Субота, 22 лютого 2020
• Ігоря Сопеля «пішли». Хто тепер буде — Танька чи Володька? • Колишній мер Тернополя став дідусем • За секунди від медалей • Тернополянки… а ля «Chanel»! • Що втратить «Манчестер Сіті»?! • Евакуйовані з Китаю українці перебуватимуть на Полтавщині • «На тілі були синці, це не самогубство…» • «Галичанка» поступилася в фіналі Кубка України • Її зброя – спиці й нитки! • Що лежить у «БАНДЕРІВСЬКІЙ СКРИНІ»? • Боксерський мегахіт року • За крок до «Євробачення», або Як «TVORCHI» тернополяни нацвідбір «підірвали» • Дві сумні Славкові дати • 10 років тюрми – за смерть 20-річного Віталія Гнатишина • “Зеленський, ти – зрадник! Хто для тебе Росія?” • БК «Тернопіль» утримує лідерство в чемпіонаті • Теребовлянка Катерина Грод: «Америку недаремно називають країною можливостей!» • Смертельна аварія біля Кременця: за кермом – п’яний працівник поліції… • Чи привезуть українців з Китаю у «Медобори»? • Унікальну частину Тернового Вінка Ісуса Христа привезуть на Тернопільщину
Сергій Надал ініціював повторне присвоєння звання Героя України Степану Бандері

Опубліковано: 31 Грудня о 16:00 33


Відповідне звернення до Президента проголосували на сесії міської ради Тернополя.


Міський голова Тернополя Сергій Надал виступив з ідеєю про повторне присвоєння звання Героя України провіднику Організації Український Націоналістів Степану Бандері. Відповідне звернення було проголосоване на сесії міської ради Тернополя. І Президент України Володимир Зеленський буде зобов’язаний його роглянути.

Значення Степана Бандери в історії України

У 2019 році виповнилося 110 років з дня народження Степана Бандери. У Тернополі 2019 рік був проголошений Роком Степана Бандери. А тепер у Тернополі ініціювали офіційну юридичну процедуру повернення Степану Бандері звання Героя України.

У ХХ столітті український народ вів драматичну боротьбу за державну незалежність. Провідник ОУН Степан Бандера став символом цієї боротьби. Він був одним з головних ініціаторів проголошення Акта відновлення Української держави 30 червня 1941 року, розгортання визвольної діяльності Організації Українських Націоналістів і Української Повстанської Армії за незалежну Українську державу. Навіть перебуваючи в еміграції, уособлював цю боротьбу в часи радянської окупації. І дуже прикро, що в незалежній Україні за правління злочинного режиму Януковича його позбавили заслуженого звання Героя.

Як зрадники позбавляли Степана Бандеру звання Героя

У 2010 році Степану Бандері Указом Президента Віктора Ющенка було присвоєно звання Героя України. Однак за часів президентства зрадника Януковича підконтрольні йому суди позбавили Степана Бандеру звання Героя. Зокрема, постановою Донецького окружного адміністративного суду від 2.04.2010 р. у справі № 2а-1219/10/0570 визнано незаконним та скасовано Указ Президента України
№ 46/2010 від 20 січня 2010 року «Про присвоєння С. Бандері звання Героя України».

Це ганебне і незаконне рішення Донецького суду досі правочинне. Незважаючи на те, що згідно зі статтею 16 Закону України «Про державні нагороди України» позбавлення державних нагород може бути проведено лише у разі засудження нагородженого за тяжкий злочин за поданням суду у випадках, передбачених законом.

По-перше, Степан Бандера не був засуджений жодним судом — ні українським, ні іноземним, ні міжнародним.

По-друге, присвоєння Степану Бандері звання Героя України не було оскаржене по суті. Був лише скасований Указ Президента Віктора Ющенка про нагородження як акт індивідуальної дії. Оскаржено не сам факт присвоєння Степану Бандері звання Героя України, а лише Указ Президента.

Міська рада Тернополя розпочала процес присвоєння Степану Бандері звання Героя

Незважаючи на всю абсурдність і протиправність даного рішення, в офіційній державній документації Провідник ОУН вже 9 років не фігурує як Герой України. Аби виправити цю дику історичну несправедливість, міський голова Тернополя ініціював повторне присвоєння Степану Бандері звання Героя України. Це дозволяє законодавство. Так, згідно з Розділом ІІ Статуту про звання Героя України, затвердженого Указом Президента України від 2 грудня 2002 року №1114, органи місцевого самоврядування можуть порушувати клопотання про присвоєння звання Героя України.

Тернопільська міська рада розпочала цей процес. Відповідне звернення до Президента було проголосоване на сесії міської ради. Це звернення вже спрямували до обласної державної адміністрації, котра, в свою чергу, має його подати Президентові. Остаточне слово — за ним.

Тарас Стерко

 


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Сьогодні, 22 лютого, президент Володимир Зеленський відправив у відставку голову Тернопільської ОДА Ігоря Сопеля...


Автор: Рубрика: , , , Опубліковано: о 20:39


Внука Романа Заставного назвуть Яном...


Рубрика: , , Опубліковано: о 15:00


У першій частині чемпіонату світу з біатлону тернополяни були близькими до нагород...


Рубрика: , , Опубліковано: о 12:00


Маленькі чорні сукні, туфлі на підборах і вишукані намиста з перлин...


Рубрика: , Опубліковано: о 11:00


Через дворічний бан у єврокубках шейхи позбудуться сотень мільйонів,а у «Сіті» можуть відібрати навіть чемпіонський титул’2013/14...


Рубрика: , , Опубліковано: о 10:00Теми дня
22 Лютого
21 Лютого
20 Лютого
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео