Понеділок, 17 грудня 2018
• Колеги-нардепи підготували багато неприємних запитань до Юлії Тимошенко • Віктор Ющенко закликав українців об’єднатися • Невдала помста рейдерів-«радикалів» Яциковських • Які ще дурні можуть голосувати сьогодні за афериста Ляшка?! • Все буде кіно: Тернопіль втретє накриє «КіноХвилею» • В «Укрпошті» діє резиденція новорічного чарівника • Як Петро Порошенко зміцнив позиції української мови на радіо, ТБ, в кіно і освіті • Майже 350 мільйонів гривень залучили громади Тернопілля на реалізацію інфраструктурних проектів • «Йде Різдво» –жива автентика від Ірини Музики • Поджазували на славу! • На Тернопільщині створили громадську організацію Спілка воїнів та волонтерів АТО • 12 тернопільських майстрів тайського боксу привезли нагороди з Івано-Франківська • Тернополянка Надія Бенькалович про те, як хвороба перевернула її ставлення до життя • «Сопілка привела до Тернополя, а тут я пізнав… Бога!» • У Тернополі відкрили сучасний офіс «Open Space» • Анатолій Гриценко і Віктор Чумак заявили про об’єднання • Сестра Василя Ломаченка — просто красуня! • Поштарський бунт • Блискавичний успіх Юлії Джими • Василь Ломаченко об’єднав титули
Сергій Надал: «Патріарх Йосиф Сліпий вчив нас, що національна символіка, історія, мова, культура — це те, що єднає націю»

Опубліковано: 22 Лютого о 18:00 15


Сьогодні, на жаль, мусимо констатувати спроби нав’язування нам чужого бачення нашої історії, нашої культурно-освітньої політики. Такі спроби шкодять не лише міждержавному діалогу, а й складають загрозу безпеці у Європі.


Міський голова Сергій Надал та канцлер Тернопільсько-Зборівської єпархії Української греко-католицької церкви отець Андрій Романків під час передачі портретів Патріарха Йосифа Сліпого тернопільським школам. 2011 рік.

На початку лютого Тернопільська міська рада ухвалила рішення, щоб під час урочистих подій поряд з державним піднімати і червоно-чорний прапор воюючої України. Ми вже неодноразово повідомляли і писали про це, а сьогодні міський голова Тернополя Сергій Надал ще раз публічно обґрунтовує свою позицію.

Багато недоброзичливців та ворогів назвали таке наше рішення провокативним. Мовляв, це тільки зашкодить українсько-польському діалогу. Насправді ж це є виявом позиції, яку сповідує кожен українець. Це — позиція народу, який поважає себе, поважає свою історію, поважає своє право бути собою.

Тернопіль має дуже тісні стосунки з польськими містами. Зокрема, нашим містом-побратимом є Єленя-Ґура. Маємо партнерські зв’язки з Ельблонгом, Тарнувом, Радомом, Сувалками. Переконаний, наша співпраця і дружба будуть тривати. Українці, як і поляки, мають право шанувати своїх героїв. Без вказівок іззовні. Однак сьогодні, на жаль, мусимо констатувати спроби нав’язування нам чужого бачення нашої історії, нашої культурно-освітньої політики. Такі спроби шкодять не лише міждержавному діалогу, а й складають загрозу безпеці у Європі. Адже будь-які конфліктні ситуації використовує російська пропаганда.

Окупанти не раз робили це і в минулому. СРСР та гітлерівська Німеччина часто провокували конфлікти між українцями та поляками. Оскільки таким способом було легше боротися як з українським, так і з польським підпіллям.

Єдиний шлях, що дозволяє уникнути повторення таких ситуацій у сучасному житті, — це повага одних до одних. Треба з повагою ставитися до права кожного народу шанувати своїх героїв, які домагалися незалежності. Для українців така повага виховується у першу чергу з поваги до себе. До своїх символів, яким є, наприклад, червоно-чорний прапор.

Патріарх Йосиф Сліпий, річницю народження якого відзначаємо 17 лютого, так сказав про ставлення до захисту національних символів: “Патріотизм і дбання про добро своєї нації вважалися завжди за Богом дані обов’язки. Добро нації треба деколи боронити перед ворогами чи внутрішніми чинниками, які інакше довели б до занедбання основних потреб народу.” І це правда. Бо національна символіка, історія, мова, культура — це те, що єднає націю. Тому не випадково будь-який окупант починає з боротьби проти наших національних героїв, пам’яті про них. З іншого боку, від того, як ми захищаємо наше право бути собою, залежить і те, наскільки нас будуть поважати інші народи й держави.

2018 рік для українців є знаковим. Сто років тому після століть поневолення було створено незалежну Українську державу. Тоді ж було відновлено Польську та Литовську держави. І сьогодні є сподівання, що перед новою загрозою зі Сходу кожен з наших сусідів буде з повагою ставитися до нашого права бути собою, як ми ставимося з повагою до символів і права бути собою наших сусідів. Історію треба знати, але не зациклюватися на цьому. Перегорнувши історичні сторінки і попросивши одні в одних прощення за все, що було, треба йти далі і будувати нове сьогодення. Тільки у такий спосіб можна запобігти російській загрозі розпалювання світового конфлікту, в якому Україна і сусідні держави можуть стати розмінною монетою у великій геополітиці зіткнення інтересів.

Сергій Надал, міський голова Тернополя


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Лідерку "Батьківщини" цілком можна назвати одним із найзагадковіших українських політиків, адже мало знайдеться діячів, заяви яких настільки розходяться з реальними справами...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:00


Наша сила – це єдність навколо рідної держави. Держава не будується завтра чи післязавтра...


Рубрика: , , Опубліковано: о 14:00


Восьмий апеляційний адміністративний суд у Львові розставив усі крапки над «і»: Святослав Півторак залишився кандидатом на посаду Білецького сільського голови, а невдалі «месники» Яциковські — залишилися з діркою від бублика
...


Опубліковано: о 13:00


У Тернополі та по всій Україні нещодавно з’явилися біг-борди «Ляшко — народний президент України»...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 12:00


«Кінохвилюватимуться» усі: і ті, хто у кіноіндустрії бачить себе лише як глядача, і ті, кому кортить стати його частиною...


Рубрика: , , Опубліковано: о 10:00Теми дня
17 Грудня
14 Грудня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео