Четвер, 21 листопада 2019
• Скалатська громада – громада чистоти і порядку! • «У Віталія Ващенка були дуже важкі травми, несумісні із життям» • Трагедія у Польщі: загинули дядько і племінник зі Зборівщини • Впіймали тернополянина, що нападав на жінок • Оксана Білозір: «Ніколи не мріяла, що стану співачкою» • Дворічну Надійку прооперує лікар Ростислав Валіхновський! • Обласна ДЮСШ з літніх видів спорту запрошує на навчання • Сергій Надал: «Свобода і Гідність роблять з нас націю» • Музика… у масці! • Хто такий Ігор Сопель: феномен чи випадкова людина з вулиці? • Стоп, хандра! • За алкоголь неповнолітнім – штраф! • Гарбуз запечений по-турецьки: ідеальний гарнір для птиці та риби • Віртуальна корова за реальні гроші • Адель схудла на 20 кілограмів • Варді знову дивує • Ляшко «відірвався» • Підрізав у кафе через… цигарку • Перша – на першій • Хто винен у тому, що Гаївський міст так довго ремонтують?
Сергій Надал: «Тернопіль буде розвиватись, але в місті не має бути жодних незаконних забудов!»

Опубліковано: 5 Березня о 15:07 33


Міський голова про Генеральний план будівництва Тернополя та зміни до нього.


— Пане Сергію, останнім часом  у тернопільських ЗМІ найбільше обговорюють питання змін до Генерального плану Тернополя. Чим це питання таке важливе?

— Генеральний план — це один з найважливіших документів будь-якої громади. По-суті — це Конституція міста. Він визначає стратегію розвитку. Це інструмент, який захищає від забудови різні громадські об’єкти, як-от парки, сквери, спортивні та дитячі майданчики. Тобто після того, як зміни до Генерального плану будe затверджено, не може бути жодних двояких трактувань норм законодавства, рішень міської ради. З іншого боку, Генеральний план дає можливість інвесторам працювати за прозорими правилами. Кожен з них знатиме, як і де можна будувати. Це стимулює підприємництво. Треба пам’ятати, що Тернопіль належить до міст, яке є серед лідерів за темпами будівництва житла. За минулий рік прийнято в експлуатацію понад 146 тисяч квадратних метрів житла і виконано будівельних робіт майже на мільярд гривень. А все це — робочі місця, зарплати, покращання добробуту сімей тернополян. Генплан забезпечує відкритий діалог між бізнесом і місцевим самоврядуванням, завдяки чому місто розвивається.

— Чому так довго ухвалюються зміни до Генплану? Чому так багато довкола цього галасу?

— Тому, що це, як я вже казав, основоположний для будь-якого міста документ. Існуючий Генплан Тернополя розроблявся відомою компанією “Діпромісто”. Потім цей документ пройшов кілька десятків експертних обговорень, у ході яких фахівці та депутати мали змогу висловити свої зауваження. Були також громадські слухання, на яких свої зауваження висловлювали депутати, активісти і просто громадяни. Потім ці зауваження, пропозиції та побажання опрацювали профільні комісії міськради. Тому це доволі тривалий процес, зате він гарантує прозорість. Зміни до Генерального плану повинні стати документом, який підтримує більшість тверезомислячих людей і в міськраді, і у громаді. Тільки тоді його можна приймати на сесії.

— Але жили ж ми якось і без нього?

— Не зовсім так. Тернопіль наразі живе за Генпланом, затвердженим ще у 2010-ому році. Зрозуміло, що місто розвивається, розширюється. Змінюється все. Тому потрібен новий документ, що відповідає теперішній дійсності. Без цього не буде розвитку. Якщо подивимося на сусідню Європу, ту ж Польщу, то там без такого своєрідного “дороговказу” нічого не відбувається. Ми ж вимушено працюємо за Генпланом 2010 року, але ефективніше і краще буде, коли у нас таки будуть ухвалені зміни, які ми розробили спільно з громадою.

— Що дадуть такі зміни до Генплану?

— У разі ухвалення змін до Генерального плану депутатам буде складніше голосувати за можливість появи у будь-якому районі Тернополя непередбаченої чи самовільної забудови. Сьогодні мерії досить часто доводиться вести довгі судові процеси проти незаконних забудовників. Позиція влади й громади у нас спільна і однозначна: у Тернополі не має бути жодних незаконних забудов!


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Реформа децентралізації в Україні останнім часом, як відомо, дещо стишила хід, проте триває. Уже майже 900 об’єднаних територіальних громад утворено на території нашої держави, 55 із них — у нашій області...


Автор: , Рубрика: , , Опубліковано: о 18:00


У Тернопільському міськрайонному суді продовжують слухати справу щодо замовного вбивства громадського активіста, депутата Кременецької міської ради Віталія Ващенка...


Рубрика: , , Опубліковано: о 17:00


10 листопада в Садковіце Лодзінського воєводства у Польщі в холодильній камері знайшли двох мертвих українців....


Рубрика: , , Опубліковано: о 16:00


Майже місяць у Тернополі раніше судимий 26-річний чоловік нападав та грабував жінок. Вік жертв - від двадцяти одного до двадцяти дев'яти років...


Рубрика: Опубліковано: о 15:00


Народна артистка України, політик, громадський діяч та волонтер — про тернопільське коріння, репресованого батька та життя «проти течії»
...


Рубрика: , , Опубліковано: о 14:00Теми дня
21 Листопада
20 Листопада
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео