П’ятниця, 30 вересня 2022
• Пізнаймо одні одних: українці – в Сувалках, поляки – в Тернополі • «Антитіла»: пів року – на фронті • Кризова кімната – для постраждалих від насильства • Дбаємо про своїх військових на передовій • Благодійники з Європи підтримують лікарні Тернополя • «Сьомий місяць печу перемогу» • Сергій Надал: «Дякую тернополянам за те, що наше місто стало другим домом для десятків тисяч жертв московської агресії» • «З вірою в перемогу»: велопробіг на Теребовлянщині • Плетуть сітки і вчать… англійську мову • «Пташка», «Мішаня» і «Лемко» – на волі! • Свято української пісні та гумору: в Тернополі відбудеться концерт Степана Гіги та гурту «БУДЬМО» • Триває збір коштів на автівку для воїнів ЗСУ 24 бригади • «Вітер На-Дії»: українська молодь зустрілася в Кракові • Передачі захисникам із Тернополя — в найгарячіші точки • Діти і війна: як подолати травми • У Тернопільській громаді живуть понад 28 тисяч переселенців • У Тернополі готуються до початку опалювального сезону в умовах воєнного стану • Клатчі для леді – за донати • З фронту – до шлюбу • Наталія Фаліон та гурт «Лісапетний батальйон» відсвяткують 30-річчя на сцені благодійним концертом у Тернополі
«Розбрат у власних рядах б’є сильніше, ніж меч кривдника»

Опубліковано: 14 Жовтня о 10:00 42


14 жовтня будемо відзначати День захисника України, що припадає на свято Покрови Пресвятої Богородиці
.


Це — одна з найбільш знаменних дат в історії становлення української незалежності і водночас важливе нагадування для кожного українського патріота, як він має діяти у нинішніх складних зовнішніх і внутрішніх обставинах.

У цей день ми вшановуємо усіх, хто боровся за Україну в усі часи. Ми згадуємо тисячолітню боротьбу за українську землю і подвиги наших героїв. Ми вшановуємо звитягу оборонців княжої України-Руси, козацтво, січове стрілецтво, воїнів-повстанців, сучасних учасників бойових дій на Сході, новітніх захисників світової цивілізації від російської орди.
Цього року також відзначаємо 77 років з Дня заснування УПА. Повстанці дають нам натхнення у сучасній боротьбі з російською агресією, бо вони продовжували боротись навіть тоді, коли їх залишив напризволяще весь демократичний світ, розуміючи, що жертвують собою заради наступних поколінь українців.
Історія має здатність повторюватися. Саме про нові обставини світової геополітики, коли Україна часто опиняється один на один із зовнішнім ворогом, коли доводиться докладати надзвичайних зусиль, щоб вистояти, говорили ми з побратимами кілька тижнів тому у Тернополі під час форуму “Совєтська окупація Західної України 1939 р.: погляд через 80 років”. На тому форумі ми звернулися до історії не заради бажання вдатися до наукових розвідок. Ми розглядали історичні приклади, щоб зрозуміти, які загрози нас чекають сьогодні, бо надто багато є паралелей з сучасністю. Є загроза великої війни. Є бажання України захистити і зберегти свою незалежність. Є потреба чітко усвідомлювати, що мир для кожного українця можливий лише через перемогу, яка вимагає непростих рішень і впертої боротьби. Але насамперед перемога вимагає єдности.
“Розбрат у власних рядах б’є сильніше, ніж меч кривдника, а внутрішні розбіжності широко відчиняють двері перед ворогом, що приходить ззовні”, — писав рятівник Фінляндії Густав фон Маннергейм. Ці слова ми маємо взяти за основу сьогодні перед загрозою такого ж ворога, якого мала Фінляндія вісім десятиліть тому, адже фіни зуміли вистояти завдяки тому, що всі політичні супротивники об’єдналися, щоб захистити незалежність і суверенітет своєї держави.
Україні потрібен мир. Україні потрібен розвиток. Україні потрібен добробут громадян. Усього цього можна досягти лише у власній національній державі. Тож бережімо її. Святкуючи Покрову і День захисника України, згадаймо наших героїв, тих, хто боровся до останнього, хто жертвував особистим заради спільної мети. І будьмо єдиними. Бо тільки так ми можемо перемогти.

Слава Україні! Героям Слава!

Сергій Надал, міський голова Тернополя


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Нещодавно опубліковане

У рамках Програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020» Тернопільська міська рада завершила реалізацію проєкту «Пізнаймо один одного: українці — в Сувалках, поляки — в Тернополі» спільно із закордонним партнером — Публічною бібліотекою імені Марії Конопницької в Сувалках (Підляське воєводство, Польща)...


Рубрика: , , Опубліковано: о 10:34


Артисти рок-гурту несуть службу як стрільці-парамедики і волонтерять...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 9:51


26 вересня міська організація Товариства Червоного Хреста передала у кімнату кризового реагування для громадян, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі, електротовари та товари першої необхідності. Таку ініціативу вдалося реалізувати завдяки проєкту, який написали учасники Товариства Червоного Хреста «Ми хочемо ваш світ зробити кращим» та в рамках програми «BraVo», яка спрямована на розвиток місцевих організацій та волонтерства...


Опубліковано: о 10:00


«Допомогу армії від Тернополя» отримали українські захисники на донецькому та дніпропетровському напрямках...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:35


Від благодійників із Німеччини та Польщі надійшла гуманітарна допомога для Тернопільської комунальної міської лікарні №2...


Рубрика: , , Опубліковано: о 8:32Теми дня
30 Вересня
29 Вересня
28 Вересня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео