Неділя, 25 серпня 2019
• Володимир Мариновський: «Якби Тарас Юрик у мене чесно виграв вибори голови федерації, то не було б жодних претензій, а вони вчинили рейдерське захоплення, отож, справедливість восторжествує» • Зірки – на Алеї, рекорди – в АртБуці! • Замах на Камінського? • У День Незалежності презентуватимуть “Книгу рекордів Тернополя” • Гарячий серпень: 30 років тому… • «Танцюю, як усі» • Чортків мотофестом шаленів • Наїхав на жінку і дітей… • У Тернополі сходи фонтану “Сльози Гронського” доповнюють новими атрибутами • Боровся за Україну, втратив життя на чужині… • То й що, що вже «за десять осінь»? Душа ще трохи в мандри просить… • Пішов із життя викладач ТНЕУ Олег Бакалюк • Коржики з медом і маком від Наталки Потурай • Свято…з вогником! • Де святкуватимуть День прапора і День Незалежності • Біда за бідою… • «Дій активно! Живи позитивно!» Коли життя — мед! • 43-річна Мілла Йовович стане мамою втретє • Моніка Левінскі розкаже свою правду про секс-скандал з Біллом Клінтоном • Три ідеї для легкого літнього обіду
Сергій Надал допоміг всім містам України отримати справедливу освітню субвенцію

Автор: Опубліковано: 22 Квітня о 10:00 39


Міський голова Тернополя Сергій Надал отримав почесну грамоту від Асоціації міст України за вагомі досягнення у реформуванні національної системи освіти. Цю відзнаку йому вручила під час засідання секції Асоціації міст України аналітик з питань освіти Аналітичного центру Асоціації міст України Людмила Мозгова.


Відзнака від українського місцевого самоврядування

Важливість цієї відзнаки полягає у тому, що почесною грамотою вшанували роботу Сергія Надала для всіх українських міст. Саме його тверда і принципова позиція дозволила винести на центральний рівень питання дорозподілу освітніх субвенцій і таким чином зупинити освітній колапс по всій країні. Інакше освітяни залишилися б без зарплат, призупинилися б усі інфраструктурні проекти у школах.

Аналітик Асоціації міст підкреслила, що Сергій Надал – один з небагатьох міських голів в Україні, який офіційно заявив про реальне значне недофінансування освітньої субвенції, завдяки чому вдалося викликати Міністерство освіти і науки України на діалог з міськими головами. У результаті було прийнято рішення дорозподілити освітню субвенцію і питання з дефіцитом коштів було закрите наприкінці грудня минулого року.

«Тому я маю важливу місію: нагородити місто Тернопіль як учасника X-ої міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти-2019», а також вручити почесну грамоту голові Тернопільської міської територіальної громади Сергієві Віталійовичу Надалу. Це відзнака від усього місцевого самоврядування України», – зазначила у своєму виступі Людмила Мозгова.

Освіта по-тернопільськи

Після отримання відзнаки міський голова Тернополя розповів про стан і розвиток освіти у місті.

«Нині тернопільські освітяни отримують зарплату з всіма належними надбавками, — підкреслив він. — Через Громадський бюджет ми також реалізовуємо багато освітянських проектів, завдяки чому є можливість оновлювати матеріально-технічну базу в школах, закуповувати необхідне устаткування і спортивне спорядження. Окрім того, реалізовуємо муніципальне замовлення, коли місто за рахунок бюджетних коштів сплачує за навчання працівників комунальних дошкільних навчальних закладів, що є певним стимулом для тернополян залишатися і працювати у місті. Звичайно, після приєднання до Тернополя восьми населених пунктів і створення Тернопільської міської територіальної громади кількість навчальних закладів у нас збільшилася, це додаткове навантаження на міський бюджет, але ми не тільки забезпечуємо стабільну ситуацію, а й бачимо шляхи розвитку.»

Розповідаючи про інноваційний досвід діяльності освітньої галузі Тернополя, міський голова відзначив успішну роботу інклюзивно-ресурсного центру, що функціонує як для дітей з міста, так і для дітей з ближніх населених пунктів, а також повідомив, що у 2019 році у Тернопільській МТГ розпочнеться масштабний проект – комплексна термомодернізація понад 80-ти закладів освіти.

«Педагоги мають вчити дітей, а не думати, чи буде зарплата…»

Не оминув міський голова і типових проблем галузі освіти, що мають місце і в Тернополі, і в усіх інших регіонах України. В основному це стосується співфінансування галузі з державного та місцевого бюджетів – а це і недосконала формула розрахунку освітньої субвенції, і передача фінансування профтехосвіти на місцевий бюджет, і відсутність повноцінного фінансування Нової української школи.

«Від розвитку української освіти залежить майбутнє української нації. Тому сьогодні ми маємо вирішити всі проблеми, які не дають розвиватися освіті, маємо забезпечити прозорі і чесні взаєморозрахунками між Києвом і громадами. Українські освітяни мають вчити наших дітей, а не думати, чи отримають вони зарплату», – наголосив Сергій Надал.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Вівторок, 27 серпня, — день народження Івана Франка. Тернопіль креативно вшановуватиме Каменяра: про «Франкові сліди у Тернополі» у формі оригінального музично-поетичного дійства розкажуть хорова капела «Зоринка» та заслужений діяч мистецтв України, відомий письменник Олег Герман...


Рубрика: , , Опубліковано: о 16:00


На капоті автомобіля NISSAN QASHQAI здетонував саморобний пристрій...


Рубрика: , , Опубліковано: о 14:00


"Книгу рекордів Тернополя" вперше покажуть тернополянам і гостям файного міста. Презентація для делегацій з інших міст відбудеться 24 серпня об 11:30 в Українському домі "Перемога"...


Рубрика: Опубліковано: о 13:00


23 серпня на всеукраїнському рівні відзначаємо велике державне свято — День Державного Прапора України...


Рубрика: , , Опубліковано: о 12:00Теми дня
23 Серпня
22 Серпня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео