Середа, 06 грудня 2023
• Тернопільські судді завітали з “миколайчиками” до дітей-сиріт • У Миколаївському Соборі в Кременці відслужили Літургію українською мовою • «Піккардійська терція» запрошує на чарівний різдвяний концерт у Тернополі • «Подаруй Миколая солдату»: в Тернополі відбудеться благодійний захід • Свято-Миколаївський собор у Кременці повернули у власність держави • СБУ проводить обшуки у Почаївській лаврі УПЦ (МП) • “Був нянем для всіх лемків”. Не стало Олександра Венгриновича • Чай зі смаком перемоги • Тернополян запрошують стати помічниками святого Миколая • Скільки економлять тернополяни в утеплених будинках? • Хатина святого Миколая біля скельного монастиря на Тернопільщині • Зворушлива зустріч дошкільнят із воїном у Козовій • «Росіяни брешуть, що знищили нашу бригаду, а ми й далі виганяємо ворога» • Багато тепла від Багатківців для воїнів • Які фактори впливають на репродуктивну функцію українських жінок і чоловіків? • Туризм попри ракети над головою • Михайло Головко під домашнім арештом • Тернопіль готовий до зими • Пральня у… дзвіниці храму в Теребовлі • Тернопільські актори зворушливо зустріли свого колегу з війни
Сергій Надал: «Вимагаємо від уряду скасувати «другу платіжку» за газ. Вимагаємо поваги до українців!»

Опубліковано: 5 Лютого о 18:00 92


Уряд має скасувати непрозорий тариф з транспортування газу — переконаний міський голова Тернополя Сергій Надал.


Тарифи — одна з найболючіших проблем для українців. Багато домогосподарств справно платять за газ, попри постійне підвищення його вартості. Але тепер люди бачать, що їх знову хочуть обдурити. Наприкінці січня українці отримали “сюрприз” від уряду у вигляді “другої платіжки” за транспортування газу. Це не може не обурювати. Що найбільше хвилює людей у ситуації з тарифом за транспортування газу?

Сергій Надал: «Як тільки на місцевому рівні почали зменшувати вартість газу та плату за тепло й гарячу воду, — суму економії вирішили забрати в людей через «другу платіжку»

По-перше. Як тільки на місцевому рівні почали зменшувати вартість газу і плату за тепло й гарячу воду, — суму економії вирішили забрати в людей через «другу платіжку».

По-друге. З людей намагаються стягнути плату за послугу, яка ще навіть не надана! Люди ще не отримали газу за лютий, а у них вимагають оплату за його транспортування! В окремих випадках плату “за транспортування” знімають навіть з тих, хто не користується газом сьогодні, але користувався торік.

По-третє. Непрозорою є сама формула нарахування плати за транспортування. За нею враховується “середній об’єм газу, спожитий у минулому році”. Однак цьогорічна зима була значно м’якшою і відповідно газу було спожито менше. То чому люди повинні переплачувати? Де справедливий тариф?

Сергій Надал: «З людей намагаються стягнути плату за послугу, яка ще навіть не надана!»

Споживач повинен платити тільки за надану якісну послугу. Цим принципом керуємося ми у Тернополі, відколи почали реалізовувати ще десять років тому реформу з підвищення енергоефективності комунального господарства. Ми вважаємо, що люди мають платити за тепло у тому обсязі, який споживають і який їм потрібен для комфортного проживання.

Одним з ключових напрямків нашої реформи є встановлення індивідуальних теплових пунктів (ІТП) у багатоквартирних будинках. Таке устаткування дозволяє регулювати постачання тепла. Тобто, коли на вулиці тепліше, то споживач платить менше і навпаки. Спочатку до таких новацій ставилися з пересторогою. Але після того, як запрацювали кілька пілотних проєктів, люди побачили користь і економію.

Так мало би бути і з тарифом на доставку газу. Люди повинні платити за той обсяг, який отримали, а не за “середній об’єм за рік”, як пропонують урядовці.

Сергій Надал: «Люди повинні платити за обсяг, який отримали, а не за «середній об’єм за рік»

У випадку з “додатковою платіжкою” все навпаки. Людей знову хочуть обдурити. Хочуть знову підвищити за їх рахунок доходи олігархів, які контролюють газові компанії.

Найгірше, що через такі непродумані дії уряду руйнується довіра до будь-яких органів влади. Багато років ми на місцях працюємо над зменшенням споживання дорогих енергоносіїв, над збільшенням енергоефективності. Є позитивні зрушення. Є розуміння людей. Спільними зусиллями нам вдалося зробити тарифний тиск не таким жорстким. Однак усі позитивні зміни руйнуються “згори” черговими “схемами” та “експериментами”.

Це одна з головних причин, чому ВО “Свобода” і я особисто вимагаємо скасувати непрозору плату за транспортування газу. Тільки так уряд зможе продемонструвати повагу до українців.

Сергій Надал, міський головаТернополя


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , , ,

Нещодавно опубліковане

У день Святого Миколая Тернопільський апеляційний суд подарував дітям свято...


Рубрика: , Опубліковано: о 17:02


Символічно, у день Святого Миколая-Чудотворця у Миколаївському соборі в Кременці лунає молитва українською мовою...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:35


З вірою у ЗСУ та різдвяним настроєм! Відома вокальна формація «Піккардійська Терція» вирушає у великий всеукраїнський різдвяно-новорічний благодійний тур, аби разом із шанувальниками відзначити найсвітліші та наймагічніші дні року, а також допомогти нашим Збройним силам, адже усі концерти туру будуть благодійними, повідомили організатори Clever Production...


Рубрика: , Опубліковано: о 23:04


«Подаруй Миколая солдату» — захід під такою назвою проведуть сьогодні, 2 грудня, в Тернополі. Організовує благодійний вечір ГО «Країна рівності і правди»...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 12:00


Від самого ранку працівники поліції та інших правоохоронних органів працювали у Кременці, забезпечуючи виконання судового рішення щодо повернення Свято-Миколаївського собору в державну власність...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:08Теми дня
6 Грудня
3 Грудня
2 Грудня
30 Листопада
29 Листопада
28 Листопада