Понеділок, 15 липня 2019
• Денис Монастирський: «Команда президента Володимира Зеленського якісно перезапустить правоохоронні органи та суди» • Іван Ковалик: «Йду в народні депутати самовисуванцем, щоб не бути заручником партійних босів» • На Збаражчині викрали ікону Почаївської Божої Матері • На Тернопільщині стартувала жнивна кампанія’2019 • Михайло Головко: «Пенсійна реформа Гройсмана кинула українців напризволяще» • Через нетверезого водія у ДТП загинула молода дівчина • Микола Томенко: «Інші партії формували виборчі списки «по приколу», а наші кандидати готові з першого дня працювати у парламенті» • Виборці визначилися з переможцем на одному з округів Тернопільщини • Кандидат від «Голосу» Максим Черкашин: «Народний депутат буде працювати для Тернополя і тернополян» • Учасника АТО Віталія Марківа з Хоросткова засудили в Італії на… 24 роки тюрми • Скільки коштують виборчі кампанії наших кандидатів? • Сирний маківник з персиками • Студентка ТНЕУ стала фіналісткою Національного фестивалю-конкурсу в Польщі • Скоїв вбивство через борг • Достукатися до місцевої влади • Маленьке велике диво • “ЄС”: ми знаємо, як зупинити сповзання в бік Кремля • «Усмішка людини, якій ти допоміг, — найбільше щастя для лікаря» • Всі на «Файне…»! • Забужко похвалила “Європейську Солідарність” за В’ятровича у списку і сказала, що проголосує за партію Петра Порошенка
Сергій Надал: «Бюджетники Тернополя будуть із зарплатами»

Автор: Опубліковано: 19 Жовтня о 15:21 12


Міський голова прозвітував про використання додаткових надходжень до бюджету міста.


Зовсім недавно, у серпні 2016 року, міський голова Тернополя звітував про збільшення дохідної частини міського бюджету за перше півріччя майже на 107 млн. грн. Настав жовтень, і Сергій Надал знову звітує перед громадою, куди пропонує спрямувати ще додаткових 86,4 млн. грн., що надійшли до бюджету міста за 9 місяців 2016 року.

Подяка малому й середньому бізнесу

— Пане Сергію, найперше логічне запитання: завдяки чому в місті відбувається таке значне збільшення дохідної частини бюджету?

— Безумовно, додаткові надходження до бюджету є наслідком децентралізації, коли частина податків, які раніше йшли в центр, залишаються на місцях. Однак мені дуже приємно, що додаткові надходження стали результатом і розвитку в місті малого та середнього бізнесу. Зокрема, зросли надходження за рахунок податку з доходів фізичних осіб на 47,4 млн. грн., акцизний податок з роздрібної торгівлі підакцизних товарів склав 20 млн. грн., податку на нерухоме майно — 1 млн. грн., земельного податку — 10 млн. грн. та єдиний податок – 8 млн. Ці податки сплачують підприємці, які розвивають свій бізнес в Тернополі. Тобто протекціоністська політика мерії щодо міського малого та середнього бізнесу приносить свої результати. Влада підтримує бізнес, бізнес розвивається і сплачує більше податків, які йдуть на користь місту. Для порівняння як приклад наведу сусідній і близький до Тернополя за кількістю населення Луцьк. Там міська влада діє також ефективно, однак за перше півріччя 2016 року перевиконання бюджету Луцька склало лише 51 млн. грн.

— Однак децентралізація дала місту не лише додаткові кошти, а й додаткові фінансові обов’язки…

— Так. На місцеву владу переклали фінансування сфери освіти та охорони здоров’я. Фактично з державного бюджету у медицині буде оплачуватися лише зарплата діючих лікарів, а комунальні платежі, зарплата обслуговуючого персоналу, медикаменти, обладнання, ремонтні роботи тощо, – все це  лягає на місцевий бюджет. У сфері освіти на місто переклали ще й професійно-технічну освіту. Як підрахували наші економісти, додаткові витрати для місцевого бюджету будуть практично ідентичними додатковим надходженням від децентралізації.

Повсякденна турбота про освітян

— Чи ж знайдуться кошти на зарплати? І не лише для тих, кому й раніше платили з міського бюджету?

— У першу чергу кошти підуть саме на соціальну сферу. На зарплати бюджетникам виділено 19,3 млн. грн., на енергоносії – 2,5 млн., на виплати матеріальної допомоги малозабезпеченим – 1,7 млн. грн. Додатково виділено 2,5 млн. грн. на компенсації перевізникам за пільгових пасажирів. Тобто, як і раніше, тернополяни, які мають право на пільговий проїзд у громадському транспорті усіх видів, зможуть ним скористатися. Ми не маємо права також допустити, щоб у Тернополі закрилися лікарні, а діти перестали ходити у школи, вузи чи ПТУ. Тому лише на освіту та медицину з бюджету Тернополя плануємо виділити понад 34 мільйони гривень. Додатково! Хочу, щоб тернополяни зрозуміли: ці кошти могли піти на ремонти дворів, дахів, утеплення будинків, нові дороги. Але в теперішніх складних для всіх українців умовах ми зобов’язані підтримати освіту та медицину.

— На що можуть розраховувати тернопільські освітяни?

— Найголовніше — працівники сфери освіти Тернополя будуть забезпечені зарплатою та стипендіями. Так, на заробітну плату передбачено 11,2 млн. грн. Причому, хочу наголосити, освітяни Тернополя отримують зарплату з усіма надбавками, чого вже давно немає в інших містах та у сільській місцевості. Будуть забезпечені стипендією й учні ПТУ – на це виділяємо 3 млн. грн., а також обдаровані діти. Крім того, заплановано виділити 8 млн. грн. на капітальні ремонти в закладах освіти та придбання устаткування для шкіл, дитячих садочків, ПТУ тощо. Передбачено додатково 2,3 млн. грн. на енергоносії для закладів освіти. Тернопільські діти будуть навчатися в теплі.

Новації в медицині

— Тернопільські медики теж можуть “спати спокійно”?

— І не лише медики, а й весь обслуговуючий персонал всіх тернопільських закладів охорони здоров’я. На заробітну плату виділено 6,5 млн. грн. Ще 2,3 млн. грн. підуть на капітальні ремонти та закупівлю устаткування в закладах охорони здоров’я. Зокрема, заплановано капремонт дитячої поліклініки на вул. Федьковича (майже 540 тис. грн.) та капремонт інфекційного відділення дитячої лікарні (майже 42 тис. грн.), ремонт та закупку додаткового устаткування для амбулаторій сімейної медицини по вул. Д.Галицького, вул. Миру та вул. Київській.

У медичній сфері Тернопіль започатковує і новацію. Заплановано виділити кошти для запровадження системи електронного документообігу в закладах первинної медико-санітарної допомоги. Тобто створюється єдина електронна мережа, в результаті чого кожен бажаючий може записатися в електронну чергу до лікаря. Крім оперативності та зручності, це дасть змогу відмовитися від тонн паперових носіїв. Всі історії хвороб будуть в електронному вигляді. Це європейський підхід до медицини. За гроші міського бюджету будуть встановлені відеокамери у приймально-діагностичних відділеннях. Тепер кожен тернополянин буде мати можливість довести на відео, якщо лікарі його неправильно прийняли чи не так обслуговують. Мерія Тернополя робить все можливе, щоб тернопільські лікарі були забезпечені зарплатою і якісним сучасним устаткуванням, а пацієнти мали якісну меддопомогу та лікування.

Капітальний ремонт буде тривати

— У цій ситуації є запитання, яке, безумовно, хвилює усіх тернополян: чи буде в Тернополі, зважаючи на існуючі труднощі, тривати капітальний ремонт?

— Однозначно, що так! Незважаючи на збільшення витрат на соціалку, мерія пропонує виділити додатково 40,2 млн. грн. на потреби сфери житлово-комунального господарства. З них 14,2 млн. передбачено на ремонт доріг (зокрема, вул. Білецька – Дальній пляж), майже 1 млн. грн. — на капремонт тротуарів. Ще 1 млн. грн. піде на завершення всіх робіт на “Циганці”, 1,9 млн. — на реконструкцію набережної (роботи від так званого Острівка закоханих до насосної станції).

Окремо хочу закцентувати увагу на облаштуванні земельних ділянок для воїнів АТО. На рекультивацію цих земель передбачено 300 тис. грн., а 1,5 млн. грн. — на облаштування всіх комунікацій. За кошти міського бюджету до ділянок бійців будуть підведені вода, світло, каналізація, газ.

Мерія окремим траншем виділяє 3 млн. грн. для “Теплокомуненерго” та додатково 2 млн. грн. для закупівлі лічильників тепла. Це гарантує, що опалювальний сезон пройде без збоїв, а тернополяни будуть платити лише за спожите тепло.

— Чи готове місто до зими?

— Мерія Тернополя зробила все можливе для успішного проведення опалювального сезону. На 10 млн. грн. були проведені роботи з реконструкції тепломереж, відкриті нові котельні, капітально відремонтовані старі. Тобто все підготовлено, щоб тепло надійшло до будинків тернополян. Якщо громадяни будуть сплачувати за тепло або вчасно оформлять субсидії, проблем не буде. Повторюся, технологічно та технічно ми зробили все для безперебійного отримання тепла всіма тернополянами. Але закликаю тих, хто потребує субсидії, не зволікати з її оформленням.

Культура та спорт не забуті

— Чи отримають додаткові кошти культура та спорт?

— Ми вже виділили додаткові кошти на утримання всіх парків Тернополя. За ці кошти буде проведено освітлення парку “Здоров’я”. Будуть виділені додаткові кошти для оплати енергоносіїв у “Палаці кіно” та встановлення системи кондиціонування в УД “Перемога”. Не забуваємо й про загальноміські заходи культури. Зокрема, профінансуємо на 50 тис. грн. фестиваль “Кришталевий жайвір”.

Щодо спорту, то додаткові кошти підуть як на розвиток аматорського спорту та фізичної культури, так і на професійний спорт. На загальноміські спортивні заходи виділимо 200 тис. грн., ще майже 220 тис. грн. плануємо виділити на утримання спортивної школи з водних видів спорту. При цьому хотів би підкреслити, що Тернопіль стає одним із центрів водних видів спорту України, і ми маємо відповідати цьому статусу. В сфері постійної нашої уваги також  футбол. 300 тис. грн. плануємо виділити на капітальний ремонт покриття ігрового поля у ДЮСШ з футболу. Мерія буде активно підтримувати ФК “Тернопіль”. Ми не можемо допустити, щоб Тернопіль залишився без професійного футболу. Безпосередньо на утримання клубу буде додатково виділено 400 тис. грн. Запланований цілий ряд робіт на міському стадіоні: заміна камер відео-
спостереження, придбання комплектуючої техніки для догляду за газоном, виготовлення проектно-кошторисної документації для нових бігових доріжок. Наше місто завжди відзначалося особливою увагою до розвитку спорту та фізичної культури, так буде й надалі.

Наостанок хочу закликати всіх міських депутатів підтримати пропозиції змін до бюджету, які, я переконаний, підуть лише на користь громаді Тернополя.


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

Якісні зміни в країні можливі тільки тоді, коли правоохоронні органи та суди стануть незалежними і діятиме верховенство права...


Рубрика: , Опубліковано: о 17:00


Я йду до Верховної Ради як самовисуванець, бо хочу приймати політичні рішення згідно із власним сумлінням. Вважаю, що так я буду максимально корисним для тернополян...


Рубрика: , Опубліковано: о 16:00


До храму, що у с.Гніздичне на Збаражчині проникли невідомі. Сталося це у ніч з 11 на 12 липня ...


Рубрика: Опубліковано: о 15:32


Виклики і перспективи цьогорічної жнивної кампанії обговорили під час робочої наради, що відбулася під керівництвом т.в.о. голови облдержадміністрації Івана Крисака...


Рубрика: Опубліковано: о 15:00


Народний депутат від ВО «Свобода» Михайло Головко висловив своє обурення пенсійною реформою Гройсмана і закликав ухвалити законопроєкти «Свободи», які забезпечать гідну пенсію літнім людям, і розрахунок виплат не за страховим, а за трудовим стажем...


Рубрика: , Опубліковано: о 14:00Теми дня
15 Липня
12 Липня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео