Неділя, 01 жовтня 2023
• Тарифи на тепло у Тернопільській громаді у найближчий опалювальний сезон не зміняться • Тернопільські спортсмени здобули призові місця у XXI рейтингових змаганнях International Lviv Regata • Священник із Бережан отримав міжнародну премію Івана Павла II • Один із «Вовків Да Вінчі» • ОБІЙМИ для всієї України. У Бережанах створили унікальну мапу України з ляльок-мотанок • Пів тисячі пряників задля ЗСУ. Тернопільські студентки провели благодійний ярмарок • Молодь українських сіл вчиться впроваджувати зміни в громадах • До лікарні швидкої допомоги приєднають два медичні заклади • Квадрокоптери, радіостанції і планшети для захисників • До шлюбу — з чотирма дітьми! • Віддала косу для ЗСУ • До наших захисників на передову вирушить «Допомога армії від Тернополя» • У Тернополі працював шахрайський кол-центр • Розпочався відбір до об’єднаної штурмової бригади Національної поліції «Лють» • Опалювальний сезон в умовах війни: чи готовий Тернопіль? • «За борги за комуналку можуть арештувати автомобіль і банківські рахунки» • «ЯМаріуполь»: рік прихистку в Тернополі • Олег Липка: «У ферму я вклав не тільки гроші, а й душу» • День міста Тернополя з 2024 року відзначатимуть 15 серпня • Сучасні апостоли — на передовій
Найскладніше для українського управлінця — це знайти мужність визнати помилки і зробити правильні висновки. Сергій Надал це зробив!

Опубліковано: 23 Листопада о 17:12 28


Жорсткий управлінець Сергій Надал, котрий звик сумлінно й оперативно виконувати поставлені завдання, ймовірно, мав такі ж уявлення і про тих, хто відповідав за сферу ЖКГ. Але помилився.


Недавній снігопад показав суттєві проблеми в житлово-комунальному господарстві міста. Безперечно, найбільше критики дісталося міському голові Сергію Надалу, і великою мірою ця критика заслужена. Проте, напевно, найбільша вина міського очільника полягала у надмірній довірі людям з команди, яким було доручено забезпечити прибирання міста.

Комусь вибачитися не так просто…

Міські служби виявилися неготовими до такого аномального снігопаду. У цій ситуації очевидно, що місто не врятувало б і власне комунальне підприємство. Крім того, є норми закону, які вимагають, щоб місто проводило прозорі тендери з рівними умовами для всіх учасників. На тендері виграє те підприємство, яке пропонує кращу ціну. Це відбувається незалежно від того, чи це комунальне, чи приватне підприємство. Приватні за теперішньої системи навіть мають переваги, бо можуть перебувати на спрощеній системі оподаткування, вони можуть мати чи не мати власної техніки. Від них вимагається лише одне — щоб місто було чистим!

Допоки погода не підносила аномальних сюрпризів, місто прибиралося. Зрештою, і розхвалене окремими критиками КП з прибирання вулиць, або так званий МШЕД, яке прибирало Тернопіль до приходу приватного оператора “Тернопіль Комунал Сервіс”, також не справлялося, коли випадало трохи більше снігу. З об’єктивних причин КП МШЕД і програло тендер теперішньому підряднику. В зв’язку з цим, що справді можна закинути чинному міському голові, то це занадто велику довіру команді. Жорсткий управлінець Сергій Надал, котрий звик сумлінно й оперативно виконувати поставлені завдання, ймовірно, мав такі ж уявлення і про тих, хто відповідав за сферу ЖКГ. Але помилився.

Проте найскладніше для українського управлінця — це знайти мужність визнати помилки і зробити правильні висновки. Сергій Надал це зробив! Одразу ж було проведено брифінг для ЗМІ. Міський голова звернувся до громади і пояснив ситуацію. Заявив, що за те, що сталося, бере відповідальність на себе, і зробить усе, щоб такі проблеми не повторювалися у майбутньому. Чи багато ви знаєте мерів, які б повелися так само? Попередники Надала на цій посаді лише розповідали про труднощі з двірниками і технікою. Але ЖОДЕН не визнавав своєї вини. ЖОДЕН не брав на себе відповідальності. У радянські часи, на які люблять посилатися старші люди, будь-які техногенні катастрофи взагалі намагалися замовчати. Згадайте першотравневі демонстрації після Чорнобиля.

