Субота, 27 лютого 2021
• Весні – бути з фестом “Ї”! • Шахрай представився… помічником прокурора • На Тернопільщині у 2020 році «Контінентал Фармерз Груп» сплатила понад 574,3 млн. грн. податків • Вантажівка розчавила жінку… • Врятував хлопчика, який стояв на підвіконні… • З 1 березня — індексація пенсій! • «Мій чоловік по голосу відчуває, коли я вишиваю» • Покататись на сноутюбах і встановити рекорд! • «Стрілець має відповісти за свій негідний вчинок!» • «Океан Ельзи» везе до Тернополя «Оранжерею» • Вірші Лесі Українки – англійською та французькою • Тернопілля знову «помаранчеве». Що заборонять? • У Тернопільських школах оновлюють харчоблоки для безпечного та здорового харчування дітей • Хто «розморозив» Тернопільський аеропорт? • «Через два місяці після загибелі Василя народився наш синочок…» • З гітарою по світу! • Бог за колючим дротом • 24 лютого відбудеться чемпіонат міста Тернополя з фристайлу (могул) • 25 снігоприбиральних машин працювали вночі на дорогах і тротуарах Тернополя • Сесія Тернопільської міськради відбудеться 5 березня
Сергій Надал: «Ми вимагаємо скасувати скандальну постанову №758 про підвищення ціни на газ для населення»

Автор: Опубліковано: 29 Червня о 17:09 12


Одним із головних результатів форуму стало звернення Асоціації міст України до парламенту з вимогою застосувати всі механізми, аби уряд скасував постанову № 758.


З 21 до 23 червня у Одесі у рамках Асоціації міст України (АМУ) відбувся ХІІ Український муніципальний форум, участь у якому взяли майже 300 керівників міст, представники парламенту, уряду та профільних міністерств, а також експерти з муніципальних питань. Одним із модераторів форуму був міський голова Тернополя та голова комітету АМУ з питань бюджетної політики Сергій Надал. Під його керівництвом, зокрема, відбулося засідання групи “Ресурси”.

Зниження ціни на газ через «тарифну децентралізацію»

Одним із головних результатів форуму стало звернення Асоціації міст України до парламенту з вимогою застосувати всі механізми, аби уряд скасував постанову № 758 про підвищення ціни на газ для населення.

Як пояснив міський голова Тернополя, АМУ пропонує чи не найбільш реальний механізм збереження тарифів на газ на доступному для людей рівні.

— Справедливого тарифу не буде без “енергетичної децентралізації”, тобто, коли встановлювати тарифи буде місцева влада. Тільки на місцях можуть вирахувати, скільки потрібно платити і скільки населення здатне платити. Тут простіше підбити й енергетичний баланс і з’ясувати, де найбільші втрати тепла, які види ресурсів — такі, як газ, вугілля, біомаса — доцільніше використовувати. За таким принципом працює вся Європа, до цього має прагнути й Україна, — переконаний міський голова Тернополя.

На думку мера Тернополя, вже сьогодні можна не тільки не підвищувати, а й знизити тарифи на газ.

“Варто розглянути можливість зниження вартості газу хоча б на перехідний період для підприємств теплокомуненерго — наприклад, через скасування або зниження ренти на газ українського видобутку, — зазначає Сергій Надал. — На сьогодні підприємства теплокомуненерго в Україні споживають близько 7 млрд. куб.м газу, 12 млрд. споживають населення і бюджетні установи. Газу власного видобутку в Україні близько 19 млрд. куб.м. Рентна плата у ціні на цей газ складає близько 50 %. Якщо її знизити або скасувати взагалі, то відповідно знизилася б і ціна на газ. У людей буде реальна економія, а у місцевих громад був би ресурс для проведення реформ”.

Децентралізацію не вдасться зупинити “совковими” методами

Ще одним важливим питанням Українського муніципального форуму стала проблема призупинення процесу децентралізації, а саме проблема додаткових навантажень на міські бюджети.

За словами міського голови Тернополя, нині складається враження, що децентралізацію в Україні хочуть зупинити “совковими” методами.

“Завдяки децентралізації надходження до місцевих бюджетів практично всіх міст України зросли в середньому на 40 відсотків, однак паралельно на місцеві бюджети перекинули витрати, які у сумі перевищують додаткові надходження”, — зауважує Сергій Надал.

Як стверджує очільник Тернополя, на бюджети всіх міст України важким тягарем повісили фінансування зарплат вчителів, лікарів, компенсацію за проїзд у громадському транспорті пільговиків та фінансування професійно-технічної освіти.

“З міського бюджету фінансується зарплата освітян та медиків, оскільки,  починаючи з березня, держава взагалі припинила виплачувати зарплату працівникам цих сфер. На міський бюджет також поклали зобов’язання фінансувати компенсацію за проїзд у громадському транспорті всіх груп пільговиків — пенсіонерів, студентів, чорнобильців, учасників АТО, а це для Тернополя — понад 30 мільйонів гривень  у рік. На фінансування професійно-технічної освіти з міського бюджету доведеться виділити понад 76 мільйонів гривень, і це при тому, що у ПТУ навчаються лише 20 % тернополян, а самі заклади освіти повністю автономні й не перебувають на балансі громади Тернополя. Наразі медики та освітяни нашого міста отримують вчасно зарплату і відпускні, пільговики можуть вільно їздити у громадському транспорті, але в інших містах вже почалися затримки і страйки”, — підкреслює Сергій Надал.

Додаткові навантаження на міські бюджети – порушення Конституції України

Конституція України та законодавство забороняють перенаправляти такі види витрат на місцеві бюджети. Більше того — нав’язування місцевому фінансуванню витрат, які за Конституцією і за Бюджетним кодексом має нести центральний бюджет, неприпустиме. “Таким чином хтось у центрі просто хоче зупинити процес децентралізації і повернути назад, до централізації. Не можна діяти за “совковим” принципом: “щоб корова давала більше молока, її треба менше годувати і більше доїти”. Місцева влада має вирішувати місцеві проблеми, заради цього громада обирає місцеву владу. Тому ресурс, що залишається на місцях, має йти на вирішення місцевих проблем — на дороги, житлово-комунальне господарство, ремонтні роботи тощо, на що ми й намагаємося виділяти кошти”, — підсумовує Сергій Надал.

Наслідком роботи Форуму стало звернення до президента, прем’єр-міністра та Верховної Ради України з вимогою не допустити згортання децентралізації.

“Це не популістське звернення. У ньому розроблений механізм ухвалення необхідних законодавчих змін. Передусім це стосується посилення фінансової спроможності, фінансового ресурсу місцевих громад, розподіл фінансової відповідальності між місцевими і Державним бюджетами. Це дасть можливість ефективніше вирішувати проблеми українських міст. Я вірю, що центральна влада піде назустріч місцевим громадам”, — акцентує мер Тернополя.

За матеріалами прес-служби Тернопільської міської ради та Асоціації міст України


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Фестиваль "Ї" у травні – це багаторічна традиція приємних весняних зустрічей у Тернополі...


Опубліковано: о 15:47


Близько 50 тисяч гривень і ювелірні прикраси «заробили» за один день шахраї. Жертвами зловмисників стали двоє тернополян пенсійного віку...


Опубліковано: о 14:24


і спрямувала 13,2 млн. грн. на соціальні проєкти
...


Опубліковано: о 10:48


З травмами таза та іншими важкими тілесними ушкодженнями бригада екстреної медичної допомоги госпіталізувала жінку 1963 року народження...


Опубліковано: о 18:21


Лист-подяку за порятунок дитини начальник Головного управління Нацполіції області Олександр Богомол вручив інспектору роти №2 управління патрульної поліції в Тернопільській області Іллі Нестеряку...


Опубліковано: о 17:19Теми дня
27 Лютого
26 Лютого
25 Лютого
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео