Вівторок, 22 вересня 2020
• COVID-19 на Тернопільщині: 197 випадків захворювання за добу, два – летальні • У церкві в Зборові унікальний різьблений і кований іконостас • 5 рецептів пікантних заготовок зі слив • Уже подали 16 проєктів на «Громадський бюджет 2021» Тернополя • Олег Сиротюк: «Змінивши постанову про місцеві вибори, чинна влада вручить депутатські мандати бойовикам» • Україна друга в Європі за смертністю від COVID-19 • Зеленський – у Тернополі! • «ЄВРОПЕЙСЬКА СОЛІДАРНІСТЬ» упевнено лідирує у рейтингу партій • Триває капітальний ремонт дворів та міжквартальних проїздів • Віктор Овчарук: «Великою загрозою для Кремля є Петро Порошенко, бо саме він консолідує патріотів довкола захисту українських цінностей, і цим пояснюється запровадження персональних санкцій проти нього» • Зміни в обласній прокуратурі: пішов Микола, прийшов Миколайчук • Тернопіль увійшов до топ-5 міст зі сприятливим бізнес-кліматом • «Бути чи не бути»… театральному сезону? • Територіальний центр пропонує соціальну допомогу одиноким тернополянам похилого віку • Тернополян «золотого віку» запрошують на цікаві зустрічі • Центральна влада і Тернопільська ОДА хочуть перетворити школи на… курники? • Прокурор Петришин пішов з ганьбою із Тернопільщини • Тернопільська обласна аптека № 78 вже працює цілодобово • Університет сучасних знань! • Об’їздив 45 країн і повернувся до Кременця, щоб відкрити своє кафе!
Сергій Надал: «День Соборності — символ незламності українців у боротьбі за незалежну Україну»

Опубліковано: 26 Січня о 16:00 30


Сто років тому, 22 січня 1918 року, Центральна Рада проголосила Незалежність УНР IV Універсалом.


22 січня є визначним днем в історії Української Незалежності. У цей день сталося кілька віхових подій, що вплинули на подальший хід історії України та українців. 22 січня 1918 року проголошено Незалежність Української Народної Республіки, а 22 січня 1919 року відбулася Велика Злука українського народу.

З погляду сьогодення своїми думками з приводу цих епохальних для України подій з читачами «НОВОЇ…» поділився міський голова Тернополя Сергій Надал.

Захищати Соборність та Незалежність — наш обов’язок

Сто років тому, 22 січня 1918 року, Центральна Рада проголосила Незалежність УНР IV Універсалом. Українці другими після фінів заявили про створення своєї незалежної держави на уламках Російської імперії. Тоді, на відміну від багатьох наших сусідів, українцям довелося вести чотирирічну виснажливу боротьбу на кілька фронтів за свою Незалежність.

22 січня 1919 року на Софіївській площі у Києві було проголошено Акт Злуки, який, знову ж уперше за багато сотень років, об’єднав усіх українців у своїй соборній українській державі. Велика Злука стала символом боротьби за Соборність та Незалежність для кількох поколінь українців. Прагнення єдності своєї держави давала сили Січовим Стрільцям і козакам УНР, які стали на захист молодої української республіки проти більшовицько-московської навали. За втілення цієї ідеї боролися та вмирали бійці УПА. За неї йшли на смерть та муки дисиденти часів панування радянської імперії. Боротьба за Соборність і Незалежність об’єднала мільйони українців у “Живому ланцюгу Єдності” 1990 року, що став провісником відродження української Незалежності
24 серпня 1991 року. І сьогодні тисячі українських синів та дочок, як і сто років тому, захищають Соборність та Незалежність України, воюючи у лавах Збройних сил України, Національної гвардії та добровольчих батальйонів.

Українці пройшли через роки виснажливої боротьби і десятки років радянської окупації, щоб відновити свою державність, щоб мати право самостійно вирішувати власну долю. Сьогодні маємо пам’ятати ціну нашої Соборності, яку заплатили і продовжують платити українці. Маємо пам’ятати, що без єдності не буде Української держави, а без держави — не буде української нації. Не буде українця.

До речі

Напередодні Дня Соборності мерія спільно з волонтерами громадських організацій «Схід і Захід — єдині назавжди», «Тернопільська міська організація ветеранів АТО», «Повернення полонених» організували благодійну акцію, святковий обід та концерт для учасників АТО та їхніх сімей. Дуже символічно, що такий благодійний захід відбувся напередодні Дня Соборності України, адже Соборність та Єдність — це те, що найбільше потрібно Україні в даний час.

«Щиро дякую бійцям за мужність та незламну віру в перемогу. Дякую усім меценатам та волонтерам, які організували акцію. Тернопільська міська рада завжди активно долучається до таких ініціатив і в подальшому підтримуватиме всі благодійні акції, спрямовані на підтримку учасників АТО», — зазначив Сергій Надал.

Головний принцип націоналіста: «Не шкодь державі!»

Розбрат під час боротьби із зовнішнім ворогом найбільше зло, яке може зруйнувати державність. У щоденній діяльності одним з головних принципів націоналіста-патріота було: “Не нашкодь!” Не шкодь державі, не шкодь нації. Жодна політична боротьба не повинна бути подарунком для зовнішнього ворога. Сьогодні, коли відбуваються зміни на рівні держави і на рівні громад, дуже легко скотитися до критики чи байдужості. Для цього є об’єктивні підстави. Зміни відбуваються не настільки швидко, як нам би хотілося. Позитиви зможемо відчути лише за кілька років. Не завжди справджуються надії і сподівання. Та, попри все це, маємо уникати розбрату і шукати діалог.

Українці завжди перемагали, коли боролися спільно. І програвали, коли їх поглинали міжусобиці. Патріарх Йосиф Сліпий говорив: “Найбільшою нашою силою — є єдність, єдність внутрі наших громад, внутрі нашої спільноти, єдність духовна з нашою спільною батьківщиною, єдність поміж усіма нашими поселеннями…”

Я з великою повагою ставлюся до тих, хто захищав нашу Соборність і Незалежність у минулому і захищає її сьогодні. Тому мені зрозуміла виваженість наших воїнів. Вони теж бачать помилки. Вони теж бачать негаразди. Вони теж розуміють, що не всі зміни є позитивними і не все відбувається так швидко, як би хотілося. Проте вони не схильні до поспішних висновків. Вони розуміють, що без Соборної і Незалежної України не буде добробуту для українців.

Тож хай кожен з нас у ці дні пам’ятає, якою ціною нам далася Соборність і Незалежність. Хай пам’ятає і шанує кожного, хто втратив життя і здоров’я у цій боротьбі. Хай своїми діями тільки посилює та зміцнює українську державність. Тільки так ми зможемо перемогти теперішніх і майбутніх ворогів України, відродити велич України, забезпечити умови для реалізації і розвитку кожного українця.

Щиро вітаю усіх з Днем Соборності України!

Сергій Надал, міський голова Тернополя


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Станом на 21 вересня 2020 року в Тернопільській області за результатами досліджень методом ПЛР – у 11435 випадках діагноз лабораторно підтверджений (10587 випадків – дорослі, 848 випадків – діти), з них 139 летальних (1 випадок житель сусідньої області). Видужала 5141 особа...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:41


Смачні мариновані сливи – чудове доповнення до різноманітних смаколиків...


Рубрика: , , Опубліковано: о 10:00


Станом на 17 вересня на участь у «Громадському бюджеті 2021» уже подано 16 проєктів жителями Тернопільської міської територіальної громади...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:20


Росія поставила ультиматум і вимагає внесення змін до українського законодавства, зокрема, в постанову «Про призначення чергових місцевих виборів у 2020 році» №3943, ухвалену 15 липня...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:00Теми дня
21 Вересня
20 Вересня
19 Вересня
18 Вересня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео