Субота, 19 вересня 2020
• Зеленський – у Тернополі! • Олег Сиротюк: «Змінивши постанову про місцеві вибори, чинна влада вручить депутатські мандати бойовикам» • «ЄВРОПЕЙСЬКА СОЛІДАРНІСТЬ» упевнено лідирує у рейтингу партій • Триває капітальний ремонт дворів та міжквартальних проїздів • Віктор Овчарук: «Великою загрозою для Кремля є Петро Порошенко, бо саме він консолідує патріотів довкола захисту українських цінностей, і цим пояснюється запровадження персональних санкцій проти нього» • Зміни в обласній прокуратурі: пішов Микола, прийшов Миколайчук • Тернопіль увійшов до топ-5 міст зі сприятливим бізнес-кліматом • «Бути чи не бути»… театральному сезону? • Територіальний центр пропонує соціальну допомогу одиноким тернополянам похилого віку • Тернополян «золотого віку» запрошують на цікаві зустрічі • Центральна влада і Тернопільська ОДА хочуть перетворити школи на… курники? • Прокурор Петришин пішов з ганьбою із Тернопільщини • Тернопільська обласна аптека № 78 вже працює цілодобово • Університет сучасних знань! • Об’їздив 45 країн і повернувся до Кременця, щоб відкрити своє кафе! • Президента Зеленського знову ввели в оману: в Тернополі у лікарні перебувають лише восьмеро діток • Під час селекторної наради мер Тернополя запропонував міністру охорони здоров’я припинити ділити Україну на зони • Сергій Надал активно працює, перебуваючи на лікарняному через СОVID-19 • «Озеряна’2020»: незвичні умови і приголомшливі рекорди • Прокурор Микола Петришин так «вливався» у колектив, що аж донеслося до Генеральної прокуратури
Сергій Надал: «Тернопільські пенсіонери повинні завжди відчувати турботу та соціальну підтримку міста»

Опубліковано: 18 Листопада о 12:00 24


Двічі у тиждень: у середу, на 13:00, та у неділю, на 14:00, у Центрі дозвілля та молодіжних ініціатив ім. О.Довженка (просп. Злуки, 45) для літніх містян організовують зустрічі з письменниками, співаками, музикантами.


Більшість із нас із острахом чекає пенсії, бо вважає її тією межею, де починаються самотність, непотрібність, беззмістовність буття. Але в Тернополі добре розуміють, що людям поважного віку потрібна увага і опіка, часом навіть більше, ніж матеріальні блага. Завдяки тому, що міська рада свого часу прийняла соціально-благодійну програму «Турбота», пенсіонери нашого міста мають можливість зустрічатися, спілкуватися, приємно та корисно проводити час.

Пенсія – не вирок бути самотнім

Двічі у тиждень: у середу, на 13:00, та у неділю, на 14:00, у Центрі дозвілля та молодіжних ініціатив ім. О.Довженка (просп. Злуки, 45) для літніх містян організовують зустрічі з письменниками, співаками, музикантами. У по-родинному теплій атмосфері тернополяни поважного віку вже зустрічалися із письменницею та громадською діячкою Дарією Чубатою, актором драмтеатру Михайлом Безпальком, автором пісень та виконавцем Василем Дунцем та іншими. Там також є можливість переглянути фільми, відвідати майстер-класи, почути поради експертів, а опісля разом випити чаю та поділитися враженнями. Для охочих організовують виїздні екскурсії, заняття з оздоровчої гімнастики. Незабаром планують запровадити дні здоров’я, під час яких буде здійснюватися обстеження: вимірювання тиску, визначення вмісту цукру в крові тощо.

«Тернополяни, які сьогодні вже у поважному віці, колись доклали дуже багато зусиль та своєї праці, відбудовуючи наше місто у післявоєнні роки, розвиваючи його. Вони вчили, лікували, були економістами, працювали на промислових підприємствах та в багатьох інших сферах. Без них не було б того Тернополя, яким ми сьогодні пишаємося. Тому наш обов’язок зробити максимум для того, щоб пенсіонери відчували підтримку й турботу міста», — зазначає міський голова Тернополя Сергій Надал.

Проект «Єднання поколінь» реалізовується силами міської ради та дружніх громадських організацій. Зустрічі пенсіонерів тривають лише другий місяць, але організатори працюють над тим, щоб максимально наситити програму, при цьому просять учасників висловлювати свої побажання.

Пані Софії у свої 86 бадьорості не позичати. Вона просить більше рухливих подій: фізкульт-хвилинки, танці, вечорниці. Пані Марія дуже чекає на благодійні акції для діток з особливими потребами або тих, що виховуються у сиротинцях. «Нам казали, що можна долучитися. Читати книжки дітям, зробити своїми руками прикраси на ялинку. Ми б могли і щось зв’язати для них. Не думайте, що ми вже такі немічні — ми хочемо робити щось корисне», — каже жінка.

Наразі постійними відвідувачами зустрічей є близько шести десятків літніх тернополян, але щоразу їх приходить більше. Про цю ініціативу учасники проекту діляться із сусідами, колишніми колегами, знайомими, тож організатори готуються зустрічати нових учасників проекту.

Турбота про людей похилого віку —  пріоритет

Загалом у Тернополі проживає близько 54 тисяч людей пенсійного віку. Для того, щоб їхнє життя у нинішній складний економічний час було хоч трохи легшим, у місті реалізовується багато різних соціальних проектів. Зокрема, пенсіонери у соціальних закладах можуть скористатися безкоштовними послугами перукаря, соціальні працівники регулярно відвідують одиноких за місцем проживання, а для тих, хто перебуває в особливій скруті, — забезпечується щоденне безкоштовне гаряче харчування.

Окрім того, понад 30 млн. грн. щороку виділяють з міського бюджету на компенсацію проїзду пільгових категорій, у тому числі й пенсіонерів. Раніше ці витрати покривав Київ, але з 2016 року коштів на це не закладають у Держбюджеті, тому їх шукають на місцях. Тернопіль впорався із цим завданням, і завдяки цьому пенсіонери нашого міста продовжують абсолютно безкоштовно користуватися комунальним транспортом – тролейбусами та автобусами у необмеженій кількості, приватні перевізники Тернополя також зобов’язані надавати їм транспортну послугу безкоштовно.

«Ми витрачаємо на відшкодування проїзду за пільговиків приблизно стільки ж, скільки на ремонт дворів. Знайти ці 30 мільйонів нелегко, — зауважує Сергій Надал. — Але ми це робимо. Тому що літні тернополяни, які все життя працювали на благо нашого міста,  по-праву на це заслуговують. Вони працювали для міста, а тепер наш час потурбуватися про них.»

Наприкінці жовтня набрала чинності постанова уряду № 812, якою затверджено зміни до низки нормативних актів. Зокрема, частина із них стосується і запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду. Для того, щоб поїздка була безкоштовною, пільгові категорії, окрім посвідчення чи довідки, повинні мати також і персоніфіковану електронну карту. У Тернополі виготовлення такого електронного квитка — «Соціальної карти тернополянина» — для пенсіонерів також є  безкоштовним. Для отримання картки слід звернутися в управління соціальної політики Тернопільської міської ради за адресою:
вул. Лисенка, 8, І поверх, каб. 36, тел. 23-53-43.

Іван Ільків


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Нещодавно опубліковане

Сьогодні на Тернопільщину приїхав президент України Володимир Зеленський...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 16:45


Росія поставила ультиматум і вимагає внесення змін до українського законодавства, зокрема, в постанову «Про призначення чергових місцевих виборів у 2020 році» №3943, ухвалену 15 липня...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:00


Рейтинг «Європейської Солідарності» впевнено зростає. За останніми соціологічними опитуваннями, в нашій області він складає 29,4 %...


Рубрика: , , Опубліковано: о 11:00


Від початку року у Тернополі завершилися ремонтні роботи на близько 40-ка прибудинкових територіях та міжквартальних проїздах, ще на десяти об’єктах капітальний ремонт триває...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:30


Персональні санкції, які запровадила російська влада проти п’ятого президента України та низки українських депутатів, – це як своєрідний «знак якості», як нагорода за захист державних інтересів України, наголошує лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:00Теми дня
18 Вересня
17 Вересня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео