Вівторок, 07 липня 2020
• На Тернопілля сунуть грози • Через спалах коронавірусу дитячий садочок №6 у Тернополі тимчасово призупиняє діяльність • З 6 липня аераційний фонтан на Тернопільському ставі працюватиме цілодобово • Сила грошей. Мама ексдепутата продала приміщення у центрі Тернополя майже за мільйон доларів, а син просить в людей пожертв • Перша онлайн вистава у Тернополі! “Рятуйте, мене женять!” (відео) • «Заплітати довге волосся дуже важко для рук. Але це єдиний мінус» • На пікнік! Курячий шашлик у маринаді з йогурту • На Тернопільщині живе 2113 переселенців з Криму і Донбасу • Ті, заради кого Мартен Фуркад завершив свою блискучу кар’єру • Катя Бужинська вперше показала личка своїх двійнят • «Боротьба за справедливість триває…» Суд оголосив вирок фігурантам справи щодо вбивства Віталія Ващенка • В обласному центрі запроваджують шкільний громадський бюджет • Тернопільська «Нива» вийде з відпустки 15 липня • Сергій Надал привітав військовослужбовців 44-ої окремої артилерійської бригади • Сьогодні суд оголосить вирок по справі щодо вбивства Віталія Ващенка • «Казав – повернуся за рік, а повернувся у труні…» На війні загинув сержант із Тернополя Іван Дедюх • Де навчають… «на тата», або «Тато-клуб» для тернополян • Легендарні львівські «Карпати» не дограють сезон? • Тернопіль оновлюється попри карантин та різке зменшення фінансування • І син, і фільм! Щедрий червень для Джамали
Самодостатні громади – основа української нації

Опубліковано: 12 Березня о 15:00 46


Самоврядність, самодостатність, відповідальність — наріжні камені української нації, переконаний міський голова Тернополя Сергій Надал.


Минулого тижня відбулося засідання Ради регіонального розвитку Тернопільської міської територіальної громади. Це один з багатьох заходів, спрямованих на пробудження громадської активності. Адже саме громада є основою побудови сильної національної держави. Зрештою, самоврядна і самодостатня громада, побудована на відповідальності кожного її члена, є основою сильної нації.

Саме громаду визначав основою побудови національної української держави митрополит Андрей Шептицький у своєму знаменному посланні “Наша державність”, відомому широкому загалу під назвою “Як будувати рідну хату”. Виголошене це послання було у час, коли у 1941 році Україна вкотре спробувала відновити свою державність. Більшість тодішніх лідерів руху за національне самовизначення були ув’язнені німецькою окупаційною владою за такі спроби. Українці були на розпутті.
Митрополит говорив, що саме громада є найважливішою первинною і основною ланкою побудови держави. Український духівник стверджував, що громада важливіша за інші форми об’єднання, такі, як повіти і волості. Саме активна діяльність на рівні громади “тут” і “зараз” робила українців сильними у всі часи. Тому кожен окупаційний режим передусім нищив наше відчуття єдності на низовому рівні. Відголоски “радянського панування” відчуваємо сьогодні. Більшовики прийшли до нас під гаслом “Владу радам!”, бо розуміли, що українець звик жити в громаді, разом вирішувати проблеми, разом будувати, бути активним. Адже у всі часи українці спільно будували школи, церкви, бібліотеки «Просвіти», де б вони не були. Скориставшись добрим гаслом, нам принесли рабство.

Будували його не лише фізичним знищенням інтелігенції, господарів, духовенства, які розуміли справжню суть поняття “громада”, а й через постійне нав’язування думки про “когось нагорі”, хто “все зробить за нас”. Це відчувається ще й нині. Кожен раз на виборах політичні кампанії будуються на гаслах “доброго пана”, який прийде і порядок наведе. Але це міф. Українська нація здатна самостійно зробити Україну сильною. І починати потрібно з громади.
Сильні, самоврядні, самодостатні громади — основа сильної і заможної держави, основа сильної і заможної нації. Будувати таку самоврядність можна лише, коли кожен з нас на своєму місці буде готовий взяти часточку відповідальності за свій двір, свій будинок, свою вулицю, свою громаду, свою державу. Не чекаючи, коли прийде хтось інший. Не плекаючи марних надій на “політичну волю” однієї людини.
Ключовим для пробудження спільної дії є довіра. Вона будується на прозорості діяльності самоврядування і будь-якої влади, поєднаній на спільній дії кожного мешканця громади із залученням широких мас. Провідник ОУН Степан Бандера сказав: “Найважливіша справа — здобути безпосередній вплив, включити у нашу боротьбу найбільшу і найвартіснішу їх частину. Тому за об’єкт своєї політичної праці беремо усю народну масу”. Наше спільне національне завдання — повернути українцю бажання бути активним не лише у боротьбі за свої особисті права, а й у роботі за покращення і посилення своєї громади.

Це ідеологія українського націоналізму. Окремі практичні речі реалізовуються вже нині. Зокрема, у Тернополі діють багато елементів електронної демократії, котрі дозволяють кожному мешканцю міської територіальної громади долучитися до управління містом, взяти участь у проектах формування бюджету, планів розвитку. У нас вже кілька років діє система “Відкрите місто”, котра дозволяє в режимі он-лайн відстежувати вирішення різних нагальних питань. Тернопіль потрапив до ТОП-10 міст рейтингу «Індекс прозорості місцевих бюджетів’2018». Фактично зроблено багато кроків для того, щоб громада отримала інструменти контролю та самоврядування.
Наступний етап, якого повинен прагнути кожен націоналіст, — досягнення самодостатності громад. Кожна громада повинна мати змогу заробляти достатньо коштів для забезпечення усіх послуг її мешканцям. Це один з наріжних каменів економічної програми націоналістів-«свободівців». Громада повинна отримувати 70 % податків. Податки мають сплачуватися за місцем фактичної діяльності підприємств. Націоналізм — це не тільки мова і культура. Це також правильні способи управління, які є для нас природними і традиційними. Це повернення до нашого менталітету звички бути відповідальними за родину, громаду, націю. Саме в цьому полягає один з принципів націоналіста, який наголошує: “Будь свідомий того, що Ти є співвідповідальним за долю всієї Нації”.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Про це повідомили Державна служба з надзвичайних ситуацій та Укргідрометцентр ...


Опубліковано: о 18:19


Контактні особи пацієнтів з підтвердженими випадками COVID-19, перебувають на самоізоляції...


Опубліковано: о 17:18


Найдовший аераційний фонтан в Україні був встановлений у Тернополі в 2017-2018 рр....


Опубліковано: о 17:14


Днями тернопільський осередок політичної партії «Сила людей» звернувся до громадськості з проханням підтримати їх фінансово для перемоги на найближчих місцевих виборах. Та чи насправді потребують члени цієї команди пожертв простих громадян? Чи заслужили довіру, щоб в них інвестували?...


Рубрика: , , Опубліковано: о 19:26Теми дня
6 Липня
5 Липня
4 Липня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео