Субота, 26 вересня 2020
• Спогади про справжню людину • «Червоні дороги»: в Україні вперше зазвучала пісня про ДТП • Завершено перший етап облаштування нового надземного пішохідного переходу • Остання мандрівка Карпатами… • Від важкої недуги померла директорка Рекшинського НВК Оксана Заяць • Урядовці «кришують» контрабанду ліків від COVID-19, а натомість звинувачують місцеве самоврядування у збільшенні хворих • Західноукраїнський національний університет об’єднав науковців світу під час Другого Міжнародного Тижня! • Віктор Овчарук: «Упродовж усієї каденції обласна рада активно працювала, щоб зробити медичні послуги якіснішими та доступнішими» • Від нас пішла Легенда… • Вбили завучку Тернопільської ЗОШ №11… • Президент побував у новому дитячому садочку в Білій • Володимир Зеленський на Тернопіллі: відкрив «Водну арену», тестував ремонти доріг і взяв участь у представленні Стратегії розвитку • Які роботи завершили у Парку Національного відродження • На бульварі Д. Галицького тривають роботи з облаштування бювету • 3000 закоханих пар скористалися у Тернополі сервісом «Шлюб за добу» • У Тернополі триває облаштування нових зупинок громадського транспорту • COVID-19 на Тернопільщині: 197 випадків захворювання за добу, два – летальні • У церкві в Зборові унікальний різьблений і кований іконостас • 5 рецептів пікантних заготовок зі слив • Уже подали 16 проєктів на «Громадський бюджет 2021» Тернополя
Сергій Надал: «Україна повинна домагатися у світі визнати УПА воюючою стороною»

Опубліковано: 6 Травня о 18:00 15


Сергій Надал звертається до тернополян із закликом згадати 8 травня у молитві усіх загиблих у Другій світовій.


Наближається чергова річниця завершення Другої світової війни (8 травня 1945 р.), коли українці разом з усім світом згадують загиблих. Міський голова Тернополя Сергій Надал переконаний, що нарешті настав той час, коли Україна на міжнародному рівні повинна домагатися визнання УПА воюючою стороною на боці антигітлерівської коаліції. Більше того, Українська повстанська армія зробила вагомий внесок не лише у перемогу над нацизмом, а й у перемогу над його злочинним братом-близнюком — комунізмом.

“В Україні зроблено кілька важливих кроків до належного вшанування усіх українців, полеглих у роки Другої світової війни, — каже Сергій Надал. — Зокрема, нарешті запрацювали установи, що розповідають правду про цю війну, почали вшановувати воїнів УПА, які першими стали не лише проти нацизму, а й проти іншої злочинної ідеології — комунізму. Через УПА за роки війни пройшло більше ста тисяч українців. Сотні тисяч українців постраждали від репресій під час та у перші роки після завершення Другої світової війни за свою національно свідому позицію. Це надзвичайно вагомий внесок у перемогу над нацизмом і пізнішу перемогу над комуністичним режимом.”

У цьому контексті очільник Тернополя наголошує, що в обласному центрі вже багато років громада надає допомогу ветеранам національно-визвольної боротьби: “Тернопіль ще задовго до визнання УПА та ОУН на державному рівні надавав доплати ветеранам національно-визвольної боротьби. Це — наша вдячність тим, хто відстоював ідею Української державності багато років тому. Без героїчної боротьби УПА ми сьогодні не мали б тієї міцної основи для боротьби проти російського агресора. Недарма українські військові з гордістю носять на шевронах червоно-чорний стяг УПА і вважають себе наступниками саме цієї визвольної армії.”

Тепер, за словами Сергія Надала, Україна повинна домагатися визнання УПА на міжнародному рівні: “Ми зробили сьогодні півкроку. А у світі щодо української національно-визвольної боротьби і УПА досі існують багато перекручених міфів, які вороги, насамперед з Кремля, активно використовують у сучасних інформаційних війнах проти України. Покласти край такій ситуації може лише активна позиція України на міжнародній арені. Через суди, міжнародні конференції, просвітницьку діяльність Україна повинна домогтися визнати УПА. Тоді не буде шкідливих для нашої держави історичних спекуляцій.”

На переконання Сергія Надала, у першу чергу саме Україна повинна остаточно показати, що відірвалася від радянської колоніальної історії: “Нам потрібно позбавлятися колоніального минулого. Таким кроком могло б стати вивішування поряд з національними червоно-чорних стягів воюючої України. Це б продемонструвало, що українська влада не лише формально і під тиском обставин визнала УПА, а й вважає це питання важливим на державному рівні. Має бути також чітка позиція дипломатів у випадку, коли представники інших держав відверто втручаються у внутрішні справи України і намагаються нав’язати нам своє бачення історії.”

Сергій Надал звертається до тернополян із закликом згадати 8 травня у молитві усіх загиблих у Другій світовій: “Я закликаю приєднуватися до доброї традиції, коли українці спільно моляться у цей день за душі загиблих під час тієї страшної війни. Це набагато важливіше, ніж полум’яні промови і пишні паради.”


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Минає 9 днів світлої пам’яті з дня непримиренної втрати для Тернопільщини та усієї країни Людини високого неба, умілого керівника, вірного та чесного друга, надзвичайного патріота України, люблячого батька та дідуся ОЛЕКСАНДРА СТАДНИКА...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 20:57


Нещодавно виконавці Пуританин та Форта презентували першу в Україні гостросоціальну композицію про дорожньо-транспортні пригоди...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 15:49


У Тернополі на вул. 15 Квітня (поблизу Збаразького кільця) тривають роботи з облаштування нового надземного пішохідного переходу...


Опубліковано: о 14:39


Ігорю Поповичу було лише 46 років...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 12:31Теми дня
25 Вересня
24 Вересня
23 Вересня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео