Понеділок, 16 грудня 2019
• Тернопільщина може залишитися без рятувально-водолазних станцій, а мешканці області — без шансу порятунку на воді • Хотів придбати трактор, а… втратив гроші • Сергія Притулу нагородили орденом «За заслуги» • Росію вигнали зі світового спорту • «Піккардійська терція» заспіває у драмтеатрі • П’яний водій збив нетверезого перехожого і втік • Тернополянка Марічка Городецька про улюблену справу, сім’ю та мрії • У кам’яних лабіринтах землі • Тарас Маркович включається в боротьбу за олімпійську ліцензію • Тернополянин Віталій Гринів виступив на Кубку світу в Новій Зеландії • «Тернопільський» кліп гурту СКАЙ • Олену Підгрушну повернули до основної команди • Мер Тернополя виконав обіцянку — у міста буде своя сміттєсортувальна лінія! • По той бік Дива: як працює Фабрика святого Миколая у Тернополі • Єврокубкова весна: pro et contra • «Кусючі» комунальні тарифи — «завдяки» Верховній Раді та Кабінету Міністрів • «Соловей співає. Допоки голос має» • Яніна Соколова: «Моє життя не таке феєричне, як здається…» • Купили 6 тонн щебню і відремонтували дорогу! • Волонтер, лікар-доброволець Віктор Панфілов: «Кожен сантиметр землі на Донбасі политий кров’ю наших побратимів, не можемо віддати її…»
Самодостатні громади – основа української нації

Опубліковано: 12 Березня о 15:00 35


Самоврядність, самодостатність, відповідальність — наріжні камені української нації, переконаний міський голова Тернополя Сергій Надал.


Минулого тижня відбулося засідання Ради регіонального розвитку Тернопільської міської територіальної громади. Це один з багатьох заходів, спрямованих на пробудження громадської активності. Адже саме громада є основою побудови сильної національної держави. Зрештою, самоврядна і самодостатня громада, побудована на відповідальності кожного її члена, є основою сильної нації.

Саме громаду визначав основою побудови національної української держави митрополит Андрей Шептицький у своєму знаменному посланні “Наша державність”, відомому широкому загалу під назвою “Як будувати рідну хату”. Виголошене це послання було у час, коли у 1941 році Україна вкотре спробувала відновити свою державність. Більшість тодішніх лідерів руху за національне самовизначення були ув’язнені німецькою окупаційною владою за такі спроби. Українці були на розпутті.
Митрополит говорив, що саме громада є найважливішою первинною і основною ланкою побудови держави. Український духівник стверджував, що громада важливіша за інші форми об’єднання, такі, як повіти і волості. Саме активна діяльність на рівні громади “тут” і “зараз” робила українців сильними у всі часи. Тому кожен окупаційний режим передусім нищив наше відчуття єдності на низовому рівні. Відголоски “радянського панування” відчуваємо сьогодні. Більшовики прийшли до нас під гаслом “Владу радам!”, бо розуміли, що українець звик жити в громаді, разом вирішувати проблеми, разом будувати, бути активним. Адже у всі часи українці спільно будували школи, церкви, бібліотеки «Просвіти», де б вони не були. Скориставшись добрим гаслом, нам принесли рабство.

Будували його не лише фізичним знищенням інтелігенції, господарів, духовенства, які розуміли справжню суть поняття “громада”, а й через постійне нав’язування думки про “когось нагорі”, хто “все зробить за нас”. Це відчувається ще й нині. Кожен раз на виборах політичні кампанії будуються на гаслах “доброго пана”, який прийде і порядок наведе. Але це міф. Українська нація здатна самостійно зробити Україну сильною. І починати потрібно з громади.
Сильні, самоврядні, самодостатні громади — основа сильної і заможної держави, основа сильної і заможної нації. Будувати таку самоврядність можна лише, коли кожен з нас на своєму місці буде готовий взяти часточку відповідальності за свій двір, свій будинок, свою вулицю, свою громаду, свою державу. Не чекаючи, коли прийде хтось інший. Не плекаючи марних надій на “політичну волю” однієї людини.
Ключовим для пробудження спільної дії є довіра. Вона будується на прозорості діяльності самоврядування і будь-якої влади, поєднаній на спільній дії кожного мешканця громади із залученням широких мас. Провідник ОУН Степан Бандера сказав: “Найважливіша справа — здобути безпосередній вплив, включити у нашу боротьбу найбільшу і найвартіснішу їх частину. Тому за об’єкт своєї політичної праці беремо усю народну масу”. Наше спільне національне завдання — повернути українцю бажання бути активним не лише у боротьбі за свої особисті права, а й у роботі за покращення і посилення своєї громади.

Це ідеологія українського націоналізму. Окремі практичні речі реалізовуються вже нині. Зокрема, у Тернополі діють багато елементів електронної демократії, котрі дозволяють кожному мешканцю міської територіальної громади долучитися до управління містом, взяти участь у проектах формування бюджету, планів розвитку. У нас вже кілька років діє система “Відкрите місто”, котра дозволяє в режимі он-лайн відстежувати вирішення різних нагальних питань. Тернопіль потрапив до ТОП-10 міст рейтингу «Індекс прозорості місцевих бюджетів’2018». Фактично зроблено багато кроків для того, щоб громада отримала інструменти контролю та самоврядування.
Наступний етап, якого повинен прагнути кожен націоналіст, — досягнення самодостатності громад. Кожна громада повинна мати змогу заробляти достатньо коштів для забезпечення усіх послуг її мешканцям. Це один з наріжних каменів економічної програми націоналістів-«свободівців». Громада повинна отримувати 70 % податків. Податки мають сплачуватися за місцем фактичної діяльності підприємств. Націоналізм — це не тільки мова і культура. Це також правильні способи управління, які є для нас природними і традиційними. Це повернення до нашого менталітету звички бути відповідальними за родину, громаду, націю. Саме в цьому полягає один з принципів націоналіста, який наголошує: “Будь свідомий того, що Ти є співвідповідальним за долю всієї Нації”.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Нещодавно опубліковане

Довірившись невідомому покупцеві, чоловік з Тернопільщини втратив чималі кошти...


Рубрика: Опубліковано: о 17:00


У Міжнародний День волонтера, 5 грудня, Президент Володимир Зеленський підписав указ про нагородження 25 відомих українських волонтерів за вагомий внесок у посилення обороноздатності країни...


Рубрика: , , Опубліковано: о 16:00


Минулого понеділка, як і прогнозувала «НОВА…», виконком ВАДА одноголосно прийняв усі рекомендації комісії щодо відповідності і усунув Росію від участі в Олімпійських іграх і чемпіонатах світу на найближчі чотири роки...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:00


Для «Піккардійської терції» уже стало доброю традицією наприкінці року вирушати у тур містами Західної України...


Рубрика: , , Опубліковано: о 14:00Теми дня
13 Грудня
12 Грудня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео