Неділя, 26 травня 2019
• Сім майстрів і 184 години • Як Чортків сезон відкрив: блогерів зібрав, дефіле провів, на польовій кухні смаколики їв • Вкусив кліщ? Несіть його до лабораторії! • «Будапешт їм личить»! • Їсти, любити, фотографувати • Про Fair Play, «цікаві» матчі та… павуків у банці • Олександр Гринюк: «Мене засудили, бо хочуть змести з громадського життя» • Статки Зеленського: вілла в Італії, елітні автівки та скандальне житло на Грушевського • Нові правила техогляду: наклейка на скло • «Нива» здобула виїзну перемогу на п’ятій доданій хвилині • Олександр Зінченко показав свої трофеї • Чемпіонат області • На «вовчиць» і Винник їде! • Наші привітали Зе! • Голова ТОДА Степан Барна подав у відставку • Кульова блискавка влетіла в літню кухню… • «Поспішай творити добро!» Підкинуте щастя! • Почаїв у скорботі: не стало борця за українську церкву Тимофія Палія… • Президент ЗЕ: «Це тільки початок!» • «Не вам мене судити»
Сергій Надал: «Відповідальність — наша національна риса»

Опубліковано: 15 Лютого о 17:00 29


Наша відповідальність, наша здатність до самоврядності і є тим шляхом розвитку та успіху, який робить Україну заможною і сильною.


Здатність самоорганізовуватися. Вміння долати зовнішні труднощі спільно. Повага до родини і громади. Взаємодопомога один одному. Усі ці риси найбільше притаманні українцям, де б вони не були. Усі ці риси можна об’єднати одним словом “відповідальність”.

Нам десятиліттями і навіть століттям нав’язували думку, що ми не вміємо керувати собою. Що українцю потрібні “варяги” для будівництва держави й громади. Часто цю думку можна почути і сьогодні. Мовляв, у нас все погано, бо ми не здатні керувати собою. Так говорять переважно ті, хто виріс під впливом радянських стереотипів. Сформувався у середовищі окупантів. Не може ніяк змиритися з новою дійсністю — незалежної української нації, котра відновлює свою державу після століть окупації.

Насправді цю перекручену дійсність про “де два українці, там три гетьмани” нам свідомо нав’язували і намагаються нав’язати. Роблять це через постійні порівняння “доброго минулого” і “поганого сьогодення”. Намагаються применшити наші здобутки на рівні міста, держави, нації. І водночас — перебільшити проблеми, котрі неминучі у житті кожного народу, що йде вперед. Це методика кожного окупанта. Недарма великі казали: забери у нації її історію, традицію та самоповагу — і ти перетвориш її у слухняних рабів. Але весь досвід українського народу показує: українець дає собі раду усюди, де у нього є свобода. Головна риса українця — це відповідальність, що дозволяє долати проблеми.

Історично ми зберегли свою самобутність через сильні громади і сильне самоврядування. У короткі періоди власної державності самоврядність підтримувалася державою. У періоди окупації вона існувала всупереч волі окупантів. Українці без жодної державної допомоги спільно будували школи, читальні «Просвіти». Вони розвинули потужний кооперативний рух у першій половині XX століття. Вони були добрими меценатами, як, наприклад, родина Шептицьких, і вправними підприємцями, котрі допомагають своїм братам, як майбутній командувач УПА Роман Шухевич. Українець дбав не лише про свою родину, а й радо віддавав сили і кошти на підтримку громади. Українці самі сформували потужний Рух за Незалежність у 1980-90-их. Захищали і захищають свою державу сьогодні. Підтримували і підтримують армію. Ця здатність працювати спільно заради добра всіх відбувалася і відбувається на низовому рівні. Вона у нас — в крові.

Є й інші приклади. Мені часто доводиться спілкуватися з українською діаспорою. І всюди, куди українців занесла доля, вони стають кращими. Українська діаспора стала однією з найзаможніших і найвпливовіших верств у Парагваї, де вона володіє банками, успішними господарствами. Там є українські школи, бібліотеки, культурні установи. Збудували все це прості селяни з Волині й Полісся, котрим на початках дісталися шмат непрохідних джунглів і право господарювати.

“Українське село” у США є одним з найпрестижніших місць для проживання. Воно розвинене, охайне, комфортне. Його створили вихідці з України. Українці мають також значний вплив на політику Канади, Австралії. Їх там поважають і шанують. Там, де є українці, скрізь затишок, порядок, збереження власної самобутності. Це є нашою рисою — бути відповідальними.

Отож, коли черговий раз доведеться почути, що “у нас все не так” і “все погано” чи то на нашій вулиці, чи у нашому місті, чи у нашій державі, варто уважно придивитися до того, хто це говорить. Поставити собі запитання, чому він це говорить і що сам зробив для змін на краще? Згадати приклади в нашій історії і сьогоденні, котрі доводять, що наша сила — у здатності бути відповідальними. Здатності разом вирішувати проблеми. Маємо повсякчас пам’ятати один із принципів націоналіста, котрий говорить: ”Будь свідомий того, що Ти є співвідповідальним за долю всієї Нації”. А також слова Провідника ОУН і української нації Степана Бандери: “Наш обов’язок — зробити самим найбільше, скільки стане наших сил, а одночасно докласти старань, щоб і інші робили якнайбільше”.

Наша відповідальність, наша здатність до самоврядності і є тим шляхом розвитку та успіху, який робить Україну заможною і сильною. Важливо не збиватися з цього шляху.

Сергій Надал, міський голова Тернополя


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Як для першої леді України створювали вбрання на інавгурацію...


Рубрика: , , Опубліковано: о 18:00


Тендітні панянки у «середньовічних» сукнях, брутальні байкери у шкірі та вишукані моделі в оригінальному дизайнерському вбранні — уся ця «екзотична» публіка цими вихідними зібралася у Чорткові, аби відсвяткувати відкриття туристичного сезону...


Рубрика: , , Опубліковано: о 17:00


Упродовж трьох останніх років Тернопільщину «атакують» кліщі...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 16:00


Картини Олесі Гудими експонуються у Будайській фортеці...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 15:00


«Смачні світлини» від тернопільських фуд-фотографів...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 14:00Теми дня
24 Травня
23 Травня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео