Середа, 20 березня 2019
• Чекав згоди на одруження… 43 роки! • Не стриглася жодного разу! Найдовше волосся — у 15-річної киянки • Ні трактора, ні грошей… • На Монастирищині збудують масштабний музей лемківської культури • Віталій Колошиць із Чорткова їде до Італії на Чемпіонат світу з піци • Степан Барна про будівництво школи у Великій Березовиці: «Ми уже заклали камінь у справу, кінцева мета якої – нова сучасна школа для 600 учнів» • Тернопіль відвідав міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак • За 2018 рік на Тернопільщині Агрохолдинг “МРІЯ” сплатив 304,4 млн. грн. податків і 15,5 млн. грн. соціальної підтримки громадам • При використанні пестицидів у сільському господарстві подбайте про безпеку бджіл! • Розбився мотоцикліст із Настасова • Тернопіль увійшов до ТОП-10 найпрозоріших міст України • Кримінальна кампанія: як Юлія Тимошенко намагається повернути собі шанс на вихід у другий тур • На в’їзді до Теребовлі дорожники уклали нове покриття • Столиця «української Бразилії» стала містом-побратимом Тернополя • Не гірше, ніж у Відні: як тернополяни балювали та гроші на благодійність збирали! • Нападника затримали через два роки! • За кермом… 13-річна дівчина • «Ми не збираємося нікого і нічого покривати!» • «Tik Tu» заспіває у Тернополі • Другі половинки кандидатів: хто вони?
Сергій Надал: «Відповідальність — наша національна риса»

Опубліковано: 15 Лютого о 17:00 27


Наша відповідальність, наша здатність до самоврядності і є тим шляхом розвитку та успіху, який робить Україну заможною і сильною.


Здатність самоорганізовуватися. Вміння долати зовнішні труднощі спільно. Повага до родини і громади. Взаємодопомога один одному. Усі ці риси найбільше притаманні українцям, де б вони не були. Усі ці риси можна об’єднати одним словом “відповідальність”.

Нам десятиліттями і навіть століттям нав’язували думку, що ми не вміємо керувати собою. Що українцю потрібні “варяги” для будівництва держави й громади. Часто цю думку можна почути і сьогодні. Мовляв, у нас все погано, бо ми не здатні керувати собою. Так говорять переважно ті, хто виріс під впливом радянських стереотипів. Сформувався у середовищі окупантів. Не може ніяк змиритися з новою дійсністю — незалежної української нації, котра відновлює свою державу після століть окупації.

Насправді цю перекручену дійсність про “де два українці, там три гетьмани” нам свідомо нав’язували і намагаються нав’язати. Роблять це через постійні порівняння “доброго минулого” і “поганого сьогодення”. Намагаються применшити наші здобутки на рівні міста, держави, нації. І водночас — перебільшити проблеми, котрі неминучі у житті кожного народу, що йде вперед. Це методика кожного окупанта. Недарма великі казали: забери у нації її історію, традицію та самоповагу — і ти перетвориш її у слухняних рабів. Але весь досвід українського народу показує: українець дає собі раду усюди, де у нього є свобода. Головна риса українця — це відповідальність, що дозволяє долати проблеми.

Історично ми зберегли свою самобутність через сильні громади і сильне самоврядування. У короткі періоди власної державності самоврядність підтримувалася державою. У періоди окупації вона існувала всупереч волі окупантів. Українці без жодної державної допомоги спільно будували школи, читальні «Просвіти». Вони розвинули потужний кооперативний рух у першій половині XX століття. Вони були добрими меценатами, як, наприклад, родина Шептицьких, і вправними підприємцями, котрі допомагають своїм братам, як майбутній командувач УПА Роман Шухевич. Українець дбав не лише про свою родину, а й радо віддавав сили і кошти на підтримку громади. Українці самі сформували потужний Рух за Незалежність у 1980-90-их. Захищали і захищають свою державу сьогодні. Підтримували і підтримують армію. Ця здатність працювати спільно заради добра всіх відбувалася і відбувається на низовому рівні. Вона у нас — в крові.

Є й інші приклади. Мені часто доводиться спілкуватися з українською діаспорою. І всюди, куди українців занесла доля, вони стають кращими. Українська діаспора стала однією з найзаможніших і найвпливовіших верств у Парагваї, де вона володіє банками, успішними господарствами. Там є українські школи, бібліотеки, культурні установи. Збудували все це прості селяни з Волині й Полісся, котрим на початках дісталися шмат непрохідних джунглів і право господарювати.

“Українське село” у США є одним з найпрестижніших місць для проживання. Воно розвинене, охайне, комфортне. Його створили вихідці з України. Українці мають також значний вплив на політику Канади, Австралії. Їх там поважають і шанують. Там, де є українці, скрізь затишок, порядок, збереження власної самобутності. Це є нашою рисою — бути відповідальними.

Отож, коли черговий раз доведеться почути, що “у нас все не так” і “все погано” чи то на нашій вулиці, чи у нашому місті, чи у нашій державі, варто уважно придивитися до того, хто це говорить. Поставити собі запитання, чому він це говорить і що сам зробив для змін на краще? Згадати приклади в нашій історії і сьогоденні, котрі доводять, що наша сила — у здатності бути відповідальними. Здатності разом вирішувати проблеми. Маємо повсякчас пам’ятати один із принципів націоналіста, котрий говорить: ”Будь свідомий того, що Ти є співвідповідальним за долю всієї Нації”. А також слова Провідника ОУН і української нації Степана Бандери: “Наш обов’язок — зробити самим найбільше, скільки стане наших сил, а одночасно докласти старань, щоб і інші робили якнайбільше”.

Наша відповідальність, наша здатність до самоврядності і є тим шляхом розвитку та успіху, який робить Україну заможною і сильною. Важливо не збиватися з цього шляху.

Сергій Надал, міський голова Тернополя


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Британець Колін Джонс одружився зі своєю коханою, прочекавши на схвальну відповідь 43 роки...


Рубрика: , , Опубліковано: о 18:00


У вівторок, 12 березня, в Києві експерти Національного реєстру рекордів України зафіксували досягнення в номінації «Найдовше дитяче волосся»...


Рубрика: , , Опубліковано: о 16:00


Правоохоронці кажуть, що це у них уже другий схожий випадок, і закликають краян бути обачними при здійснені таких покупок...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:00


У суботу, 9 березня, в урочищі «Бичова» неподалік Монастириська відбулося освячення наріжного каменя під будівництво музею лемківської культури в рамках проекту «Lemko SVIT»...


Опубліковано: о 14:00


В Італії було таке, що по шістнадцять годин у день практично безперервно працював, якось порахував, що за зміну приготував 900 піц. Це мій рекорд...


Автор: Рубрика: Опубліковано: о 12:00Теми дня
19 Березня
18 Березня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео