Неділя, 19 січня 2020
• Загадкова смерть студентки з Нігерії • Учні Тернопільського ліцею №21 заспівали разом із ТНМК • На судове засідання по справі вбивства Віталія Ващенка знову не прибув жоден свідок… • Сучасні броньовані двері: надійний захист і презентабельний зовнішній вигляд • 13-річна Єва Скоренька: «Балет — це моє життя» • КП «Тернопільміськтеплокомуненерго» перерахувало платіжки за опалення і гарячу воду • «Нарешті ми разом!» • 20 облич’2019: Петро Гадз • Винуватець аварії утік за кордон • У Тернополі відбудеться концерт Івана Поповича • «Тернопільський Сірий» за рік зібрав для армії понад 5,3 мільйона гривень • «Виготовляємо дерев’яний декор і садимо молоді деревця» • Грип та ГРВІ: ситуація під контролем • Різдвяне диво… своїми руками! • Оман і… омана • «Ми – одне ціле і працюємо на благо пацієнтів» • 20 облич’2019: Максим Черкашин • Іранський тест на профнепридатність • «Таню двічі витягували з того світу…» • Ігор Сопель: сонна ТОДА — не до добра…
Сергій Надал ініціював повторне присвоєння звання Героя України Степану Бандері

Опубліковано: 31 Грудня о 16:00 32


Відповідне звернення до Президента проголосували на сесії міської ради Тернополя.


Міський голова Тернополя Сергій Надал виступив з ідеєю про повторне присвоєння звання Героя України провіднику Організації Український Націоналістів Степану Бандері. Відповідне звернення було проголосоване на сесії міської ради Тернополя. І Президент України Володимир Зеленський буде зобов’язаний його роглянути.

Значення Степана Бандери в історії України

У 2019 році виповнилося 110 років з дня народження Степана Бандери. У Тернополі 2019 рік був проголошений Роком Степана Бандери. А тепер у Тернополі ініціювали офіційну юридичну процедуру повернення Степану Бандері звання Героя України.

У ХХ столітті український народ вів драматичну боротьбу за державну незалежність. Провідник ОУН Степан Бандера став символом цієї боротьби. Він був одним з головних ініціаторів проголошення Акта відновлення Української держави 30 червня 1941 року, розгортання визвольної діяльності Організації Українських Націоналістів і Української Повстанської Армії за незалежну Українську державу. Навіть перебуваючи в еміграції, уособлював цю боротьбу в часи радянської окупації. І дуже прикро, що в незалежній Україні за правління злочинного режиму Януковича його позбавили заслуженого звання Героя.

Як зрадники позбавляли Степана Бандеру звання Героя

У 2010 році Степану Бандері Указом Президента Віктора Ющенка було присвоєно звання Героя України. Однак за часів президентства зрадника Януковича підконтрольні йому суди позбавили Степана Бандеру звання Героя. Зокрема, постановою Донецького окружного адміністративного суду від 2.04.2010 р. у справі № 2а-1219/10/0570 визнано незаконним та скасовано Указ Президента України
№ 46/2010 від 20 січня 2010 року «Про присвоєння С. Бандері звання Героя України».

Це ганебне і незаконне рішення Донецького суду досі правочинне. Незважаючи на те, що згідно зі статтею 16 Закону України «Про державні нагороди України» позбавлення державних нагород може бути проведено лише у разі засудження нагородженого за тяжкий злочин за поданням суду у випадках, передбачених законом.

По-перше, Степан Бандера не був засуджений жодним судом — ні українським, ні іноземним, ні міжнародним.

По-друге, присвоєння Степану Бандері звання Героя України не було оскаржене по суті. Був лише скасований Указ Президента Віктора Ющенка про нагородження як акт індивідуальної дії. Оскаржено не сам факт присвоєння Степану Бандері звання Героя України, а лише Указ Президента.

Міська рада Тернополя розпочала процес присвоєння Степану Бандері звання Героя

Незважаючи на всю абсурдність і протиправність даного рішення, в офіційній державній документації Провідник ОУН вже 9 років не фігурує як Герой України. Аби виправити цю дику історичну несправедливість, міський голова Тернополя ініціював повторне присвоєння Степану Бандері звання Героя України. Це дозволяє законодавство. Так, згідно з Розділом ІІ Статуту про звання Героя України, затвердженого Указом Президента України від 2 грудня 2002 року №1114, органи місцевого самоврядування можуть порушувати клопотання про присвоєння звання Героя України.

Тернопільська міська рада розпочала цей процес. Відповідне звернення до Президента було проголосоване на сесії міської ради. Це звернення вже спрямували до обласної державної адміністрації, котра, в свою чергу, має його подати Президентові. Остаточне слово — за ним.

Тарас Стерко

 


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Смерть 25-річної Бадмус Ололаде Рафіат із Нігерії викликала у Тернополі хвилю протестів серед іноземних студентів. Дівчина навчалася на шостому курсі Тернопільського державного медичного університету ім. І. Горбачевського ...


Автор: Рубрика: , , , Опубліковано: о 18:57


У понеділок, 13 січня, у Тернопільському драмтеатрі відбувся теплий акустичний різдвяний концерт гурту ТНМК
...


Рубрика: , , Опубліковано: о 18:00


Нинішнє засідання у Тернопільському міськрайонному суді по справі щодо вбивства громадського активіста, депутата Кременецької міської ради Віталія Ващенка перенесли через те, що не прийшли свідки. Така ситуація не вперше...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 16:53


Часи, коли бронедвері були громіздкими «коробками», вигляд яких залишав бажати кращого, минули...


Рубрика: , Опубліковано: о 16:23


Великі перемоги маленької балерини...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 16:00Теми дня
19 Січня
17 Січня
16 Січня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео