Понеділок, 17 червня 2019
• Віктор Овчарук: «Після реформування первинної ланки медицини реорганізовано стаціонарні медичні заклади області» • До ЄС і НАТО за 10 років: Петро Порошенко йде до Ради з оновленою командою • У Тернопільській психоневрологічній лікарні зняли білі халати • Степан Барна: «Для мене як для голови ОДА 2015-ий став роком повернення віри в те, що наша область не периферійна» • Проєкт тернопільської «Циганки» отримав Гран-прі престижного архітектурного конкурсу • «Я простила жінці, яка замордувала мою Оленку…» • Люстрована горе-суддя хоче знищити комунальний транспорт Тернополя • «Живі» напої у літню спеку • Піца буде фест! • Усі біжать! • Тернопільській обласній організації НСЖУ – 60 років! • Сирота чи її… хата? • Домівка для збірної • Мар’яна Юрик: «Жінка має доводити свої права і фаховість не феміністичними постами в соцмережах чи гострими заявами, а реальними справами» • На Тернопільщині зловмисники вдерлися до оселі та побили господарів • «Гра престолів» на тлі «Чорнобиля» має вигляд комедії • Валерій Чоботар: «Опозиція – це політичний термін, що має право на існування, але у випадку України це програш. Можна бути в опозиції до певних дій, вчинків, проте в жодному разі не до людей» • Злодії переслідують відомих тернополян • «Дій активно! Живи позитивно!» У Технічному коледжі — гості з Маріуполя! • Степан Барна: «За останні два місяці з Адміністрації президента до мене ще ніхто не звертався. І про ситуацію у Тернопільській області не питав»
Сергій Надал презентував у канадській Оттаві електронні сервіси Тернополя

Автор: Опубліковано: 6 Червня о 15:00 47


28 травня у мерії столиці Канади Оттави відбулася зустріч делегації Асоціації міст України з представниками Федерації канадських муніципалітетів.


 Візит української делегації був організований Конгресом місцевих та регіональних влад Ради Європи у співпраці з АМУ в рамках проекту «Посилення демократії та довіри на місцевому рівні в Україні», що виконується згідно з Планом Дій Ради Європи для України на 2018-2021 роки. Під час зустрічі учасники обговорили важливі питання відкритого врядування і децентралізації. Українську делегацію представляв міський голова Тернополя Сергій Надал.

У виграші і мерія, і громада

Очільник нашого міста презентував перед канадськими колегами електронні сервіси відкритих даних і відкритого урядування, які довели свою ефективність у Тернополі. За словами мера Тернополя, міська рада і громада вже відчули всі позитиви від запровадження електронних сервісів.

«З року в рік ми запроваджуємо найкращі європейські практики роботи міської ради. І це дає відчутні результати. Сама міська рада Тернополя відчуває велику користь від запровадження сервісів відкритих даних. Тому ми розвиваємо ці сервіси, бо розуміємо, що це дозволяє приймати кращі рішення, з більшою користю для людей і громади. Тобто відкритість влади і електронне урядування – це великий плюс як для влади, так і для громади. За моїм переконанням, ідеальна система влади – це коли громада керує містом, коли громада дає наказ міській владі, а та цей наказ виконує», – підкреслив у своєму виступі Сергій Надал.

Прямий вплив на інвестиції

Очільник Тернополя розповів і про інші позитиви від запровадження електронних сервісів. Так, за останні роки рейтинг інвестиційної привабливості Тернополя підвищився вже утретє і сягнув найвищого рівня — з рівня invА- до invА, а кредитний рейтинг Тернополя підтверджено на рівні uaВВВ+ з прогнозом «стабільний». За словами Сергія Надала, це стало можливим не лише завдяки добрим показникам соціально-економічного розвитку міста, а й запровадженню сервісів електронного урядування і відкритості влади.

Крім того, Тернопіль увійшов до ТОП-5 українських міст за рівнем бюджетної прозорості і топ-10 міст за рівнем відкритості. У цьому також є заслуга запровадження електронних сервісів.

Є що розказати і показати…

Чесно кажучи, канадці були приємно здивовані почутим. Особливо їх зацікавив проєкт «Соціальна карта тернополянина» і запровадження у громадському транспорті електронного квитка.

«Завдяки «Карті тернополянина» мешканці міста можуть економити на проїзді, всі пільговики без обмежень їздять у всіх видах громадського транспорту. Тернополяни і гості нашого міста також мають змогу розраховуватися за проїзд банківськими картками. Мета запровадження електронної системи розрахунків у громадському транспорті – максимально зробити цю сферу прозорою. Незважаючи на опір приватних перевізників, які звикли «працювати в тіні» і не платити податків, електронна система була ефективно впроваджена», – зазначив міський голова Тернополя.

Продовжуючи тему, Сергій Надал розповів канадським колегам про наступний крок транспортної реформи у місті — придбання нових великих автобусів і створення єдиної комунальної транспортної компанії, яка буде працювати виключно на інтереси громади, а не приватних перевізників, а також про ще одну цікаву новацію – інтерактивну карту реєстру комунального майна.

«Даний сервіс — не тільки свідчення відкритості влади. Інтерактивна карта комунального майна дозволяє будь-якому користувачу знайти інформацію про усе комунальне майно, яке перебуває у власності громади, побачити, ким орендується, яка площа приміщення. Для цього треба просто зайти на сайт міської ради і обрати в головному меню опцію «Карта муніципальних даних», – наочно продемонстрував присутнім роботу сервісу очільник Тернополя.

А ще канадських колег зацікавили досвід Тернополя, який одним з перших в Україні приєднався до системи «Відкрите місто», що дозволяє збирати й аналізувати інформацію про конкретні господарські проблеми і оперативно їх вирішувати, функціонування автоматизованої системи управління відображенням муніципальних даних, де у зручній формі можна знайти потрібну інформацію для підприємців, тернополян і гостей міста, а також запровадження унікальної системи централізованого відеоспостереження, що включає у свою мережу майже 400 вебкамер, котрі передають зображення в режимі «онлайн». Часто саме ця система дозволяє оперативно реагувати на безпекові виклики.

У Тернополі буде єдине електронне вікно

Виступ міського голови Тернополя у канадській мерії неодноразово супроводжувався оплесками. Звичайно, багато електронних сервісів, запроваджених у Тернополі, діють й у Канаді, однак не всі. На думку господарів, реєстр комунального майна та єдину систему закупівлі і продажів, які діють у Тернополі, варто запровадити й у канадських містах.

Підсумовуючи свій виступ, міський голова Тернополя зазначив, що тепер головне завдання мерії – синхронізувати діяльність всіх електронних сервісів.

«Наразі ми працюємо над тим, щоб звести в одне ціле і синхронізувати роботу всіх електронних сервісів. Створити так званий електронний банк. Щоб будь-який мешканець міста міг користуватися будь-яким сервісом міської ради в режимі онлайн або отримати будь-яку інформацію про подію, що відбулася, відбувається чи планується у Тернополі. У разі реалізації такого проєкту буде створене єдине відкрите вікно. Зайшовши туди, будь-хто зможе отримати всю необхідну інформацію», – зазначив Сергій Надал.

Отже, у Тернополі вже в найближчому часі буде створено єдину електронну систему, яка буде включати всі електронні сервіси і буде доступною для всіх бажаючих з їх персональних комп’ютерів, ноутбуків, смартфонів та інших гаджетів.

Тернопіль реально стає Відкритим Містом. Тепер про це дізналися і в Канаді.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

26 закладів охорони здоров’я, що підпорядковані Тернопільській обласній раді, вже реорганізовані у комунальні некомерційні підприємства...


Рубрика: Опубліковано: о 14:00


У Києві відбувся з'їзд партії «Європейська солідарність», під час якого було представлено першу десятку виборчого списку, а також
її плани на парламентські вибори та подальшу роботу у Верховній Раді...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:00


Колектив Тернопільської обласної комунальної клінічної психоневрологічної лікарні ніколи не стоїть осторонь інновацій...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 11:00


Сьогодні функціонують 49 об'єднаних територіальних громад, які охоплюють 616,9 тисячі населення. На їхніх територіях відкривають ЦНАПи, будують амбулаторії, облаштовують футбольні поля...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:00


Команда молодих архітекторів URBAN.te отримала найвищу нагороду всеукраїнського конкурсу архітектури та урбаністики Ukrainian Urban Awards за проєкт реконструкції набережної і пляжу «Циганка»...


Рубрика: , Опубліковано: о 18:00Теми дня
17 Червня
14 Червня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео