Понеділок, 27 березня 2023
• У парку «Загребелля» виявлено факти незаконного збирання березового соку • Студентка-нігерійка Джульєтта заспівала “Черемшину” для коханого • Кохання, загартоване війною • У Тернопільській громаді триває двомісячник благоустрою • Жива легенда УПА: мешканка Тернопільщини святкує поважний ювілей • Вчинив домашнє насильство – зумій понести за нього відповідальність • «Контінентал» розпочав весняну посівну • 77 тисяч гривень – за неіснуючий квадроцикл • Викрав телефон із-під прилавка • Сергій Добалюк: «У час війни кожен із нас мусить бути волонтером» • Майстриня з Тернопільщини втратила понад 15 тисяч гривень • «Війна знімає маски. На фронті всі — справжні» • «Гаряча лінія» для підтримки родин полеглих Героїв • Міський голова Тернополя відвідав на передовій захисників із 44-ої тернопільської бригади • Волонтерка Тіфані привезла допомогу до Тернополя • «Я не прийшов вбивати, а — захищати рідну землю» • Ляльки Лідії Лапки — для перемоги • Іконописець Володимир Шерстій пройшов пекельні бої на Харківщині • Фонд житла — для тимчасового проживання переселенців • Російська ракета вдарила по Підгаєччині
Сергій Надал: «Для мене сильна і незалежна Українська держава починається з успіху Тернополя»

Опубліковано: 25 Серпня о 15:22 20


Основа української Незалежності – самоврядування вільних людей, які шанують минуле і своєю щоденною працею творять власне майбутнє. Творять — з відповідальністю перед нинішнім і прийдешніми поколіннями рідного народу

.


Незадовго до Дня міста Тернополя ми відзначили 30-ту річницю Незалежності України. Для тернополян різних поколінь це свято особливе. Історичний внесок нашого міста у відновлення і утвердження Незалежності важко переоцінити. Тут почались масові антирадянські маніфестації у 1980-их, відновила свою діяльність Українська Греко-Католицька Церква, яка виходила з підпілля, засновувались патріотичні молодіжні товариства, розгорнули активну діяльність Народний Рух, «Меморіал», «Просвіта». У Тернополі вперше в Україні підняли синьо-жовтий стяг над міською радою, повалили радянські пам’ятники. Наше місто протягом всіх років Незалежності відстоювало проукраїнську позицію і стояло на охороні національних інтересів. Тут був сильний осередок опору антинародному режиму під час Майдану. Тернопіль доклав значних зусиль для підтримки добровольчого руху та відновлення обороноздатності Української Армії.
Україна за тридцять років пройшла великий шлях. Ми зробили багато, щоб утвердитись як нація, горда своєю історією і новими здобутками. Ми багато навчились і продовжуємо навчатись щодня.

При цьому також вчимо інших – поважати нас, зважати на наші інтереси і позицію. Часом доводиться непросто, бо і досі багато наших співгромадян задурені примарою радянського минулого. Ворожа пропаганда продовжує розділяти наше суспільство. Росія залишається ворогом номер один. Нам доводиться долати ці виклики і йти вперед.

Великий шлях подолав за час Незалежності і наш Тернопіль. Нам справді є чим пишатися. Достатньо глянути навколо. Здобутки нашого міста доводять — Україна відбулася як самостійна, самодостатня і незалежна держава. А Тернопільська громада – одна з важливих цеглинок, які творять фундамент заможної України.

Разом ми часто робимо неможливе. Як на рівні держави, так і на рівні нашого міста. Досить згадати, що незалежна Україна постала всупереч геополітичним обставинам. Лідери найсильніших держав бачили у незалежній Україні загрозу. Нам казали: “Ваша доля — це оновлений СРСР”. Це була безапеляційна думка зовнішніх сил. Але українці вирішили інакше. Українці хотіли мати свою національну державу. І українці досягли своєї мети!

У ці дні варто подякувати тисячам наших співвітчизників, котрі брали участь у боротьбі за Незалежність. Нашим ветеранам УПА, дисидентам, котрі пронесли Ідею української державності крізь десятиліття таборів і заслання. Депутатам першого демократичного скликання Тернополя, котрі мали відвагу протистояти радянському статус-кво і приймали доленосні для України рішення. Активній молоді та студентству, котрі піднімали українців і у 1990-их, і у 2013-ому. Подякувати усім, хто боровся за Україну на майданах Помаранчевої Революції і Революції Гідності. Подякувати нашим героям-добровольцям, воїнам та волонтерам, які захистили Незалежність під час російської агресії.

Варто подякувати тисячам тернополян, котрі не раз ставали на захист наших традицій, цінностей, української мови, духовності. Ви формували громадянську позицію Тернополя, без якої також не було б України, бо без коріння і душі нація не може розвивати ані політику, ані економіку.
Хочу подякувати всім, хто допомагав розвивати сучасний Тернопіль. Перетворити його з “радянської провінції” у сучасний економічний, науковий, культурний та духовний центр України. Ваша щоденна мурашина праця творить обличчя нашого сучасного європейського міста — частини сучасної європейської України.

Підприємці створюють робочі місця і сплачують податки. Будівельники зводять нові споруди. Педагоги навчають наших дітей. Лікарі дбають про здоров’я тілесне, а духівники — про духовне. Працівники торгівлі, комунальної сфери, транспорту — кожен на своєму місці робить внесок у те, що Тернопільська громада злагоджено функціонує і здійснює складні інфраструктурні проєкти.
Щоденною працею усі ми разом творимо навіть неможливі, з першого погляду, речі. Я хочу перелічити кілька таких великих справ, що здавалися нездійсненними, але сьогодні стали реальністю.

Тернопіль збудував Гаївський міст і проводить капітальний ремонт об’їзної дороги. Справа господарська, але має величезний вплив на наше спільне майбутнє. Фактична відсутність розв’язки і поганий стан дороги десятиліттями спричиняли постійні затори і аварії. Це проєкт не лише місцевого, а й державного значення. Тернопільська громада практично самотужки збудувала новий міст. Продовжуємо ремонтувати об’їзну — дорожнє полотно, освітлення, тротуари. Реалізація цих двох проєктів не лише розвантажить вулиці Тернополя, а й створить додаткову економічну привабливість міста як регіонального логістичного центру.

Ще один масштабний проєкт, що завершується цього року, – будівництво Водної Арени «Тернопіль». Спочатку ми відновили у Тернополі світові чемпіонати з водно-моторного спорту. Місто привернуло до себе увагу як центр водних видів спорту, і ми зосередили зусилля на розгортанні сучасної інфраструктури та будівництві Водної арени. Це унікальний комплекс для спортивних змагань, відпочинку і розвитку туризму. Проєкт став важливим етапом промоції нашого рідного міста на всеукраїнському та світовому рівнях.

Будівництво сучасного багатофункціонального Палацу спорту на проспекті Злуки (колишній стадіон “Текстерно). Тернополю вдалося залучити понад 90 млн. гривень для цього проєкту. Ми перемогли у конкурсі на державне фінансування від Міністерства молоді та спорту. Новий спорткомплекс розрахований на 3000 глядацьких місць. Тут будуть зaли для ігрових видів спорту: волейболу, футзaлу, бaскетболу, гaндболу та бадмінтону. Сучасний комплекс відповідатиме усім нормам для проведення міжнародних змагань. Це ще один крок до утвердження Тернополя як спортивного міста.

Ми реалізовуємо також складну екологічну програму — очищення Тернопільського ставу. Завдяки цьому фахівці відзначають значне покращання показників прозорості та якості води. Збудовано новий дощовий колектор з системою механічного очищення, відновлено роботу аераційних фонтанів, які наповнюють воду додатковим киснем, проведено механічну очистку та поглиблення дна ставу. Ми почали використовувати спеціальні водорості, які очищують воду від шкідливих елементів, забирають цвітіння і неприємний запах води. Тернопіль став одним з небагатьох міст України, де практично все літо діяли пляжі.

Сучасний Тернопіль — одне з найбільш енергоефективних міст України. Спільний проєкт Тернопільської міської ради і Північної екологічної фінансової корпорації допомагає замінити майже 1800 старих ртутних ламп на сучасні екологічно безпечні світлодіодні світильники, модернізувати освітлення понад пів сотні вулиць. Впроваджені заходи дозволять знизити витрати на освітлення міста, що дуже важливо, зважаючи на постійне зростання тарифів на електроенергію.

Тернопіль є важливим центром молодіжних ініціатив. Минулого року нас визнано молодіжною столицею України, а цього року місто здобуло високий показник індексу благополуччя молоді. Ми впроваджуємо програму підтримки талановитої молоді, стипендій і премій. Виходячи із комплексу параметрів життя молодих людей — від умов навчання до можливостей творчої та професійної реалізації, Тернопіль є одним із найпривабливіших міст для життя. Ми системно працюємо над тим, щоб молоді українці залишались в Україні, а не шукали кращої долі в інших країнах.

Ми активно працюємо над залученням інвестицій. Це нові робочі місця і гідна оплата. Цього року є важливі позитивні зрушення у роботі індустріального парку “Тернопіль”. Компанія GlobalTextileAliance UA (GTA UA), що є підрозділом групи компаній MonksInternational, збудує в Тернополі завод з виробництва меблевих тканин і тканин для інтер’єру. Вони працюють у 60 країнах світу, а тепер і у Тернополі. Досягнуто угоди про довгострокову оренду виробничих приміщень площею 7000 кв. м та будівництво заводу.

Розбудова Незалежної держави починається з кожного міста і села. Горді і успішні громадяни, заможні родини, сучасні європейські громади — це основа сильної Держави. Держави, про яку століттями мріяли наші попередники. Держави, яка, вірю, стане найкращою країною для життя для наших дітей і прийдешніх поколінь.

Слава Україні!
Слава Тернополю!

Сергій Надал,
міський голова Тернополя


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

Щоб пограти в азартні ігри, які описуються на Чемпіон Клуб сьогодні, не потрібно їхати в інше місто чи країну. Слоти, рулетка, покер та інші розваги доступні з ПК, ноутбуків і смартфонів...


Рубрика: Опубліковано: о 17:59


Програші не любить ніхто, особливо затяті гравці в азартні розваги. Тим не менш, вони продовжують грати, розуміючи, що можна втратити солідну суму...


Рубрика: Опубліковано: о 17:48


22 березня в Тернопільській громаді у парку «Загребелля» патрулюючи місто вранці, працівники управління муніципальної інспекції спільно з поліцейським офіцером громади затримали громадян, які здійснювали незаконний збір березового соку...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:57


Тернопільська студентка-нігерійка Джульєтта заспівала пісню «Черемшина» українською мовою в подарунок чоловікові...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:55


У Бучацькій громаді на рушничок щастя стали військовослужбовець Володимир Гутнік та його кохана Тетяна...


Рубрика: , Опубліковано: о 17:10Теми дня
25 Березня
24 Березня
23 Березня