Неділя, 15 вересня 2019
Сергій Надал: «Ми на шляху до зменшення тарифів за тепло. Перший крок уже зроблено»

Опубліковано: 11 Грудня о 17:08 24


За порівняно невеликих інвестицій та за розумного підходу до альтернативної енергетики Україна за три  роки може цілковито відмовитися від імпорту газу і стати енергонезалежною, а тарифи можуть стати прозорими і “людськими”.


Під час запуску котельні на альтернативному паливі. Керівник КП “Тернопільміськтеплокомуненерго” Андрій Чумак (ліворуч), співінвестор проекту, директор ТОВ "Промгазтехнологія” Олег Воєводкін та міський голова Тернополя Сергій Надал (праворуч).

Таку думку висловив міський голова Тернополя, голова бюджетного комітету Асоціації міст України Сергій Надал з приводу ухвалення змін до закону про теплопостачання, яким місцевому самоврядуванню передають право встановлювати тарифи на тепло, виготовлене з альтернативних джерел.

Верховна Рада ухвалила законопроект №4334 “Про внесення змін до Закону України “Про теплопостачання”, яким, серед іншого, передає право місцевому самоврядуванню встановлювати самостійно тарифи на тепло, виготовлене з альтернативних джерел.

 

Перший крок на шляху до «енергетичної революції»

Міський голова Тернополя Сергій Надал назвав це рішення Верховної Ради переломним та першим кроком до справжньої “енергетичної революції”, яка дозволить Україні повністю відмовитися від російського газу та забезпечити прийнятні для більшості українців тарифи на тепло.

“Україна справді на шляху до “енергетичної революції”. Асоціація міст України була одним з ініціаторів цього закону, який є першим кроком на шляху до тарифної децентралізації, яка, у свою чергу, приведе до швидкого і майже повного переведення муніципальної енергетики на альтернативні джерела. Сподіваюся, цей процес триватиме, бо тільки тут, на місцях, ми можемо реально підбити баланс, тобто вирахувати, скільки і яких енергоносіїв у нас витрачається на виготовлення тепла”, – підкреслив Сергій Надал.

“Якщо ми подивимося на сусідню Литву, то там 61 % усього тепла для багатоквартирних будинків виробляють з біомаси. До 2020 року цей показник планують підвищити до 80 %. В Україні аналогічний показник складає 1,2 %. При розумному вкладенні коштів з боку держави у модернізацію котелень з їх переведенням на біомасу за 3-5 років можна цілковито позбавити українське ЖКГ від залежності від дорогого імпортованого газу”, – зазначив у своєму коментарі міський голова Тернополя.

Сергій Надал назвав також вступ в дію законопроекту позитивним кроком до оптимізації тарифної політики. “Це також шлях до оптимізації тарифів, бо тепло, виготовлене за рахунок альтернативного пального, біомаси, значно дешевше за тепло, виготовлене за рахунок спалювання газу. В сукупності, коли ми досягнемо таких показників, як у Литві, і весь житловий фонд покриємо програмою термомодернізації, то тариф на тепло можна суттєво знизити. За попередніми підрахунками, майже на половину”, – вважає мер Тернополя.

Тернопіль уже переходить на альтернативу російському газу

За словами міського голови, у Тернополі вже активно запроваджують альтернативні джерела енергії.

“У Тернополі вже змонтовано три котельні на альтернативному паливі. Протягом опалювального сезону в Тернополі загалом запрацюють сім котелень на альтернативних видах палива, які забезпечуватимуть теплом заклади бюджетної сфери. За рахунок альтернативної енергетики ми вже цього року плануємо зекономити 8 тис. кубів газу та близько 20 млн. грн., які можна витратити на інші потреби міста”, – зазначив Сергій Надал.

Підсумовуючи, мер пояснив, як працює така схема на прикладі Тернополя.

“Це працює наступним чином. На рівні міста ми вираховуємо, скільки споживаємо газу, а скільки альтернативної енергії. Газ дорогий, а тепло на біомасі дешевше. Тоді виводимо середній тариф для всіх. Паралельно працюємо над зменшенням споживання газу нашими підприємствами і будинками. Це стратегія до тепла у домівках за помірною ціною, це стратегія реальної енергетичної незалежності України”, – зазначив міський голова.

Нагадаємо, міський голова Тернополя Сергій Надал неодноразово звертався до центральних органів влади з вимогою передання формування тарифів на місцях. Зокрема, він став ініціатором відповідного звернення Асоціації міст України, де мер Тернополя очолює бюджетний комітет.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Нещодавно опубліковане

6 вересня генеральний прoкурoр Руслан Рябoшапка пiдписав накази прo звiльнення з пoсад прoкурoрiв вoсьми oбластей, серед яких i керiвник Тернопільської oбласнoї прокуратурі В’ячеслав Перч...


Рубрика: , , Опубліковано: о 18:00


У Тернополі вперше відбувся День дитячої моди...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 16:00


Неправомірну вигоду в розмірі 500 гривень пропонував співробітникам патрульної поліції 35-річний мешканець Теребовлянського району...


Рубрика: , , Опубліковано: о 15:00


Позбавити нашу команду місця в фінальному турнірі можуть хіба що… сербські чаклуни...


Рубрика: , , Опубліковано: о 14:00Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео