Вівторок, 18 червня 2019
• Головна команда у Тернополі • У Тернополі будуть нові дитячі садочки • Як тернопільські продавці квітів дурять клієнтів • Надія Фарійон: «Сучасна медсестра – партнер лікаря» • Націоналісти разом ідуть у Верховну Раду за списком «Свободи» • Переселенка з Горлівки про війну на Донбасі • Завершується ремонт в онкогематологічному відділенні обласної дитячої лікарні • Тарас Юрик: «Плідна співпраця народних депутатів і керівництва області дозволила вийти на рекордні показники капітальних інвестицій у розвиток Тернопілля» • «Громадянська позиція» йде на вибори до Верховної Ради • Віктор Овчарук: «Після реформування первинної ланки медицини реорганізовано стаціонарні медичні заклади області» • До ЄС і НАТО за 10 років: Петро Порошенко йде до Ради з оновленою командою • У Тернопільській психоневрологічній лікарні зняли білі халати • Степан Барна: «Для мене як для голови ОДА 2015-ий став роком повернення віри в те, що наша область не периферійна» • Проєкт тернопільської «Циганки» отримав Гран-прі престижного архітектурного конкурсу • «Я простила жінці, яка замордувала мою Оленку…» • Люстрована горе-суддя хоче знищити комунальний транспорт Тернополя • «Живі» напої у літню спеку • Піца буде фест! • Усі біжать! • Тернопільській обласній організації НСЖУ – 60 років!
Різноспрямовані вектори

Автор: Опубліковано: 12 Березня о 10:00 6


Перед усіма виборами політтехнологи втовкмачують простолюду, який невдовзі має стати електоратом: не дивіться на обличчя, великі чесні очі й тим більше — на вроду, а уважно читайте програму того чи іншого кандидата.


Тобто те, що він має намір зробити. В силу специфіки журналістської роботи мені свого часу довелося ознайомитися з програмами багатьох кандидатів у достойники різних рівнів. Відтоді в мене з’явилася до них стійка відраза — на рівні блювотного рефлексу. Передусім тому, що з реальністю оті прожекти ніяк не перетинаються, а були, є (і, напевно, будуть) звичайним “показушним” словоблуддям.

Справді, навряд чи колись котрийсь із кандидатів з’їде з глузду настільки, щоб чесно  сказати чи написати: знаєте, дорогі співвітчизники, хочу чогось досягти в тому житті й вирішив це зробити, дурячи вас, таких недалеких і довірливих.  Ну, вибачийте вже, добрі люди, але — кажу чисту правду.

Вже доводилося писати, що не маю нині достатнього рівня довіри до будь-кого з претендентів на президентську посаду, в тому числі й до чинного глави держави. Аргументи, які ставлять йому (і він сам собі) в заслугу, на мене особисто якось не дуже діють: питання Томосу цікавить приблизно так само, як заворушення у Венесуелі; безвізом навряд чи скористаюся; про реформи і справи в армії маю свою думку; англійську мову, сподіваюся, знаю не набагато гірше за пана президента; заклинанням про “покращення” теж не схильний вірити. Як не схильний довіряти й нерідко суперечливим висловлюванням прибічників чинного гаранта, котрий дуже заповзявся залишитися в цьому статусі на другий термін. Оте завзяття (якщо відкинути палке й належно рекламоване бажання продовжувати реформи) може пояснюватися побоюванням, що наступник захоче запроторити кудись у Качанівську колонію — якщо не встигнеш скористатися тобою ж досягнутим безвізом. Це цілком в дусі українських політичних традицій.

Отож, про них, про прибічників. Один з них (вельми шанована людина з науковим званням) на поважному зібранні заявив, що президент поставив бідність серед двох основних ворогів нинішньої України (з другим супостатом усе зрозуміло). Отже, бідність констатується як реальне і неприємне явище. Майже одночасно інший, не менш шановний прихильник глави держави, заявляє, що Україна переживає реальні зміни, бо, мовляв, активно впроваджуються дієві реформи. Як на мій недосвідчений смак, між “бідністю” і “реальними змінами внаслідок дієвих реформ” простежуються величенькі “ножиці”. Це ніби якісь два різноспрямовані вектори, що погано стикуються з собою.

Скажете, за другу каденцію оті реформи стануть настільки дієвими, що з бідністю буде покінчено остаточно і безповоротно? Корупція ховатиметься по глибоких норах?  НАТО і ЄС радісно візьмуть нас в обійми? Путін злякано позадкує з Донбасу і Криму?

Довірливо зізнаюся і водночас свідомо дам козир проти себе можливим опонентам: коли вип’ю трішки улюблених рому чи джину, теж на деякий час відчуваю приємний стан ейфорії. Потім він минає, і бруднувато-сіра реальність повертається…


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Іван Гресько колись навчався у цьому навчальному закладі на факультеті фізичного виховання...


Рубрика: Опубліковано: о 18:00


На черговій сесії Тернопільської міської ради, що відбулася 6 червня, було прийнято рішення про виділення чотирьох земельних ділянок для будівництва нових закладів дошкільної освіти у Тернополі, а також коштів на виготовлення проєктно-кошторисної документації...


Рубрика: Опубліковано: о 16:00


Тернополянка Ірина Вахрів розповіла про неприємний сюрприз у квітах...


Опубліковано: о 15:00


Доповідь тернополянки на Всеукраїнському форумі з медсестринства вразила його учасників...


Автор: Рубрика: Опубліковано: о 14:00


ВО «Свобода», «Національний корпус», «Правий сектор», Українська добровольча армія, ОУН та Конгрес українських націоналістів ідуть на вибори до Верховної Ради спільним списком...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:00Теми дня
18 Червня
17 Червня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео