Вівторок, 30 листопада 2021
• Навіщо палив? Затримали хулігана, який пошкодив три автівки в Тернополі • У День пам’яті жертв Голодомору сотні тернополян запалили на Театральному майдані свічки пам’яті • Тернопільські поліцейські перевіряють громадські заклади на дотримання посилених карантинних вимог • М’ясо чи риба? • 27 листопада на Театральному майдані Тернополя відбудеться всеукраїнська акція «Запали свічку» • На Зборівщині під колесами автомобіля загинув хлопчик • Мешканець Теребовлянщини розіслав інтимні фото 16-річної сусідки її друзям • Не стало відомого теребовлянського бізнесмена і політика Юрія Дзюбана • Шанс на життя, яким не можна знехтувати • Із боржниками КП «Тернопіль-міськтеплокомуненерго» працює виконавча служба • Господар будівельного майданчика • Тернопіль проходить нову хвилю пандемії поза «червоною зоною» • Не стало колишнього міського голови Тернополя Богдана Левківа • 10-місячна Юліанка з Тернополя потребує допомоги • Файне місто показує всій Україні приклад енергоефективності • До кінця року до обласного центру привезуть п’ять тролейбусів Škoda • На Театральному майдані розпочалися роботи зі встановлення головної новорічної ялинки міста • Сергій Надал: «Самоорганізація врятувала Україну у 2014 році, врятує й сьогодні» • Викинули тіло кременчанина в цистерну на свинофермі • Танці… до талант-шоу доведуть, або Як тернопільські танцюристи «Україна має талант» підкорили!
Сергій Надал: «Громадський бюджет Тернополя — це справжній інститут прямого народовладдя містян»

Автор: Опубліковано: 17 Вересня о 10:00 43


Тернопіль — одне з перших міст в Україні, де запрацював «Громадський бюджет».


У Тернополі черговий рік поспіль реалізується важливий інститут прямого народовладдя, коли представники громади не лише контролюють владу, а й беруть пряму участь в керівництві містом. Мова йде про проект «Громадський бюджет», завдяки якому тернополяни самостійно вирішують, як витратити певну частину коштів з міського бюджету.

Що таке «Громадський бюджет»?

Ідея громадських бюджетів належить бразильській партії з Порту-Алегрі, яка декларувала принцип «низи вирішують, що робити верхам». Так з’явився бюджет участі (прототип теперішніх «громадських бюджетів»). Тобто мешканці бразильського Порту-Алегрі щорічно обирають проекти, які будуть втілені в їхньому місті. В кожному районі проводяться дебати, на яких мешканці визначають і обирають локальні і загальноміські проекти. Крім того, на цих же зборах кожен район делегує своїх представників до муніципальної бюджетної ради, яка вирішує, як розподілити гроші.

Як працюють «громадські бюджети» в Україні?

Як пояснив мер Тернополя Сергій Надал, бюджети участі («громадські бюджети») – одне з втілень принципу прямого вирішення громадянами питань місцевого значення. Сам принцип виписаний в «Законі про місцеве самоврядування» — коли частина коштів з міського бюджету йде на фінансування проектів і пропозицій мешканців міста. Автором проекту може бути громадянин віком від 16 років. Він повинен детально розписати проект: від ідеї – до витрат на його реалізацію. Один автор може подати тільки один проект, зібравши необхідну кількість підписів на підтримку своєї ініціативи. Після цього проект повинен отримати позитивну оцінку фахівців міськради або спеціально створеної експертної групи. Далі – фінальне голосування, на якому мешканці самі визначають, які проекти будуть реалізовані в їхньому місті.

Як діє «Громадський бюджет» у Тернополі?

За словами мера міста Сергія Надала, Тернопіль — одне з перших міст України, де був реалізований проект «Громадський бюджет». Він реально запрацював вже з 2017 року, а проекти подавали вже з 1 вересня 2016 року.

«Тернопіль — одне з перших міст в Україні, де запрацював «Громадський бюджет». І тепер я дуже сподіваюся, що позитивний приклад попередніх років буде продовжено і кошти отримають ті проекти, які будуть найбільш цікавими і корисними для міста, — каже Сергій Надал. — Мені також приємно, що влада і громада спільно працюють, щоб зробити наше місто ще кращим, ще комфортнішим.»

Нині у Тернополі триває прийом проектів на «Громадський бюджет’2019». Заявки від авторів проектів прийматимуть до кінця вересня, після чого, з 22 жовтня до 5 листопада, шляхом голосування визначатимуться найкращі проекти, які будуть реалізовані в Тернополі у 2019 році. До розгляду приймають проекти двох видів: «малі» — вартістю до 300 000 грн., і «великі» – від 300 001 грн. до 1 450 000 грн. Вони охоплять сфери безпеки і громадського порядку, велоінфраструктури, дорожного господарства, енергозбереження, комунального господарства, культури, навколишнього середовища, освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, спорту тощо.

Детальна інформація — на сайті https://pb.rada.te.ua

 


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Три знищених автомобілі за останніх три доби, а також пошкоджене державне майно - наслідки нічних "жартів" невідомого...


Рубрика: Опубліковано: о 10:52


Щорічна традиційна Всеукраїнська акція «Запали свічку» відбулася 27 листопада, у День пам’яті жертв Голодомору, на Театральному майдані Тернополя...


Рубрика: , , Опубліковано: о 12:05


З 24 листопада Кабінет Міністрів України посилив карантинні обмеження для областей, які віднесені до «жовтого» рівня епідеміологічної небезпеки. Тернопільщина теж перебуває у цій епідзоні. Як дотримуються нових вимог суб’єкти господарювання та громадяни краю, стежать працівники поліції...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:00


Три ідеї для основної страви...


Рубрика: Опубліковано: о 8:00


У національний пам'ятний день в Україні - День пам'яті жертв Голодомору 1921-1922, 1932-1933 та 1946-1947 років, що припадає на четверту суботу листопада, у Тернополі проведуть поминальні заходи...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:48Теми дня
29 Листопада
28 Листопада
27 Листопада
26 Листопада
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео