П’ятниця, 25 вересня 2020
• Урядовці «кришують» контрабанду ліків від COVID-19, а натомість звинувачують місцеве самоврядування у збільшенні хворих • Західноукраїнський національний університет об’єднав науковців світу під час Другого Міжнародного Тижня! • Віктор Овчарук: «Упродовж усієї каденції обласна рада активно працювала, щоб зробити медичні послуги якіснішими та доступнішими» • Від нас пішла Легенда… • Вбили завучку Тернопільської ЗОШ №11… • Президент побував у новому дитячому садочку в Білій • Володимир Зеленський на Тернопіллі: відкрив «Водну арену», тестував ремонти доріг і взяв участь у представленні Стратегії розвитку • Які роботи завершили у Парку Національного відродження • На бульварі Д. Галицького тривають роботи з облаштування бювету • 3000 закоханих пар скористалися у Тернополі сервісом «Шлюб за добу» • У Тернополі триває облаштування нових зупинок громадського транспорту • COVID-19 на Тернопільщині: 197 випадків захворювання за добу, два – летальні • У церкві в Зборові унікальний різьблений і кований іконостас • 5 рецептів пікантних заготовок зі слив • Уже подали 16 проєктів на «Громадський бюджет 2021» Тернополя • Олег Сиротюк: «Змінивши постанову про місцеві вибори, чинна влада вручить депутатські мандати бойовикам» • Україна друга в Європі за смертністю від COVID-19 • Зеленський – у Тернополі! • «ЄВРОПЕЙСЬКА СОЛІДАРНІСТЬ» упевнено лідирує у рейтингу партій • Триває капітальний ремонт дворів та міжквартальних проїздів
Сергій Надал: «Приймаючи новий бюджет, потрібно керуватися вищими мотивами»

Опубліковано: 6 Жовтня о 14:33 18


В Україні бурхливо обговорюється проект бюджету на 2017 рік.


Попри те, що попереду складний рік, бюджет потрібно підтримати, звичайно, доопрацювавши, заради української державності. Так вважає голова бюджетного комітету Асоціації міст України та міський голова Тернополя Сергій Надал, інтерв’ю з яким пропонуємо увазі читачів “НОВОЇ…”.

— Пане Сергію, як Ви загалом оцінюєте проект бюджету’2017?

— Це складний бюджет. І його мають прийняти у складній ситуації. Країна перебуває фактично у стані війни. У цих умовах важко знаходити кошти, залучати інвестиції, податкові надходження. Люди  також дуже невдоволені. Але гроші потрібні на утримання армії, зміцнення оборони, зрештою, жодна держава не може існувати без бюджету. Тому в даному випадку розходиться більше про підтримку Української держави, ніж конкретних персоналій. До речі, як позитив відзначу сам факт подання важливого державного документа в парламент. Вперше в історії України проект бюджету подали вчасно. Є час внести пропозиції та доопрацювати його. Сподіваюся, що його доопрацюють і зроблять кращим.

— Ви хочете сказати, що бюджет потрібно приймати у будь-якому випадку?

— Будь-який патріот України завжди повинен пам’ятати один з принципів націоналіста, який полягає в тому, що націоналіст не зробить нічого, що може зашкодити Україні. В даному випадку ми повинні більше думати про Україну. Так, у нас є багато проблем. Так, реформи йдуть не так швидко, як цього хотілося б. Але ми маємо свою Українську державу, яка успішно захищає себе від агресора попри усі проблеми. Згадаймо нашу порівняно недавню історію. Національно-визвольна боротьба на початку ХХ століття обернулася втратою державності, бо українці більше боролися між собою, ніж за свою державу.  Безперечно, Україну треба змінювати. Але своя Українська держава, нехай далеко недосконала, у будь-якому випадку краща за її відсутність. Тому не можна робити нічого, що зруйнує Україну. Саме за Україну сьогодні воюють, у тому числі тернополяни, на Сході.  З цієї точки зору треба приймати бюджет України. Ми маємо підтримати Українську державу та Українську армію. Без бюджету це неможливо. Тому проект треба доопрацьовувати і підтримати. Така позиція більшості патріотів, а також мерів — учасників Асоціації міст України.

— Які основні зміни потрібно внести у проект бюджету?

— Пропозиції Асоціації міст України стосуються у першу чергу забезпечення роботи комунальних підприємств тепло-, водопостачання та водовідведення. У 89-ти комунальних підприємств України через борги заблоковані рахунки, і вони не можуть працювати. У Тернополі нам вдалося втримати ситуацію під контролем. Нормальна робота цих підприємств потрібна для забезпечення опалювального сезону. Тому одна з пропозицій — це накласти мораторій на стягнення боргів з комунальників. Зрештою, борги виникли через тарифну політику, яка мало залежить від місцевого самоврядування. На центральному рівні прийняли рішення про збільшення вартості електро-
енергії, газу, а на місцях не мали права підвищити тарифи для кінцевих споживачів. Тому більшість комунальних підприємств змушена була працювати в борг, забезпечуючи теплом та водою людей. До зими потрібно відновити роботу всіх цих підприємств.

Треба також передати передбачену в проекті бюджету дотацію у розмірі 14,9 мільярда гривень на утримання закладів освіти та охорони здоров’я безпосередньо громадам, на території яких ці заклади перебувають. Пропорційно до їх кількості і витрат.  Теперішнім проектом передбачено, що ці кошти передають районам і областям. Тобто, умовно, лікарня знаходиться на території Тернополя, а рішення про фінансове забезпечення її приймають на обласному рівні. Значно ефективніше буде, якщо цими коштами будуть розпоряджатися безпосередньо міста, села та селища, на території яких знаходяться певна школа або лікарня. Тоді кошти потраплятимуть безпосередньо до місцевого бюджету міста, яке несе відповідальність за роботу даних закладів.

Окрім того, просимо, щоб, як і в минулому році, залишки освітньої субвенції дозволили спрямувати на капітальні витрати. Тобто, якщо у міста залишаються гроші після фінансування зарплат вчителям, то щоб гроші можна було витратити на ремонти шкіл. Ми також пропонуємо залишити державне фінансування  санаторіїв для дітей та підлітків і для хворих на туберкульоз. Особливо важливо це на фоні епідемії туберкульозу в Україні. Необхідно також замість теперішньої системи пільг на транспорт запровадити адресні доплати для проїзду в транспорті. Це дозволить зробити пільги прозорішими і дасть “живі” гроші у першу чергу комунальним підприємствам електротрансу, послугами яких користується найбільше пільговиків. Можна буде закуповувати нові тролейбуси. Вчасно ремонтувати.

Важлива також пропозиція дозволити прямі міжбюджетні трансферти в об’єднаних громадах, де відбулися перші вибори. Наприклад, коли якесь з сіл приєдналося до Тернополя, то щоб ми мали змогу об’єднати бюджет цього села і міста. Це більше технічне питання, яке спрощує роботу на місцях, але воно важливе.

— Від кого залежать ці зміни до бюджету?

— У першу чергу — від народних депутатів. Вони мають відповідні права та обов’язки. Безперечно, ідеальним було б, щоб бюджет формувався “знизу” із залученням членів Асоціації міст України. Це дозволило б одразу мати більш якісний документ з розумінням потреб місцевих громад. Але, повторюся, у теперішніх умовах, коли попри все країна змушена воювати, нам потрібно думати про підтримку Української держави і Української армії. Тому ми на місцях робимо все можливе. Ми проаналізували проект і внесли свої пропозиції. Сподіваюся, що народні депутати зважать на ці пропозиції. Усім патріотам, як і мені, хочеться позитивних змін і швидких реформ, але ми також розуміємо складність теперішньої ситуації. Тому треба шукати компроміс заради України.


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Головна причина — це непрофесійність та некомпетентність урядових чиновників, а іноді і злочинний саботаж...


Рубрика: Опубліковано: о 17:36


У класичному університеті Тернополя розпочали роботу учасники Другого Міжнародного Тижня, I-WEEK’2020...


Опубліковано: о 16:25


За попередні понад двадцять років медицина була найчастіше деструктуризованою галуззю...


Опубліковано: о 13:25


На 84-ому році не стало народного артиста Володимира Ячмінського...


Рубрика: , , Опубліковано: о 9:05


Тіло мертвої сусідки вранці, 22 вересня, близько 11:30, виявила тернополянка...


Рубрика: , Опубліковано: о 18:23Теми дня
24 Вересня
23 Вересня
22 Вересня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео