Понеділок, 21 січня 2019
• Осінній атентат у Мюнхені • Степан Барна:«Маємо робити ставку на розвиток малого та середнього бізнесу в області» • Дотягнутися пальцем до обличчя • Тарас Юрик: «Тернопільські представники медведчуківської політсили «За життя» виступили проти Української церкви» • 20 облич’2018: Михайло Левицький • «У наступному житті я хотів би народитися в Україні і бути футболістом, як Шевченко!» • Короп, запечений у духовці • Олександр Рикун: «Мене одночасно запрошували і до «Шахтаря», і до «Динамо», але на заваді стали проблеми з режимом» • Тернопіль – туристичний форпост України • Картина – пальчики оближеш! • Митрополит Епіфаній: «Обрання було для мене несподіванкою…» • Помстився зятю — спалив авто • 20 облич’2018: Ігор Слюсарчук • Демократичні сили визначилися з єдиним кандидатом у президенти • Наколядували на рекорд! • Фатальна аварія у Ступках • Даринка впала на сцені… • Олександр Шевченко: «Щастя – це коли всі навколо щасливі» • Досі згадувати Кіріла в храмах – це злочин! • Президент Петро Порошенко: «Найважливіший фактор нашої єдності – українська мова»
Сергій Надал: «День Героїв — це свято творців України»

Автор: Опубліковано: 24 Травня о 18:00 19


23 травня в Україні відзначають День Героїв на честь усіх вояків, які боролися за Україну. На Заході це свято давно вже стало традицією, в Україні ж поки що до нього тільки «приглядаються».


Міський голова Тернополя Сергій Надал переконаний, що лише на основі правильних символів, до яких належать і свята, можна збудувати сильну державу.

Про це міський голова розповів у коментарі «НОВІЙ…».

— У Тернополі відбулося багато традиційних заходів. Зокрема, марш у вишиванках, патріотичний концерт, відкриття пам’ятного знака на честь воїнів, що віддали своє життя за Україну. Хтось вважає такі заходи непотрібними, але такі свята є тими символами, які формують добру основу для сильної національної держави”, — сказав Сергій Надал.

Очільник Тернополя нагадав, що свято виникло в знак пошани до засновника ОУН Євгена Коновальця.

— 23 травня 1938 року засновник ОУН Євген Коновалець був підступно вбитий агентом НКВС. Через три роки в знак пошани до героїв України під час Другого великого збору ОУН було встановлено свято  — День Героїв. Багато десятиліть це свято відзначали підпільно, і лише у часи Незалежності з’явилася можливість віддати честь українським героям публічно. Сьогодні це також свято Героїв Майдану і Героїв, які сьогодні воюють на Сході”, — підкреслив Сергій Надал.

На думку міського голови Тернополя, Україні досі бракує достатньої поваги до свого минулого, і це вдало використовують зовнішні сили.

— Ми пройшли через Революцію Гідності. Україна третій рік воює за свою Незалежність і право бути собою, проте нам досі підкидають під виглядом нашої історії “колоніальні міфи” комуністичного минулого. Досі є люди, які публічно дозволяють собі зневажати тих, хто боровся і бореться за Україну. Почесний громадянин Тернополя Євген Коновалець говорив: “У великій світовій драмі наших днів ми маємо до вибору: або бути творцями, або жертвами історії”. Усі герої, які воювали, поклали життя і здоров’я за Україну, були творцями історії. Тому День Героїв — особливе свято, коли суспільство має вголос нагадувати про справжніх Героїв України, які боролися за українську державність та за українське майбутнє. Це свято творців України, — зазначив Сергій Надал.

Міський голова підкреслив, що вважає героями не лише тих, хто із зброєю відстоював незалежність України, а й тих, хто допомагав берегти традиції, особливо традиції духовності.

— Героями були і тисячі священиків УГКЦ, які діяли у підпіллі і берегли духовність української нації. Героями були тисячі тих, хто відновлював нашу літературу, історію, етнографію. Сьогодні і їм ми повинні віддати честь і повагу. Без них українська нація не прокинулася б у 2014-ому, — вважає тернопільський міський голова.

Особливо важливою міцна ідеологічна та духовна основа, на думку голови Тернополя, є  сьогодні, у час постійної інформаційної війни.

— Сучасна агресія починається не з танків, а із знищення ідеологічно-духовних основ. Згадаймо, як у радянські часи нам малювали образ недолугого і простакуватого українця, який сам “не міг збудувати держави”. Цей образ активно просувається ворожою пропагандою й нині. Згадаймо, як під виглядом захисту прав людини нам пропонують відмовитися від традиційної сім’ї, як намагаються нав’язати негативну думку про армію і добровольців. Все це можна назвати війною ідеології. Заберіть у людей пам’ять про історію, про героїв, про звершення власного народу, і тоді це буде не нація, а просто населення, яке легко підкорити. Тож усе суспільство має берегти свою історичну пам’ять, свій погляд на події. Від цього залежить майбутнє, — підсумував Сергій Надал.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , , ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Степан Бандера народився 1 січня 1909 року на Івано-Франківщині в патріотичній родині священика...


Рубрика: , , Опубліковано: о 16:00


Прикладом успішно реалізованих проектів, вважає голова ТОДА, є відкриття нових підприємств...


Рубрика: , Опубліковано: о 14:00


Для канадця Адоніса Стівенсона після нокауту від Олександра Гвоздика це стало завданням на цілий день
...


Рубрика: , , Опубліковано: о 12:00


Україна торжествує! Єдина православна церква, про яку століттями мріяли покоління українців, стала реальністю. Здійснилося те, що донедавна вважалося фантастичним і нереальним...


Рубрика: , , Опубліковано: о 11:00


Ось уже удев’ятнадцяте «НОВА…» визначає рейтинг таких людей на Тернопіллі — 20 облич року.
І разом з ними пропонуємо Вам також згадати рік, що минає, — які спогади він залишить у пам’яті...


Рубрика: Опубліковано: о 10:00Теми дня
21 Січня
18 Січня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео