Неділя, 25 вересня 2022
• Триває збір коштів на автівку для воїнів ЗСУ 24 бригади • «Вітер На-Дії»: українська молодь зустрілася в Кракові • Передачі захисникам із Тернополя — в найгарячіші точки • Діти і війна: як подолати травми • У Тернопільській громаді живуть понад 28 тисяч переселенців • У Тернополі готуються до початку опалювального сезону в умовах воєнного стану • Клатчі для леді – за донати • З фронту – до шлюбу • Наталія Фаліон та гурт «Лісапетний батальйон» відсвяткують 30-річчя на сцені благодійним концертом у Тернополі • Іво Бобул запрошує на свій благодійний концерт в Тернополі для підтримки ЗСУ • Через ситуацію на Харківській ТЕЦ у Тернополі скликали екстрене засідання • Риболовля, собака і… помідори • Тернопільський рятувальник освідчився коханій на сцені театру • Мобільна стоматологія лікує воїнів-тернополян у гарячих точках • «Тернопіль готується до найскладнішого в історії незалежності опалювального сезону» • Голгофа Йосифа Сліпого – Голгофа України • Кольором перемогти війну • «Тернопільська Озеряна’2022»: 9 кілометрів – під дощем • Співом підтримали армію • Тепловізор від юних волонтерів
Руслан Шафранович: «Якби ми не об’єдналися в громаду, то втратили б усе»

Опубліковано: 19 Листопада о 10:00 62


Іванівська громада, що утворилася у 2015 році, об’єднала чотири сільські ради – Сороцьку, Ілавченську, Глещавську та Іванівську.


 Проживають у громаді понад 4 тисячі осіб. Нині бюджет громади – 25 мільйонів грн., а до об’єднання села мали кошти тільки на зарплату. Громада працює за розробленою стратегією розвитку. Соціальні заклади перевели на альтернативні види палива. У школах громади для усіх дітей організоване безкоштовне харчування, для усіх шкіл закупили нові комп’ютерні класи із інтерактивними дошками. У селах ремонтують дороги, планують збудувати нову амбулаторію, встановили мультифункціональне спортивне поле з резиновим покриттям, утримують три футбольні команди. Планують звести водопровід, вже будують перший водозабір. Про зроблене та пріоритетні плани спілкуємося із головою Іванівської ОТГ Русланом Шафрановичем.

«Кошти, зекономлені на енергоносіях, спрямували на безкоштовне харчування дітей у школах»

— У громаді є чотири школи, у трьох провели ремонти даху — це у селах Ілавче, Іванівка, Сороцьке, — розповідає Руслан Шафранович. — Три школи перевели на твердопаливні котли. Раніше споживання газу було на рівні 1 мільйона гривень. Коли перейшли на альтернативні види палива, сума зменшилася наполовину. На заощаджені кошти ми в усіх школах запровадили безкоштовне харчування  для дітей. Для всіх шкіл закупили нові комп’ютерні класи із інтерактивними дошками. Майже всі вікна замінені на енергозберігаючі. Залишається тільки одна школа, де плануємо провести оптимізацію. Відколи утворилася громада, не збираємо від батьків гроші на ремонт класів — це забезпечуємо коштами громади. У школі с. Глещава встановили сучасну огорожу, облаштували бруківку і доріжки. У селі Іванівка триває ремонт спортзалу. Школа підготувала і подала проект на «Бюджет участі» і виграла конкурс.

— Які роботи проводяться у дошкільних навчальних закладах?

— Ми відремонтували садочок у с. Сороцьке — поміняли всі вікна на металопластикові і провели внутрішні ремонти, встановили огорожу. Плануємо перекрити дах. Для всіх дитячих садочків закупили ігрові майданчики. Три садочки перевели на альтернативні види палива. У рамках швидких грантів програми DOBRE “Децентралізація приносить кращі результати та ефективність” ми додатково в центрах сіл Іванівка та Ілавче облаштували дитячі майданчики. Нещодавно відкрили першу зону творчості та відпочинку в селі Іванівка, змонтували також у всіх селах громади. Це великі альтанки, навколо яких вкладемо бруківку і з часом будемо облаштовувати парки.

Велику увагу надаємо також сфері культури. У селі Сороцьке є великий будинок культури, де перекрили дах, який обвалювався, і зробили ремонт  малого залу. Поточні ремонти зробили у клубах всіх сіл, закупили звукопідсилюючу апаратуру, гардини. У цих приміщеннях відбуваються урочисті заходи, у центрі громади є народний хор, часто проводять репетиції, у двох селах працює хореограф. Важливо, щоб будинки культури були в належному стані.

Дороги і благоустрій – серед пріоритетів

— Коли об’єдналися, за перший рік зробили 600 метрів нової комунальної дороги в селі Глещава, цього року в тому ж селі відремонтували 260 метрів доріг загального користування. Здійснюємо також поточні ремонти. Якщо у селах Сороцьке та Іванівка дороги більш-менш нормальні, то у с. Глещава — у критичному стані. Провели роботи і в с. Ілавче, люди вже не нарікають. У всіх селах є вуличне освітлення. Ми встановили енергоощадні світлодіодні ліхтарі. Загалом щодо благоустрою зроблено багато. Створили комунальне підприємство «ІЛГІС», яке займається ремонтними роботами і благоустроєм. Торік вклали в це майже 2 млн. грн., закупили два трактори, екскаватор, причіп та іншу необхідну техніку.

— У вас є місцева пожежна станція?

— Так, торік відкрили. Пожежна команда обслуговує всі села громади. У селі Ілавче була розвалена будівля колишнього депо. Зробили там сучасний ремонт. Закупили багато обладнання. Вважаю, що це дуже важливий проект для громади, бо коли пожежна команда на місці, це гарантія того, що рятувальники прибудуть швидко й оперативно зможуть ліквідувати наслідки надзвичайних ситуацій.

У громаді збудують нову амбулаторію

— У нашій громаді є два ФАПи. Закупили усі матеріали для ремонтних робіт. У фельдшерсько-акушерському пункті с. Глещава раніше за сприяння ПАП «Топільче» старі вікна і двері поміняли на сучасні, залишилося ще провести внутрішні роботи, плануємо завершити їх до кінця року. У ФАП  села Сороцьке також хочемо провести ремонт. У нашій ОТГ є дві амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Одна з них — у центрі громади, виготовили проект щодо заміни даху і ремонту фасаду, хороші ремонти зробили. А в селі Ілавче амбулаторія в катастрофічному стані. Вже оголошений тендер на будівництво нової амбулаторії в рамках ініціативи Президента України Петра Порошенка з розвитку якісної медицини у сільській місцевості. На Тернопільщині буде збудовано 18 амбулаторій, одна з них — у нашій громаді. Передбачається створення максимально комфортних умов для надання медичних послуг, виділення сучасного оснащення та нового автомобіля.

— У громаді є проблема із питною водою. Які заходи проводите для вирішення цього питання?

— Ця проблема виникла у 2014-2015 роках. Через великі посухи ставки повисихали. Коли ми розробляли стратегію розвитку громади, проводили опитування серед мешканців ОТГ щодо пріоритетів. У всіх селах люди сказали, що треба будувати водопровід, аби населення було забезпечене якісною питною водою. Ми взялися за ці роботи, розробили проектно-кошторисну документацію на будівництво водозаборів і водопроводів на чотири села. На даний момент будуємо перший водозабір у селі Іванівка, на черзі — будівництво у селах Ілавче і Глещава.

«Встановили перше мультифункціональне спортивне поле, що не має аналогів у районі»

— Чи приділяєте увагу розвитку фізичної культури і спорту?

— Так, у нас є три футбольні команди, підтримуємо їх фінансово. Одна футбольна команда стабільно рік у рік серед призерів. Маємо також волейбольні команди. Школа в Ілавче щороку виграє в районі патріотичні змагання «Сокіл» («Джура»). Багато зроблено в громаді за спонсорські кошти мецената, директора підприємства «Іванівське», депутата обласної ради фракції «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Антона Білика. За його підтримки поставили трибуни на стадіоні, облаштували роздягальню з душем, втілили інші проекти не тільки в спортивній, а й в освітній галузях. Цього року разом з нашими американськими партнерами програми «ДОБРЕ» побудували мультифункціональне спортивне поле з резиновим покриттям. З бюджету громади виділено 30% коштів, а наші партнери спрямували 70%. Загальна вартість проекту — 700 тисяч гривень. Там є бетонний майданчик на 600 квадратних метрів. Поверх бетону нанесено п’ятисантиметровий шар резинового покриття. Є розмітка у кольорах під різні види спорту — футбол, волейбол, теніс. На наступний рік плануємо встановити огорожу і зробити благоустрій території. Майданчик не має аналогів у районі.

 «Реформа децентралізації підсилила економічну спроможність наших сіл. Треба цей курс продовжити»

— Наскільки зріс бюджет після об’єднання?

— Раніше бюджетів сіл наших громад вистачало переважно лише на зарплату. Бюджет в нас, наприклад, складав приблизно 2 мільйони 200 тисяч гривень. А цього року бюджет нашої громади склав 30 мільйонів грн., тобто разів у п’ять зріс! Цьогоріч бюджет більший, ніж торік, є перевиконання близько на 30%. Я тепер думаю, якби ми не об’єдналися в громаду, то втратили б усе, бо за ці три роки дуже багато зробили. Хочу також зазначити, що працюємо за стратегією. Ми розробили стратегію розвитку разом із проектом «DOBRE» до 2023 року, були однією з перших 25-ти громад, які почали працювати з «ДОБРЕ».

— Які основні джерела наповнення бюджету?

— У нашій громаді є два підприємства – «Іванівське» і «Топільче». Останнє підприємство до об’єднання було зареєстроване в Тернополі. Ми попросили, щоб вони перереєструвалися до нас, щоб податки залишалися на місці, і таким чином отримуємо в бюджет надходження із податку фізичних осіб, єдиного фіксованого сільськогосподарського податку, податку із землі. У нас, до речі, найвищий рівень розораності земель в області — 83 відсотки. Минулого року в нашій громаді із робочим візитом побував прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Він ознайомився з господарською діяльністю ПАП «Іванівське», відвідав тваринницький комплекс підприємства, побував на полі і особисто випробував техніку зі збору врожаю ріпаку. Після відвідин нашої громади глава уряду запровадив підтримку середніх фермерських господарств.

— Які ще заходи заплановані для підсилення економічної спроможності громади?

— У нас розвинене молочне тваринництво, в області посідаємо п’яте місце за кількістю ВРХ. Багато людей зайняті в цій сфері. За програмою «ДОБРЕ» планується вкладення 2,5 млн. грн. у розвиток кооперативного руху в нашій громаді або в інші проекти, аби підсилити економічну спроможність громади. Хочемо створити молочний кооператив.

— Наскільки важливе для подальшого втілення ініціатив і проектів продовження  реформи децентралізації? 

— Мене тішить те, що молодь добре сприймає реформу і задоволена результатами. Не все відразу можна зробити і не на все вистачає коштів, але у нас вже є конкретні результати, і це дає стимул рухатися далі. Я п’ять років був головою села Ілавче, то все, що вдалося зробити, – це  заміна  вікон, і то за кошти гранту ПРООН. А своїх грошей ми не мали зовсім. Сьогодні бюджет громади складає 30 мільйонів грн., щороку втілюємо нові проекти. Це стало можливим завдяки реформі децентралізації, яку ініціював Президент України Петро Порошенко. У найближчих планах – продовження проектів з будівництва водозаборів, розпочати будівництво водопроводів, щоб населення було забезпечене якісною питною водою. Хочемо також реалізувати проект транспортного сполучення між селами громади, купити автобус. Таким чином ми зможемо наших спортсменів возити на футбольні матчі, дітей — на екскурсії, художні колективи будуть здійснювати поїздки. У наших планах масштабні проекти — будівництво амбулаторії, розвиток спортивної інфраструктури, розбудова освітньої мережі. Втілення цих ініціатив стає реальністю завдяки реформі, тому із вірою у позитивний результат йдемо вперед, до успіху.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки:

Нещодавно опубліковане

Поранення чи смерть внаслідок бойових дій під час виконання посадових обов’язків є страховим випадком – Фонд соціального страхування України гарантує виплати і медико-соціальні послуги для всіх українських працівників, які постраждали на роботі через російську агресію...


Рубрика: , , Опубліковано: о 11:21


Щодня до Фонду соціального страхування України надходить на оплату 21,4 тисячі лікарняних на загальну суму близько 70 мільйонів гривень – вони містяться в понад 4 тисячах заявах-розрахунках, які роботодавці формують за лікарняними працівників і подають до ФССУ...


Рубрика: , , Опубліковано: о 11:18


З початку війни на підприємствах України зафіксовано 562 постраждалих внаслідок бойових дій працівників (+7 за останній тиждень)...


Рубрика: , , Опубліковано: о 11:17


Щомісячні страхові виплати від Фонду соціального страхування України упродовж вересня вже отримали понад 64 тисячі потерпілих на виробництві та членів їх родин...


Рубрика: , , Опубліковано: о 11:00


Уже сім років мешканець Збаражчини із села Кретівці, Ілля Роля, воює на Сході України проти кремлівських окупантів. Наш земляк служить у 24-й яворівській бригаді...


Рубрика: , Опубліковано: о 8:56Теми дня
23 Вересня
22 Вересня
21 Вересня
16 Вересня
15 Вересня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео