Субота, 18 січня 2020
• Учні Тернопільського ліцею №21 заспівали разом із ТНМК • На судове засідання по справі вбивства Віталія Ващенка знову не прибув жоден свідок… • Сучасні броньовані двері: надійний захист і презентабельний зовнішній вигляд • 13-річна Єва Скоренька: «Балет — це моє життя» • КП «Тернопільміськтеплокомуненерго» перерахувало платіжки за опалення і гарячу воду • «Нарешті ми разом!» • 20 облич’2019: Петро Гадз • Винуватець аварії утік за кордон • У Тернополі відбудеться концерт Івана Поповича • «Тернопільський Сірий» за рік зібрав для армії понад 5,3 мільйона гривень • «Виготовляємо дерев’яний декор і садимо молоді деревця» • Грип та ГРВІ: ситуація під контролем • Різдвяне диво… своїми руками! • Оман і… омана • «Ми – одне ціле і працюємо на благо пацієнтів» • 20 облич’2019: Максим Черкашин • Іранський тест на профнепридатність • «Таню двічі витягували з того світу…» • Ігор Сопель: сонна ТОДА — не до добра… • Чи до снаги малому бізнесу «турборежим»?
Сергій Надал: «Рішення польського Сейму – це наступний етап гібридної війни проти України»

Опубліковано: 27 Липня о 13:22 35


Тему Волинської трагедії російські спецслужби вже активно порушували у Польщі у 2012-2013 роках — перед агресією Росії проти України.


Рішення польського Сейму про визнання Волинської трагедії геноцидом, що його здійснили підрозділи ОУН-УПА, зрежисоване у Москві і має за мету поширити антиукраїнські настрої у Європі. Про це у своєму коментарі заявив міський голова Тернополя Сергій Надал.

“Путінська Росія зацікавлена в тому, щоб у разі посилення агресії проти України європейські держави залишалися пасивно-нейтральними, щоб громадська думка була налаштована антиукраїнськи. Тему Волинської трагедії російські спецслужби вже активно порушували у Польщі у 2012-2013 роках — перед агресією Росії проти України. Завдяки цій істерії Кремлю вдалося посилити антиукраїнські настрої в Європі, однак недостатньо для того, щоб європейські країни цілковито закрили очі на перший етап гібридної війни Росії проти України”, — підкреслив міський голова Тернополя.

Велика частина тернополян — це жертви або нащадки жертв геноциду українців з Холмщини, Підляшшя, Надсяння і Лемківщини

Сергій Надал також зазначив, що український народ, у свою чергу, пережив кілька геноцидів, одним з найстрашніших з яких є депортація українського населення з Холмщини, Підляшшя, Надсяння і Лемківщини (тепер — територія Польщі). Ці землі ще за часів Київської Русі були заселені українцями. Однак польські каральні органи комуністичної Польщі знищили або виселили з рідних домівок практично всіх українців. Зокрема, з Холмщини у 1944-1946 роках було примусово вивезено 33 тис. 195 осіб, а загалом із території так званого Закерзоння — 482 тис. 880 осіб. “Частина цих жертв нечуваної масової депортації вже повмирала, а частина і сьогодні проживає на Тернопіллі, і вони на власному прикладі знають, що таке польський геноцид”, — наголосив Сергій Надал.

Постанова Сейму Польщі засуджує всіх українців

“Таким чином, намагання звести польсько-
український конфлікт середини ХХ століття до геноциду тільки над поляками є маніпуляцією історією та наругою над українською національною пам’яттю. Кинуті українцям звинувачення є абсурдними та нікчемними як з точки зору міжнародного права, так і здорового глузду. Засудивши національно визвольну боротьбу українського народу, польський Сейм фактично засудив увесь український народ, вважаючи достойними поваги лише тих українців, які допомагали полякам або співпрацювали з німцями і тероризували власне українське населення”, — зазначив мер Тернополя.

Польський народ має бути розумнішим від польської влади

На переконання Сергія Надала, українське суспільство не мовчатиме і адекватно відреагує на провокативні дії польського політикуму, який внаслідок власних амбіцій вдарив нас на догоду Путіну в спину. За таке ганебне і нерозумне рішення проголосували 442 польських депутати, лише 10 утрималися і жоден не був проти. “Прикро, що за російським сценарієм сьогодні діють представники правлячої партії у Польщі, які домоглись такого ганебного рішення у Сеймі, рішення, яке принижує наших героїв з Української повстанської армії і кидає тінь на всіх українців, адже в ті складні історичні часи гинули люди з обох сторін. На жаль, нинішні польські політики, судячи з усього, забули слова Пілсудського про те, що немає вільної Польщі без вільної України”, — наголосив Сергій Надал.


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

У понеділок, 13 січня, у Тернопільському драмтеатрі відбувся теплий акустичний різдвяний концерт гурту ТНМК
...


Рубрика: , , Опубліковано: о 18:00


Нинішнє засідання у Тернопільському міськрайонному суді по справі щодо вбивства громадського активіста, депутата Кременецької міської ради Віталія Ващенка перенесли через те, що не прийшли свідки. Така ситуація не вперше...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 16:53


Часи, коли бронедвері були громіздкими «коробками», вигляд яких залишав бажати кращого, минули...


Рубрика: , Опубліковано: о 16:23


Великі перемоги маленької балерини...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 16:00


За тепло у грудні тернополяни заплатять менше на 22%, за гарячу воду — на 18%...


Рубрика: , Опубліковано: о 14:00Теми дня
17 Січня
16 Січня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео