Середа, 19 червня 2019
• Валерій Чоботар: «У житті звик розраховувати лише на власні сили і брати на себе відповідальність за свої рішення» • Українці найсильніші на планеті — у футболі!!! • Чотири роки судять за… «смітникову люстрацію» • Головна команда у Тернополі • У Тернополі будуть нові дитячі садочки • Як тернопільські продавці квітів дурять клієнтів • Надія Фарійон: «Сучасна медсестра – партнер лікаря» • Націоналісти разом ідуть у Верховну Раду за списком «Свободи» • Переселенка з Горлівки про війну на Донбасі • Завершується ремонт в онкогематологічному відділенні обласної дитячої лікарні • Тарас Юрик: «Плідна співпраця народних депутатів і керівництва області дозволила вийти на рекордні показники капітальних інвестицій у розвиток Тернопілля» • «Громадянська позиція» йде на вибори до Верховної Ради • Віктор Овчарук: «Після реформування первинної ланки медицини реорганізовано стаціонарні медичні заклади області» • До ЄС і НАТО за 10 років: Петро Порошенко йде до Ради з оновленою командою • У Тернопільській психоневрологічній лікарні зняли білі халати • Степан Барна: «Для мене як для голови ОДА 2015-ий став роком повернення віри в те, що наша область не периферійна» • Проєкт тернопільської «Циганки» отримав Гран-прі престижного архітектурного конкурсу • «Я простила жінці, яка замордувала мою Оленку…» • Люстрована горе-суддя хоче знищити комунальний транспорт Тернополя • «Живі» напої у літню спеку
Сергій Надал: «Лише та нація, яка поважає своїх героїв, має майбутнє»

Опубліковано: 31 Грудня о 16:00 17


У Тернополі 2019-ий рік проголошено Роком Степана Бандери.


Для незалежної держави важливі символи

Рішення про відзначення Року Степана Бандери у Тернополі у 2019 р. було прийняте під час останньої сесії з нагоди 110-ої річниці від дня народження  лідера та голови Проводу ОУН(б), одного з ініціаторів Акта відновлення Української Держави від 30 червня 1941 року,  політичного в’язня концтабору Заксенгаузен, непримиренного борця з радянським окупаційним режимом. Міський голова Тернополя Сергій Надал, який був одним з ініціаторів такого рішення, зазначив, що для України важливо відновлювати повагу до своїх історичних героїв.

“Ми врахували суспільний запит та потребу належного вшанування вкладу Степана Бандери у становлення незалежної України. У Тернополі практично немає такої родини, представники якої не були б пов’язані з рухом за незалежність України. Степан Бандера став уособленням та символом боротьби за незалежність України. Багато поколінь українців, від вояків УПА до учасників теперішньої війни на Сході, їхні вороги називали не інакше, як “бандерівцями”. В українській армії з гордістю носять шеврон з червоно-чорним прапором, що був прапором ОУН (б). Рішення Тернопільської міської ради є маленьким кроком у великій справі — відродженні належної поваги до українських героїв минулого і сьогодення”,  — зазначив Сергій Надал.

На думку міського голови, з поваги до минулого починається майбутнє.

“Перше, що робить будь-який колоніальний режим, — це знищує мовну, культурну та історичну ідентичність поневолених. Це роблять свідомо, бо без цих ознак немає нації, немає єдності, немає самоповаги. Тож з поваги до минулого починається майбутнє. З’являється розуміння, чому потрібна своя незалежна держава. Ідеологія завжди передує добробуту. Тому нас Бандера вчив обирати свободу та ідею власної держави, щоб мати свій ніким не відібраний хліб”, — переконаний Сергій Надал.

Правда допоможе зруйнувати міфи

Очільник Тернополя також висловив думку, що ухвалення таких рішень на місцевому рівні сприятиме руйнуванню пропагандистських міфів щодо Бандери та українців у світі, а також прискорить процес належного визнання Степана Бандери на державному рівні.

“Чим більше буде таких рішень, як прийняла ТМР, тим більшою буде підтримка належного визнання Степана Бандери на офіційному рівні в державі. Таке визнання допоможе раз і назавжди зруйнувати міфи про український національно-визвольний рух та його учасників. Відсутність “офіційного статусу” Бандери дає змогу багатьом ворожим силам далі поширювати ще радянські міфи про “буржуазний націоналізм”, про “поганих українців”.  Наше завдання — розповісти правду, яка руйнує міфи, і донести волю народу. Саме так починалася наша незалежність. Спочатку на місцях, зокрема, у Тернополі підняли синьо-жовтий прапор, почалися збори Товариства української мови, почалися мітинги за відновлення незалежності, за правдиве викладення історії. А тоді прийшла Декларація про суверенітет та Акт проголошення Незалежності України. Сьогодні ми робимо те саме, остаточно руйнуючи ворожі міфи”, — зауважив Сергій Надал.

Такі рішення мають, на думку міського голови, сприяти й нормалізації стосунків з сусідами.

“Сьогодні є спроби втручання у внутрішні справи України з боку наших сусідів, у тому числі через відсутність однозначного трактування національно-визвольного руху та діяльності історичних осіб з боку офіційної української держави. Сподіваюся, що коли наші сусіди зрозуміють, що таке шанування історичних постатей є нашим правом і є виявом волі народу, у них буде більше розуміння і поваги до нас. Тоді всі конфлікти відійдуть у минуле, а буде лише взаємовигідна співпраця”, — підсумував Сергій Надал.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Нещодавно опубліковане

Тернополянин Валерій Чоботар (псевдо «Гатило») – взірець справжнього патріота своєї Батьківщини...


Рубрика: , , Опубліковано: о 18:00


Це справді не сон. Юнацька збірна України (вік гравців до 20 років) — найсильніша в світі! Україна — лідер у грі мільйонів, у тому виді спорту, який набагато частіше завдавав нам прикрощів, аніж приносив задоволення...


Автор: Опубліковано: о 16:00


Про «смітникову люстрацію» суддів Кременецького районного суду вже, здається, давно всі забули...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 13:30


Іван Гресько колись навчався у цьому навчальному закладі на факультеті фізичного виховання...


Рубрика: Опубліковано: о 18:00


На черговій сесії Тернопільської міської ради, що відбулася 6 червня, було прийнято рішення про виділення чотирьох земельних ділянок для будівництва нових закладів дошкільної освіти у Тернополі, а також коштів на виготовлення проєктно-кошторисної документації...


Рубрика: Опубліковано: о 16:00Теми дня
19 Червня
18 Червня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео