Понеділок, 21 вересня 2020
• COVID-19 на Тернопільщині: 197 випадків захворювання за добу, два – летальні • У церкві в Зборові унікальний різьблений і кований іконостас • 5 рецептів пікантних заготовок зі слив • Уже подали 16 проєктів на «Громадський бюджет 2021» Тернополя • Олег Сиротюк: «Змінивши постанову про місцеві вибори, чинна влада вручить депутатські мандати бойовикам» • Україна друга в Європі за смертністю від COVID-19 • Зеленський – у Тернополі! • «ЄВРОПЕЙСЬКА СОЛІДАРНІСТЬ» упевнено лідирує у рейтингу партій • Триває капітальний ремонт дворів та міжквартальних проїздів • Віктор Овчарук: «Великою загрозою для Кремля є Петро Порошенко, бо саме він консолідує патріотів довкола захисту українських цінностей, і цим пояснюється запровадження персональних санкцій проти нього» • Зміни в обласній прокуратурі: пішов Микола, прийшов Миколайчук • Тернопіль увійшов до топ-5 міст зі сприятливим бізнес-кліматом • «Бути чи не бути»… театральному сезону? • Територіальний центр пропонує соціальну допомогу одиноким тернополянам похилого віку • Тернополян «золотого віку» запрошують на цікаві зустрічі • Центральна влада і Тернопільська ОДА хочуть перетворити школи на… курники? • Прокурор Петришин пішов з ганьбою із Тернопільщини • Тернопільська обласна аптека № 78 вже працює цілодобово • Університет сучасних знань! • Об’їздив 45 країн і повернувся до Кременця, щоб відкрити своє кафе!
Сергій Надал: «Історія ЗУНР вчить сучасників боротися за майбутнє»

Опубліковано: 1 Листопада о 10:00 23


101 рік тому постала Західноукраїнська Народна Республіка.


1 листопада ми відзначатимемо 101-шу річницю створення Західноукраїнської Народної Республіки. Ця подія, безперечно, є однією з найбільш визначних у новітній вітчизняній історії. Українці Галичини, Буковини, Закарпаття проголосили українську державу, сформували керівні органи, адміністрацію, армію. Запрацював законодавчий орган. На думку міського голови Тернополя Сергія Надала, проголошення ЗУНР є прикладом для сучасних націоналістів, як боротися за високу ідею. Про це очільник Тернополя написав у блозі з нагоди чергової річниці Листопадового Чину.

«Свою державу українці створили в умовах, коли весь світ із великим застереженням сприймав будь-яку ідею української незалежності, — зазначає Сергій Надал. —  Цієї ідеї боялися світові сили, котрі намагалися зберегти Російську і Австро-Угорську імперії як запоруку існуючої на той час міжнародної політичної системи. Застерігали від “поспішної незалежности” і певні кола українських еліт, щоб тим самим не викликати гнів у “сильних світу”. Єдині, хто не хотів грати за сценарієм, написаним зовнішніми силами, були націоналісти. Вони відстоювали право українського народу бути собою і керувати своєю долею. Вони вірили в ідею української незалежности, хоча кількасот років перед тим українець не мав своєї держави.»

Тернопільський міський голова нагадує у своєму блозі про роль нашого міста у творенні ЗУНР:

«Тернопіль безпосередньо причетний до становлення української держави у 1918 році. 1 листопада над містом здійнявся жовто-блакитний стяг. Автором герба ЗУНР був студент Тернопільської гімназії Олег Лошнів. Наприкінці 1918-го і у першій половині 1919-го Тернопіль був столицею ЗУНР. У Тернополі зароджувалася українська авіація і перебували перші летунські з’єднання Української Галицької Армії. На Тернопільщині відбулася одна з найбільш успішних операцій захисників ЗУНР — Чортківська офензива. Тоді ж повною мірою показав себе потужний волонтерський рух, коли мирне населення допомагало своєму війську. Ці позитивні якості українців привели згодом до створення потужної Української Повстанської Армії, яка врахувала досвід боротьби УГА.»

Сергій Надал звертає увагу також на чинники, що зумовили ЗУНР:

«Українці не мали власної держави. Але мали сильні традиції спільного управління на місцях. Мали спортивні і культурні об’єднання, в яких виховувалася молодь на цінностях українського націоналіста. Мали потужну кооперацію, що давала економічний ресурс для національно-визвольної боротьби. Зробили все це українці без держави і навіть всупереч волі тих, хто тоді панував на українській землі. Наша здатність до самоорганізації і є найсильнішою рисою українця, що виявляється у переломні моменти історії українського народу.»

«І сьогодні, коли ми маємо свою державу, маємо армію, котра захистила Україну, треба пам’ятати про події минулого, — зауважує Сергій Надал. — Знати історію і цінувати історичні уроки важливо, щоб протидіяти загрозам сучасності. Завдання патріота і націоналіста полягає, зокрема, в тому, щоб нагадувати всім, якою ціною здобута Незалежність. У ХХ столітті українці тричі проголошували свою державу. І тільки останній раз ціною великих зусиль і жертв нам вдалося її відстояти. Особливо про це варто пам’ятати, коли пропонують думати “про хліб з маслом” і забувати про ідею, мову, традицію, бо хто забуває своїх героїв і свою історію, рано чи пізно неминуче втратить свою свободу і майбутнє.»


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Станом на 21 вересня 2020 року в Тернопільській області за результатами досліджень методом ПЛР – у 11435 випадках діагноз лабораторно підтверджений (10587 випадків – дорослі, 848 випадків – діти), з них 139 летальних (1 випадок житель сусідньої області). Видужала 5141 особа...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:41


Смачні мариновані сливи – чудове доповнення до різноманітних смаколиків...


Рубрика: , , Опубліковано: о 10:00


Станом на 17 вересня на участь у «Громадському бюджеті 2021» уже подано 16 проєктів жителями Тернопільської міської територіальної громади...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:20


Росія поставила ультиматум і вимагає внесення змін до українського законодавства, зокрема, в постанову «Про призначення чергових місцевих виборів у 2020 році» №3943, ухвалену 15 липня...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:00Теми дня
21 Вересня
20 Вересня
19 Вересня
18 Вересня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео