Середа, 13 листопада 2019
• Вітаю в ХХІ столітті… • Вижила завдяки… цукеркам • Сигара берек – трубочки з бринзою • Зі світу по клаптику – нареченій сукня • Ніжна і грізна Могилевська знову покохала • Аграрії з Тернопільщини виступили проти продажу землі в Україні • Привокзальна площа зміниться до невпізнання • Переможець «Озеряни’2019» виконав олімпійський норматив • Про знищені сидіння, поліцію і загадки регламенту • У Тернополі будують унікальний собор в древньовізантійському стилі • Онука італійського диктатора Муссоліні вимагає покарати фанатів «Селтика» • Придбав смартфон за…фальшиві долари • Менше, ніж в УПЛ, легіонерів тільки в Сербії • У Тернополі запрацював новий автобусний маршрут №35 з великими низькопідлоговими автобусами • А ви їли нині на сніданок… магній? • Ловися, фотокадре, вдалий та ще кращий! • Скільки тернополяни заплатять за централізоване опалення у жовтні? • Найбільша модернізація комунальної інфраструктури за останніх 60 років • З листопада документи водія — в смартфоні • Відбір на чемпіонат світу’2022: знову слід виграти групу
Сергій Надал: «Історія ЗУНР вчить сучасників боротися за майбутнє»

Опубліковано: 1 Листопада о 10:00 14


101 рік тому постала Західноукраїнська Народна Республіка.


1 листопада ми відзначатимемо 101-шу річницю створення Західноукраїнської Народної Республіки. Ця подія, безперечно, є однією з найбільш визначних у новітній вітчизняній історії. Українці Галичини, Буковини, Закарпаття проголосили українську державу, сформували керівні органи, адміністрацію, армію. Запрацював законодавчий орган. На думку міського голови Тернополя Сергія Надала, проголошення ЗУНР є прикладом для сучасних націоналістів, як боротися за високу ідею. Про це очільник Тернополя написав у блозі з нагоди чергової річниці Листопадового Чину.

«Свою державу українці створили в умовах, коли весь світ із великим застереженням сприймав будь-яку ідею української незалежності, — зазначає Сергій Надал. —  Цієї ідеї боялися світові сили, котрі намагалися зберегти Російську і Австро-Угорську імперії як запоруку існуючої на той час міжнародної політичної системи. Застерігали від “поспішної незалежности” і певні кола українських еліт, щоб тим самим не викликати гнів у “сильних світу”. Єдині, хто не хотів грати за сценарієм, написаним зовнішніми силами, були націоналісти. Вони відстоювали право українського народу бути собою і керувати своєю долею. Вони вірили в ідею української незалежности, хоча кількасот років перед тим українець не мав своєї держави.»

Тернопільський міський голова нагадує у своєму блозі про роль нашого міста у творенні ЗУНР:

«Тернопіль безпосередньо причетний до становлення української держави у 1918 році. 1 листопада над містом здійнявся жовто-блакитний стяг. Автором герба ЗУНР був студент Тернопільської гімназії Олег Лошнів. Наприкінці 1918-го і у першій половині 1919-го Тернопіль був столицею ЗУНР. У Тернополі зароджувалася українська авіація і перебували перші летунські з’єднання Української Галицької Армії. На Тернопільщині відбулася одна з найбільш успішних операцій захисників ЗУНР — Чортківська офензива. Тоді ж повною мірою показав себе потужний волонтерський рух, коли мирне населення допомагало своєму війську. Ці позитивні якості українців привели згодом до створення потужної Української Повстанської Армії, яка врахувала досвід боротьби УГА.»

Сергій Надал звертає увагу також на чинники, що зумовили ЗУНР:

«Українці не мали власної держави. Але мали сильні традиції спільного управління на місцях. Мали спортивні і культурні об’єднання, в яких виховувалася молодь на цінностях українського націоналіста. Мали потужну кооперацію, що давала економічний ресурс для національно-визвольної боротьби. Зробили все це українці без держави і навіть всупереч волі тих, хто тоді панував на українській землі. Наша здатність до самоорганізації і є найсильнішою рисою українця, що виявляється у переломні моменти історії українського народу.»

«І сьогодні, коли ми маємо свою державу, маємо армію, котра захистила Україну, треба пам’ятати про події минулого, — зауважує Сергій Надал. — Знати історію і цінувати історичні уроки важливо, щоб протидіяти загрозам сучасності. Завдання патріота і націоналіста полягає, зокрема, в тому, щоб нагадувати всім, якою ціною здобута Незалежність. У ХХ столітті українці тричі проголошували свою державу. І тільки останній раз ціною великих зусиль і жертв нам вдалося її відстояти. Особливо про це варто пам’ятати, коли пропонують думати “про хліб з маслом” і забувати про ідею, мову, традицію, бо хто забуває своїх героїв і свою історію, рано чи пізно неминуче втратить свою свободу і майбутнє.»


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Вітаю в ХХІ столітті.
Тут секс вільний, а любов – важка ноша...


Рубрика: , , Опубліковано: о 18:00


Мешканка Нової Зеландії Кушила Стейн, яка дрейфувала дві доби в Егейському морі, вижила завдяки невеликому запасу льодяників. Її врятували минулої неділі...


Рубрика: , Опубліковано: о 16:00


Перекус по-турецьки...


Опубліковано: о 14:00


Нещодавно 43-річна англійка Беккі вийшла заміж за коханого Чі Маркхмена...


Рубрика: , , Опубліковано: о 12:00


44-річна співачка Наталія Могилевська, яка нещодавно заявила про готовність стати мамою, трішки розказала про свого таємничого обранця...


Рубрика: , , Опубліковано: о 11:00Теми дня
12 Листопада
11 Листопада
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео