Середа, 03 березня 2021
• Учасників Афганської війни нагородили почесними відзнаками • «Агресивний» COVID-19 на Тернопільщину привезли з Карпат? • У Тернополі двох дітей збили автівки… • Теребовлянського міського голову обиратимуть 31 жовтня 2021 року • До Дня відкритих дверей “WUNU Education Expo-2021” долучились фахівці центру зайнятості • Учасник АТО очолив Головне управління ДФС у Тернопільській області • Ярославу Стасюку з Теребовлі було 29 років… • Як відбувається вакцинація від COVID-19 на Тернопільщині? • Продавала будинок, заплатила… шахраєві • Злодії із Запоріжжя “чистили” квартири тернополян • “Теплом зігріємо серця”: у Тернополі провели акцію для дітей учасників АТО-ООС • Що згубило Русь і губить нас? • ТОП-5 страв з печінки • Весні – бути з фестом “Ї”! • Шахрай представився… помічником прокурора • На Тернопільщині у 2020 році «Контінентал Фармерз Груп» сплатила понад 574,3 млн. грн. податків • Вантажівка розчавила жінку… • Врятував хлопчика, який стояв на підвіконні… • З 1 березня — індексація пенсій! • «Мій чоловік по голосу відчуває, коли я вишиваю»
Розвінчуємо міфи: вироблення енергії з альтернативних джерел — це здоров’я людей та економічний розвиток

Опубліковано: 30 Листопада о 10:00 48


Тоді, коли Європа активно відмовляється від російського газу і переходить на альтернативні джерела енергії, зокрема, використовує енергію біомаси, торфу, у Тернополі ці слова викликають суспільне занепокоєння.


В історії зафіксовано чимало фактів, коли саме міфи блокували прогрес.  Скажімо, розвиватися залізниці тривалий  час заважало припущення, що люди будуть божеволіти через надто високу швидкість паровозів порівняно з традиційними для того часу кінними екіпажами. Непідтверджені міфи використовують не зовсім чесні люди й нині, щоб вводити в оману більшість. А  прогрес тим часом гальмується.

В Європі активно використовують альтернативу

Тоді, коли Європа активно відмовляється від російського газу і переходить на альтернативні джерела енергії, зокрема, використовує енергію біомаси, торфу, у Тернополі ці слова викликають суспільне занепокоєння. Пов’язано це з міфами, створеними або через незнання, або ж через свідоме перекручування інформації. Проте саме практика доводить: альтернатива — це екологічно і безпечно для людей.

Фінляндію, країну озер та лісів, часто порівнюють з Україною через схожу долю. У минулому столітті фінам доводилося тричі воювати за свою незалежність від “російського брата”, в тому числі й у енергетичній сфері. Фіни зробили висновки. Сьогодні лише 7 % в енергобалансі цієї країни складає газ. Близько 36 % у національному енергобалансі складає торф та продукти його переробки, тобто крихта, пелети та брикети. Паливо для найбільшої у світі ТЕЦ на біомасі (Alholmens Kraft) на 45 % складається з торфу. Таким же шляхом йдуть і сусідні скандинавські країни, зокрема,  Швеція, де частка альтернативних джерел енергії давно перевищила третину. Там програму переходу на альтернативні види палива почали реалізовувати ще у 1980-их. При цьому більшість традиційних викопних джерел енергії, таких, як вугілля та газ, подорожчали більш ніж на 100%, тоді як ціни на альтернативне паливо, вироблене з деревини, торфу і соломи, змінилися набагато менше. До рівня Скандинавії підтягуються і країни Прибалтики, де до чверті усього спожитого тепла виробляється на біомасі.

Альтернатива — це безпечно та екологічно

Чому за приклад треба брати саме країни Північної Європи? Та тому, що саме там надвисокі норми захисту населення і довкілля. Об’єкти (котельні, ТЕЦ) часто розташовані у межах міст, проте там не говорять про “новий Чорнобиль” через відмову від газу і перехід на солому, торф чи деревину. Навпаки, там бачать у цьому позитив. Фінляндія згідно з власною енергетичною програмою планує, що вже 2018 року кількість тепла, виробленого з альтернативи, перевищить кількість тепла, виробленого з традиційних енергоносіїв.

Самі ж стандарти життя вказують на те, що альтернатива жодним чином не шкодить здоров’ю, а радше навпаки. За індексом соціального розвитку Фінляндія цього року посіла друге місце. Цей індекс включає в себе такі показники, як доступність житла і медицини, доступ до технологій та освіти. Фінляндія входить до 20-ти країн світу з найвищими стандартами захисту довкілля та розумного управління ресурсами згідно з Індексом екологічної ефективності, що є комплексним порівняльним показником успішності екологічної політики країн. Згадана найбільша у світі ТЕЦ на біомасі (Alholmens Kraft) належить також до найбільш екологічно чистих підприємств і має міжнародний сертифікат системи екологічного управління згідно зі стандартом ISO 14001, що свідчить про дотримання високих вимог у поводженні з довкіллям. Фінляндія належить також до 30-ти країн світу з найвищим індексом людського розвитку, що створений для порівняльної оцінки бідності, грамотності, освіти, середньої тривалості життя, здоров’я, соціальної захищеності, довголіття, екології. На те, що у Фінляндії все добре з довкіллям і здоров’ям людей, вказує і той факт, що середня тривалість життя у цій країні складає 82 роки. В Україні цей показник приблизно на 10 років нижчий.

Тобто, практика доводить: розумне впровадження альтернативних енергоносіїв не веде до негативних наслідків, а навпаки, вивільняє додаткові ресурси, які можна спрямувати на покращення країни та життя людей.

Міжнародний контроль і розумне впровадження

В Україні загалом і Тернополі зокрема значна частина проектів реформування ЖКГ реалізовується за сприяння НЕФКО (коротка назва Північної екологічної фінансової корпорації Nordic Environment Finance Corporation – NEFCO), створеної в 1990 році п’ятьма країнами Північної Європи: Данією, Ісландією, Норвегією, Фінляндією і Швецією. Штаб-квартира корпорації у Фінляндії. У самій назві зроблено наголос на екологічності, тобто на безпечності для людей і довкілля проектів, які фінансує НЕФКО. У Тернополі більшість проектів з впровадженням альтернативної енергетики пов’язані з європейськими структурами, зокрема з НЕФКО, тому нема жодних сумнівів, що всі проекти, які реалізовуються за співфінансування НЕФКО, ЄБРР та інших міжнародних організацій, є безпечними. З практики видно, що місто експериментує з різними видами палива, і оберуть тільки те, яке є найбільш безпечним. Впровадження альтернативних котелень — це найрозумніший шлях, який гарантує тепло і гарячу воду тернополянам. Який висновок? Тернополю та Україні, безперечно, потрібна альтернатива. З нами — досвід провідних країн світу, які вже активно використовують альтернативне паливо. Високих  екологічних стандартів буде дотримано і тут, в Україні. Варто вірити фактам, а не емоційним узагальненням і “лякалкам” окремих осіб, кожна з яких переслідує свою мету. Тоді у нас буде все добре і за кілька років ми досягнемо тих же високих стандартів, що і наші європейські сусіди.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , , , ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

З нагоди 32-ої річниці виведення військ із Республіки Афганістан, міський голова Сергій Надал нагородив ветеранів Афганської війни почесними відзнаками та цінними подарунками...


Рубрика: , Опубліковано: о 16:06


Влітку найбільше від COVID-19 потерпала Одеса, а взимку — Івано-Франківщина. Пояснення просте — скупчення людей в місцях відпочинку...


Автор: , Рубрика: , Опубліковано: о 16:00


Із закритим переломом обох кісток правої гомілки в травматологічне відділення поліції бригада швидкої госпіталізувала 12-річного хлопчика
...


Рубрика: , Опубліковано: о 8:00


Сьогодні Верховна Рада визначилася з датою проведення позачергових місцевих виборів у п'яти населених пунктах України, зокрема, в Теребовлі...


Рубрика: , , Опубліковано: о 13:12


До Дня відкритих дверей “WUNU Education Expo-2021” долучились фахівці центру зайнятості...


Рубрика: , Опубліковано: о 13:00Теми дня
3 Березня
2 Березня
1 Березня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео