5 грудня Україна святкує День Волонтера, 6 грудня – День Збройних сил України. Ці дві дати стали синонімами незалежності України, яку відстояли у боротьбі проти російського агресора, вважає міський голова Тернополя Сергій Надал.
Історія українського війська – це історія українського духу, українського патріотизму та захисту Батьківщини. Військовослужбовці завжди були патріотами України. Вони першими підтримали Незалежність України, піднімаючи над своїми військовими частинами та кораблями синьо-жовтий український стяг. У часи політичної та економічної розрухи військовослужбовці зберегли потенціал і досвід, який допоміг швидкими темпами відродити обороноздатність країни, коли ворог прийшов на нашу землю. І вони захистили незалежність України. Захистили своєю зброєю, своїм військовим умінням. Тому бійці Збройних сил України, добровольчих підрозділів, Національної гвардії – це справжня еліта, якій довіряє суспільство.
Але наша перемога була б неможлива без широкої участі громадськості, без масового волонтерства. Саме завдяки простим українцям вдалося не лише зупинити системний розвал української армії, який чинила злочинна влада Януковича, а й перетворити Збройні сили України в одну з найкращих армій світу. Після початку російсько-української війни, волонтерством для потреби нашої армії почали займатися майже всі українці. Це й відважні чоловіки і жінки, які, не шкодуючи свого здоров’я, їдуть на передову та відвозять допомогу бійцям. І підприємці, які за власні кошти купують військові джипи для українських розвідників. І державні службовці, які щомісяця перераховують на потреби армії 10% своєї невеликої зарплати. І 93-річна бабуся, яка віддала бійцям АТО 2 тисячі євро, які їй виплатив німецький уряд як компенсацію за злочини, вчинені нацистами. І хлопчик, який віддав армії 2 тисячі гривень, які 2 роки збирав собі на новий телефон. Вся Україна стала країною-волонтером.
Сьогодні ми вийшли на новий етап розвитку Збройних сил України. Розбудови сильної контрактної армії та міцного тилу з бійців-строковиків. Така армія зможе відвоювати всі окуповані українські землі. Для цього треба знову максимально мобілізувати зусилля волонтерів, центральної та місцевої влади.
Нещодавно, перебуваючи в зоні АТО, я неодноразово чув від військових, що ми зобов’язані зробити останній крок – повністю очистити від ворога українську землю. «Сьогодні для багатьох війна відійшла на другий план. Це неправильно. Україна ще не перемогла. Нам всім треба пам’ятати про самопожертву тих людей, котрі віддавали найцінніше. Треба продовжити допомогу армії, поки Україна не переможе остаточно», – так говорять військові. І так має бути.
Тому тернопільська громада активно підтримує і буде підтримувати розвиток сильного українського війська, зокрема, відновленої 44-ої артбригати і батальйону «Збруч». Тернопільська міська рада для підтримки військовослужбовців прийняла і реалізовує «Програму забезпечення обороноздатності військових формувань Тернопільського гарнізону». Діє також програма реабілітації бійців АТО з метою надання безкоштовної медичної, психологічної, соціальної та юридичної допомоги.
З метою забезпечити функціонування сучасної професійної контрактної армії усі тернополяни, які підписують контракт на службу в ЗСУ чи Нацгвардію, у 2017 році отримали від мерії Тернополя по 15000 гривень (раніше було 10000 гривень). Це так звані підйомні кошти, які дозволяють сім’ям забезпечити свої матеріальні потреби до першої армійської зарплати нового контрактника.
У єдності української армії, українського народу та української влади наш український народ непереможний. Це єдиний рецепт незалежності України.
Сергій Надал, міський голова Тернополя
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: Сергій Надал, Тернопіль, ТМР