Знайти рішення — це по-західному

Вміння вибачитися і знайти рішення — це ознака політика та управлінця західного типу. У січні 2014 року в полоні снігу опинився Нью-Йорк. Снігоприбиральна техніка не встигала очищати місто. Було багато нарікань щодо роботи мера Нью-Йорка Білла де Блазіо. Але міський голова одного з найбільших міст світу, що за бюджетом може змагатися з усією Україною, виступив перед людьми. Вибачився за недостатньо ефективну роботу міських служб і вжив заходів, щоб виправити становище.

Так само повівся Сергій Надал. Він не ховався від преси на моршинських курортах. Він визнав проблему і почав працювати над її вирішенням. Зокрема, було створено комісію, яка з’ясувала причини, що призвели до вкрай складної ситуації у місті. Було вивчено тендерну документацію. Звільнено від обов’язків заступника міського голови Владислава Стемковського, який курував сферу ЖКГ, подав у відставку начальник управління ЖКГ Микола Лесів.

Нова схема прибирання Тернополя

Паралельно з ініціативи Сергія Надала стартувала оновлена програма очищення міста. Вже оголошено тендер на залучення трьох нових підрядників. Конкурс відбувається через систему “ProZorro”. Місто буде розділено на три сектори, і його прибиранням займатимуться три компанії. Кожна з цих компаній у разі виникнення непередбачуваної ситуації зможе підстрахувати іншу. Місто більше не буде залежним від одного підрядника. Такий секторальний поділ міста між підрядниками – новація для України, яка успішно пройшла випробування у сусідній Польщі. Там підрядники навіть змагаються між собою, хто краще очистить місто, щоб отримати нові контракти.

Крім того, міський голова особисто почав перевірку роботи ЖЕКів. Відтепер у тих випадках, якщо не забезпечено прибирання дворів, тернополян звільнятимуть від сплати за прибирання прибудинкової території. Тернополян, які постраждали внаслідок негоди, прийнято рішення лікувати безкоштовно. У час негоди був запроваджений безкоштовний проїзд у тролейбусах міста.

Тернопіль стане кращим

У багатьох з нас прокидається “синдром вболівальника”, коли ми на емоціях оцінюємо довколишній світ. Коли ми дивимося захопливий футбольний матч і улюблена команда програє, ми даємо багато порад і гравцям, і тренерам. Але ніхто з нас навіть не задумується, як ми самі зіграли б, якби нас з дивана перед телевізором перенесли на поле…

Коли все оцінюєш холодним розумом, то бачиш конкретні рішення. Це робота доброго управлінця над помилками. Він не лише шукає винних, а й знаходить рішення. Наше ж завдання як представників громади Тернополя — не просто спостерігати збоку і “вимагати покарання”, а самим стати учасниками процесу покращання нашого спільного дому, яким є наше місто.

Із боротьби зі стихією Тернопіль вийде кращим. Комунальні служби будуть краще підготовлені до природних катаклізмів. Головне — давати шанс тому, хто вміє брати відповідальність на себе не лише, коли все гладенько, а коли несподівано виникають проблеми.

Петро Мельник


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , , ,

Нещодавно опубліковане

На засіданні виконавчого комітету прийнято рішення «Про встановлення тарифів на теплову енергію»...


Рубрика: , Опубліковано: о 13:08


16-17 вересня у м. Наварія (Львівська область) та 22-23 вересня на Ковельському водосховищі відбулися змагання з водних видів спорту, участь в яких взяли тернополяни, вихованці «Комплексної дитячо-юнацької спортивної школи з водних видів спорту»...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 13:07


Нещодавно внаслідок поглибленої оцінки людських і професійних якостей Академічний сенат присвоїв ректорові прокатедри Святої Софії Міжнародну нагороду за прагнення до втілення в життя благородних ідеалів та життєвих цінностей...


Рубрика: , Опубліковано: о 13:05


Ігор Питак із Тернополя несе службу в легендарному батальйоні ...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 15:26


Подружжя переселенців Оксана та Олекса Муравльови створили у Бережанах унікальну мапу України з ляльок-мотанок...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 15:18Теми дня
29 Вересня
27 Вересня
26 Вересня