Субота, 22 січня 2022
• М’ясний бенкет! Три ідеї для страв зі свинини • У художньому музеї – «Зимова феєрія»! • Сергій Надал запевнив власників індивідуального опалення, що оплату за ізольовані транзитні стояки буде скасовано • І колядували, і вертепи парадували! • Все, що треба знати про обігрів площ загального користування • Двоє вбивць Віталія Ващенка вже на свободі, ще двом залишилось відсидіти небагато. Що вирішить касація? • Тернопільщина – у “помаранчевій” зоні через захворюваність на ковід • Леонід Шкробот: «Від багатьох лікувальних закладів ми вирізняємося комплексним підходом, спільним онкологічним консиліумом і суворим дотриманням стандартів лікування» • «Велике будівництво’2021»: Тернопільська область • Як тернопільський стоматолог став… фудблогером • Вчитель із Кременця Ігор Бендасюк виграв суд щодо відсторонення через невакцинацію • Михайло Головко: «Всеохоплююча підготовка населення до війни – це те, що може вберегти нашу країну від повномасштабного вторгнення ворога!» • Володимир Добрянський: «Чорні копачі задля власного збагачення знищують історію нашого краю» • «Похрестимо нашу Елізабет, а тоді повінчаємось із дружиною» • Володимир Зозуля сидітиме довічно за вбивство Діани Муринки • У Тернополі провели обстеження понад 40 багатоквартирних будинків, які отримують послуги із постачання теплової енергії • Тернополянин попросив у сусідки води і… пограбував • Спогад про Надію Моховик • Понад 13 мільйонів пасажирів за рік – тернопільські тролейбусники прозвітували за 2021 рік • Зоряна Замкова: “Що означає бути письменником”
Сергій Надал: «Ми маємо право бути собою!»

Опубліковано: 3 Червня о 13:00 33


Міський голова разом з побратимами-«свободівцями» проти зміни законодавства про мову.


«Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову!»
Загроза для майбутнього. Уже вкотре майбутнє Української держави і наших дітей опинилося під загрозою. Україну руйнують ті, хто мав би її захищати. Голова Верховної Ради збирається переглянути закон про мову і відкрито про це говорить.
• Нас хочуть позбавити української мови — головної ознаки нації.
• Нас знову хочуть поділити на різні сорти за кремлівським сценарієм.
• Нас намагаються зневажити і принизити, як це робили різні окупанти.
І це важливо, бо мова як основна ознака нації і державності важливіша за економіку. “Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову!” — сказала Ліна Костенко. І це правда. Якщо у нації забрати її історію, мову, культуру, вона перетвориться у рабів. Нинішні пристосуванці від влади знову хочуть забрати майбутнє у нашої країни, майбутнє у наших дітей. Хочуть перетворити нас на слухняних рабів. Чи можемо ми це допустити?

Геополітичний вибір. Мова — це насправді геополітичний вибір України.

Українська Незалежність у новітні часи починалася завжди з гуртків відродження української мови. За мову і Україну загинули мільйони українців різних поколінь і продовжують гинути.
Нашу мову знищували царсько-російськими указами. Нас намагалися асимілювати в радянські часи. Носіїв української мови винищували фізично. Нам дуже дорогою ціною далося це право — право бути собою.
Закон про мову став поворотним на шляху України до Європи — геть від московського рабства! Україна нарешті вдихнула на повні груди. Українці відчули, що можуть бути собою у власній державі. Почалось активне відродження українського кіно, книги, мистецтва. Українські діти отримали можливість повноцінного патріотичного виховання на глибоких традиціях попередніх поколінь. І ось тепер у нас хочуть забрати цей шанс. Підступно і підло. Прикриваючись “правами людини” і єдністю, а насправді сіючи розкол суспільства.
Економіка. Квоти на радіо і телебаченні, запровадження обов’язкового дубляжу і мови викладання дали потужний поштовх розвитку ринку національної інтелектуальної, освітньої та розважальної продукції. В Україні почали знімати також якісне українське кіно. З’явилася якісна українська музика. З’явилися освітні програми. Сумарно цей ринок складає приблизно 1 млрд. грн. у рік. Це ті кошти, які реально може втратити економіка України у разі перегляду законодавства.
Безпека. Мова є ключовим елементом безпеки, особливо тепер, в умовах потужної інформаційної війни Росії проти України. Все просто — чим більше українців повертаються до своєї рідної мови, особливо серед молодого покоління, тим важче на них впливати мовою російською. Тим менша загроза від російської пропаганди.

Ми маємо право бути собою!
Мовою і державою не торгують. За жодних умов. Це злочин. Тому треба рішуче виступати проти навіть найменших натяків на такі спроби. Українці вибороли своє право бути собою на своїй землі.
У нас знову хочуть забрати історичний шанс на побудову справжньої української національної держави — держави Українського народу. Краще такі спроби зупинити уже, ніж потім знову класти за них мільйони життів.
Кожен, хто намагається “гратися” питанням нації, поваги до українця, має розуміти — настане кара. Швидка і жорстка.
Кожен, хто вважає себе патріотом України, сьогодні має звернутися до Голови Верховної Ради, Президента України і кожного народного депутата з вимогою негайно припинити нападки і зазіхання на основи української нації і державності! Саме з нищення мови, культури, історії починається шлях у нікуди, шлях до ліквідації держави.
Сьогодні окремі політики своїми публічними заявами “пробують ґрунт”. Перевіряють, чи не спить українець. Саме тому голос кожного з нас важливий, бо так можна запобігти демонтажу української держави. Українці повинні не допустити малоросійського реваншу і захистити природне право бути собою на СВоїй БОгом ДАній землі!

Сергій Надал,  міський голова Тернополя


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Після різдвяних свят і далі хочеться посмакувати щось смачненьке? Приготуйте м'ясні страви...


Рубрика: , , Опубліковано: о 9:00


Різдво Христове та Новий рік – найулюбленіші свята більшості українців. Створити новорічний настрій вирішили і у художньому музеї, організувавши виставку «Зимова феєрія»...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 8:00


За наслідками проведеної робочими групами інвентаризації квартир тернополян міський голова Тернополя Сергій Надал доручив КП «Міськтеплокомуненерго» переглянути нарахування для абонентів індивідуального опалення за грудень-січень щодо зменшення...


Рубрика: , , Опубліковано: о 9:30


Уже багаторічною доброю традицію для Тернопілля є парад вертепів та новорічно-різдвяний концерт «Нова радість стала»...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 9:00


З грудня минулого року вступила в дію низка законів та постанов Кабінету Міністрів України, якими зобов’язані послуговуватися комунальні підприємства. Основні положення цих законодавчих норм передбачають ключові зміни...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 8:00Теми дня
22 Січня
21 Січня
20 Січня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео