Неділя, 01 жовтня 2023
• Тарифи на тепло у Тернопільській громаді у найближчий опалювальний сезон не зміняться • Тернопільські спортсмени здобули призові місця у XXI рейтингових змаганнях International Lviv Regata • Священник із Бережан отримав міжнародну премію Івана Павла II • Один із «Вовків Да Вінчі» • ОБІЙМИ для всієї України. У Бережанах створили унікальну мапу України з ляльок-мотанок • Пів тисячі пряників задля ЗСУ. Тернопільські студентки провели благодійний ярмарок • Молодь українських сіл вчиться впроваджувати зміни в громадах • До лікарні швидкої допомоги приєднають два медичні заклади • Квадрокоптери, радіостанції і планшети для захисників • До шлюбу — з чотирма дітьми! • Віддала косу для ЗСУ • До наших захисників на передову вирушить «Допомога армії від Тернополя» • У Тернополі працював шахрайський кол-центр • Розпочався відбір до об’єднаної штурмової бригади Національної поліції «Лють» • Опалювальний сезон в умовах війни: чи готовий Тернопіль? • «За борги за комуналку можуть арештувати автомобіль і банківські рахунки» • «ЯМаріуполь»: рік прихистку в Тернополі • Олег Липка: «У ферму я вклав не тільки гроші, а й душу» • День міста Тернополя з 2024 року відзначатимуть 15 серпня • Сучасні апостоли — на передовій
Сергій Надал: «Прошу тернополян проводити побутову термомодернізацію власних квартир та будинків»

Опубліковано: 28 Жовтня о 8:00 36


Тернопіль продовжує готуватися до найскладнішого опалювального сезону в історії незалежної України.


Ворог системно знищує об’єкти критичної інфраструктури, є реальна загроза зимувати в умовах повної або часткової відсутності газу і світла. Місто готується до опалювального сезону. Кожному з нас варто правильно і якісно підготувати свій будинок до холодів, провести побутову термомодернізацію власних квартир та індивідуальних будинків.
Як правильно провести побутову термомодернізацію
Міністерство розвитку громад та територій України в рамках комунікаційної кампанії «Готуймося» розробили рекомендації громадянам із проведення побутової термомодернізації власних квартир та індивідуальних будинків.

Декілька порад як підготувати будинок до опалювального сезону:

зменшити тепловтрати (необхідно провести профілактику металопластикових вікон, ущільнення вікон та дверей);
підготувати батареї, зокрема наклеїти тепловідбивний екран (фольговий матеріал) на стіну за батареями;
розгляньте можливість встановлення додаткових джерел тепла;
об’єднайте домогосподарства (на випадок надзвичайної ситуації домовтеся з родичами та сусідами про спільні дії);
запасіться твердим паливом та пальним для електрогенератора.
Щоб зменшити втрати теплової енергії та створити оптимальний мікроклімат в оселях, необхідно перевірити обладнання. Якщо у квартирі встановлено індивідуальне опалення, здійснити технічне обслуговування котла, електроприладів та проводки, а також:
перевірити батареї у квартирі;
підготувати додаткові джерела тепла;
разом із сусідами подбати про утеплення під’їзду та будинку (трубопроводи мають бути утеплені, всі вікна і двері щільно зачинятися).

Пам’ятаймо, зима зовсім близько, і щоб успішно пережити холодну пору року в умовах війни, необхідно завчасно підготуватися.

Як місцева влада готує місто до зими

У Тернополі створюють єдину системи подачі тепла і гарячої води для житлового фонду. Завдяки цьому буде об’єднано в єдину мережу котельні, які працюють на газі й на альтернативному паливі. Це дозволить оперативно реагувати на критичні ситуації. Наприклад, завдяки котельням на альтернативі у разі відсутності газу буде можливість подавати тепло з одного мікрорайону в інший. Для цього готуються до запуску ще кілька котелень, які працюватимуть на альтернативному паливі. Навіть у критичній ситуації, теплом та гарячою водою будуть забезпечені усі медичні заклади та чергові заклади дошкільної освіти.
Подовжує діяти Програма енергоефективності, енергозбереження та термомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім». Учасники такої програми можуть з меншими витратами суттєво економити на комунальних тарифах та підвищити комфорт та умови проживання у будинку.
Відповідно до умов програми, роботи з утеплення житлових будинків виконуються на умовах співфінансування, де 70% вартості робіт оплачує Фонд, 10% виділяється з бюджету Тернопільської громади, а всього 20% — сплачують мешканці будинку. Фонд енергоефективності гарантує фінансування таких проєктів у цьому році.


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

На засіданні виконавчого комітету прийнято рішення «Про встановлення тарифів на теплову енергію»...


Рубрика: , Опубліковано: о 13:08


16-17 вересня у м. Наварія (Львівська область) та 22-23 вересня на Ковельському водосховищі відбулися змагання з водних видів спорту, участь в яких взяли тернополяни, вихованці «Комплексної дитячо-юнацької спортивної школи з водних видів спорту»...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 13:07


Нещодавно внаслідок поглибленої оцінки людських і професійних якостей Академічний сенат присвоїв ректорові прокатедри Святої Софії Міжнародну нагороду за прагнення до втілення в життя благородних ідеалів та життєвих цінностей...


Рубрика: , Опубліковано: о 13:05


Ігор Питак із Тернополя несе службу в легендарному батальйоні ...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 15:26


Подружжя переселенців Оксана та Олекса Муравльови створили у Бережанах унікальну мапу України з ляльок-мотанок...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 15:18Теми дня
29 Вересня
27 Вересня
26 Вересня