Понеділок, 03 жовтня 2022
• У Тернополі привітали працівників бібліотек • Голос, що підкорив світ • Через великий ажіотаж у Тернополі відбудеться додатковий благодійний концерт для підтримки ЗСУ Іво Бобула • Пізнаймо одні одних: українці – в Сувалках, поляки – в Тернополі • «Антитіла»: пів року – на фронті • Кризова кімната – для постраждалих від насильства • Дбаємо про своїх військових на передовій • Благодійники з Європи підтримують лікарні Тернополя • «Сьомий місяць печу перемогу» • Сергій Надал: «Дякую тернополянам за те, що наше місто стало другим домом для десятків тисяч жертв московської агресії» • «З вірою в перемогу»: велопробіг на Теребовлянщині • Плетуть сітки і вчать… англійську мову • «Пташка», «Мішаня» і «Лемко» – на волі! • Свято української пісні та гумору: в Тернополі відбудеться концерт Степана Гіги та гурту «БУДЬМО» • Триває збір коштів на автівку для воїнів ЗСУ 24 бригади • «Вітер На-Дії»: українська молодь зустрілася в Кракові • Передачі захисникам із Тернополя — в найгарячіші точки • Діти і війна: як подолати травми • У Тернопільській громаді живуть понад 28 тисяч переселенців • У Тернополі готуються до початку опалювального сезону в умовах воєнного стану
Сергій Надал: «Ідеї Провідника ОУН залишаються актуальними досі»

Опубліковано: 16 Жовтня о 16:25 7


15 жовтня, наступного дня після Покрови, українські патріоти у всьому світі відзначають День пам’яті Провідника ОУН Степана Бандери.


60 років тому його підступно вбив агент радянського КДБ Сташинський під безпосереднім керівництвом глави радянської спецслужби Олександра Шелепіна і за прямим наказом генерального секретаря ЦК КПРС Микити Хрущова.

2019-ий був оголошений у Тернополі “Роком Бандери” . Він для нас є героєм і прикладом на відміну від ворогів України, які його бояться і люто ненавидять дотепер. Кремль не мав спокою через Степана Бандеру навіть після Другої світової війни, коли УПА вже не вела активних бойових дій. Ім’я Степана Бандери і сьогодні викликає у них неспокій і лють, бо він ніс і досі несе ідею сильної, незламної, могутньої України, “час якої настав” і яку “не спинити”.

Степан Бандера посідає особливу роль у боротьбі за Незалежність і становлення України. Прізвище нашого Провідника перекладається з кількох європейських мов як «прапор». Степан Бандера, родина якого і він сам зазнали жорстокого переслідування з боку нацистського і більшовицького тоталітарних режимів, по-праву вважається символом боротьби за Україну, прапором національно-визвольного руху.

Степан Бандера був підступно вбитий 60 років тому, однак думки та ідеї, висловлені ним, актуальні й сьогодні, вони чітко окреслюють теперішню ситуацію у зовнішній і внутрішній політиці, багато у чому є пророчими. Степан Бандера казав: “І прийде час, коли один скаже “Слава Україні!”, а мільйони відповідатимуть: “Героям Слава!” Як ми бачимо, цей час настав. А ще Провідник закликав бути собою і опиратися на власні національні інтереси. Він казав: “Всі течії і групи, які в основу визвольних змагань кладуть орієнтацію на вирішну допомогу західніх держав і до їхньої політики хотіли б достосовувати українську політику, — йдуть безвиглядними манівцями”. До цих думок варто було б дослухатися усім, хто беззастережно покладається на міжнародну підтримку України у теперішньому мінливому світі, який керується своїми власними інтересами.

Степан Бандера також говорив про єдність усіх патріотичних сил, що важливо для збереження і перемоги України сьогодні: “Наша перемога — це перемога нашої ідеї, повне її здійснення. Другорядною справою є те, яку частину реалізуємо ми самі, яку — инші, а яку — спільно. Наш обов’язок — зробити самим найбільше, скільки стане наших сил, одночасно докласти старань, щоб і инші робили якнайбільше”.

Ці слова є прямим закликом до єдности усіх тих, хто хоче бачити Україну сильною і незалежною. Особливо важливою є така єдність перед лицем російського загарбника, який і сьогодні щодня веде підступну війну проти України, який і сьогодні докладає багато зусиль, витрачає багато ресурсів на пропагандистсько-ідеологічну машину, щоб дискредитувати і нівелювати ім’я Степана Бандери.

Часто сьогодні в обгортці “лібералізму” нам намагаються підсунути нову версію “радянської України”. Ми маємо бути свідомими і твердими. Завдання кожного патріота полягає в тому, щоб нове покоління знало українську Україну. Знало і поважало своїх героїв, яким, без сумніву, є Степан Бандера. Тільки тоді ми маємо майбутнє як держава і як нація.

Сергій Надал, міський голова Тернополя


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Нещодавно опубліковане

30 вересня у приміщенні Центральної міської бібліотеки Тернополя відбулися урочисті заходи з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек та закриття дванадцятого щорічного загальноміського фестивалю «Бібліофест «Працює кожний - перемагаємо разом»...


Рубрика: , , Опубліковано: о 9:00


У Тернополі відбулася мистецька імпреза з нагоди 150-річчя від дня народження Соломії Крушельницької...


Рубрика: , , Опубліковано: о 8:10


Середній розмір щомісячної страхової виплати від Фонду соціального страхування України склав за підсумками серпня 5 112,60 гривні – на 801,72 гривні, або 18,6% більше порівняно з тим же періодом 2021 року...


Рубрика: , , Опубліковано: о 19:10


Через великий запит 14 жовтня у Драмтеатрі в Тернополі відбудуться додатковий благодійний концерт для підтримки ЗСУ Іво Бобула...


Рубрика: , , Опубліковано: о 18:24


У рамках Програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020» Тернопільська міська рада завершила реалізацію проєкту «Пізнаймо один одного: українці — в Сувалках, поляки — в Тернополі» спільно із закордонним партнером — Публічною бібліотекою імені Марії Конопницької в Сувалках (Підляське воєводство, Польща)...


Рубрика: , , Опубліковано: о 10:34Теми дня
1 Жовтня
30 Вересня
29 Вересня
28 Вересня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео