Четвер, 21 листопада 2019
• Скалатська громада – громада чистоти і порядку! • «У Віталія Ващенка були дуже важкі травми, несумісні із життям» • Трагедія у Польщі: загинули дядько і племінник зі Зборівщини • Впіймали тернополянина, що нападав на жінок • Оксана Білозір: «Ніколи не мріяла, що стану співачкою» • Дворічну Надійку прооперує лікар Ростислав Валіхновський! • Обласна ДЮСШ з літніх видів спорту запрошує на навчання • Сергій Надал: «Свобода і Гідність роблять з нас націю» • Музика… у масці! • Хто такий Ігор Сопель: феномен чи випадкова людина з вулиці? • Стоп, хандра! • За алкоголь неповнолітнім – штраф! • Гарбуз запечений по-турецьки: ідеальний гарнір для птиці та риби • Віртуальна корова за реальні гроші • Адель схудла на 20 кілограмів • Варді знову дивує • Ляшко «відірвався» • Підрізав у кафе через… цигарку • Перша – на першій • Хто винен у тому, що Гаївський міст так довго ремонтують?
Сергій Надал: «Історична пам’ять зупиняє сучасну війну»

Опубліковано: 8 Травня о 18:00 16


8 травня весь цивілізований світ вшановує жертв Другої світової війни. Для українців це особлива дата. З одного боку, вона пов’язана із звитяжними сторінками історії, а з іншого — з втратою незалежності на довгі роки.


Друга світова війна — це один з періодів, який найбільше перекручували і спотворювали у часи радянської окупації. І сьогодні важливо відновлювати нашу історичну пам’ять, писати історію українського народу як незалежної нації. До недавнього часу нам свідомо нав’язувалося єдине історичне бачення, в якому українці були лише “частиною імперії” і “служили їй”, хоча насправді Україна завжди боролася.

Історія надзвичайно важлива. Це розуміють і кожна незалежна нація, і кожен поневолювач. Саме тому будь-який агресор насамперед намагається знищити історію поневолених. Або переписати її за “своїми лекалами” таким чином, щоб там не було навіть згадки про боротьбу за незалежність. Поневолювач чудово розуміє: поки жива історична пам’ять, доти буде наростати спротив, який рано чи пізно приведе до незалежності поневоленого.

Так було і з українцями. Для нас Друга світова війна почалася на кілька років раніше, ніж для решти Європи.
15 березня 1939 року було проголошено Карпатську Україну. За молодою державою і її боротьбою тоді спостерігав увесь світ. Проте сили були надто нерівні. Українську землю окупував сильніший ворог. У серпні 1939 року Україна стала розмінною монетою двох найбільш людиноненависницьких диктатур. А 1945 рік приніс нам, на жаль, не звільнення, а чергове поневолення, яке коштувало сотень тисяч життів українців.

Проте була боротьба. Близько 6 мільйонів українців воювали у лавах радянської армії з гітлерівською Німеччиною. Понад 100 тисяч пройшли через ОУН-УПА, які ставили за мету будівництво Незалежної України. 250 тисяч воювали в арміях союзників антигітлерівської коаліції. Україна втратила близько 4 мільйонів вбитими військових. Понад 5 мільйонів цивільних. 500 тисяч були репресовані лише на Західній Україні за своє бажання залишатися українцями.

Друга світова була періодом боротьби і великих втрат. Наші пращури крок за кроком виборювали нашу Незалежність. Попри всі намагання “переписати історію”, її берегли у диси-
дентських самвидавах і усних переказах.

За Господньою волею у 90-их роках минулого століття Україна відродилася. Стала незалежною і продовжує крок за кроком відроджувати своє власне “я”. Це дається нелегко. Усі роки проти нас працювала і продовжує працювати пропагандистська машина російського окупанта. А сьогодні він вдається до прямих провокацій і прямих агресивних дій, веде проти України гібридну війну.

Перекручена історія — це також інструмент війни проти нас у сучасності. Сьогодні призабулося, але напередодні російського вторгнення у 2014 році саме “історичні фейки” з боку російської пропаганди стали основою для формування у світі іміджу України як “держави нацистів і фашистів”, якій не варто допомагати. Україні разом з союзниками знадобилося кілька років, щоб розбити цю “стіну брехні”.

Сьогодні кожен націоналіст і патріот мають боротися за правдиву історію. Правда про Другу світову війну полягає в тому, що українці боролися за свою Незалежність. Вони протидіяли двом найбільшим геополітичним тоталітарним режимам того часу. Тому у ці дні ми маємо вшановувати усіх полеглих українців, говорити про День пам’яті на противагу “дню пабєди”, який давно став інструментом розпалювання воєн у сучасному світі.

Слава Україні!

Вічна пам’ять героям!

Сергій Надал, міський голова Тернополя


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Реформа децентралізації в Україні останнім часом, як відомо, дещо стишила хід, проте триває. Уже майже 900 об’єднаних територіальних громад утворено на території нашої держави, 55 із них — у нашій області...


Автор: , Рубрика: , , Опубліковано: о 18:00


У Тернопільському міськрайонному суді продовжують слухати справу щодо замовного вбивства громадського активіста, депутата Кременецької міської ради Віталія Ващенка...


Рубрика: , , Опубліковано: о 17:00


10 листопада в Садковіце Лодзінського воєводства у Польщі в холодильній камері знайшли двох мертвих українців....


Рубрика: , , Опубліковано: о 16:00


Майже місяць у Тернополі раніше судимий 26-річний чоловік нападав та грабував жінок. Вік жертв - від двадцяти одного до двадцяти дев'яти років...


Рубрика: Опубліковано: о 15:00


Народна артистка України, політик, громадський діяч та волонтер — про тернопільське коріння, репресованого батька та життя «проти течії»
...


Рубрика: , , Опубліковано: о 14:00Теми дня
21 Листопада
20 Листопада
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео