П’ятниця, 29 вересня 2023
• Один із «Вовків Да Вінчі» • ОБІЙМИ для всієї України. У Бережанах створили унікальну мапу України з ляльок-мотанок • Пів тисячі пряників задля ЗСУ. Тернопільські студентки провели благодійний ярмарок • Молодь українських сіл вчиться впроваджувати зміни в громадах • До лікарні швидкої допомоги приєднають два медичні заклади • Квадрокоптери, радіостанції і планшети для захисників • До шлюбу — з чотирма дітьми! • Віддала косу для ЗСУ • До наших захисників на передову вирушить «Допомога армії від Тернополя» • У Тернополі працював шахрайський кол-центр • Розпочався відбір до об’єднаної штурмової бригади Національної поліції «Лють» • Опалювальний сезон в умовах війни: чи готовий Тернопіль? • «За борги за комуналку можуть арештувати автомобіль і банківські рахунки» • «ЯМаріуполь»: рік прихистку в Тернополі • Олег Липка: «У ферму я вклав не тільки гроші, а й душу» • День міста Тернополя з 2024 року відзначатимуть 15 серпня • Сучасні апостоли — на передовій • “Пережила не одну війну…” На Тернопільщині привітали 100-річну ювілярку • Молодь із Тернопільщини прибрала територію ботанічного саду • “Нове життя” переселенців на Тернопільщині
Різанина в парку в Кременці: суд виніс вирок нападнику

Опубліковано: 21 Червня о 20:33 25


Мешканця Кременеччини засудили на п'ять років тюрми за нанесення ножових поранень знайомому. Тепер молодику доведеться відбувати покарання за ґратами.


Колегія суддів Тернопільського апеляційного суду розглянула апеляційну скаргу обвинуваченого Сергія К. на вирок Кременецького районного суду від 2 лютого 2023 року.
Як встановлено судом першої інстанції, 29 травня 2022 року, приблизно о 21 год. 15 хв., Сергій К. прийшов додому до свого знайомого Андрія М. та запропонував пройтись по парку м. Кременець. Та коли вони прийшли до парку, обвинувачений Сергій К. на ґрунті раптово виниклих неприязних відносин наніс два удари ножем потерпілому Андрієві М., спричинивши тяжке тілесне ушкодження.
Про це повідомили у пресслужбі Тернопільського апеляційного суду.

Вироком Кременецького районного суду від 2 лютого 2023 року 33-річного Сергія К. визнано винним за ч. 1 ст. 121 КК України (умисне тяжке тілесне ушкодження, небезпечне для життя в момент заподіяння) та призначеного покарання у виді 5 років позбавлення волі. Цивільний позов потерпілого Андрія М. задоволено частково та стягнуто з обвинуваченого на його користь 150 тис. грн відшкодування моральної шкоди та 16 тис. 893 грн – матеріальної шкоди.

Не погодившись із судовим рішенням, обвинувачений подав апеляційну скаргу, в якій наполягав на своїй непричетності до даного злочину та просив даний вирок скасувати і повернути матеріали кримінального провадження на новий судовий розгляд до суду першої інстанції. Мотивуючи свої вимоги, зазначив, що покинув Андрія М. при вході до парку. Також вказав, що покази потерпілого та свідків стосовно механізму і кількості нанесених ударів не співпали.

У судовому засіданні Тернопільського апеляційного суду колегія суддів, частково провівши судове слідство та детально проаналізувавши матеріали кримінального провадження в межах поданої апеляційної скарги, погодилась з висновками районного суду, що тяжке тілесне ушкодження потерпілому заподіяв саме Сергій К. Вину обвинуваченого доведено показами, наданими суду як потерпілим, так і свідками злочину Ігорем К. та Ілля Б. При цьому Ігор К. уточнив, що Сергія К. він знав, але не впізнав, оскільки вони 30 років не бачились. Описані ними події були послідовними та узгоджувались між собою в деталях, що засвідчило їх правдивість. Разом із тим, аналіз досліджених доказів спростував доводи обвинуваченого Сергія К., що при вході до парку він побачив знайомого, з яким ворогував, тому одразу повернув і пішов до залізничного вокзалу.

Непереконливими та необґрунтованими колегія суддів визнала твердження апелянта щодо розбіжностей у показаннях потерпілого та свідків, як і куди наносились удари ножем. Оскільки розбіжності були несуттєві і пов’язані з об’єктивним сприйняттям кожного з учасників та очевидців обставин події. Крім того, свідок Ігор К. під час слідчого експерименту зазначив, що він бачив, як Сергій К. завдав потерпілому два удари, але не запам’ятав механізм заподіяння тілесних ушкоджень. Погодилась колегія суддів і з визначеним районним судом розміром цивільного позову в частині моральної шкоди, підтвердженим фіскальними чеками на придбання ліків та препаратів, необхідних для лікування. Період їх придбання співпав із періодом лікування потерпілого, а виходячи із назв, ці ліки використовуються при лікування даного виду травм. З урахуванням наведеного, колегія суддів Тернопільського апеляційного суду апеляційну скаргу обвинуваченого Сергія К. залишила без задоволення, а вирок Кременецького районного суду від 2 лютого 2023 року – без змін.


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

Ігор Питак із Тернополя несе службу в легендарному батальйоні ...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 15:26


Подружжя переселенців Оксана та Олекса Муравльови створили у Бережанах унікальну мапу України з ляльок-мотанок...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 15:18


Пів тисячі пряників задля ЗСУ. Тернопільські студентки провели благодійний ярмарок...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:11


Активні юнаки та дівчата завжди є драйверами якісних змін — мають багато цікавих ідей, готові втілювати в життя корисні проєкти, об’єднуватися для розвитку рідних містечок та сіл...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:02


З метою реалізації концепції розвитку галузі охорони здоров’я на території Тернопільської громади, на засіданні сесії міської ради депутати прийняли рішення про реорганізацію двох медичних комунальних некомерційних підприємств міста...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:43Теми дня
27 Вересня
26 Вересня
25 Вересня