П’ятниця, 23 серпня 2019
• Володимир Мариновський: «Якби Тарас Юрик у мене чесно виграв вибори голови федерації, то не було б жодних претензій, а вони вчинили рейдерське захоплення, отож, справедливість восторжествує» • Зірки – на Алеї, рекорди – в АртБуці! • Замах на Камінського? • У День Незалежності презентуватимуть “Книгу рекордів Тернополя” • Гарячий серпень: 30 років тому… • «Танцюю, як усі» • Чортків мотофестом шаленів • Наїхав на жінку і дітей… • У Тернополі сходи фонтану “Сльози Гронського” доповнюють новими атрибутами • Боровся за Україну, втратив життя на чужині… • То й що, що вже «за десять осінь»? Душа ще трохи в мандри просить… • Пішов із життя викладач ТНЕУ Олег Бакалюк • Коржики з медом і маком від Наталки Потурай • Свято…з вогником! • Де святкуватимуть День прапора і День Незалежності • Біда за бідою… • «Дій активно! Живи позитивно!» Коли життя — мед! • 43-річна Мілла Йовович стане мамою втретє • Моніка Левінскі розкаже свою правду про секс-скандал з Біллом Клінтоном • Три ідеї для легкого літнього обіду
Сергій Надал: «Рішення польського Сейму – це наступний етап гібридної війни проти України»

Опубліковано: 27 Липня о 13:22 35


Тему Волинської трагедії російські спецслужби вже активно порушували у Польщі у 2012-2013 роках — перед агресією Росії проти України.


Рішення польського Сейму про визнання Волинської трагедії геноцидом, що його здійснили підрозділи ОУН-УПА, зрежисоване у Москві і має за мету поширити антиукраїнські настрої у Європі. Про це у своєму коментарі заявив міський голова Тернополя Сергій Надал.

“Путінська Росія зацікавлена в тому, щоб у разі посилення агресії проти України європейські держави залишалися пасивно-нейтральними, щоб громадська думка була налаштована антиукраїнськи. Тему Волинської трагедії російські спецслужби вже активно порушували у Польщі у 2012-2013 роках — перед агресією Росії проти України. Завдяки цій істерії Кремлю вдалося посилити антиукраїнські настрої в Європі, однак недостатньо для того, щоб європейські країни цілковито закрили очі на перший етап гібридної війни Росії проти України”, — підкреслив міський голова Тернополя.

Велика частина тернополян — це жертви або нащадки жертв геноциду українців з Холмщини, Підляшшя, Надсяння і Лемківщини

Сергій Надал також зазначив, що український народ, у свою чергу, пережив кілька геноцидів, одним з найстрашніших з яких є депортація українського населення з Холмщини, Підляшшя, Надсяння і Лемківщини (тепер — територія Польщі). Ці землі ще за часів Київської Русі були заселені українцями. Однак польські каральні органи комуністичної Польщі знищили або виселили з рідних домівок практично всіх українців. Зокрема, з Холмщини у 1944-1946 роках було примусово вивезено 33 тис. 195 осіб, а загалом із території так званого Закерзоння — 482 тис. 880 осіб. “Частина цих жертв нечуваної масової депортації вже повмирала, а частина і сьогодні проживає на Тернопіллі, і вони на власному прикладі знають, що таке польський геноцид”, — наголосив Сергій Надал.

Постанова Сейму Польщі засуджує всіх українців

“Таким чином, намагання звести польсько-
український конфлікт середини ХХ століття до геноциду тільки над поляками є маніпуляцією історією та наругою над українською національною пам’яттю. Кинуті українцям звинувачення є абсурдними та нікчемними як з точки зору міжнародного права, так і здорового глузду. Засудивши національно визвольну боротьбу українського народу, польський Сейм фактично засудив увесь український народ, вважаючи достойними поваги лише тих українців, які допомагали полякам або співпрацювали з німцями і тероризували власне українське населення”, — зазначив мер Тернополя.

Польський народ має бути розумнішим від польської влади

На переконання Сергія Надала, українське суспільство не мовчатиме і адекватно відреагує на провокативні дії польського політикуму, який внаслідок власних амбіцій вдарив нас на догоду Путіну в спину. За таке ганебне і нерозумне рішення проголосували 442 польських депутати, лише 10 утрималися і жоден не був проти. “Прикро, що за російським сценарієм сьогодні діють представники правлячої партії у Польщі, які домоглись такого ганебного рішення у Сеймі, рішення, яке принижує наших героїв з Української повстанської армії і кидає тінь на всіх українців, адже в ті складні історичні часи гинули люди з обох сторін. На жаль, нинішні польські політики, судячи з усього, забули слова Пілсудського про те, що немає вільної Польщі без вільної України”, — наголосив Сергій Надал.


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Вівторок, 27 серпня, — день народження Івана Франка. Тернопіль креативно вшановуватиме Каменяра: про «Франкові сліди у Тернополі» у формі оригінального музично-поетичного дійства розкажуть хорова капела «Зоринка» та заслужений діяч мистецтв України, відомий письменник Олег Герман...


Рубрика: , , Опубліковано: о 16:00


На капоті автомобіля NISSAN QASHQAI здетонував саморобний пристрій...


Рубрика: , , Опубліковано: о 14:00


"Книгу рекордів Тернополя" вперше покажуть тернополянам і гостям файного міста. Презентація для делегацій з інших міст відбудеться 24 серпня об 11:30 в Українському домі "Перемога"...


Рубрика: Опубліковано: о 13:00


23 серпня на всеукраїнському рівні відзначаємо велике державне свято — День Державного Прапора України...


Рубрика: , , Опубліковано: о 12:00Теми дня
23 Серпня
22 Серпня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео