі, але майже відразу у мене її забрав колекціонер з Одеси, — розповідає чоловік, показуючи на телефоні фотографію ляльки у червоному комбінезоні.

Реборн має навіть пахнути… справжньою дитиною!

Нині ляльки Сергія оселилися не тільки в українських домівках, а поїхалиполетіли до Польщі, Сінгапуру та у США. Коштують вони від 200 до 1000 доларів.

Така ціна пояснюється вартістю витратних матеріалів і часом, який іде на виготовлення однієї ляльки.

— Інколи люди пишуть: «Продай за 2 тисячі гривень», а деякі вважають, що ціна ляльки максимально 300 грн. Однак це не так. Лише сам молд коштує $60. Ще третину цієї суми або й більше треба заплатити за доставку. Лише на цьому набігає 2000 грн., не включаючи роботи. А лише пара якісних очей для ляльки коштує 33 євро. Але на них не можна економити — лялькареборн має бути максимально схожою на живу дитину. Реборн навіть має важити, як дитина, і навіть пахнути нею!

Найскладніше і найдорожче при виготовленні ляльокреборнів — це робота з волоссям. Лише невеликий відріз спеціальної шерсті, з якої роблять волосся, коштує близько 1000 грн.

— Цю шерсть ми замовляємо у Туреччині, адже там вирощують кіз з довгою шерстю. Майже вся шерсть приходить білого кольору. Для виготовлення ляльки ми цю шерсть фарбуємо у потрібний колір, після цього я голкою вшиваю в молд. Кожну волосину треба вручну вшити, а щоб воно закріпилось, лялька проходить термообробку при 40 градусах у спеціальній печі, — пояснює Сергій.

За його словами, саме ця робота потребує найбільше часу — інколи день, а інколи й більше. Однак воно того варте — така лялька максимально схожа на дитину, її можна розчісувати, заплітати. Є майстри, що промальовують волосся, однак для Сергія це неприйнятно.

У планах талановитого майстра — виготовлення ляльок, які нагадують дитину 45річного віку. Їх називають тодлерами. На відміну від реборнів, вони значно більші — висота їх близько 1 метра. Звісно, що така лялька затратніша і потребує більше роботи.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

ЦВК створила всі 199 окружних виборчих комісії (ОВК) на виборах президента. Затверджені склади комісій — згідно з квотами, розподілені від кожного кандидата голови, заступники голів і секретарі...


Рубрика: Опубліковано: о 18:00


В інтерв’ю офіційному сайту Федерації біатлону України держтренер Євген Копупаєв трішки привідкрив завісу найпопулярнішого зимового виду спорту...


Рубрика: , , Опубліковано: о 17:00


У селі Жовнівка на Бережанщині дитячий будинок сімейного типу згуртував десятеро дітей...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 16:00


Гастролюючи нещодавно у Тернополі, команда творчого об’єднання «Квартал’ 95» знайшла час перед концертом прогулятися містом і пообідати у ресторації «Ковчег»...


Рубрика: Опубліковано: о 15:00


Саме у День закоханих – минулого четверга, 14 лютого – остаточно зі своїм парубоцьким життям попрощався учасник гурту «Тріода» 28-річний Володимир Рибак...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 14:00Теми дня
22 Лютого
21 Лютого
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео