Субота, 25 травня 2019
• Сім майстрів і 184 години • Як Чортків сезон відкрив: блогерів зібрав, дефіле провів, на польовій кухні смаколики їв • Вкусив кліщ? Несіть його до лабораторії! • «Будапешт їм личить»! • Їсти, любити, фотографувати • Про Fair Play, «цікаві» матчі та… павуків у банці • Олександр Гринюк: «Мене засудили, бо хочуть змести з громадського життя» • Статки Зеленського: вілла в Італії, елітні автівки та скандальне житло на Грушевського • Нові правила техогляду: наклейка на скло • «Нива» здобула виїзну перемогу на п’ятій доданій хвилині • Олександр Зінченко показав свої трофеї • Чемпіонат області • На «вовчиць» і Винник їде! • Наші привітали Зе! • Голова ТОДА Степан Барна подав у відставку • Кульова блискавка влетіла в літню кухню… • «Поспішай творити добро!» Підкинуте щастя! • Почаїв у скорботі: не стало борця за українську церкву Тимофія Палія… • Президент ЗЕ: «Це тільки початок!» • «Не вам мене судити»
Самодостатні громади – основа української нації

Опубліковано: 12 Березня о 15:00 12


Самоврядність, самодостатність, відповідальність — наріжні камені української нації, переконаний міський голова Тернополя Сергій Надал.


Минулого тижня відбулося засідання Ради регіонального розвитку Тернопільської міської територіальної громади. Це один з багатьох заходів, спрямованих на пробудження громадської активності. Адже саме громада є основою побудови сильної національної держави. Зрештою, самоврядна і самодостатня громада, побудована на відповідальності кожного її члена, є основою сильної нації.

Саме громаду визначав основою побудови національної української держави митрополит Андрей Шептицький у своєму знаменному посланні “Наша державність”, відомому широкому загалу під назвою “Як будувати рідну хату”. Виголошене це послання було у час, коли у 1941 році Україна вкотре спробувала відновити свою державність. Більшість тодішніх лідерів руху за національне самовизначення були ув’язнені німецькою окупаційною владою за такі спроби. Українці були на розпутті.
Митрополит говорив, що саме громада є найважливішою первинною і основною ланкою побудови держави. Український духівник стверджував, що громада важливіша за інші форми об’єднання, такі, як повіти і волості. Саме активна діяльність на рівні громади “тут” і “зараз” робила українців сильними у всі часи. Тому кожен окупаційний режим передусім нищив наше відчуття єдності на низовому рівні. Відголоски “радянського панування” відчуваємо сьогодні. Більшовики прийшли до нас під гаслом “Владу радам!”, бо розуміли, що українець звик жити в громаді, разом вирішувати проблеми, разом будувати, бути активним. Адже у всі часи українці спільно будували школи, церкви, бібліотеки «Просвіти», де б вони не були. Скориставшись добрим гаслом, нам принесли рабство.

Будували його не лише фізичним знищенням інтелігенції, господарів, духовенства, які розуміли справжню суть поняття “громада”, а й через постійне нав’язування думки про “когось нагорі”, хто “все зробить за нас”. Це відчувається ще й нині. Кожен раз на виборах політичні кампанії будуються на гаслах “доброго пана”, який прийде і порядок наведе. Але це міф. Українська нація здатна самостійно зробити Україну сильною. І починати потрібно з громади.
Сильні, самоврядні, самодостатні громади — основа сильної і заможної держави, основа сильної і заможної нації. Будувати таку самоврядність можна лише, коли кожен з нас на своєму місці буде готовий взяти часточку відповідальності за свій двір, свій будинок, свою вулицю, свою громаду, свою державу. Не чекаючи, коли прийде хтось інший. Не плекаючи марних надій на “політичну волю” однієї людини.
Ключовим для пробудження спільної дії є довіра. Вона будується на прозорості діяльності самоврядування і будь-якої влади, поєднаній на спільній дії кожного мешканця громади із залученням широких мас. Провідник ОУН Степан Бандера сказав: “Найважливіша справа — здобути безпосередній вплив, включити у нашу боротьбу найбільшу і найвартіснішу їх частину. Тому за об’єкт своєї політичної праці беремо усю народну масу”. Наше спільне національне завдання — повернути українцю бажання бути активним не лише у боротьбі за свої особисті права, а й у роботі за покращення і посилення своєї громади.

Це ідеологія українського націоналізму. Окремі практичні речі реалізовуються вже нині. Зокрема, у Тернополі діють багато елементів електронної демократії, котрі дозволяють кожному мешканцю міської територіальної громади долучитися до управління містом, взяти участь у проектах формування бюджету, планів розвитку. У нас вже кілька років діє система “Відкрите місто”, котра дозволяє в режимі он-лайн відстежувати вирішення різних нагальних питань. Тернопіль потрапив до ТОП-10 міст рейтингу «Індекс прозорості місцевих бюджетів’2018». Фактично зроблено багато кроків для того, щоб громада отримала інструменти контролю та самоврядування.
Наступний етап, якого повинен прагнути кожен націоналіст, — досягнення самодостатності громад. Кожна громада повинна мати змогу заробляти достатньо коштів для забезпечення усіх послуг її мешканцям. Це один з наріжних каменів економічної програми націоналістів-«свободівців». Громада повинна отримувати 70 % податків. Податки мають сплачуватися за місцем фактичної діяльності підприємств. Націоналізм — це не тільки мова і культура. Це також правильні способи управління, які є для нас природними і традиційними. Це повернення до нашого менталітету звички бути відповідальними за родину, громаду, націю. Саме в цьому полягає один з принципів націоналіста, який наголошує: “Будь свідомий того, що Ти є співвідповідальним за долю всієї Нації”.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Як для першої леді України створювали вбрання на інавгурацію...


Рубрика: , , Опубліковано: о 18:00


Тендітні панянки у «середньовічних» сукнях, брутальні байкери у шкірі та вишукані моделі в оригінальному дизайнерському вбранні — уся ця «екзотична» публіка цими вихідними зібралася у Чорткові, аби відсвяткувати відкриття туристичного сезону...


Рубрика: , , Опубліковано: о 17:00


Упродовж трьох останніх років Тернопільщину «атакують» кліщі...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 16:00


Картини Олесі Гудими експонуються у Будайській фортеці...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 15:00


«Смачні світлини» від тернопільських фуд-фотографів...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 14:00Теми дня
24 Травня
23 Травня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео