П’ятниця, 22 березня 2019
• «Тернопільбуд»: компанія, яка побудувала Тернопіль, святкує 75-річчя • Доступний спорт — у кожну школу Тернопілля! • ТНЕУ згуртував молодь, народжену перемагати! • Микола Томенко: «Об’єднання навколо Анатолія Гриценка матиме позитивний результат» • Степан Барна: «Наша спільна стратегія — створити щонайменше чотири округи з утилізації сміття в області» • Заміна старих маршруток: мерія оновлює автобусний парк Тернополя • Лікарі Тернопільщини – за якісні зміни в медицині! • Віктор Овчарук: «Особливо перспективним напрямком для Тернопільщини є медичний туризм» • Тернопільська кондитерка започаткувала акцію «Торт у подарунок» • Нові правила для керівництва «Нафтогазу України» • У збірній України з біатлону — троє тернополян • Тернопільський плавець Сергій Лисобей – чемпіон України з плавання • Володимир Гройсман: «Індустріальні парки — це можливість інвестувати та заробляти» • Голову Бережанської сільської ради Віктора Михащука засудили за корупцію • Британки знайшли своє коріння біля Тернополя • Тернопільському біатлону – 45! • Чекав згоди на одруження… 43 роки! • Не стриглася жодного разу! Найдовше волосся — у 15-річної киянки • Ні трактора, ні грошей… • На Монастирищині збудують масштабний музей лемківської культури
Сергій Надал: «Патріарх Йосиф Сліпий вчив нас, що національна символіка, історія, мова, культура — це те, що єднає націю»

Опубліковано: 22 Лютого о 18:00 16


Сьогодні, на жаль, мусимо констатувати спроби нав’язування нам чужого бачення нашої історії, нашої культурно-освітньої політики. Такі спроби шкодять не лише міждержавному діалогу, а й складають загрозу безпеці у Європі.


Міський голова Сергій Надал та канцлер Тернопільсько-Зборівської єпархії Української греко-католицької церкви отець Андрій Романків під час передачі портретів Патріарха Йосифа Сліпого тернопільським школам. 2011 рік.

На початку лютого Тернопільська міська рада ухвалила рішення, щоб під час урочистих подій поряд з державним піднімати і червоно-чорний прапор воюючої України. Ми вже неодноразово повідомляли і писали про це, а сьогодні міський голова Тернополя Сергій Надал ще раз публічно обґрунтовує свою позицію.

Багато недоброзичливців та ворогів назвали таке наше рішення провокативним. Мовляв, це тільки зашкодить українсько-польському діалогу. Насправді ж це є виявом позиції, яку сповідує кожен українець. Це — позиція народу, який поважає себе, поважає свою історію, поважає своє право бути собою.

Тернопіль має дуже тісні стосунки з польськими містами. Зокрема, нашим містом-побратимом є Єленя-Ґура. Маємо партнерські зв’язки з Ельблонгом, Тарнувом, Радомом, Сувалками. Переконаний, наша співпраця і дружба будуть тривати. Українці, як і поляки, мають право шанувати своїх героїв. Без вказівок іззовні. Однак сьогодні, на жаль, мусимо констатувати спроби нав’язування нам чужого бачення нашої історії, нашої культурно-освітньої політики. Такі спроби шкодять не лише міждержавному діалогу, а й складають загрозу безпеці у Європі. Адже будь-які конфліктні ситуації використовує російська пропаганда.

Окупанти не раз робили це і в минулому. СРСР та гітлерівська Німеччина часто провокували конфлікти між українцями та поляками. Оскільки таким способом було легше боротися як з українським, так і з польським підпіллям.

Єдиний шлях, що дозволяє уникнути повторення таких ситуацій у сучасному житті, — це повага одних до одних. Треба з повагою ставитися до права кожного народу шанувати своїх героїв, які домагалися незалежності. Для українців така повага виховується у першу чергу з поваги до себе. До своїх символів, яким є, наприклад, червоно-чорний прапор.

Патріарх Йосиф Сліпий, річницю народження якого відзначаємо 17 лютого, так сказав про ставлення до захисту національних символів: “Патріотизм і дбання про добро своєї нації вважалися завжди за Богом дані обов’язки. Добро нації треба деколи боронити перед ворогами чи внутрішніми чинниками, які інакше довели б до занедбання основних потреб народу.” І це правда. Бо національна символіка, історія, мова, культура — це те, що єднає націю. Тому не випадково будь-який окупант починає з боротьби проти наших національних героїв, пам’яті про них. З іншого боку, від того, як ми захищаємо наше право бути собою, залежить і те, наскільки нас будуть поважати інші народи й держави.

2018 рік для українців є знаковим. Сто років тому після століть поневолення було створено незалежну Українську державу. Тоді ж було відновлено Польську та Литовську держави. І сьогодні є сподівання, що перед новою загрозою зі Сходу кожен з наших сусідів буде з повагою ставитися до нашого права бути собою, як ми ставимося з повагою до символів і права бути собою наших сусідів. Історію треба знати, але не зациклюватися на цьому. Перегорнувши історичні сторінки і попросивши одні в одних прощення за все, що було, треба йти далі і будувати нове сьогодення. Тільки у такий спосіб можна запобігти російській загрозі розпалювання світового конфлікту, в якому Україна і сусідні держави можуть стати розмінною монетою у великій геополітиці зіткнення інтересів.

Сергій Надал, міський голова Тернополя


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

«Тернопільбуд» — найстаріша і найбільша будівельна організація на Тернопільщині, яка починалась у далекому 1944-ому році...


Рубрика: Опубліковано: о 15:00


Федерації ММА і таїландського боксу започатковують благодійний проект для школярів області...


Опубліковано: о 14:00


На початку березня турнір відбувся тут уже втретє і участь у ньому взяли не мало не багато — 105 команд із дев’яти областей України...


Рубрика: , , Опубліковано: о 12:00


У четвер, 14 березня, з робочою поїздкою до Тернополя завітав заступник керівника виборчого штабу Анатолія Гриценка, громадський діяч і політик Микола Томенко...


Рубрика: , , Опубліковано: о 10:00


Проблематика твердих побутових відходів має місце в області, але сьогодні триває робота над тим, щоб дане питання вирішилося, зазначив голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна під час брифінгу для ЗМІ з міністром екології та природних ресурсів Остапом Семераком...


Рубрика: , , Опубліковано: о 18:00Теми дня
22 Березня
21 Березня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео