Субота, 30 вересня 2023
• Тарифи на тепло у Тернопільській громаді у найближчий опалювальний сезон не зміняться • Тернопільські спортсмени здобули призові місця у XXI рейтингових змаганнях International Lviv Regata • Священник із Бережан отримав міжнародну премію Івана Павла II • Один із «Вовків Да Вінчі» • ОБІЙМИ для всієї України. У Бережанах створили унікальну мапу України з ляльок-мотанок • Пів тисячі пряників задля ЗСУ. Тернопільські студентки провели благодійний ярмарок • Молодь українських сіл вчиться впроваджувати зміни в громадах • До лікарні швидкої допомоги приєднають два медичні заклади • Квадрокоптери, радіостанції і планшети для захисників • До шлюбу — з чотирма дітьми! • Віддала косу для ЗСУ • До наших захисників на передову вирушить «Допомога армії від Тернополя» • У Тернополі працював шахрайський кол-центр • Розпочався відбір до об’єднаної штурмової бригади Національної поліції «Лють» • Опалювальний сезон в умовах війни: чи готовий Тернопіль? • «За борги за комуналку можуть арештувати автомобіль і банківські рахунки» • «ЯМаріуполь»: рік прихистку в Тернополі • Олег Липка: «У ферму я вклав не тільки гроші, а й душу» • День міста Тернополя з 2024 року відзначатимуть 15 серпня • Сучасні апостоли — на передовій
Сергій Надал: «Дякую тернополянам за те, що наше місто стало другим домом для десятків тисяч жертв московської агресії»

Опубліковано: 28 Вересня о 11:49 12


У Тернопільській громаді перебувають понад 28 тисяч внутрішньо переміщених осіб.


Понад 200 днів Україна протистоїть повномасштабному вторгненню рашистів. Наші воїни звільняти українську землю, однак ворог продовжує обстрілювати українські міста і села, знищуючи критичну інфраструктуру. В багатьох із них починається евакуація через неможливість проведення опалювального сезону. Тернопіль нині готується прийняти нових жертв московської агресії та забезпечити їм нормальне життя. Отож, як наше місто вже прихистило і як готується прихистити жертв московської агресії.
Скільки та де розміщені переселенці в Тернополі
У Тернополі проживають понад 28,4 тис. офіційно зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб (ВПО), із них тимчасовий прихисток на території Тернопільської міської територіальної громади отримали 12 246 громадян. У 12-ти школах та шести закладах професійно-технічної освіти загалом було розгорнуто 2970 ліжкомісць. За весь період прихисток отримали понад 12 тисяч людей. Понад 6 тисяч ВПО тернополяни безкоштовно прихистили у своїх будинках та квартирах. Педагогічні колективи теж не залишилися осторонь і створили волонтерський освітянський штаб для допомоги постраждалим від війни. Самостійно організували харчування для людей, щоденно готуючи сніданки, обіди і вечері. Тернопільська міська рада виділила 2 250 000 гривень на закупівлю продуктів харчування для потреб переселенців.
Гуманітарна допомога біженцям
Від початку повномасштабної війни, яку розпочала росія проти України 24 лютого, у Тернополі активно запрацювали гуманітарні штаби, де внутрішньо переміщені особи можуть отримати необхідну допомогу, зокрема продуктові набори, одяг, засоби особистої гігієни тощо. Завдяки підтримці іноземних партнерів штаб при Тернопільському міському територіальному центрі соціального обслуговування населення отримав 25 міжнародних вантажів, а це — понад 130 тонн гуманітарної допомоги.
Гуманітарний штаб при «Центрі науки Тернопіль» отримав допомогу загальною масою 617 тонн, з яких української гуманітарної допомоги — 83 тонни, міжнародної допомоги — 534 тонни. Кількість усіх вантажів становить 240 одиниць, з яких українських — 69 та міжнародних — 171 одиниця.
Окрім того, у Тернополі організовано видачу індивідуальної допомоги, яку отримали 30 745 осіб. Зокрема набори та засоби гігієни отримали 28 865 осіб, одяг та взуття — 17 220 осіб, а засоби реабілітації — 25 людей. Таку ж допомогу отримали організації, підприємства, які допомагають переселенцям.
У місті працює «гаряча лінія»: +38 (067) 461-10-75, зателефонувавши на яку, громадяни можуть отримати консультації з питань соціального захисту населення. Послуги консультування уже надано 3506 ВПО.
Оскільки у Тернополі діє безготівкова форма оплати за проїзд у міському громадському транспорті, внутрішньо переміщені особи вже отримали 3200 неперсоніфікованих електронних квитків, ще 2157 — персоніфікованих електронних квитків «Соціальна карта тернополянина» категорії «Пільгова».
Безкоштовна медична допомога
У лікарнях Тернополя безкоштовну медичну допомогу отримала 17 571 людина з числа внутрішньо переміщених осіб, з них 10 124 — доросле населення та 7447 — діти. Стоматологічну допомогу надано 429-ти дорослим переселенцям та 545 дітям. Щодо працевлаштування внутрішньо переміщених осіб, то у медичних закладах Тернополя наразі працюють 35 переселенців. Усього в Тернопільській міській територіальній громаді працевлаштовано 150 ВПО.
Нове житло для біженців
У Тернополі в рамках співпраці з чеськими партнерами з’являться будинки блочного типу для вимушено переселених громадян. Було підписано меморандум, мета якого — допомогти з житлом внутрішньо переміщеним особам, які вимушено покинули свої домівки через війну.
«Нині в Тернополі проживають понад 28,2 тис. офіційно зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб. Розуміємо, що їх кількість потенційно може збільшуватись, адже наразі відбувається евакуація мешканців із тих населених пунктів, де під загрозою проведення опалювального сезону. Наразі працює система «Прихисток», є чимало помешкань, які тернополяни надають безкоштовно для проживання переселенців, житлом слугують багато гуртожитків наших закладів профтехосвіти. Однак, разом із тим, потрібно думати і створювати нові місця, де внутрішньо переміщені громадяни зможуть комфортно проживати. Наше завдання — щоб жертви московської агресії почувалися у Тернополі як удома, тому ми активно працюємо у цьому напрямку з нашими міжнародними партнерами», — повідомив міський голова Тернополя Сергій Надал.
Тернопіль виділить земельну ділянку для облаштування житла для внутрішньо переміщених осіб, а чеська сторона забезпечить виготовлення, перевезення і встановлення будинків блокового типу для проживання внутрішньо переміщених осіб. Тернопіль — один із головних тилових гуманітарних центрів України, другий дім для десятків тисяч жертв московської агресії.


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

На засіданні виконавчого комітету прийнято рішення «Про встановлення тарифів на теплову енергію»...


Рубрика: , Опубліковано: о 13:08


16-17 вересня у м. Наварія (Львівська область) та 22-23 вересня на Ковельському водосховищі відбулися змагання з водних видів спорту, участь в яких взяли тернополяни, вихованці «Комплексної дитячо-юнацької спортивної школи з водних видів спорту»...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 13:07


Нещодавно внаслідок поглибленої оцінки людських і професійних якостей Академічний сенат присвоїв ректорові прокатедри Святої Софії Міжнародну нагороду за прагнення до втілення в життя благородних ідеалів та життєвих цінностей...


Рубрика: , Опубліковано: о 13:05


Ігор Питак із Тернополя несе службу в легендарному батальйоні ...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 15:26


Подружжя переселенців Оксана та Олекса Муравльови створили у Бережанах унікальну мапу України з ляльок-мотанок...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 15:18Теми дня
29 Вересня
27 Вересня
26 Вересня