Понеділок, 21 вересня 2020
• COVID-19 на Тернопільщині: 197 випадків захворювання за добу, два – летальні • У церкві в Зборові унікальний різьблений і кований іконостас • 5 рецептів пікантних заготовок зі слив • Уже подали 16 проєктів на «Громадський бюджет 2021» Тернополя • Олег Сиротюк: «Змінивши постанову про місцеві вибори, чинна влада вручить депутатські мандати бойовикам» • Україна друга в Європі за смертністю від COVID-19 • Зеленський – у Тернополі! • «ЄВРОПЕЙСЬКА СОЛІДАРНІСТЬ» упевнено лідирує у рейтингу партій • Триває капітальний ремонт дворів та міжквартальних проїздів • Віктор Овчарук: «Великою загрозою для Кремля є Петро Порошенко, бо саме він консолідує патріотів довкола захисту українських цінностей, і цим пояснюється запровадження персональних санкцій проти нього» • Зміни в обласній прокуратурі: пішов Микола, прийшов Миколайчук • Тернопіль увійшов до топ-5 міст зі сприятливим бізнес-кліматом • «Бути чи не бути»… театральному сезону? • Територіальний центр пропонує соціальну допомогу одиноким тернополянам похилого віку • Тернополян «золотого віку» запрошують на цікаві зустрічі • Центральна влада і Тернопільська ОДА хочуть перетворити школи на… курники? • Прокурор Петришин пішов з ганьбою із Тернопільщини • Тернопільська обласна аптека № 78 вже працює цілодобово • Університет сучасних знань! • Об’їздив 45 країн і повернувся до Кременця, щоб відкрити своє кафе!
Сенека: «Все, що не забороняє закон, повинна забороняти совість»

Опубліковано: 22 Березня о 17:43 89


Розумію, що сучасний світ часто диктує абсурдні пріоритети, але ж ми повинні пам’ятати про духовні, культурні та естетичні цінності, які є вічними.


Важко повірити, що це відбувається у Тернополі… У самому серці Майдану Перемоги, на історичному Загребеллі, проти усіх законів логіки, здорового глузду хтось хоче забудувати зелений скверик…

Здається, що разом зі мною зростали ці дерева, адже я народився і виріс біля майдану, ходив у дитячий садочок, школу біля майдану, тут мешкаю сьогодні…  Болить душа, бо здається, що разом зі знищенням цих насаджень відбувається знищення мого дитинства, моєї пам’яті, дитячих мрій і сподівань.

Розумію, що сучасний світ часто диктує абсурдні пріоритети, але ж ми повинні пам’ятати про духовні, культурні та естетичні цінності, які є вічними,  бодай трохи дбати про красу нашого міста, бо нам та нашим дітям тут жити.

Колись там стояв танк. На початках Незалежності України цей тоталітарний символ забрали, мешканці міста очікували, що на тому місці встановлять пам’ятник гетьману Івану Мазепі (до речі, 20 березня його день народження), вулиця на честь якого пролягає поруч, або окультурять зеленими насадженнями та квітами. Вмикаю власний життєвий і водійський досвід і бачу тут лише пам’ятник або сквер, а навколо нього — круговий рух автотранспорту без всяких світлофорів. І зручно, і велично, і естетично, і практично.

Адже існують світові практики забудови міст, архітектурне, містобудівельне мистецтво. І на них треба орієнтуватися. Але ж ні… Гляньмо на світову практику, де чогось подібного собі ніхто не дозволяє. Мимоволі перед очима постають Рим, Відень, Мюнхен, Торонто, якими мав можливість подорожувати. Чомусь у них все на своєму місці. Роблю висновок: вулиця повинна бути вулицею,  вокзал — вокзалом, парк — парком, сквер — сквером, а Майдан повинен залишатися майданом.

Свого часу я був депутатом міської ради від цього округу, і це звернення не  тільки крик моєї душі, а й сотень мешканців мікрорайону «Дружба», які звернулися до мене якось вплинути на цей зухвалий та незрозумілий намір.

Інформація про зведення там закладу швидкого харчування шокувала мене. «Цього не може бути!» — повторював собі я. Ще недавно на засіданні містобудівної ради, де я був присутній, всі одноголосно висловилися проти забудови Майдану Перемоги, як раптом через місяць-півтора дізнаємося про таке рішення.

Я звернувся з болем у серці до Василя Будзика, Анатолія Водоп’яна, Ігоря Гебури (нині громадянина США, колишнього тернополянина), Ярослава Головка, Олега Головчака, Михайла Нетриб’яка, Євгена Пуцентала, Ярослава Сокульського, Данила Чепіля — це колишні головні архітектори міста, авторитетні й визнані люди зі званнями та регаліями, справжні зодчі, під впливом яких останні десятиріччя я формувався як людина і формувався мій естетичний смак. Звернувся з проханням дати відповідь на моє запитання. І просив зробити це їх публічно. І сьогодні звертаюсь через газету до них. І не тільки до них, а й до всієї Спілки архітекторів області з проханням висловити свою чітку позицію і поділитися з громадою своїм професійним баченням не тільки ситуації довкола Майдану Перемоги, а й майбутнього обличчя Тернополя.

Чотири роки тому українська нація раз і назавжди зробила свій доленосний вибір – європейський. Тож, спрямовуючи свої погляди на цивілізований Захід, ми у жодному разі не повинні діяти, як ординці — плюндрувати, спопеляти, викорчовувати… У цьому сенсі правильна, красива, сучасна забудова міст – визначальна ознака нашої цивілізованості. Чи притаманна ця риса тим, хто хоче знищити Майдан Перемоги? На жаль, поки що я (та й не тільки я!) не готовий ствердно відповісти на це зовсім нериторичне запитання.

Михайло Ратушняк, тернополянин


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Станом на 21 вересня 2020 року в Тернопільській області за результатами досліджень методом ПЛР – у 11435 випадках діагноз лабораторно підтверджений (10587 випадків – дорослі, 848 випадків – діти), з них 139 летальних (1 випадок житель сусідньої області). Видужала 5141 особа...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:41


Смачні мариновані сливи – чудове доповнення до різноманітних смаколиків...


Рубрика: , , Опубліковано: о 10:00


Станом на 17 вересня на участь у «Громадському бюджеті 2021» уже подано 16 проєктів жителями Тернопільської міської територіальної громади...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:20


Росія поставила ультиматум і вимагає внесення змін до українського законодавства, зокрема, в постанову «Про призначення чергових місцевих виборів у 2020 році» №3943, ухвалену 15 липня...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:00Теми дня
21 Вересня
20 Вересня
19 Вересня
18 Вересня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео